Trwa ładowanie...
Przejdź na

Tomasz Sekielski o bohaterach "Tylko nie mów nikomu": "Kosztowało ich to wiele emocji, czasem łez"

61
Podziel się

Dziennikarz odpowiedzialny za najgłośniejszy dokument ostatnich lat zdradził, jak wyglądały kulisy powstawania filmu. Już go widzieliście?

bCyWVDTp

W ciągu zaledwie kilku dni film Tylko nie mów nikomu braci Sekielskich zdążył niemal całkowicie zawładnąć debatą publiczną w Polsce. O kontrowersyjnym dokumencie mówią zarówno politycy jak i ludzie mediów i show biznesu. Nietrudno też doszukać się realnych konsekwencji opublikowania obciążających prominentne postacie Kościoła Katolickiego materiałów. Zakryto już np. pomnik upamiętniający kustosza licheńskiego sanktuarium, który został ujawniony jako pedofil w koloratce.

W programie Tłit Tomasz Sekielski opisał, jak trudne dla bohaterów filmu było zmierzenie się ze sowimi oprawcami. Dodał jednak, że każdy z nich uznał to przeżycie za niezwykle pomocne, a ich decyzje były podejmowane absolutnie świadomie, po wcześniejszych, wielogodzinnych konsultacjach z twórcami dokumentu.

bCyWVDTS
KOMENTARZE
(61)
gość
rok temu
Wszyscy, którzy piszą że tu chodzi o walkę polityczną powinni się trzepnąć w łeb! Żeby was ani waszych najbliższych nigdy nie spotkał podobny koszmar. Nie oceniajcie ludzi swoją miarą! Może wy zrobilibyscie taki film ze względów propagandowych ale niech do was dotrze, że nie każdy ma na szczęście taką chorą moralność!
gość
rok temu
Trzba mówić o takich sprawach i dyskutować na niewygodne dla niektórych tematy !
KACZMAREK
rok temu
Wspaniała robota
bCyWVDTT
gość
rok temu
prawda taka, że PO przez 8 lat też nic z ty mni ezrobiło. Oby teraz się coś ruszyło wreszcie
gość
rok temu
tat, tak a wszystko co jest przedstawione to manipulacja, a księża to niewinne owieczki
Najnowsze komentarze (61)
gość
rok temu
po 30 40 czy 50 latach placzac na wizji ze byli molestowani lub spali z ksiezmi to jest ich hanba i chec zdobycia kasy bo teraz stworzyly sie takie mozliwosci by dla opozycji walczyc z kosciolem a sekiel juz jest ukarany przez boga otyloscia a niewiadomo co go czeka w najbizszej przyszlosci
gość
rok temu
To czy PO zrobiło coś w tym temacie czy też nie zrobiło jest bez znaczenia. Ogromnym elektoratem obecnej partii rządzącej jest Kościół, na ktory przeznaczane są ogromne kwoty z naszych podatków i ktory obecnie jest właściwie połączony z polityką. Tak nie powinno być!
gość
rok temu
Dzięki za ten dokument 🙏🏽👏👏👏
gość
rok temu
Tomku, bardzo mnie pociągasz ❤
gość
rok temu
Sekielski pracuje dla wyborczej '-wszystko jasne
gość
rok temu
Sekielski pracuje dla wyborczej '-wszystko jasne
gość
rok temu
Rozumiem ze mogli byc zmuszeni,zgwalceni RAZ ale niezrozumiale jest po jaka chol..ere lazili do tych swoich "oprawcow" jak twierdza, wielokrotnie ??!!! Jeden to ponad 5 lat lazil do ksiedza po To. Dziwne..
gość
rok temu
Podziw dla bohaterów, życzę im spokoju ducha, a Tomkowi dziękujemy za reportaż! Wszyscy jesteście wielcy!!
bCyWVDTL
gość
rok temu
Spojrzeć na Sekielskiego ...i wszystko jasne...
gość
rok temu
Ile będziecie jeszcze o tym pisać? Do wyborów? Potępiam rzeczywistych sprawców i współczuję ofiarom, ale sądzę że film wpisuje się w nagonkę na kościół.Wiele z rzekomych ofiar nie było zniewolonych, miały możliwość bronić się, miały opiekunów i rodziców. Przez lata nikomu nic nie mówiły, żeby teraz poskarżyć się Sekielskiemu z wyborczej i tvn- u. W każdym środowisku są zwyrodnialcy, trzeba ich tępić, ale nie można uogólniać i wylewać szamba na większość uczciwych i prawych ludzi.
gość
rok temu
Brawo za odwagę w takim zdewocialym kraju jakim jest Polska.
Gośćnsjs
rok temu
Co mnie to obchodzi!nie lubię dzieci.
gość
rok temu
Wali mnie ta wasza krajowa sprawa. Nie cierpię bachorów
Beata
rok temu
Taki dziennikarz co się wysłowić nie potrafi i składa zdania jak 4 latek zaczynając zdanie od "bo".. Mógł się jakoś przygotować, skoro wziął na swoje barki zrobienie tego dokumentu.
...
Następna strona
bCyWVDUn