Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Tommy Dorfman ogłasza: "Identyfikuję się i ŻYJĘ JAKO KOBIETA"

256
Podziel się

"Posługuję się zaimkami ona/jej. Mam na imię Tommy" - wyznaje znana m.in. z serialu "13 powodów" Tommy Dorfman.

Tommy Dorfman ogłasza: "Identyfikuję się i ŻYJĘ JAKO KOBIETA"
Tommy Dorfman ogłasza, że jest osobą transpłciową (Getty Images, fot. "Time", Gizelle Hernandez)
bEsveRgB

Tommy Dorfman udzieliła wywiadu magazynowi "Time". W rozmowie aktorka znana m.in. z serialu "13 powodów" dokonała coming outu jako osoba transpłciowa.

Od roku identyfikuję się i żyję jako kobieta - transpłciowa kobietaprzyznała w wywiadzie.

Tommy zdradziła, że podczas tranzycji nie chciała całkowicie znikać z przestrzeni publicznej. Dlatego też uczyniła z instagramowego profilu rodzaj pamiętnika dokumentującego jej drogę.

bEsveRgD

Zdaje sobie sprawę, że tranzycja jest piękna. Dlaczego więc nie pozwolić światu zobaczyć, jak wygląda? (...) Istnieje też opcja, na którą tak naprawdę nie mogłam sobie pozwolić, czyli zniknięcie na dwa lata i powrót z nowym imieniem, nową twarzą i nowym ciałem. Ale nie jest to coś, czego chciałam - dodała.

Aktorka nie ukrywała, że rozmowa z "Timesem", jak również dołączona do niej sesja zdjęciowa mają dla niej szczególne znaczenie.

bEsveRgJ

Po dokonaniu tranzycji medycznej postrzegam dzisiejszy dzień jako ponowne przedstawienie mnie jako kobiety. Coming out zawsze postrzegany jest jako wielkie ujawnienie, ale nigdy nie byłam w ukryciu. Dziś chodzi o jasność: Jestem transpłciową kobietą. Posługuję się zaimkami ona/jej. Mam na imię Tommy - ogłosiła.

W rozmowie Tommy zapowiedziała również, że nie zamierza zmieniać imienia. Jest z nim bowiem wyjątkowo silnie związana.

Nie zmieniam imienia. Zostałam tak nazwana po bracie mojej mamy, który odszedł miesiąc po tym, jak się narodziłam i czuję się do tego imienia bardzo przywiązana, do wujka, który trzymał mnie, gdy umierał. To jest ewolucja Tommy. Staję się Tommy bardziej - przyznała.

Dorfman zdradziła, że obawiała się, jak tranzycja wpłynie na jej karierę. Jak jednak przyznała, w przyszłości zamierza przyjmować jedynie role kobiece.

bEsveRgK

Oddzielenie mojej osobistej tranzycji i tranzycji zawodowej nie jest możliwe, ponieważ moje ciało i twarz są połączone z karierą. Najbardziej kojarzona jestem z rolą wrednego poety-geja w operze mydlanej i obawiałam się, że przez tranzycję w życiu osobistym stracę jakąkolwiek karierę. Ale nie jestem już dłużej zainteresowana graniem męskich postaci. (...) Czasem musisz po prostu powiedzieć: "Nie, po prostu tym kimś właśnie ku*wa jestem" - stwierdziła w wywiadzie.

Na swoim instagramowym profilu Tommy podzieliła się ujęciami z sesji zdjęciowej dla magazynu "Time". Korzystając z okazji, aktorka postanowiła podziękować wszystkim osobom transpłciowym.

Jestem szczególnie wdzięczna wszystkim transpłciowym osobom, które przede mną szły po tej ścieżce, łamały bariery i ryzykowały życiem, by żyć prawdziwie i radykalnie jako one same - czytamy.

bEsveRgL
bEsveRgM
bEsveRhe
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(256)
Adam
2 tyg. temu
Niech każdy żyje po swojemu byle nie robił nikomu krzywdy!
Mmmm
2 tyg. temu
To jest już jakaś plaga😳
Ja żyrafa
2 tyg. temu
Ona/on/ono czyli po prostu to stworzenie...wpisuje sie w obecna nowo mode. Moze najpierw psycholog/ psychiatra???
bEsveRhf
Iza
2 tyg. temu
Myśle ze większość osób ma ochotę puścić już pawia . To żałosne
Polizna
2 tyg. temu
🤣😂🤣😂🤣😂
Najnowsze komentarze (256)
Stoper
2 tyg. temu
Co to za nietolerancyjne coś. Przecież nie ma płci wszystko jest płynne. Co za staroświeckie podejście żeby dawać rodzajniki męskie czy żeńskie powinny być tylko nijakie. Co to za ciemnogród, że niby są kobiety i muszą nosić kiecki i szpilki i się malować. Każde ono może nosić co się onemu podoba. Przecz z tym zacofaniem ! Pudlu nie promuj takich nazistowskich treści.
Batman
2 tyg. temu
Koniec świata jest coraz bliżej.
Rty
2 tyg. temu
Spoko. Ja postanowiłem glebogryzarką spalinową. Operacja będzie ponoć skomplikowana ale myślę że będzie warto.
Dziekuje
2 tyg. temu
Prosze nie obrazac kobiet w tym aktorek.
Rozsądny
2 tyg. temu
Temat transpłciowości jest bardzo ciężki. I o ile mam to gdzieś kto jak się identyfikuje to rozumiem kobiety które boją się czy nie chcą korzystać z wc wspólnie z osobami, które nadal mają nadal narządy „męskie” on jest pod względem biologicznym nadal mężczyzną. Jeśli chce żeby uznano go za trans kobietę niech pozbędzie się męskich przymiotów. Jest mi żal, że przez takie akcje ja jako gej jestem wrzucany do tego samego worka.
dila
2 tyg. temu
Mam nadzieję że odnalazł odpowiedni rozmiar podpasek i tamponów, jak na prawdziwą kobietę przystało.
Koń Neser
2 tyg. temu
Pogubiłem się! To kim to właściwie teraz jest?
Pudel
2 tyg. temu
niech każdy przyjrzy się SOBIE a potem krytykuje innych
bEsveRgX
Polak
2 tyg. temu
podobna do Marii Seweryn
Lolek
2 tyg. temu
Kiedyś takie coś zamykali do tworek, dzisiaj robi się wywiady
Cfcff
2 tyg. temu
Wygląda koszmarnie. Ma ostre rysy, typowo meską twarz. Plus szerokie bary,. Wygląda komicznie.
Ffff
2 tyg. temu
No sorry, ale wygląda strasznie. Nie ma w ogóle cech kobiecych! Typowo męska twarz!! Wygląda komicznie. Jak facet w przebraniu.
Okno Overtona...
2 tyg. temu
Wiem, że jesteście drodzy Pudelkowicze mądrzy i inteligentni, stąd moja prośba: poczytajcie głębiej ( nietylko definicję) o oknie Overtona. Z wyrazami szacunku- też Pudelkowicz.
niestety
2 tyg. temu
SWIAT SIE KONCZY
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEsveRhQ
bEsveRhR
bEsveRhS
bEsveRhT
bEsveRhU
bEsveRhz