Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

Top of the Top Sopot Festival 2023. Maciej Stuhr zaproponował własne "MAŁE REFERENDUM". Reakcja publiczności była jednoznaczna

286
Podziel się:

Podczas czwartego dnia Top of the Top Sopot Festival 2023 nie brakowało politycznych akcentów. Maciej Stuhr ogłosił nawet ze sceny swoje "małe referendum", wbijając szpilę rządzącym. Reakcja publiczności? Wymowna.

Top of the Top Sopot Festival 2023. Maciej Stuhr zaproponował własne "MAŁE REFERENDUM". Reakcja publiczności była jednoznaczna
Maciej Stuhr zaproponował w Sopocie własne "małe referendum". Reakcja publiczności? Jednoznaczna (East News)

Top of the Top Sopot Festival 2023, czyli czterodniowe święto muzyki, które TVN zorganizował w Operze Leśnej, właśnie oficjalnie dobiegło końca. Ostatni z zaplanowanych koncertów dla odmiany nie obfitował we wpadki czy kontrowersje, lecz padło w nim wiele politycznych apeli, a artyści nawoływali, aby widzowie nie zapominali o czekającym nas wkrótce obywatelskim obowiązku.

Maciej Stuhr i jego "małe referendum". Tak drwił z planów PiSu

Nie jest tajemnicą, że Maciej Stuhr, czyli prowadzący czwarty dzień festiwalu, nie jest zwolennikiem rządów Zjednoczonej Prawicy. Zgodnie z oczekiwaniami aktor nie stronił więc od politycznych żartów z władzy, w tym z planowanego w dniu wyborów referendum. Przypomnijmy, że zawarto w nim cztery pytania - zdaniem wielu stronnicze, "z tezą" i celowo pogłębiające podziały wśród Polaków.

Pod koniec czwartkowego koncertu Stuhr ogłosił więc na scenie, że proponuje własne "małe referendum". Reakcja publiczności zgromadzonej na miejscu była raczej jednoznaczna.

Szanowni państwo, powoli zbliżamy się do zwieńczenia tego koncertu oraz całego sopockiego festiwalu. Żeby ten koncert w pełni wpisywał się w ducha dzisiejszych czasów, zaproponować chciałbym dla państwa małe referendum. Przygotowałem cztery pytania. Jeżeli państwo będą chcieli odpowiedzieć "tak", proszę bić mocniej prawą ręką, jeżeli "nie", to mocniej lewą. I wszystko będzie jasne - mówił, a publika reagowała śmiechem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maciej Stuhr o Dniu Niepodległości: "Ta data od lat kojarzy mi się z niebezpieczną Warszawą"

"Małe referendum" Macieja Stuhra w Sopocie. "Jesteśmy za sprzeciwem. Czy jakoś tak"

Jakie pytania zaproponował? Jedno z nich dotyczyło samego Sopotu, kolejne nawiązywało do niechęci rządu do Niemiec, następne do bariery na granicy Polski i Białorusi, a ostatnie do tego, że jak celowo skonstruowano zawarte w referendum pytania.

1) "Czy chcesz, aby Sopot został tylko jedną trzecią Trójmiasta?"

2) "Czy chcesz, aby w Polsce było więcej festiwali niż w Niemczech?"

3) "Czy popierasz zbudowanie zapory pomiędzy niektórymi piosenkarzami a widownią?"

4) "Czy jesteś za sprzeciwem wobec odmowy wyrażania zgody przeczącej poparciu idei stojących w sprzeczności z dążeniem do zrozumienia, choć niezrozumienia pytań referendalnych?"

Przy czwartym z pytań Stuhr pozwolił sobie też na pewną uwagę.

Myślę, że z tym ostatnim pytaniem nie będą mieli państwo problemu. Wiadomo, że jesteśmy za. Za sprzeciwem. Czy jakoś tak - żartował, wciąż przy akompaniamencie śmiechów z widowni.

Warto wspomnieć, że to nie jedyny polityczny akcent na czwartkowym koncercie TVN-u. Kayah ze sceny apelowała, aby się obudzić i iść na wybory, z kolei Arek Kłusowski wymownie wspomniał po występie, że "wszystko jest w naszych rękach". Publiczność żywo reagowała na każdy z tych gestów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(286)
miśka
8 miesięcy temu
Czy pytał w tym referendum o podwyższenie kar dla kierowców po alkoholu?
Aga
8 miesięcy temu
Ten festiwal powinien jednoczyć ludzi, a nie ich dzielić
Pik
8 miesięcy temu
Jednoznacznie, to Pan Stuhr junior jak i senior, są skończeni przez swoje ekscesy alkoholowe i pogardę dla ludzi spoza elit. Tacy ludzie są wręcz anty-autorytetami moralnymi. Dlaczego nie zajmą się swoim zawodem, czyli graniem? Czemu gość który w najlepszym wypadku skończył 4 lata szkoły błazenady ma mnie pouczać?
bzibzia
8 miesięcy temu
Jaki był cel wykonania skeczu po angielsku? Przecież 80% publiczności nie miało pojęcia o co chodzi.
tom
8 miesięcy temu
Tacy demokraci, że wszyscy mówią to samo, na rozkaz meldują się w Sopocie, klaskają. Nikt nie może mieć swojego zdania. Oni dopiero dzielą.
Najnowsze komentarze (286)
Gosc
8 miesięcy temu
On dzieli ludzi. Nie słuchajmy go!
Pan Maciej
8 miesięcy temu
to Pokłosie nadzwyczajnego PO częcia podczas Seksmisji, przez równie sławnego Pana Jerzego... Stąd ta błyskotliwość i wysublimowana wirtuozeria słowa Pana Macieja... Bo ci po Olgierdzie, to tacy jacyś mniej udani, takie chłopy folwarczne, z których często mamy tu polew......
mika
8 miesięcy temu
A może jeszcze jedno pytanie 5. Czy można prowadzić auto będąc pod wpływem? I jakiś żarcik o pijanych kierowcach.
Mary
8 miesięcy temu
Nikt mackowi za te wyglupy poza polską nie zaplaci .Tam , na zachodzie bedzie kloszardem
Dlaczego
8 miesięcy temu
wycinacie moje komentarze??? Jesteście obrzydliwi.. Gdzie wasze sztandarowe hasła o wolności mediów???
Maciej
8 miesięcy temu
Sztur to pokłosie nadzwyczajnego poczęcia podczas seksmisji, przez równie wspaniałego Pana Jerzego...Stąd ten błyskotliwy dowcip, wysublimowana wirtuozeria słowa...Bo ci po Olgierdzie, to tacy jacyś mniej udani, takie chłopy folwarczne...
Poważne pytan...
8 miesięcy temu
A jaki programma opozycja? Jakich zmian w kraju chcą? Bo oprócz aborcji i lgbt to niewiele mowią..
Polka
8 miesięcy temu
W Szwajcarii referenda są cały czas, ludzie biorą w nich udział bo chcą decydować o własnym państwie a tutaj w Polsce nawoływanie do bojkotu? Odpowadajac na pytania w referendum to my decydujemy o przyszłości Polski a nie jakiś polityk, chcielibyście żeby nowy rząd sprzedawał polski majątek? Czy podniesie wiek emerytalny waszym rodzicom? Jezeli jako naród zdecydujemy że nie to tego nie zrobi. Wiecie już czemu tak nawołują do bojkotu referendum? Bo nic nie będą mogli zrobić w poruszanych kwestiach. Powodzenia dla tych którzy chcą być pod niemiecką okupacją
ada
8 miesięcy temu
macius po co te jeki steki za granica bedzie ci lepiej
Eos
8 miesięcy temu
To trochę obciach identyfikować się z elita teraz bo kojarzy się bardzo słabo z zaszlymi czerwonymi czasami złodziejki sprzed ery PiSu zaciskania pasa Tuska i ukladzikow po rodzinie Dlatego każdy klaszcze jak jest poprawnie ale każdy równocześnie głosuje zgodnie z własnym sumieniem i rozsądkiem czyli inaczej i Brawo.
Beti
8 miesięcy temu
Kabaret dla elit- oni zawsze fajniejsi, więcej rozumieją,wiedzą kiedy klaskać. Jak piją, to zawsze fajniej, lepiej, bardziej elitarnie. Sami sobą zachwyceni, nietykalni. Dno!
222
8 miesięcy temu
Ten znowu zaczyna
Inka
8 miesięcy temu
Świadek wyjątkowego zdarzenia z Podlasia...🙈🤣🤣🤣🇳🇮 Wzruszyłam się, jak stary siennik wojskowy🤣
Gol
8 miesięcy temu
Na Madagaskar Stuhr!
...
Następna strona