Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

TYLKO NA PUDELKU: Ekspertka ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" odpowiada na FALĘ KRYTYKI! "To nie jest KONCERT ŻYCZEŃ"

217
Podziel się:

Po finale ostatniej edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia" pojawiło się dużo głosów, że grono ekspertów powinno zostać zmienione. Psycholożka Magdalena Chorzewska broni siebie i swoich kolegów z programu... "Krytyka zawsze będzie" - zauważa.

TYLKO NA PUDELKU: Ekspertka ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" odpowiada na FALĘ KRYTYKI! "To nie jest KONCERT ŻYCZEŃ"
Ekspertka ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" odpiera zarzuty o NIEKOMPETENCJE! "Małżeństwo aranżowane NIE JEST KONCERTEM ŻYCZEŃ" (Instagram)

Program Ślub od pierwszego wejrzenia wciąż budzi kontrowersje i cieszy się całkiem przyzwoitą oglądalnością. Ostatnio widzowie mogli obejrzeć finałowy odcinek show, który producenci lubią określać mianem "eksperymentu społecznego". Największe emocje wzbudziła relacja Kasi i Pawła. Uczestniczka zostawiła wybranka, a później pojawiły się nawet plotki, jakoby kobieta miała domagać się od byłego męża alimentów. Paweł ostatecznie zaprzeczył jednak tym informacjom. Widzowie show byli jednak bardzo rozczarowani tym, jak nieudolnie eksperci sparowali uczestników...

Panie Mosak - czas na emeryturę; Beznadziejny ekspert; Jeden apel. Wymiana ekspertów. To by mogło totalnie odświeżyć ten format; Eksperci do wymiany. Jak można było wybrać Kaśkę do takiego programu? - pisali internauci w social mediach.

Zobacz także: Pary ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia", które się rozstały

Postanowiliśmy zapytać psycholożkę ze Ślubu od pierwszego wejrzenia, jak reaguje na takie słowa i czy wciąż wierzy w zasadność programu. Magdalena Chorzewska nie uważa, by to eksperci ponosili winę za nieudane związki uczestników.

"Ślub od pierwszego wejrzenia" jest dobrowolnym eksperymentem. Z tego eksperymentu czasami tworzą się pary na lata (Anita i Adrian, Agnieszka i Wojtek itp.), czasami okazuje się, że ludzie, pomimo wielu zmiennych mogących sprzyjać budowaniu relacji, nie potrafią ich zbudować. Małżeństwo aranżowane nie jest koncertem życzeń, nie znajdziemy osoby idealnej, a dość dobrą, aby próbować. Nie ma związków bez problemów. My w trakcie trwania eksperymentu wspieramy naszych bohaterów, ale odpowiedzialność za ich zachowania, decyzje leży po ich stronie. Program nie jest kwestią wiary, a nauki i standaryzowanych metod doboru partnerów przez psychologów i antropologa - powiedziała nam Chorzewska.

Ekspertka twierdzi, że widzowie mogą wyciągnąć z programu wiele cennych wniosków.

A krytyka będzie zawsze. "Ślub" od zawsze jest kontrowersyjny i w opozycji do romantycznej wizji spotkania drugiej połówki pomarańczy. Proszę wskazać osobę, która zawsze wie, co robić w relacji, która zawsze jest szczęśliwa i związek, który nigdy nie ma kryzysów. Zamiast krytykować, warto wyciągać wnioski z historii naszych bohaterów. Bo rady tam dawane są bardzo uniwersalne - dodała.

Zgadzacie się z nią?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(217)
Brunet
rok temu
Droga Pani ekspert. Tylko popełnić tyle pomyłek w doborze par we wszytskich edycjach świadczy o waszej niekompetencji.
Gość
rok temu
Specjalnie dobierają na zasadzie przeciwieństw żeby było co oglądać
Janko
rok temu
Ludzie mają racje są beznadziejni! Do wymiany
Hahahaha
rok temu
To po co taki program.
Kochanek
rok temu
Pani psycholog Pochodzi z Płocka. Sama ma życie osobiste w niezłym kipiszu. Żaden autorytet.
Najnowsze komentarze (217)
Ewa
rok temu
Śmieszni są ci ,,eksperci"! Źle dobierają a potem winę zwalają na uczestników! Żenujący spektakl!
Franek
rok temu
a gdzie ich etyka psychologa ... na mamonę już wymieniona. Odebrać dyplomy, bo ludziom nic nie pomogą, strach z takich ich porady skorzystać
Antek, psycho...
rok temu
eksperci od tysiąca boleści ... po takich wpadkach powinny być zweryfikowane ich dyplomy, bo raczej nikt rozsądny i w potrzebie pomocy psychologicznej nie wykupi wizyty u takiego "celebryty-psychologa", co innym życie rozwala, ale sporą kasę przytula
Hela
rok temu
Oni specjalnie wybierają takich kosmitów jak Tomek albo wariatki jak Kasia, żeby było show. Nie uwzględniają preferencji kandydatów - robią na przekór (tylko Adrian dostał to co chciał). Zobaczcie australijską edycję, eksperci biorą tam też pod uwagę preferencje co do wyglądu.
Hdhdh
rok temu
Za ile lat będą mogli mówić o kulisach programu i czy np. specjalne były wybierane niedobrane pary dla podbicia oglądalności?
Zawalczę
rok temu
Ja myślę o tej osobie jak o robaku, który psuje obraz świata psychologów i psychoterapeutów. Każde środowisko ma takie robaki, które trzeba tępić. Do telewizji pchają się psychologowie z zaburzeniami narcystycznymi (oni też mają prawo mieć zaburzenia, ale powinni je przepracować) z jakimiś brakami i parciem na pieniądze i "sławę". Ja osobiście coś zrobię z tym robakiem, bo jestem społecznikiem, zapraszam do działania w tym zakresie innych. Tu już chodzi o robienie krzywdy ludziom (m.in. uczestnikom programu i widzom), a na to nie mogę pozwolić. Najgorzej kiedy osoba podszywa się pod autorytet i robi innym krzywdę!
1254
rok temu
Dopuścić tak zaburzonego Tomasza, nie wyłapać takiego schorzenia, to mówi wiele o tych pseudoekspertach.
Renata
rok temu
Nie jest dla mnie zrozumiałe po co kontynuować formułę, która nie działa . Na 18 par biorących udział w eksperymencie utrzymały się 4 i to licząc Anetę i Roberta. Biorąc pod uwagę ilość małżeństw które pozostają razem w zwykłych małżeństwach wynosi ok .50% u was mniej niż 20%. Dla mnie to porażka pomysłu. Najwyraźniej ludzie dobierają się inaczej niż tka jak proponujecie. Dla mnie obecność tej Pani jako eksperta jest zadziwiająca. Uprzedzona jestem zdecydowanie , tak jestem. Na początku pandemii Pani ekspert w DDTVN odpowiadała na zadane przez widzów pytania.Jedna z pielęgniarek żaliła się, że sie boi o siebie i rodzinę i nie wi jak sobie z tym strachem radzić. Pani psycholog odpowiedziała,że Pani taki zawód sama sobie wybrała .Dla mnie to było oburzające, rozumiem ,że powinna wybierając zawód brać pod uwagę ryzyko zakażenia chorobą której nie było. Jaki brak zrozumienia i empatii zwłaszcza jak na psychologa.Od tamtej pory niczego dobrego po niej się nie spodziewam autopromocja po to im ten program.
Fghh
rok temu
Wniosek - nie brać ślubu w ciemno ✍
mysz18
rok temu
Skoro organizują ślub ,to i rozwody w tym powinne być szybkie.A NIE ,że druga strona odbiera dopiero trzecie wezwanie ,bo taki ma kaprys ego i na złość bo ktoś z niej zrezygnował -To powinno być karalne. Och wy experci od stwarzania problemów.
Kasia
rok temu
Bzdury straszne. Nie trzeba być fachowcem żeby widzieć że pary były kompletnie źle dobrane, a właściwie to osoby do programu źle wybrane Zła weryfikacja chętnych do wzięcia udziału w programie. Ludzie zaburzeni z problemami psychicznymi co widać już na pierwszym spotkaniu. Eksperci są ślepi i głusi,.
WSTYD
rok temu
Wstyd, taki zawód, taki brak etyki. Potraktowali uczestników jak przedmioty, zaprzeczenie zawodu psychologa. Uczestnicy powinni iść po odszkodowanie - oskarżyć psychologów o straty moralne
xxx
rok temu
Tak biorą gościa co w rubryce preferencje co do wyglądu odpowiada nie ma a potem od samego początku robi jazdy wybranej dziewczynie,że za gruba,że coś tam.A wystarczyłaby głębsza rozmowa z nim w 4 oczy i może by się otworzył.I by nie podkopał poczucia wartości niewinnej kobiecie.To nie jest normalne i trudno to wytłumaczyć tylko złym wychowaniem czy chamstwem.A bo on taki szczery jest i może ranić innych.
Łuki
rok temu
A ja uważam że są spoko
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie