Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|
aktualizacja

TYLKO NA PUDELKU: Jakimowicz twierdzi, że nie wiedział o skargach koleżanek. Pracownik TVP zaprzecza: "Miał ponadgodzinną rozmowę z Pereirą"

133
Podziel się:

W rozmowie z Pudelkiem menedżer TVP wysokiego szczebla zapewnił, że Jarosław Jakimowicz był na bieżąco informowany na temat tego, że kierownictwu nie odpowiada jego zachowanie. Mimo to kolejne skargi wciąż się pojawiały...

TYLKO NA PUDELKU: Jakimowicz twierdzi, że nie wiedział o skargach koleżanek. Pracownik TVP zaprzecza: "Miał ponadgodzinną rozmowę z Pereirą"
Pracownik TVP uważa, że Jarosław Jakimowicz kłamie (KAPIF)

Nie milkną echa zwolnienia Jarosława Jakimowicza z TVP. Jak ustalono, decyzję odnośnie tego, że "młody wilk" kończy swoją przygodę ze stacją, podjęto w wyniku licznych przykładów jego "nieprzyzwoitych zachowań", zwłaszcza wobec kobiet. Informator Pudelka doprecyzował, że chodziło o "seksistowskie i przemocowe relacje", które 54-latek utrzymywał w miejscu pracy.

Jarosław Jakimowicz tłumaczy zwolnienie z TVP. Twierdzi, że nie wiedział o składanych na niego skargach

Udało się nam również dotrzeć do treści skarg, jakie miała składać na Jarosława Jakimowicza współpracująca z nim dziennikarka.

Prymitywne, seksistowskie uwagi typu: "doczepiasz włosy, ale nie martw się, nie powiem o tym na antenie" niemające nic wspólnego z prawdą, a są wygłaszane w studiu tuż przed programem - brzmi jedna z wielu uwag.

Jak można się domyślić, sam Jarek zarówno co do przyczyn pożegnania się z Telewizją Polską jak i zachowania w stosunku do koleżanki z pracy ma inne zdanie. W obszernym komentarzu, którego udzielił Pudelkowi, ubolewa m.in. nad tym, że został zwolniony z dnia na dzień bez uprzedniej rozmowy.

Nikt nie przeprowadził ze mną rozmowy w cztery oczy. Pan Pereira, gdy obniżał mi pensję, to mi napisał SMS-a w piątek wieczorem. Jedyne spotkanie było zupełnie przypadkowe, w firmowej restauracji. Dlaczego nikt nie przedstawił mi kierowanych przeciw mnie zarzutów? Tolerowali to? Nie wiedzieli o tym? Jeżeli mają takiego potwora, który "zjada" ich prowadzące i ubliża wszystkim, to nikt nie pomyślał, żeby przeprowadzić w tym temacie rozmowy? Nie było ani pół zdania na ten temat. Przecież w telewizji funkcjonuje procedura antymobbingowa. Każda sytuacja, która podpada pod tego typu zdarzenia, musi zostać zgłoszona do działu zarządzania zasobami ludzkimi. To oni muszą rozpatrzeć, sprawdzić. (...) Czy procedurę wszczęto? Zapomniano mnie spytać? Czy to jest po prostu grubymi nićmi szyte? - zastanawia się Jakimowicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jacek Kurski odcina się od Jarosława Jakimowicza

Osoba z TVP twierdzi, że Jarosław Jakimowicz mówi "nieprawdę". Miał być na bieżąco informowany o skargach

Skontaktowaliśmy się z menedżerem TVP wysokiego szczebla, który odniósł się do zarzutów prezentera.

To nieprawda. 6 czerwca Jarosław Jakimowicz miał ponad godzinną rozmowę u Pereiry w gabinecie - twierdzi, zapewniając, że Jakimowicz był o wszystkim na bieżąco informowany, a mimo to wciąż kontynuował skandaliczne zachowanie wobec współpracowników:

Został poinformowany, że nowemu kierownictwu nie odpowiada jego zachowanie wobec ludzi (do Pereiry dotarły już pierwsze skargi od pracowników), a mimo to zaczęły docierać kolejne, nowe uwagi o niestosownym podejściu, chamstwie i braku kultury wobec ludzi. Po tym jak już 4. kobieta z rzędu odmówiła pracy z nim, decyzja mogła być tylko jedna: za bramę. Potem z każdym kolejnym tygodniem zaczęły docierać następne informacje, że były podobne jego zachowania wobec innych kobiet, co było zgłaszane poprzedniej dyrekcji, jednak bez reakcji. Poszkodowane nie chciały niczego więcej, jak pożegnania z nim i to się stało - kwituje osoba z Telewizji Polskiej.

Jak myślicie, jaka jest prawda?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(133)
Aaa
5 miesięcy temu
Oblech.
Gość
5 miesięcy temu
"pycha kroczy przed upadkiem" i było do przewidzenia że zachowania tego pana na antenie do tego zmierzają. Oglądalność spadła, skargi wpływały a on dalej pozwalał sobie na "dziwne" komentarze, znalazł się odważny i zrobił porządek.Szkoda tylko że ten pan teraz pokazuje że jest pokrzywdzony i nie widzi w tym swojej winy.
Ja Ola
5 miesięcy temu
Kto wpadł w ogóle na pomysł żeby go zatrudnić? Powinien wylecieć razem z nim.
Xdxdxd
5 miesięcy temu
Szkoda ze nie wszczęto procedury z tymi nastolatkami, które zamawiał dla żartu
Poeta
5 miesięcy temu
Wiedział, wiedział na czym siedział!
Najnowsze komentarze (133)
Abc
5 miesięcy temu
..bo to zła kobieta była
B.B.
5 miesięcy temu
Nie znoszę TVP, ale super, że tego człowieka w końcu wywalili. JUż chyba koniec "kariery" tego niby aktora, niby dziennikarza. Ciekawe, gdzie teraz pójdzie żebrać o pracę!!!!
Hanna
5 miesięcy temu
Myślał, że mu wszystko wolno. Może Macierewicz go zatrudni, tak go kiedyś całował po rękach
Ula
5 miesięcy temu
Szkoda, że nareszcie 😂
Gosc
5 miesięcy temu
Ten człowiek się chyba nie da lubić .
ewa z
5 miesięcy temu
Super że został zwolniony nic lepszego nie mogło się stać .Mam poprawiony humor na resztę dnia
Jas
5 miesięcy temu
Najciekawsze jest to, że to coś wypiera z siebie każdą krytyczną uwagę. To się nadaje do leczenia psychiatrycznego bo skończy gorzej niż na dnie. Chyba że go znajomi z pewnej partii poratują i wsadzą gdzieś do spółki czy innej rady nadzorczej. Co jest wielce prawdopodobne
Ola
5 miesięcy temu
Takie prymitywne osoby nie powinny w ogóle być promowane. Skandaliczne jest, że trafił do tv i mógł publicznie wygłaszać swoje chore teksty.
słonik
5 miesięcy temu
to ze uczestniczyl w przeksztalceniu panstwowej telewizji w prywatne medium propagandowe pana Kaczynskiego to nie jest zaden problem , ale to ze probowal cos wyrwać to juz zbrodnia zaslugujaca na surowa karę
Jacek
5 miesięcy temu
Napisał że o skargach koleżanek na swe zachowanie nie wiedział.. ale swojemu zachowaniu nie zaprzeczył, że np nie miało miejsca.
Wilcy młode
5 miesięcy temu
Jakim kałem trzeba być,że nawet TVP cię nie chce???
Gosc
5 miesięcy temu
Oj jak sie ciesze.
czyż nie tak?
5 miesięcy temu
Teraz Perejra powinien przeprowadzić rozmowę sam z sobą.
2ku
5 miesięcy temu
Tego faceta nikt nie lubi.
...
Następna strona