Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

TYLKO NA PUDELKU: Patricia Kazadi komentuje CENZURĘ w TVP: "Ten zabieg I TAK SIĘ NIE UDA"

114
Podziel się:

W 7. odcinku "Dance Dance Dance" Roksana Węgiel ma wykonać układ do piosenki Sii, jednak jej tęczowy makijaż został uznany za problematyczny. "Musieliby zrezygnować z emisji tego wykonu jako całości" - mówi w rozmowie z nami Patricia Kazadi, która dwa lata temu tańczyła do tego samego utworu.

TYLKO NA PUDELKU: Patricia Kazadi komentuje CENZURĘ w TVP: "Ten zabieg I TAK SIĘ NIE UDA"
Patricia Kazadi komentuje cenzurę w TVP (YouTube, AKPA)
bELlwlZx

Trzecia edycja programu Dance Dance Dance niespodziewanie wywołuje sporo kontrowersji. Najpierw głośno było o zaskakujących zmianach w składzie jurorskim, potem o surowych ocenach występów Roksany Węgiel.

W czwartek ujawniliśmy, że w 7. odcinku (emisja planowana na przyszłą sobotę) tanecznego show ma dojść do aktu cenzury. Roksana Węgiel wykona układ choreograficzny do utworu Sii dedykowanego ofiarom zamachu w gejowskim klubie. 16-latka została ucharakteryzowana podobnie jak tancerka z teledysku, która miała tęczowy makijaż nawiązujący do symbolu społeczności LGBT.

bELlwlZz

Już po nagraniu występu uznano to za "niefortunne" i postanowiono jakoś pozbyć się tęczy z twarzy nastolatki.

Zobacz także: Coraz bardziej napięte relacje między Idą i Agustinem w "Dance Dance Dance"

Przed dwoma laty Patricia Kazadi wykonała układ do tej samej piosenki z podobną charakteryzacją i wówczas cenzury nie zastosowano. Skontaktowaliśmy się z Patricią z prośbą o komentarz.

bELlwlZF

W rozmowie z nami aktorka i wokalistka próbuje znaleźć jakieś logiczne uzasadnienie dla decyzji o cenzurowaniu tęczowego makijażu.

Trudno mi się wypowiadać na tematy wewnątrzprodukcyjne, przy których nie uczestniczę. Nie widziałam ani tego makijażu, ani nie znam szczegółów tej sytuacji. Nie wiem, czy ograniczana jest wolność wyrazu artystycznego Roxie, czy też została ona osadzona ze względu na taką formułę programu, a nie inną, jako osoba nieletnia, młoda, która może nie mieć jeszcze wyrobionego poglądu na pewne tematy, w warunkach nie do końca może dla niej komfortowych, z których teraz szukają wspólnego wyjścia.

Czy może jest to po prostu zabieg PR-owy, aby o programie było głośno przed kolejnym odcinkiem, a my "ekscytujemy" się na próżno, gdy ostatecznie występ zostanie wyemitowany tak, jak miał być od początku. Nie wiem. Rozumiem również produkcję, że nie chcą narażać Roxie na niepotrzebne ewentualne nieprzyjemności - rozprawia Kazadi.

Patricia zwraca uwagę, że produkcja mogła "pomyśleć o tym wcześniej". Dodaje też, że jej zdaniem taka cenzura nic nie da, bo piosenka Sii i tak ma jednoznaczny przekaz - jest wsparciem dla osób LGBT i usuwanie, zamazywanie czy "odbarwianie" tęczy z twarzy Roksany tego nie zmieni.

bELlwlZG

Z drugiej strony, czemu nie pomyślano o tym wcześniej? Od 20 lat jak pracuję w zawodzie, przy każdym programie, koncercie, występie jest umowa, w której zawarte jest, iż na wizji nie wolno obrażać niczyich uczuć religijnych, używać znaków/symboli powszechnie uznanych za obraźliwe czy wulgaryzmów, więc jeżeli makijaż reprezentuje symbole obraźliwe, to jest to zrozumiale.

Jeśli jednak rzekome "symbole" w bezpośredni sposób nikogo nie obrażają i chodzi tu o ograniczenie swobody i wolności wypowiedzi słowa, i wyrazu, to myślę, że ten zabieg i tak się nie uda, gdyż utwór bez względu na wykonany makijaż tancerza ma bardzo konkretny wydźwięk oraz przesłanie, o którym wspominałam właśnie przy swoim występie w programie z tym numerem - dedykowałam go wszystkim, którzy w swoim życiu tak jak ja doświadczyli nietolerancji na jakimkolwiek polu.

Więc jeśli celem jest negacja środowisk LGBTQ, to musieliby zrezygnować z emisji tego wykonu jako całości. Nie ma "pół na pół, fajna piosenka, chętnie posłuchamy, ale z przesłaniem się nie zgadzamy". Świat i ludzie idą do przodu, coraz pewniej i śmielej i żadne tego typu "poszarzanie" kolorowej już rzeczywistości nie ma prawa się udać. It’s too late - podsumowuje Patricia.

Ma rację?

bELlwlZH

Pudelek ma swoją grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

bELlwlZI
bELlwmaa
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(114)
DAS
6 miesięcy temu
Kiedy czytam lub słyszę słowo "wykon" , to mi się żołądek przekręca.
reiso
6 miesięcy temu
16 letnia Roksana Węgiel właśnie została wciągnięta w wojnę ideologiczną i polityczną. Ciekawe czy sama jest tego świadoma. W ogóle ciekawi mnie jej zdanie na temat lgbt.
belfer
6 miesięcy temu
ta roxi to jeszcze wychudzona dziewczynka a już coś chce manifestować , żart. do nauki.
bELlwmab
ikello
6 miesięcy temu
Bzdura z tą cenzurą. Gdyby chcieli usunąć tęczę, to by od początku nakazali jej tak nie malować, a nie malować, a potem tuszować.
różal
6 miesięcy temu
uda się czy nie mało istotne, bardzo mnie za to cieszy że kazadi już w tvp nie zobaczę. mam nadzieję że tvn również nie będzie promował tego beztalencia.
Najnowsze komentarze (114)
Maxi
5 miesięcy temu
Uwielbiam jej usta. Patryszja musi cudownie ssać tymi wargami.
angelika
6 miesięcy temu
Każdy wie, jak w naszym kraju tęcza stała się problematyczna. Tvp podjęła tutaj słuszną decyzję, w końcu program jest rozrywkowy
Katolik
6 miesięcy temu
Chyba już nikt nie pamięta o tym, że tęcza to symbol przymierza jakie Bóg zawarł z Noe i człowiekiem po potopie.
Ziarno
6 miesięcy temu
Plewy ,plewy ,plewy.. minęło cztery lata od tragicznej śmierci Magdaleny Żuk , już nawet pies z kulawą nogą nawet o niej nie wspomni a prokuratura w Jeleniej Górze nie przerwanie prowadzi intensywne śledztwo.
- Janek
6 miesięcy temu
Patrycja Kazadi jak zawsze piękna i boska.....
Odyhddth
6 miesięcy temu
Co to znaczy wykon, lokacja i tego typu podobne? Gdzie jest język polski? Na całym świecie ludzie pielęgnują tradycję i język, a polacy się zapatrzyli na zachód. Wstyd!!
Danka45
6 miesięcy temu
TVP POWINNA SAMA PONIEŚĆ KARĘ ZA TO ŻE MAŁOLETNIE OSOBY BIORĄ UDZIAŁ W DOROSŁYCH WYSTĘPACH !!!WĘGIEL WYSTĘPOWAŁA NAŚLADUJĄC DOROSŁYCH I TO BAWIŁO DOROSŁYCH!!PRZECIEŻ PROGRAMY Z UDZIAŁEM MAŁOLETNICH MAJĄ SWOJE PROGRAMY!!!'HALO COŚ NIE TAK Z TĄ TVP??? KARAĆ ZA TAKIE WYKORZYSTYWANIE DZIECI!!!!!
manolo
6 miesięcy temu
Piszę po raz enty kto ogląda telewizje propagandową od wielu lat nie włączam tego kanału do tych podstarzałych pseudo katolików nie do ciera że świat się zmienia i ta młoda dziewczyna to pokazuje
bELlwlZT
karol
6 miesięcy temu
co to toto ta kazadi ?
edi
6 miesięcy temu
a może niech PiS zacznie od siebie i część posłów przyzna co ich faktycznie pociąga...
Brawo Kazadi
6 miesięcy temu
Podoba mi się komentarz Kazadi, it's too late na udawanie, że osób LGBT wśród nas nie ma. Znormalizujmy wreszcie tęczę jako symbol szczęścia i skończmy z cenzurą, bo do niczego to nie prowadzi. Faktem jest, że 16-latce nie powinni w ogóle dawać piosenki z takim przesłaniem, ale w takim wieku najczęściej jest się świadomym swojej seksualności i można jak najbardziej walczyć o prawa mniejszości.
Leticia
6 miesięcy temu
Patrycja ma rację. mnie też to wygląda na reklamę po prostu, żeby było głośno o reklamie bo zaraz emisja odcinka przecież. I tyle.
Kurskitodno
6 miesięcy temu
Po co wpychac nastolatke do programu razem z dorosłymi celebrytami?
Gaga
6 miesięcy temu
Za kilka lat roxi wypnie się na telewizję Jacka i będzie manifestowac w tvn tak jak Margaret
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bELlwmaM
bELlwmaN
bELlwmaO
bELlwmaP
bELlwmaQ
bELlwmav