Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|

TYLKO NA PUDELKU: TVP OCENZURUJE "tęczowy" makijaż Roksany Węgiel w "Dance Dance Dance"!

456
Podziel się:

W 7. odcinku Roksana Węgiel odtworzy teledysk do hitu Sii "The Greatest". Kolorowa charakteryzacja na policzkach tańczącej 16-latki wzbudziła niepokój Telewizji Polskiej. Stacja już po nagraniu zorientowała się, że piosenka dedykowana jest... osobom LGBT. Mamy komentarz TVP.

TYLKO NA PUDELKU: TVP OCENZURUJE "tęczowy" makijaż Roksany Węgiel w "Dance Dance Dance"!
Tęczowy makijaż Roksany Węgiel wyretuszowany (AKPA, YouTube)

Najnowsza edycja Dance Dance Dance od początku budzi wiele emocji chociażby za sprawą sporych zmian personalnych, które zaszły w składzie jury. Dodatkowo do niedawna niemal po każdym wyemitowanym odcinku w sieci aż huczało przez surowe oceny, którymi zasiadający w składzie jurorskim Agustin Egurrola raczył najmłodszą z uczestników - Roksanę Węgiel.

Zobacz także: Roksana Węgiel ćwiczy do "Dance dance dance". Trener jej nie oszczędzał

Okazuje się, że to nie koniec zamieszania wokół tanecznego show Telewizji Polskiej. Jak udało się nam ustalić, przy nagrywaniu siódmego odcinka Dance Dance Dance, którego emisja planowana jest na sobotę 8 maja, doszło do ingerencji w przygotowany już materiał.

Również i tym razem chodzi o Roksanę. W odcinku widzowie będą mogli zobaczyć ją tańczącą do hitowego utworu Sii. The Greatest to piosenka dedykowana ofiarom zamachu w gejowskim klubie w Orlando, dlatego też - podobnie jak występująca w teledysku Maddie Ziegler - Węgiel miała na twarzy kolorowe paski, nawiązujące do symbolu społeczności LGBT, tęczy.

Niestety, makijaż 16-latki (już po nagraniach) nie spodobał się decyzyjnym pracownikom stacji, którzy, jak dowiedział się Pudelek, od niemal tygodnia zastanawiają się, co zrobić z "niefortunną" charakteryzacją młodej piosenkarki.

Jak donosi nasze źródło, podjęto już nawet pewne kroki, a osoby pracujące przy produkcji show dostają maile z "instrukcjami". Poniżej zamieszczamy jego treść jednego z nich:

Jak wszyscy wiemy, Roksana w odcinku 7. tańczyła do piosenki "The Greatest". Zostało to zrealizowane tak, aby jak najwierniej oddać teledysk... Niektóre osoby z TVP dopatrzyły się jednak na twarzy Roksany symboli, których tam nie było. Przechodząc do meritum, jakiekolwiek zdjęcia z planu, gdzie Roksana występuje z kolorowymi paskami na twarzy, albo muszą być wyczyszczone zupełnie, albo też zmienione na szarobure. Proszę o przekazanie tego również Roksanie, osobom od social mediów i fotografowi, który robi zdjęcia na planie oraz wszystkim osobom, które mają w zwyczaju publikować zdjęcia z planu na swoich prywatnych social mediach - brzmi wiadomość, którą otrzymały osoby pracujące przy Dance Dance Dance.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem TVP z prośbą o komentarz do tej sytuacji. Warto zauważyć, że w oświadczeniu stacja podtrzymuje forsowaną w trakcie kampanii prezydenckiej narrację o tym, że "LGBT to ideologia".

Program "Dance Dance Dance" jest audycją o charakterze wyłącznie rozrywkowym, pozbawioną symboli, które mogą kojarzyć się z jakąkolwiek ideologią. Przedstawiciele TVP oraz firmy Rochstar - producenta wykonawczego - uznali, że stylizacja Roksany mogłaby wywołać niepotrzebną dla nieletniej osoby burzę medialną - brzmi odpowiedź przesłana do naszej redakcji z Centrum Informacji Telewizji Polskiej.

Również firma Rochstar, odpowiedzialna za produkcję show, wyraziła swoje stanowisko w tej sprawie.

Rochstar, jako producent programu "Dance Dance Dance", stoi na stanowisku, że nie można włączać nieletnich wykonawców programu rozrywkowego w jakikolwiek spór światopoglądowy - czytamy w piśmie przesłanym do naszej redakcji przez Alicję Czarnecką-Suls, dyrektor zarządzającą firmy. Dlatego Rochstar uznał pomysł zmiany kolorów na twarzy wykonawczyni Roksany, które mogłyby wywołać niepotrzebną dla nieletniej osoby burzę medialną, za uzasadniony. Program "Dance Dance Dance" jest programem rozrywkowym, którego istotą jest działalność artystyczna i twórcza, a TVP jako zleceniodawca ma prawo do nadzoru produkcyjnego i udzielania wskazówek kolaudacyjnych w trakcie realizacji programu - dodaje Czarnecka-Suls.

Co ciekawe, do tej samej piosenki przed dwoma laty tańczyła także Patricia Kazadi. Wówczas TVP nie widziało w makijażu celebrytki niczego złego, emitując jej występ bez cenzury...

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(456)
ahahahah
3 lata temu
Ale z krzyżykiem na szyi już nie budzi jakiegokolwiek sporu światopoglądowego?
Piosenka
3 lata temu
***** ***
qwerty
3 lata temu
Wszystkim krytykującym i walczącym ze środowiskiem LGBT proponuję przeczytać książkę "Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie" Frederica Martela!!! Będziecie zdziwieni i zniesmaczeni!!!
Retsio
3 lata temu
Niezłe jaja w tej Polsce za rządów PiSu. Nawet głęboko wierząca Roksana Węgiel znienawidzi ludzi, którzy ją wypromowali i uczynili gwiazdą, czyli Kurskiego i TVP. Przypominam że Julia Wieniawa też została wypromowana w większości przez TVP (serial Rodzinka.pl), a obecnie wiadomo jakie ma zdanie na ich temat i PiSu.
radzio
3 lata temu
Czy nadal sądzicie, że nie ma cenzury. W czasach PRL-u takie zagrania były na porządku dziennym.
Najnowsze komentarze (456)
haha
3 lata temu
No to AUGUSTIN wybrał teledysk dla Roksi to taki zabieg marketingowy, cała Polska będzie o tym teraz mówić i o to właśnie chodziło promocja tego beztalencia nic więcej ani mniej. Dzięki temu będzie bardziej sławna....... a Idunia taka pobożna a się taka piosenką zachwyca hehehehe dobre jest to TVP 2 a Ania najlepiej tańczy i nikt tego nie dostrzega DLACZEGO bo niczym nie szokuje, nie gorszy a BOKSERKA i reszta JURRY raczej na jakość tanca nie patrzy tylko sie mozoli jak tą OLIKĘ i jej miłość roksi wylansować. Obrzydliwy jest ten program
jaa
3 lata temu
ponieważ nie wolno też propagować symboli faszystowskich od dzis Bruner zamiast trupiej czaszki będzie miał lilijke na czapce, paranoja
olo
3 lata temu
Czekam na wiadomość, kiedy tej Roksanie tak odwali jak np.Wieniawie, to czy pomalowała się tak czy inaczej mnie nie interesuje, obracając się w tym zepsutym , celebryckim środowisku wyrośnie, nie daj Boże, na kolejną rozkapryszoną divę a szkoda byłoby tej młodej, ładnej i utalentowanej dziewczyny.
Tonks
3 lata temu
Co za świat. Piosenka jest hołdem dla ofiar zamachu w Orlando w czerwcu 2016r. Smutne, że teraz jakiś durny program w zmanipulowanej telewizji będzie cenzurował symbol, przez który zginęło 49 niewinnych osób. Ludzie obudźcie się, nie dajmy się pisowskiej propagandzie bo to zmierza w bardzo złym kierunku
spacja
3 lata temu
Jak nie ma pomysłu na artykuł to trzeba brać pierwszy lepszy temat. Roksana jest zbyt piękna i zbyt młoda żeby bawić się w takie makijaże. Zresztą program jest taneczny i nie łączmy go z jakimiś ideologiami
Taaa
3 lata temu
Pudel usuwający notorycznie komentarze, nie mające nic wspólnego z hejtem, pisze o cenzurze. Koń by się uśmiał.
Lllama
3 lata temu
nie robiłabym z tego tak wielkiej dramy. można zrozumieć że z racji na jej nieletniość tak muszą postąpić
nicka
3 lata temu
To jest jeszcze dziecko, to logiczne, że chcą to zneutralizować. Dajcie żyć!
loka
3 lata temu
Stacja wyraziła się jasno dlaczego i po co te dokonania. Dla mnie są totalnie zrozumiałe.
jadzia
3 lata temu
skoro uważają, że to jest najlepsza decyzja dla wokalistki to ok, ja program szanuje i zamierzam oglądać go dalej.
hanro2
3 lata temu
Nie podoba mi się to w jaki sposób ludzie myślą, przecież właśnie, żeby nikogo nie urazić chcą zostawić to wszystko takie bezbarwne,
plejak
3 lata temu
Wydaje mi się, że to wasze gadanie jest przesadzone. Mam nadzieję, że zrozumiecie to, że nie chcą jej nigdzie ugruntować.. logiczne, jest jeszcze dzieckiem.
Pio
3 lata temu
Co za chory kraj, moim zdaniem podejście do tematu LGBT powinno być po prostu neutralne. Mnie się nie podoba że trzeba płacić podatki całe życie i opłacać tych radykalnych i bezprawnych nieudaczników którzy tworzą PiS. Albo że księża się panoszą po szkołach wśród dzieci, którzy sami nie mieli nigdy rodziny i w większości są seksualnie zdesperowani a niektórzy zdeprawowani. Nie podoba mi się że wszędzie wisi krzyż. Nie podoba mi się że polak który siebie nazywa patriotą, jedzie bić innych "patriotow" bo są z innego miasta, lub wspierają inny klub sportowy. Nie podoba mi się że Polska to dwie różne, podzielone strony które w końcu się zaczną między sobą zabijać. Czy chcecie tego czy nie, PiS doprowadzi do sytuacji gdzie w polsce nie będzie bezpiecznie dla naszych dzieci nawet w szkołach, cały czas dążą do tego aby robić jak najwięcej dzieci, ale później kto im zapewni pracę czy jakieś godne życie jak już do tego czasu wszystko będzie ukradzione. Drogi PISIE niedługo was będą zakazywać i cenzurować a w kartach historii zapiszecie się jako najbardziej komiczne, zakłamane i nieudolne rządy jakie tylko były w historii Polski.
Allis
3 lata temu
Oni są tam w tej TVP porąbani do kwadratu. Serio!
...
Następna strona