Trwa ładowanie...
Przejdź na
Sima
|

TYLKO NA PUDELKU: Prokuratura postawiła trzem youtuberom ZARZUTY. Jeden z podejrzanych POZOSTAJE W ARESZCIE

212
Podziel się:

Zatrzymanym w sobotę patoyoutuberom, którzy poniżali mężczyznę, nagrywając upokarzający film z jego udziałem i publikując wideo w sieci, grozi do 8 lat więzienia. Jeden z oskarżonych nie opuści aresztu.

TYLKO NA PUDELKU: Prokuratura postawiła trzem youtuberom ZARZUTY. Jeden z podejrzanych POZOSTAJE W ARESZCIE
Patoyoutuberzy usłyszeli zarzuty prokuratorskie (YouTube)

Trzech patoyoutuberów, którzy kilka dni temu opublikowali w sieci szokujący film z udziałem niepełnosprawnego intelektualnie mężczyzny, usłyszało zarzuty prokuratorskie.

Patoyoutuberzy zostali zatrzymani w sobotę. Wiadomo już, za co będą odpowiadać przed sądem.

Trzem zatrzymanym youtuberom prokuratura postawiła zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny (z artykułu 207 paragraf 1a kodeksu karnego) - mówi w rozmowie z Pudelkiem prokurator Alicja Macugowska-Kyszka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Co do jednej osoby zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu kontaktowania się z osobą pokrzywdzoną i współoskarżonymi. W stosunku do pozostałych dwóch oskarżonych prokuratura wnioskowała o zastosowanie aresztu tymczasowego na 3 miesiące. Ostatecznie sąd orzekł miesiąc aresztu tymczasowego w stosunku do jednego z zatrzymanych. Drugi natomiast został objęty dozorem policyjnym - mówi rzeczniczka.

Zobacz także: Fagataaa publikuje kolejne nagrania rozmów z domownikami Kamerzysty

Bulwersująca sprawa dotyczy wykorzystania i znęcania się nad niepełnosprawnym intelektualnie chłopakiem przez znanego youtubera, Łukasza W., posługującego się pseudonimem "Kamerzysta" i członków jego "ekipy".

Na filmie, który Łukasz W. wrzucił do sieci, 18-letni chłopak wchodził do szamba, skakał do kontenera ze śmieciami, rozbijał sobie na głowie cegły, a także "jadł" kocie odchody. Chłopaka rozpoznała jego była opiekunka.

Ten poj*b, jak go nazywają na początku, jeszcze do niedawna był wychowankiem domu dziecka, a jeszcze wcześniej był zaniedbywanym, maltretowanym dzieciakiem wychowywanym przez ulicę. Kilka lat temu w domu się nie przelewało. Czy dziwi więc, że mając w perspektywie zarobienie kilka stów, zgadza się na to wszystko? No nie, bo chce mieć tatuaż! Pewnie, można powiedzieć, że chłopak jest dorosły, wie co robi i nikt go do tego nie zmuszał, ale przypominam wstęp tego wywodu – jest niepełnosprawny intelektualnie — mówiła Agnieszka Chułek.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(212)
Xxx
3 lata temu
Pomijając oczywiście upośledzenie dramatyczne tego patusa, co to kręci, czy nie wydaje wam się jednak, że dużo gorszy jest fakt, że film ten został uznany przez prawie 40 tysięcy widzów za fajny i śmieszny? Tyle osób dało lajka pod filmem. Co więcej, do momentu rozkręcenia inby w necie, przerażająca większość osób komentująca film była zachwycona tym, jakie to zabawne. Moim zdaniem, problem jest dużo szerszy i większy niż jednostki z youtuba, którzy zarabiają na tym. Pomyślcie, że reszta osób zachwyconych tym filmem robiła to za darmo.
Marta
3 lata temu
Najgorsze jest to że on nie widzi nic złego w tym co zrobił i nawet nie przeprosi
Elka
3 lata temu
I bardzo dobrze!
Serio
3 lata temu
Ktoś się łudzi że oni za to odpowiedzą ?
Stttt
3 lata temu
Jestem rozczarowana wyrokiem
Najnowsze komentarze (212)
Anna
3 lata temu
Niepełnosprawni intelektualnie są ludzie, którzy pod takimi filmami stawiają lajki.
LCRH+
3 lata temu
Filmy kręcone dla wyborców PiSu. To oni klikają łapkę w górę pod czymś takim.
Arr
3 lata temu
Człowiek dorosły...jak sie nie przyznał do uposledzenia a zgodził na upokorzenie to czemu drążyć temat ? Rozumiem że upośledzony,to niech ktoś go pilnuje,co jak taka osoba wyrządzi komuś krzywdę (pobije dziecko,skopie psa etc.) ...tez będą tłumaczyć że chory i może tak robić????
Mbnnnnn
3 lata temu
Ten chłopak mówi że kupy kota nie jadł ale ziemię jadł naprawdę. Więc wawrzyniak częściowo tu skłamał. I mówi że za wszystko dostał 250 zł .....
erer
3 lata temu
No i dobrze, niech kut... dostaną dokładnie tyle ile przewiduje kodeks. Bez zawiasów i wcześniejszego zwolnienia za dobre sprawowanie. A w więzieniu szybko nauczą się szacunku do innych.
Batman
3 lata temu
Prawo Hamurabiego albo samosąd. Dziękuję. Do widzenia. 😈 💣
Edyta
3 lata temu
Najgorsze te ich tłumaczenia. Że skro nie wiedzieli to ok. Raz że pełno jest osób z problemami psychicznymi których nie widać gołym okiem a dwa że film byłby bezbadziejny nawet że zdrową osobą.
internauta
3 lata temu
no cóż do więzienia i do celi z fajnymi panami co lubią chłopców i może z agresorów staną sie ofiarami i zobaczą co może czuć ofiara. Brak słów na młode pokolenie oczywiście nie można generalizować
Bbnjjkhhn
3 lata temu
Ten ulany co wydawał polecenia wyszedł. Szkoda. Skoro jest na wolności może ktoś mu powie że tak się nie robi.
Aris
3 lata temu
Ta pisowska prokuratura to by chciała każdego trzymać po kilka miesięcy w areszcie jak tego Sławomira Nowaka. Dobrze że przynajmniej mamy jeszcze niezawisłe sądy, które są przeciwko trzymaniu ludzi w areszcie, jeśli nie ma takiej konieczności.
Klara
3 lata temu
Tak jasne, tylko ciekawe jak krótko będziemy czekać do jego kolejnego filmiku...
informator
3 lata temu
Z tego co wiem , to ten chłopaczek już beczał jak mu na zrobili osobistą przed wtrąceniem do aresztu a to dopiero początek, heh, w celi kilkuosobowej nawet w areszcie będą mieli z niego używanie
E.cola
3 lata temu
Kiedy dorzucą inne zarzuty? może pedofilia? oszustwa? pokazywanie facjaty mimo zakazu (jak by nie było pół facjaty widać). Tylko wtedy coś z tego będzie. Inaczej dostanie grzywnę i prace społeczne
hmmm
3 lata temu
Mogą nadejść takie czasy, że Instagram może doczekać się pozwu zbiorowego i płacić odszkodowania za brak przeciwdziałaniu pedofilii jak Kościół Katolicki. Rodzice dziewczynek Kamerzysty może kiedyś się zdecydują na sprawę przed sądem cywilnym i ciekawe czy będzie olewactwo, kiedy przyjdzie zapłacić. Kościół Katolicki przez wiele lat miał zupełnie gdzieś pedofilię, a jak wyceniono krzywdę ofiar i uderzono w instytucję, by ta dała pieniądze, to mina zrzedła.
...
Następna strona