Trwa ładowanie...
Przejdź na
Merlot
Merlot
|
aktualizacja

TYLKO NA PUDELKU. Wojciech Szeląg ujawnia, kiedy zaczęły się przygotowania do zmian kadrowych w TVP. Wcześniej, niż myślicie

98
Podziel się:

Wojciech Szeląg przez trzy dekady był związany z Polsatem, po czym dołączył do zespołu TVP Info. W rozmowie z Pudelkiem dziennikarz zdradził, co go przekonało i kiedy tak naprawdę zaczęto werbować nowych pracowników.

TYLKO NA PUDELKU. Wojciech Szeląg ujawnia, kiedy zaczęły się przygotowania do zmian kadrowych w TVP. Wcześniej, niż myślicie
Wojciech Szeląg ujawnia kulisy nawiązania współpracy z TVP (Pudelek Exclusive)

Wojciech Szeląg był związany z Polsatem niemal od początku jego istnienia. Dziennikarz miał okazję współtworzyć i prowadzić pierwszy program informacyjny stacji "Informacje". Widzowie mogą go kojarzyć m.in. z roli prezentera "Wydarzeń" czy programu "Tak czy nie", emitowanego na kanale Polsat News. W 2021 roku Szeląg przeszedł do redakcji Interii (należącej od 2020 roku do Grupy Polsat), gdzie zajmował się tematyką gospodarczą do końca ubiegłego roku.

Dziennikarz po 30 latach pracy w Polsacie zdecydował się zasilić szeregi nowego zespołu TVP Info, gdzie obecnie prowadzi program "Gość Wieczoru". W rozmowie z Pudelkiem Wojciech Szeląg zdradził, dlaczego zdecydował się pożegnać ze stacją, z którą był związany przez dekady. Okazuje się, że jego decyzję motywowało pewnego rodzaju poczucie bierności.

Jest taki pogląd, że ludzie - dla rozwoju zawodowego, ale i zwykłej higieny psychicznej - powinni zmieniać miejsce pracy co kilka lat. Przez lata w Polsacie czułem się tak komfortowo, że nie odnosiłem tego do siebie. Na pewnym etapie jednak stwierdziłem, że to, co miałem zrobić, już zrobiłem, a i sam Polsat chyba nie miał na mnie jakiegoś specjalnego pomysłu, tak bywa – powiedział Wojciech Szeląg w rozmowie z dziennikarzem Pudelka.

Dziennikarz TVP Info ujawnił, kiedy zaczęto werbować pracowników

Wojciech Szeląg nie ukrywał, że perspektywa nowej pracy wydawała się mu niezwykle atrakcyjna. Dziennikarz nie omieszkał również ujawnić, kiedy tak naprawdę zaczęto werbować nowych pracowników do Telewizji Polskiej. Jak przekazał prowadzący "Gość Wieczoru", pierwsze oferty pojawiły się jeszcze przed objęciem władzy przez Koalicję 15 października.

Gdy zatem pojawiła się alternatywa, trudno było z niej nie skorzystać. Dziś nie będę ukrywał, że jakieś wstępne ustalenia pojawiły się jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. Byli ludzie, którzy już wtedy pomyśleli, że po 15 X może pojawić się okno możliwości. Ryba tęskni do wody, więc nie wahałem się ani chwili i już wtedy powiedziałem: "tak". Każdy dzień upewnia mnie, że była to najlepsza decyzja – dodał.

Wiadomo, jakie nastroje panują obecnie w redakcji TVP Info

Pudelek dowiedział się także, jakie nastroje panują obecnie w redakcji TVP Info. Z wypowiedzi naszego rozmówcy wynika, że choć nowi dziennikarze sporo ryzykowali, decydując się na współtworzenie kanału informacyjnego Telewizji Polskiej, to atmosfera pracy okazała się niezwykle budująca.

Już trzeci raz w życiu udaje mi się współtworzyć coś od samego początku, niemal od zera. To niezwykłe przeżycie, bez przesady – niezasłużony dar od losu. Ludzie, którzy zdecydowali się wejść do tej rzeki, bez wątpienia ryzykowali, bo nie wiedzieli, co z tego będzie. Ale to też nas wszystkich łączy, atmosfera była niesamowita już od pierwszego dnia, kiedy trafiłem na Woronicza. Jedziemy na jednym wózku i wzajemnie od siebie zależymy. Jakby nie było, pracujemy nad tym samym projektem, który nazywa się: "Zmiana złych skojarzeń Polaków z TVP" – podsumował.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(98)
fiona
2 miesiące temu
"nowe" tvp a w zasadzie tvn bis jest tragiczne. Holecką można chociaż było pooglądać traktując jako kabaret a tutaj ani do śmiechu ani rzetelnych czy ciekawych informacji.
Raff
2 miesiące temu
Neo TVP utworzone podczas "nocy pułkowników"Dziękuję nie oglądam
Nie oglądam t...
2 miesiące temu
I komu tu wierzyć? Wszyscy siebie warci. Żal tylko nas podatników, pracujących na TVP. Dość już o telewizji, niedobrze już od tego, tylko się kłócą i brudy wyciągają.
Wacek
2 miesiące temu
Oglądaliście wczoraj Teleexpress? Nie było nawet słowa o protestach rolników w Polsce i Europie, natomiast był osobny materiał o proteście przeciwko rasizmowi w Berlinie (!). Czysta woda? ;)
era
2 miesiące temu
za zadna kase nie chcialabym pracowac w tv i byc rozpoznawalna
Najnowsze komentarze (98)
nuka
2 miesiące temu
Po wynikach oglądalności widać, jaka to nowa jakość .....
nuka
2 miesiące temu
drogi panie, a czy ktoś wam każe unikać trudnych dla Polaków tematów, czy to wasza, prywatna, dziennikarska inicjatywa ? Ciekawe, czy w tych tuskowych mediach powiecie, że właśnie Komisja w PE przyjęła *Pakt migracyjny* i już za 2 lata będziemy zmuszeni przyjąć określoną grupę migrantów albo zapłacić 20 tys euro za jedną osobę ! Zacznie się zatem oficjalny handel ludźmi ! Tusk, który zarzekał sie, że nie przyjmie ani jednego migranta to bezczelnie kłamał ? czy jako ten kolejny *rotacyjny* wyjedzie znowu na saksy do Brukseli i zostawi cały ten bałagan następcy ? A może powie Polakom *piniędzy nie ma i nie będzie* bo musimy zapłacić za nieprzyjęcie migrantów ? Macie rządy swojego idola ! Opłacało się ? Zadowoleni? Ale o tym...cicho sza...Dowiecie się może wtedy, jak wasze żony,córki, narzeczone zaczną być ubogacane kulturowo (jak mówiła Ochojska)...
sss
2 miesiące temu
Teraz normalna telewizja.Nie ma już szujni Kurskiego
Lary mąż?
2 miesiące temu
Czy jego synem jest Piotr co spał w hotelu?
Iga
2 miesiące temu
Hahahaha ,masakra tvp.
Gbgjb
2 miesiące temu
Zły szeląg to powiedzenie to prawda
ewa
2 miesiące temu
Nie oglądam....komu przeszkadzali prowadzący programy w tvp? Ci nowi beznadzieja.A w Polsce wszystko to co w tvn....prawdy nie usłyszymy.
Podatnik
2 miesiące temu
Ci dobrzy dziennikarze powinni być podkupywani do stacji prywatnych ,a nie odwrotnie.Szczujnia płaci najlepiej za naszą kasę
Gosc
2 miesiące temu
Poplaszcza sie ci nowi
Podatnik
2 miesiące temu
Jaka rekrutacja .Po prostu podpisanie lojalki za wyższe zarobki
sofia
2 miesiące temu
tylko Republika.....Trwam.....W Polsce.......i koniec na tym
emeryt
2 miesiące temu
Od 20 Xii nie oglądam TVP, tylko Republikę
Xyz
2 miesiące temu
Propaganda, propaganda,propaganda jeszcze gorsza niż za czasów PIS i to zatajanie informacji.Tusk oglądasz chociaż te programy?
Malwa
2 miesiące temu
TVP to beznadziejna telewizja, a ci zwerbowani to przeszli za odpowiednią kasę.To jest telewizja publiczna więc myślę że wynagrodzenia powinny być jawne!
...
Następna strona