Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski
|
aktualizacja

Uczestnik "Milionerów" odpadł z gry i skierował sprawę do sądu. Reakcja producentów była zaskakująca

55
Podziel się:

Teleturniej "Milionerzy" cieszy się niesłabnącą popularnością. Chętnych do wygrania głównej nagrody nie brakuje, jednak najpierw trzeba zmierzyć się z 12 pytaniami z różnych kategorii. Nawet te najbardziej oczywiste mogą przysporzyć niemałych trudności, o czym przekonał się jeden z graczy.

Uczestnik "Milionerów" odpadł z gry i skierował sprawę do sądu. Reakcja producentów była zaskakująca
Uczestnik "Milionerów" odpadł z gry i skierował sprawę do sądu (akpa)

"Milionerzy" zadebiutowali na antenie stacji TVN w 1999 r. Teleturniej, którego gospodarzem od pierwszego odcinka jest Hubert Urbański, był dwukrotnie reaktywowany. Nic jednak nie wskazuje na to, by jego emisja została ponownie przerwana. Program notuje dobre i stabilne wyniki oglądalności, a producenci stale dbają o uatrakcyjnianie jego formuły.

Na przestrzeni łącznie 15 lat emisji w programie wystąpiło kilka tysięcy uczestników chcących sprawdzić swoją wiedzę i przeżyć niezapomnianą przygodę, ale przede wszystkim zostać tytułowymi "milionerami". Dotychczas ta sztuka udała się jedynie pięciu graczom. Zdecydowanie więcej osób wyszło ze studia, odpadając przed pierwszym progiem gwarantowanym. Jeden z nich wyjątkowo dał się we znaki produkcji teleturnieju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Agnieszka Kaczorowska o powiększeniu rodziny i show biznesie. "Uważasz, że masz KIJ W D*PIE?"

Uczestnik "Milionerów" pomylił się w pytaniu za 500 zł. Jego zachowanie wywołało ogromne zaskoczenie

Jednym z zawodników pierwszej edycji programu, który zasiadł naprzeciwko Huberta Urbańskiego, był pochodzący z Lublina Waldemar Jabłoński. Mężczyzna otrzymał z pozoru banalne pytanie na jednym z początkowych etapów gry.

Doszedłem do 500 złotych, gdy otrzymałem pytanie "ile nacięć ma kajzerka?". Odpowiedziałem, że cztery. Zdaniem komputera - pięć. Nie zgadzałem się z tą odpowiedzią. Ale byłem zmuszony przerwać grę. W domu jeszcze raz przestudiowałem materiały źródłowe i upewniłem się, że to ja miałem rację, a nie komputer - wyznał przed laty w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Po zakończeniu udziału w teleturnieju uczestnik bezskutecznie odwoływał się od decyzji producentów. Nie dawał jednak za wygraną, w związku z czym komisja odpowiedzialna za opracowywanie pytań i dokładne sprawdzanie odpowiedzi, przedstawiła panu Waldemarowi jasne stanowisko.

Przytoczone przez pana źródła podają co prawda, że kajzerka to bułka nacięta na krzyż, ale należałoby przyjąć określenie "na krzyż" jako hasłowe, a nie dosłowne. Żadna kajzerka nie jest nacięta na krzyż, ponieważ nacięcia są łukowate i nie ma w sprzedaży kajzerek o nacięciu na krzyż - wyjaśnili jej członkowie.

Lublinianin uznał, że nie ma nic do stracenia. Podjął ostateczny krok, pozywając twórców "Milionerów" do sądu. W sprawę zostali zaangażowani nawet redaktorzy "Słownika języka polskiego PWN". Mimo olbrzymiej zawziętości, uczestnik przegrał batalię z producentami.

Waldemar Jabłoński wywalczył przywrócenie do programu

Kiedy wydawało się, że konflikt został całkowicie zażegnany, a Waldemar Jabłoński na zawsze pożegnał się z marzeniami o zdobyciu ogromnej kwoty w teleturnieju stacji TVN, nieoczekiwanie otrzymał propozycję ponownego uczestnictwa w "Milionerach".

Mężczyzna postanowił wykorzystać drugą szansę, ponownie przystępując do walki o milion złotych. Pech chciał, że odpadł dokładnie w tym samym miejscu, co podczas swojej pierwszej gry. Tym razem jego pomyłka nie pozostawiła żadnych wątpliwości. Jabłoński opuścił studio bez choćby najmniejszej wygranej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(55)
Gość
3 tyg. temu
Szkoda, że nie jest podane pytanie z drugiego podejścia
Wera
3 tyg. temu
Milionerzy to program ustawiony. Oni mają bazę pytań więc mogą się przygotować. Milionerzy to ściema. Najlepszy program to 1 z 10 tam wiedza musi być 100%.Va banque też jest niezłym programem.
Paula
3 tyg. temu
No dobra ale aż wygooglalam Kajzerke i jest pięć nacięć.
Durny program
3 tyg. temu
Ten program od daaaaawna już nie nadaje się do ogladania. Coraz głupsze i podchwytliwe pytania, które nie maja nic wspólnego ze sprawdzeniem wiedzy i na które może być po kilka odpowiedzi. I ta nagroda… milion może był super kuszący te 20lat temu, dzisiaj powinno to być 5milionow.
Know
3 tyg. temu
Milionerzy to już nudy
Najnowsze komentarze (55)
leon72
2 tyg. temu
nie oglądam już tego programu reklamowego
Anka
2 tyg. temu
Jak dla mnie nacięcia są dwa i dzieła kajzerkę na cztery
Mili
2 tyg. temu
Trochę lipa bo nacięcia mogą zależeć od producenta bułki.
phi
2 tyg. temu
juz ja widze jak na niego czekali z pytaniami.ehh
12345
3 tyg. temu
Obecnie pytania za 500 zł i 1000 zł są często zdecydowanie trudniejsze od tych w dalszej fazie gry. No i 20 minutowe reklamy są nie do przyjęcia w trakcie tak krótkiego programu. Milionerzy powinni trwać 30 minut minimum ( bez reklam )
12345
3 tyg. temu
Obecnie pytania za 500 zł i 1000 zł są często zdecydowanie trudniejsze od tych w dalszej fazie gry. No i 20 minutowe reklamy są nie do przyjęcia w trakcie tak krótkiego programu. Milionerzy powinni trwać 30 minut minimum ( bez reklam )
Fiu
3 tyg. temu
Obecnie teleturniej powinien nazywać się Reklamy,a w przerwie reklam pokazywni są Milionerzy,tego już nie da się oglądać.
No i ja
3 tyg. temu
Czyli oliwa sprawiedliwa
Wygrałem
3 tyg. temu
Mnie pytali ile listków ma rolka papieru toaletowego, a za drugim razem ilu warstwowy jest listek?
Kajzer
3 tyg. temu
W takich programach nie powinno być pytań, które pozostawiają wątpliwości tak jak właśnie to pytanie o kajzerkę. Być może w regionie tego gracza są kajzerki przecięte na 4.
Bdhevdhevdhev...
3 tyg. temu
Oglądałam kilka razy aktualnych milionerów i o ile kiedy początkowe pytania były takimi na myślenie czy o stosunkowo proste rzeczy to teraz są podchwytliwe, odnoszą się do zapomnianych słów, które teraz mają inne znaczenie.
Proste .
3 tyg. temu
Wszystko ustawione ,by zainteresować widzów.
Kop
3 tyg. temu
Już oni się postarali o odpowiednie pytanie dla niego żeby kolejny raz odpadł
vvv
3 tyg. temu
Znowu recykling! O tej "kajzerce" w "Milionerach" było już wiele razy! Na p.udlu też!