Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Usunięta z anteny Macademian Girl gorzko o zakończeniu współpracy ze śniadaniówką TVP: "Czułam się TERRORYZOWANA"

475
Podziel się:

Eksblogerka twierdzi, że powodem zerwania współpracy ze stacją nie była niska oglądalność, lecz niekorzystne dla niej warunki umowy.

Usunięta z anteny Macademian Girl gorzko o zakończeniu współpracy ze śniadaniówką TVP: "Czułam się TERRORYZOWANA"
Macademian Girl rozprawia o powodach rozstania z TVP (Instagram.com)

Mijające tygodnie w show biznesie upłynęły pod znakiem zmian w dwóch popularnych śniadaniówkach. Redakcję Dzień Dobry TVN opuścili Piotr Kraśko i Kinga Rusin, którzy teraz realizują się na innych polach, a w konkurencyjnym Pytaniu na śniadanie miejsce Macademian Girl i Roberta El Gendy'ego mają wkrótce zająć Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski.

O ile Kinga Rusin i Piotr Kraśko rozstali się z redakcją pasma śniadaniowego TVN w pełnej zgodzie, to nieco gorzej rysuje się dość napięta sytuacja w Telewizji Polskiej. Rozwiązanie umowy z eksblogerką i jej ekranowym partnerem miało przebiegać w dość nerwowej atmosferze, a o praktykach w tamtejszej redakcji mówi się w mediach już od jakiegoś czasu.

Zobacz także: Macademian Girl: "Staram się wyznaczać godziny, w których jestem offline"

Choć nie ujawniono powodów zwolnienia Macademian Girl i Roberta El Gendy'ego z programu, to jeden z tabloidów ujawnił, że mogło chodzić o niską oglądalność w czasie emisji odcinków śniadaniówki z ich udziałem. Do tej pory sami zainteresowani nie komentowali sprawy, jednak Tamara w końcu postanowiła przerwać milczenie i opowiedziała o usunięciu z wizji ze swojej perspektywy. Zrobiła to oczywiście za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jeżeli się rozstają dwie strony, to warto się grzecznie pożegnać, podziękować i nie rozpowiadać czegoś, co nie jest prawdą. (...) To nie jest prawda, że podziękowano nam z powodu niskiej oglądalności. My z Robertem daliśmy całe serce temu programowi, wiem, że on może powiedzieć to samo - zdementowała ze stoickim spokojem celebrytka.

Jaki był więc powód zwolnienia Tamary z Pytania na Śniadanie? Otóż jak sama twierdzi, poszło o niekorzystne warunki umowy, które próbowano na niej wymusić pod groźbą zastąpienia jej inną prowadzącą. Usiłowano bowiem uzyskać jej zgodę na dołączenie do Impresariatu Telewizji Polskiej, czyli nowej komórki TVP, która za część zarobków pracowników ma im załatwiać zlecenia w mediach. Rzecz jednak w tym, że Macademian Girl nie wyraziła na to zgody.

De facto moje zarobki w telewizji to była drobna część tego, na co się składa cała moja praca. (...) W telewizji wcześniej było tak, że dostawaliśmy kontakty i wymienialiśmy usługę za wynagrodzenie. Idea Impresariatu TVP jest taka, że jeszcze dodatkowo pobierają za to procent. Tu pojawił się problem, bo dla mnie jako influencerki, taka umowa jest niekorzystna. Ona zakłada często wyłączność, ja nie mogę nic zrobić bez zgody stacji, o wszystko muszę pytać. Oczywiste jest, że dla kogoś, kto jest influencerem, działa na tak wielu polach, ta umowa nie jest korzystna - podkreśliła i przypomniała, że

Okazuje się też, że odmowa celebrytki spotkała się ze sporą niechęcią jej przełożonych, którzy bombardowali ją mailami i nagabywali o podpisanie umowy właśnie z takową zgodą. Nasiliło się to szczególnie wtedy, gdy nadchodził czas podpisania nowego kontraktu. Influencerka nie zostawiła na byłych współpracownikach suchej nitki i stwierdziła wprost, że czuła się terroryzowana.

Ja i moja menedżerka dostałyśmy maila w godzinach nocnych, który miał w nagłówku, że albo podpiszemy umowę jutro, albo zdejmujemy Tamarę z weekendów. Czułam się po prostu terroryzowana, maile były wysyłane w takim tonie, tam nie było partnera do rozmowy - stwierdziła gorzko.

Co więcej, Tamara twierdzi, że w redakcji Pytania na śniadanie znalazły się osoby, które chciały jej zaszkodzić. Nie zdradza jednak, o kogo dokładnie chodzi.

De facto mnie i Robertowi zaszkodziły dwie osoby, których nie wymienię z nazwiska - one wiedzą, kim są. To są dwie osoby, które powinny być odpowiedzialne za produkcję programu, a dzięki którym nie mieliśmy od stycznia kolegiów. (...) Druga z osób, która nie prowadziła korespondencji, ale dodała swoje trzy grosze, nie miała nawet odwagi spojrzeć mi w twarz. Najtrudniejsze w pracy w telewizji jest to, że ktoś, kto Ci robi pod górkę, nie ma potem odwagi spojrzeć w twarz, jak już dopiął swego. To jest dla mnie niezrozumiałe - tłumaczy.

Jesteście zaskoczeni?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(475)
Annik
4 lata temu
Rozumiem ją, zgodziła się na inne warunki, kasa z insta jest dla niej ważna. Pracodawca ma prawo renegocjować umowę, nie trzeba sie na nowe warunki godzić. Ale uważam, że niepochlebne wypowiadanie się o eks pracodawcy jest niefajne, bez klasy i jest zwykłym strzelaniem sobie w kolano. Każdy następny będzie się zastanawiał, co wychlapie jak ją zwolnią
Iza
4 lata temu
Najpierw mówiła że jest w szoku ze ja wyrzucili z niewiadomych przyczyn a teraz ciśnie jakieś kity ze była "terroryzowana" 🤦‍♀️
Jatoja
4 lata temu
Nie rozumiem tego oburzenia w komentarzach. Umowa była dla niej niekorzystna to nie podpisała, czy jeśli idziecie na rozmowę o pracę, a jej warunki nie spełniają waszych oczekiwań to i tak ją przyjmujecie?wątpię
Rvj
4 lata temu
W sumie dobrze, że ją zdjęli. Miała dziwną wadę wymowy i źle się jej słuchało...
vdf
4 lata temu
Terroryzm moja pańciu polega np. na tym, kiedy idziesz do toalety (nie ma Cię 3 minuty), a po powrocie zostajesz nieodebrane połączenie od szefa i sms, że Cię zwolni jak nie bedziesz odbierać telefonów:) I że zatrudni kogoś kto będzie je odbierał. Fakt autentyczny z mojego zycia.
Najnowsze komentarze (475)
Szok
3 lata temu
Widocznie ktoś z rodziny tej pani co wysyła maile pracuje w tym Impresariacie i próbuje załatwić każe za nic. Manipulantów, zawistnych wszędzie można spotkać. To manipulantka powinni zwolnić!!!!
Poinformowany...
3 lata temu
Prawda jest inna. Tamara i jej antenowy partner byli nielubiani przez widzow. Byli nieprofesjonalni. Czesto zle odnosili sie do gosci. Dobrze sie stalo, ze ich sciagneli z anteny. Nie dalo sie ich ogladac.
Magda
3 lata temu
Szkoda mi Jej jako Osoby ale nie jako prowadzącej.
maria
4 lata temu
Szkoda ze czystka ,dotknela Tamare,Ona jest inna ,oryginalna,Napewno wiele osob patrzylo na Nia z zaciekawieniem,,Teraz przyjeto,,nijakie""bedzie ogladalnosc,Tamara jest uczulona zawsze byla oceniana-za innosc,przykre,
ona
4 lata temu
Miała tak kiepską wymowę że ciężko było jej słuchać!!!do TV się NIE NADAJE
ola
4 lata temu
Ona tam kompletnie nie pasowała…..ale tak na marginesie rozstawanie się z pracownikami jest tam na żenująco niskim poziomi bez szacunku dzisiaj jesteś jutro nie masz pracy
wiola
4 lata temu
No tak, TVP takie złe....ale jak pracowała to problemu nie było i taka szczęśliwa była
komae
4 lata temu
lol
Luccy
4 lata temu
Zawsze jak Tamara była w programie przełączałam na inny kanał. Sorry ale nie podobała mi się jako gospodyni programu
wiktoria
4 lata temu
Niech się tak nie zamartwia, bo póki co jeszcze istnieje instagram, to jakoś sobie na życie zarobi
Tesame?
4 lata temu
To ta Tamara Z Ringu?
gośka
4 lata temu
No bo jak to życie pokazuje, odejść też trzeba umieć z klasą, co przykład macademian girl pokazuje, że jest to trudna sztuka
Donna
4 lata temu
Też tak bym zrobiła. Dlaczego mam podpisywać coś czego nie chce albo szantaż w postaci zastopienia inna kobieta. Trzeba mieć do siebie szacunek i robić tak żeby było dobrze dla siebie a nie co proponuję tv.
mania
4 lata temu
to że sie starała nie znaczy że przynosiło to skutek - w nosie mam co ona w program wkłada - mnie interesuje co z tego wynika.....
...
Następna strona