Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Vincent Żuławski wspomina ojca: "Był dla mnie bardziej jak dziadek"

136
Podziel się

Potomek Andrzeja Żuławskiego i Sophie Marceau odwiedził niedawno Polskę w związku z pracą nad aktorskim debiutem. Vincent Żuławski udzielił również wywiadu, w którym opowiedział nieco o relacjach z reżyserem.

Vincent Żuławski wspomina ojca: "Był dla mnie bardziej jak dziadek"
Syn Andrzeja Żuławskiego wspomina ojca (ONS, Instagram @veryzoo fot.@robertinophoto)
bDArANaZ

Andrzej Żuławski przez lata pojawiał się w mediach nie tylko za sprawą swoich kolejnych filmów, lecz również doniesień z życia prywatnego. Zmarły w 2016 roku reżyser miał na koncie związki m.in. z Małgorzatą Braunek oraz Hanną Wolską, z którymi doczekał się dwóch synów. Przez lata był w relacji z francuską aktorką Sophie Marceau. Para poznała się w połowie lat 80., gdy Sophie miała zaledwie 18 lat. Ich związek wywołał we Francji medialny skandal, przetrwał jednak przeszło 16 lat i zaowocował narodzinami syna Vincenta.

25-letni dziś Vincent Żuławski postanowił pójść w ślady znanego ojca i zawodowo zająć się reżyserią. Potomek Andrzeja ŻuławskiegoSophie Marceau ma już na koncie pierwsze sukcesy - niedawno jego produkcję zaprezentowano na Festiwalu Filmowym w Angoulême. Ostatnio młody Żuławski postanowił odwiedzić Warszawę. A wszystko to w związku z jego występem w polsko-włosko-francuskim filmie Dom Wybranych, który będzie też jego aktorskim debiutem. Produkcja opowie o reality show, na którego planie doszło do morderstwa. Na ekranie zobaczymy zaś m.in. Jana Frycza oraz Nikodema Rozbickiego.

bDArANbb

Podczas pobytu w Polsce Vicent Żuławski udzielił wywiadu magazynowy Viva, w którym poruszył również temat zmarłego ojca - podkreślając, że pytania o reżysera wciąż są dla niego szczególnie bolesne.

Bardzo go kochałem... Choć przyznam, że dla mnie był bardziej jak dziadek – zawsze na więcej pozwalał. Dla braci był zdecydowanie twardszy. Co nie znaczy jednak, że stary. Bo stary nigdy nie był. Zawsze miał młodą duszę (...) Bardzo mi imponowały rozmowy z nim. Rozwijały mnie - wspominał.

Vincent zdradził, że on sam jest oswojony z tematyką śmierci i postrzega ją jako coś naturalnego. Zapytany, czy zdarzało mu się dyskutować o tym z ojcem, przyznał, że Żuławski "był niewierzący i nie lubił takich tematów".

bDArANbh

Andrzej Żuławski zmarł w wieku 75 lat po walce z nowotworem. Kiedy prowadząca rozmowę Krystyna Pytlakowska wspomniała, że reżyser odmawiał leczenia, jego syn przyznał, że ten nie chciał już żyć. Poruszył również temat jego uzależnienia.

(...) Wiem, że ojciec pił za dużo i to go zrujnowało - przyznał.

Doceniacie jego szczerość?

bDArANbi
bDArANbj
bDArANbC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(136)
Gosc
2 miesiące temu
Syn podobny do Taco Hemingwaya.
josmina
2 miesiące temu
Zaginiony brat Taco ;D
Nycz
2 miesiące temu
Na pierwszym zdjęciu myślałam ze to Taco 😅
bDArANbD
gość
2 miesiące temu
Może Werka opowie mu o ojcu
!!!
2 miesiące temu
"udzielił wywiadu magazynowy Viva" - MAGAZYNOWY!? a nie SKLEPOWY!?
Najnowsze komentarze (136)
juzek
2 miesiące temu
niepodobny do ojca ani matki, bardzo semicki w wyglądzie
Wow
2 miesiące temu
Mlody Zulawski.
Matylda08
2 miesiące temu
Skoro tak bardzo kochał ojca to niech zajmie się jego grobem który jest bardzo zaniedbany a drewniany płotek sie rozpada!!!Aż żal patrzeć na ten grób, takiego utalentowanego reżysera!!!
677
2 miesiące temu
podobny do mamy
inga
2 miesiące temu
starzy faceci nie powinni mieć już dzieci, to się robi żenujące, dziadek z wnukiem.....
897
2 miesiące temu
jakos nie podobny do zulawskiego bardziej do matki ale karnacja to nie wiem w kogo
Kalm
2 miesiące temu
Co to ??
Gosc
2 miesiące temu
Pudel pokaż zdjęcia Andrzeja z młodych lat 🔥
bDArANbv
pytanie
2 miesiące temu
Pudelku A czy możesz w ciachach tygodnia dawać dawnych aktorow/reżyserów. Na pewno młody Andrzej Żuławski, młody Alan Delon, młody Warren beatty, młody Helmut Berger, Adam Pawlikowski.
bjml
2 miesiące temu
Ojciec w młodości był zjawiskowa, pudelku pokaż jego zdjęcia
al.
2 miesiące temu
Zulawski jak byl mlody to byl niesamowicie przystojny.
Antek
2 miesiące temu
Piękne imię.Celebrytki od Heńków ,zapamiętajcie je.
gosc
2 miesiące temu
Jak ten koleś za ileś lat sie zestarzeje i zacznie siwieć to będzie klon ojca jakiego zapamiętaliśmy ostatnimi czasy
Nick
2 miesiące temu
Liczyłem że "Mowa ptaków" w reż. Xawerego to będzie choćby odrobinę kontynuacja klimatu z "Wojny polsko-ruskiej" a tu chołd twórczości swojemu śp. ojcu jakby ktoś chciał pokazać życie po życiu ? odrobinę nieba ? Bardzo ciężki był ten film w odbiorze, Wojna polsko-ruska z Szycem była chora ale wciągająca, wiele razy do niej wracałem jak do "Dzień świra" niestety mowę ptaków nie mam siły oglądać drugi pełny raz, trochę się zawiodłem bo Xawery wiele rzeczy nie wypuszcza często, teledysk do filmu był super. Xawery Żuławski jeśli to czytasz kręć więcej odrealnionych filmów prosze. Pozdro.
...
Następna strona
bDArANbX