Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Wersow tłumaczy się z KRADZIEŻY logo francuskiego twórcy. "Po prostu myślałam, ŻE TO DOZWOLONE"

489
Podziel się:

Weronika Sowa (studentka prawa), nie zorientowała się, że istnieje coś takiego jak prawo autorskie. "Stwierdziłam, że jeżeli się od tego odsunę, przestanę to używać, to tak naprawdę będzie OK, a nie było OK" - wyznała Wersow.

Wersow tłumaczy się z KRADZIEŻY logo francuskiego twórcy. "Po prostu myślałam, ŻE TO DOZWOLONE"
Wersow tłumaczy się z KRADZIEŻY logo francuskiego twórcy. "Po prostu myślałam, ŻE TO DOZWOLONE" (Instagram)
bECPAUlN

Nad odnoszącą sukcesy Ekipą Friza zgromadziły się ostatnio czarne chmury. Wszystko przez szereg wpadek, które wypunktował influencerom Sylwester Wardęga w nowym filmie. Największym echem odbiły się oskarżenia dotyczące Wersow. Okazało się, że dziewczyna Friza przez dwa lata wykorzystywała do celów komercyjnych grafikę przedstawiają sowę i robiła to bez wiedzy jej autora. Wardęga skontaktował się z zaskoczonym francuskim artystą, który wyznał, że nikomu nie udzielił licencji na używanie znaku, który w Polsce już mocno kojarzy się Wersow.

Weronika wraz z całą Ekipą odpowiedziała na te zarzuty, ale jej argumentacja nie jest zbytnio przekonująca. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że influencerka była studentką prawa...

bECPAUlP

Nie miałam żadnych złych zamiarów w momencie, kiedy wykorzystywałam to logo, bardziej po prostu myślałam, że jest to dozwolone. Tak naprawdę w ogóle się nie zorientowałam w tym temacie i po prostu nie wykupiłam żadnej licencji, nawet wtedy nie wiedziałam, że tak trzeba zrobić - wyznała Wersow.

Zobacz także: Fenomen Friza. Ekspertka wskazuje na ciekawe połączenie

Wersow teraz twierdzi, że żałuje, że nie zwróciła się do autora grafiki, by kupić od niego licencję.

bECPAUlV

Za bardzo nie czułam jeszcze odpowiedzialności do tego, że powinnam się z nim skontaktować i tak dalej, co było tak naprawdę było dużym błędem. Stwierdziłam, że jeżeli się od tego odsunę, przestanę to używać, to tak naprawdę będzie OK, a nie było OK - przekonywała Wersow w nowym wideo Ekipy.

Sowa w końcu przeprosiła autora grafiki, ale ten nie odpisał na jej wiadomość. Influencerka kaja się i twierdzi, że spróbuje zrekompensować finansowo artyście fakt, że przez dwa lata korzystała z jego rysunku bez pozwolenia.

Przeprosiłam artystę, przepraszam też wszystkich widzów, jeżeli wprowadziłam was w błąd. Jest mi z tym strasznie głupio - dodała.

Przekonują Was takie przeprosiny?

bECPAUlW
bECPAUmq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(489)
Yyhhyy
2 miesiące temu
"Przestanę TO używać" - mówi studentka prawa.
Xdd
2 miesiące temu
I ona studiowała prawo...
Gość
2 miesiące temu
Studentka prawa 😂
bECPAUmr
Dora
2 miesiące temu
Ona studiuje prawo? A gdzie ?chciałabym wiedzieć jaka uczelnie omijać szerokim łukiem za poziom , a raczej brak poziomu.
Karolina
2 miesiące temu
Widać, myślenie nie jest jej mocną stroną
Najnowsze komentarze (489)
wers oh
miesiąc temu
co do aspiracji, to do twarzy z lodem, i na tym trzeba bylo sie zatrzymac ;)
Mim
miesiąc temu
Zeby sowka nie skakala, to by nozkinie zlamala
Agt
miesiąc temu
Może prawo… jazdy studiowała. Ale czy zdała egzamin?
Coco
miesiąc temu
Myślała - a jednak, byłam pewna, że myślenie nie jest w jej stylu.
XSFDT
miesiąc temu
ekipa TO DNO
tatko
miesiąc temu
Matko , studentka prawa i nie wie czym są prawa autorskie, może niech jeszcze poda na której uczelni bo masakra
anonimek :)
miesiąc temu
brawo studentko prawa brawo ! jak niby zrekompensujesz autorowi te 2 lata używania loga przez pieniądze? serio! to jest jego własność nie twoja gdybyś się pofatygowałaś wcześniej to by nie było żadnej dramy. a w ten właśnie sposób tak to się skończyło, ty myślałaś sobie, że nikt nie zauważ a jak to się już stanie to sprawa przycichnie. nawet twoja ekipa zaczyna Ciebie podejrzewać. mam nadzieje, że uda się jakoś dobrze rozegrać to sprawę ale radziłbym żebyś to zrobiła z autorem :)
kaja
miesiąc temu
skoro jesteś studentką prawa to dlaczego się nie zorientowałaś w tym temacie ?!
bECPAUmj
5lat
miesiąc temu
ile lat za to dostanie
rozwodnik
miesiąc temu
Dla mnie to największa polka w tym momencie. Jeśli ktoś wyraziłby się o Niej niepochlebnie w moim towarzystwie to musiałbym go z ciężkim sumieniem sprowadzić do parteru Nelsonem , spoliczkować i poskakać po głowie - inaczej z chamstwem nie można jak widać. W końcu mamy dziewczynę ładniejszą niż Klaudia Shifer a zamiast wspomagać jej karierę donejtami , plujemy na nią z byle co. To jest żałosne po prostu.
Fakt
miesiąc temu
A Przecież ten jej Fritz czy inny chłopak powiedział że z nią jest bo ona jest "tak naprawdę, tak mega inteligentna" :) :) :)
sssd
miesiąc temu
Ekipa Friza to SEKTA co
Tina
2 miesiące temu
I to jest niby studentka prawa?
Ania
2 miesiące temu
Sprzedawała produkty z tym logo - gadżety, odzież, kosmetyki. Nawet wytatuowała je sobie. Ściągnęła je z artykułu o autorze a później tłumaczyła, że nawet nie wiedziała kto jest jego autorem. A jak zrobiła się chryja to owszem, napisała do autora, ale na insta i nie że używała jego produktu przez 2 lata, tylko że 2 lata temu użyła jego produktu - to znacząca różnica. A że facet nie odpowiedział natychmiast, to by chronić tyłek kupiła licencję na podróbkę tego logo (logo to samo tylko w lustrzanym odbiciu) u jakiegoś randoma z szemranej strony. To nie jej pierwsza wpadka z prawem autorskim, jakiś czas temu podrobiła zdjęcia znanej influencerki amerykańskiej, myśląc, że nikt się nie kapnie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECPAUnc
bECPAUnd
bECPAUne
bECPAUnf
bECPAUng
bECPAUmL