Trwa ładowanie...
Przejdź na
Sima
|

Sylwester Wardęga UDERZA w Ekipę Friza: "Chodzicie po straganach i straszycie zwykłych sprzedawców"

170
Podziel się:

Sylwester Wardęga zarzucił też Ekipie, że domagający się respektowania praw autorskich youtuberzy sami kradną pomysły innym twórcom. "Mam nadzieję, że Weronika po ponad dwóch latach łamania prawa w końcu wykupiła licencję na używane przez siebie logo sowy".

Sylwester Wardęga UDERZA w Ekipę Friza: "Chodzicie po straganach i straszycie zwykłych sprzedawców"
Sylwester Wardęga UDERZA w Ekipę Friza: "Chodzicie po straganach i straszycie zwykłych sprzedawców" (Instagram, YouTube)

O Ekipie Friza zrobiło się ostatnio głośno za sprawą współpracy z producentem lodów. Lukratywny kontrakt i sprytnie poprowadzona kampania reklamowa celująca w najmłodszy "target" i polegająca na tworzeniu wokół zwykłych lodów aury niedostępności zdziałała cuda i dostarczyła Ekipie spory zastrzyk finansowy.

Spece od marketingu zajmujący się promocją grupy YouTuberów kują żelazo póki gorące. Niedawno Ekipa zadebiutowała na giełdzie, a w sieci pojawiły się wieści na temat kolejnych projektów, na których będą zarabiać Karol Wiśniewski i jego współpracownicy.

Tymczasem atmosfera wokół Ekipy robi się gęsta. Wszystko za sprawą chybionych akcji organizowanych przez Friza i jego team - na przykład wysadzenia w powietrze samochodu, o którym to "performansie" powiadomiono zresztą prokuraturę...

Nie najlepiej wiedzie się Ekipie na giełdzie. Kilka dni temu jeden z marketingowców opisał, jak pęka mocno napompowana bańka i akcje Ekipy tracą na wartości.

Zobacz także: Oliwka z "Warsaw Shore": "Nie lubię naturalności"

Działania Ekipy mocno krytykuje też Sylwester Wardęga. W opublikowanym właśnie filmie zarzuca youtuberom hipokryzję, a nawet kradzież praw autorskich.

Kilka dni temu Nowciax, członek Ekipy, wrzucił do sieci nagranie, w którym widzimy go, jak szuka stoisk z gadżetami, na których znajduje się logo Ekipy Friza, zarzucając sprzedawcom nielegalne działanie i kradzież praw autorskich.

Tymczasem Wardęga zwraca uwagę na fakt, że w samej grupie również nie jest dobrze, jeśli chodzi o respektowanie praw autorskich. Jako przykład podaje wykorzystanie przez Wersow stworzonego przez artystę motywu sowy, który Weronika używa jako własne logo i na sprzedaży którego zarabia.

Z autorem grafiki kontaktowałem się 14 kwietnia 2021 roku i poinformował mnie, że nie sprzedawał licencji na grafikę sowy. Wersow używała grafiki w filmach publikowanych od 10 stycznia 2019 do 5 stycznia 2021. Jest to naruszenie prawa autorskiego i mam nadzieję, że Weronika po ponad dwóch latach łamania prawa w końcu wykupiła licencję/lub ją wykupi (autor miał się z nią skontaktować po naszej rozmowie) zwłaszcza, że teraz Ekipa sama jest ofiarą nadużyć w tym zakresie. Nie może być tak, że Ekipa ściga ludzi za nielegalne używanie ich grafik, a sami członkowie Ekipy przez blisko dwa lata również nielegalnie używali cudzych prac graficznych do swoich celów. To już hipokryzja - pisze na YT Wardęga.

Idąc tym tropem Sylwester Wardęga zwraca się bezpośrednio do członków teamu.

Chodzicie po straganach i straszycie zwykłych sprzedawców. Ci sprzedawcy ledwo łączą koniec z końcem i po prostu chcą wyżyć, a wy chwalicie się, że zarabiacie miliony na płycie albo 100 tys. zł każdego dnia na lodach. To, co robicie, to czysta hipokryzja, to filozofia Kalego - jak wam kradną grafikę, to bardzo źle, ale jak wy planujecie kraść komuś grafikę, to już nie ma problemu - mówi.

Youtuber wypomina też inne nadużycie i zarzuca Ekipie plagiat. Według Wardęgi utwór Ekipy z nowej płyty "Sezon 3", pod tytułem "Shadow" jest plagiatem piosenki serbskiego artysty Zyce "Opasne Frekvencije" z listopada 2017 roku

Myślicie, że Ekipa odpowie na zarzuty Wardęgi?

Zobacz także: HIPOKRYZJA EKIPY FRIZA (Wersow, Nowciax, Friz, Wujek Luki)
Zobacz także: Zyce & Freaked Frequency - Opasne Frekvencije
Zobacz także: 16 EKIPA - SHADOW (AUDIO)
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(170)
Haha
2 lata temu
Ta ekipa się wkrótce sama pogrąży
...
2 lata temu
Bardzo dobrze Wardęga. Wydaje im się iż są pępkami świata, a od kasy przestawiło się nie tylko w głowie...
bbb
2 lata temu
Dalej nie wiem co to za ekipa.
Ania
2 lata temu
Bo wszyscy którzy nabierają się na tych youtuberów to frajerzy przecież za nimi stoją inwestorzy , którzy podpisują z frajerami kontrakty a później wyciskają jak cytrynę
Kik
2 lata temu
Wardęga bardzo inteligentny facet. W tym co powiedział dla mnie ma 100% racji. Oglądałam wczoraj jego film na youtube na WATAHA-KRULESTWO. Odcinek sztos. BRAWO.
Najnowsze komentarze (170)
why?
2 lata temu
wierzyć mi się nie chce, że kidosy to kupują... Kiedyś były opakowania zastępcze, wyroby czekoladopodobne etc. Ale DZIŚ wszystko jest na wyciągnięcie ręki, internety, świat stoi otworem - DLAczego jarać się odgrzewanymi kotletami, w dodatku przaśnymi? Dawno temu nie było teledysków w tv, a teraz przecież mozna obejrzeć oryginalnych Jackasów zamiast domorosłych popłuczyn...
tak to widzę
2 lata temu
Wardęga strasznie cierpi z zazdrości, że ktoś z polski odważył się zarobić na YouTubie więcej od niego.
Aka149
2 lata temu
Kim są ci ludzie? Co się dzieje z tym światem?
target
2 lata temu
Czyli nie wpadli na to, że uczniowie podstawówki nie grają na giełdzie?
Papa
2 lata temu
Teraz się odnieśli to pod ich filmem zatytułowanym "Pogadajmy" jest ponad 20 tysięcy komentarzy w dużej mierze od osób, które sprawy nie znały z Wardęgą i takie tam . Mogli ewentualnie to zrobić gdy sprawa by przycichła, bo ludziom teraz w dobie nagonki i tak wszystko jedno ; chyba, ze jakiś skrawek widowni się zachowa, a tak to narracja Wardęgi nakręcona i tak nieścisłości doszukiwać się będą; stracili tylko czas
Kropka
2 lata temu
ja byłem za tym, żeby się nie odnosili do tego całego zamieszania wokół nich ew jak sprawa rzycichnie, bo teraz to poszło na niecałe 2 godziny a ci, którzy zakodowali sobie to wszystko i tak bedą się doszukiwać mało istotnych rzeczy mimo, iż praktycznie wszystko w filmie powiedzieli, bo ludzie wiecznie mięsem nienażarci i chcą się najeść i wyżyć.
Dresu
2 lata temu
Cała ekipa zarabia 100 tysi jednego dnia na lodach. Jeżeli jeden lód na DK10 to koszt 50-100 zł, to ile dziennie lodów oni robią?
Radek Orangut
2 lata temu
Imitacja Jackass , bo do tej pory nie mam pojęcia o co im chodzi.
Thj
2 lata temu
Social media = upadek
Eolo
2 lata temu
Co to jest ta ekipa? Nie znam
sss
2 lata temu
zgadza sie kradna pomysly innym
Noname
2 lata temu
Inteligentni ludzie tego nie oglądają.
Mar
2 lata temu
Lodziarze i lodziary
nie słychać
2 lata temu
a ekipa Dubiela to chyba jakaś kiepska
...
Następna strona