Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wiceprzewodniczący KOD o Kijowskim: "NIE WIEDZIAŁEM, ŻE BIERZE PIENIĄDZE. To kwestia poczucia honoru i uczciwości"

161
Podziel się

"Powinien podjąć męską decyzję i pożegnać się z KOD-em. To trafia w całą organizację i miliony sympatyków KOD-u. Odbudowanie zaufania będzie trudne".

bCymIlfV

"Jeśli wyniki audytu będą wątpliwe Mateusz Kijowski powinien podjąć męską decyzję i pożegnać się z Komitetem Obrony Demokracji" - powiedział Radomir Szumełda, wiceprzewodniczący KOD. Odniósł się do informacji, że do firmy informatycznej Kijowskiego i jego żony trafiały duże pieniądze ze zbiórek publicznych Komitetu Obrony Demokracji. Chodzi o 91 tysięcy złotych za rzekome świadczenie usług informatycznych.

Pytany, czy Mateusz Kijowski powinien odejść, powiedział, że to jego decyzja i nikt na to nie ma wpływu. Dodał jednak, że to "kwestia poczucia honoru i własnej uczciwości".

Rzeczywiście dzisiaj mamy w KOD-zie kłopot - przyznał Szumełda. Przed nami są audyty. Jeśli będą korzystne dla Mateusza Kijowskiego nie ma problemu, żeby wrócił, startował w wyborach. Jeśli rzeczywiście wyniki tych audytów będą wątpliwe, to jego decyzja. To kwestia poczucia honoru i własnej uczciwości.

bCymIlfX

Odniósł się także do zapewnień Kijowskiego, że zarząd KOD-u powinien wiedzieć, że otrzymywał pieniądze. Lider KOD zapewniał, że w kwietniu rozmawiał m.in. z Szumełdą.

Nie wiedziałem, że spółka Kijowskiego bierze jakiekolwiek pieniądze. O tym dowiedziałem się na początku grudnia. Żyłem w przekonaniu, że cała obsługa i strony internetowe, były realizowane przez wolontariuszy. Czuję się mocno zawiedziony. Najgorsze jest to, że to trafia w całą organizację i miliony sympatyków KOD-u. Odbudowanie zaufania będzie bardzo trudne.

bCymIlgd
bCymIlge

Źrodło: TVN24/x-news

bCymIlgy
KOMENTARZE
(161)
gość
3 lata temu
Ten alimenciarz jest kompletnie pozbawiony honoru, za to butę i cwaniactwo ma rozbuchane w nadmiarze. Fe!
gość
3 lata temu
Ta jasne nikt nic nie wiedzial nie widzial sprawa sie rypla oszustwo wypłynęło na wierzch jak fekalia z zapchanego szamba i dalej mydla oczy. Mieliby troche godnosci i znikneli by z tym calym kodem
gość
3 lata temu
Nigdy nie odbudujecie zaufania u ludzi.
bCymIlgz
gość
3 lata temu
przecież ma honor, sam powiedział w programie u Olejnik ;-)
gość
3 lata temu
Jaka ta opozycja jest słaba, ręce opadają. Każdą decyzje pisu, każdą ustawę zgłaszać do trybunału europejskiego, za każde słowo niezgodne z konstytucją pozywać do sądu, utopić ich w pozwach i przesłuchaniach na te 3 lata żeby palcem nie mogli kiwnąć, tak jak to robią za oceanem, a te mięczaki z kodem maszerują i śpiewają.
Najnowsze komentarze (161)
kijowski
3 lata temu
Dajcie mi pieniadze a zrobie wszystko.
dobra zmiana
3 lata temu
powinien zrezygnować na rzecz pułkownika Mazguły!
gośćjgośćjolk...
3 lata temu
Jesteś mężczyzną i czy masz człowieku Honor a może nie wiesz co to znaczy
gośćwgośćw
3 lata temu
Kto ma honor to na pewno nie lider KOD wstyd dla POLSKi
gość
3 lata temu
stary cwaniak i frajerzy
Iwo
3 lata temu
Jak alimenciarz może być uczciwy?teraz opozycja chrzani ze należy mu się porzadna pensja!z******j zawsze popiera złodzieja!to żadna nowość w wykonaniu tej chorej opozycji.Sami oszuści i świnie które za każdą cenę chcą wrócić do koryta czyli do oglądania nad wszystkich i robienia coraz większych długów.i te długi wy młodzi będzie cię spłacać ją Grecy, a oni zwija do swoich zagranicznych rezydencji które kupili i kupią za nasze podatki.
gość
3 lata temu
jest wydojona kasa od baranów to sie .ydki o nia juz biją
gejowski
3 lata temu
Ale szambo ...
bCymIlgr
gość
3 lata temu
Jeśli to prawda. to chyba nie ma nadziei. Zdecydowana większość polityków, czy innych cwaniaków, mających dostęp do publicznych pieniędzy, doi bez skrupułów. Większość zresztą, pcha się do jakiejkolwiek władzy tylko z powodu kasy.Nigdy nie będzie dobrze w naszym kraju.
gość
3 lata temu
Nie podoba mi sie ten Szumełda, powinien wspierać Kijowskiego a nie atakować. Widać że facio chce zając jego miejsce
gość
3 lata temu
A ja i tak będę chodziła na marsze KODu
gość
3 lata temu
jakie ku..a "milionty sympatykow kod" ??? gdzie sa te miliony ludzi? chyba setki!!!!!!
mamrut
3 lata temu
Panie Szujmełda, to pan nie wie w jakie ł***o Pan wdepnął
wera
3 lata temu
Co na to aktorka " którą tak lubiłam ale już nie " Ostaszewska ????
...
Następna strona
bCymIlgT