Trwa ładowanie...
Przejdź na
oprac. Kokosimo
|

Wykształcenie Jacka Sasina. Minister rządu PiS może pochwalić się wyjątkowo BOGATYM życiorysem

699
Podziel się:

Jacek Sasin jest jedną z najbliższych osób spośród świty Jarosława Kaczyńskiego. 53-letni polityk posiada CV, którego pozazdrościć mu może niejeden urzędnik państwowy. Wiadomo też, ile wynosi jego majątek.

Wykształcenie Jacka Sasina. Minister rządu PiS może pochwalić się wyjątkowo BOGATYM życiorysem
Wykształcenie Jacka Susina (East News)

Wybory parlamentarne już za nami. W ubiegłą niedzielę Polacy tłumnie ruszyli do lokali wyborczych, co zaowocowało rekordową frekwencją. Choć najwięcej głosów uzyskało Prawo i Sprawiedliwość, wiele wskazuje na to, że to dzisiejsza opozycja utworzy rząd w nowym parlamencie.

Politycy PiS nie kryją zresztą rozgoryczenia takim obrotem spraw, czego przykładem jest niedawna wypowiedź Jacka Sasina, który krytykował opozycję, zaznaczając, że "reprezentanci egzotycznej, tęczowej koalicji już wycofują się z obietnic". Minister aktywów państwowych pisze w mediach społecznościowych o "kompletnej niespójności ideowych postulatów" i ostrzega, że "szykuje się cyrk".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Żałosne słowa". Tomasz Siemoniak oburzony wypowiedzią Jacka Sasina

Wykształcenie Jacka Sasina. Polityk może pochwalić się bogatym życiorysem

Sasin od lat jest bliskim i wiernym współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego. Nie wiadomo jednak, czy specjalne względy u prezesa PiS pozwolą utrzymać 53-latkowi dotychczasową funkcję. Nie ulega za to wątpliwości, że mężczyzna może się poszczycić bogatym życiorysem, który niewątpliwie ułatwi mu znalezienie ciepłej posadki.

Sasin jest absolwentem XX Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Warszawie. Ukończył studia wyższe na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe z zarządzania administracją publiczną w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego również w Warszawie.

Rozpoczął swoją urzędniczą karierę od zatrudnienia w Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie". W 1998 r. został dyrektorem Departamentu Orzecznictwa w Urzędzie do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, gdzie pracował do 2004 r. Następnie w latach 2004–2006 pracował w urzędzie m.st. Warszawy - był kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Kolejna publiczna funkcja, którą pełnił, to zastępca burmistrza dzielnicy Śródmieście. W grudniu 2007 r. Jacek został doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a w listopadzie 2009 r. został powołany na sekretarza stanu i zastępcę szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Majątek Ministra aktywów państwowych

Z najnowszego oświadczenia majątkowego wynika, że Sasin posiada prawie 350 tysięcy złotych oszczędności. Ma też dom o powierzchni 187,1 m kw. oraz działkę o powierzchni 750 m kw. W obu przypadkach minister jest współwłaścicielem i ma prawa do jednej trzeciej każdej z nieruchomości. Sasin zadeklarował, że dom ma wartość ok. 800 tys., a działka ok. 450 tys. zł. Minister spłaca kredyt hipoteczny w wysokości ponad 57 tys. franków szwajcarskich, pożyczkę hipoteczną w kwocie 200 tys. zł, a także 40 tys. zł pożyczki z Funduszu Świadczeń Socjalnych w Sejmie.

Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(699)
żegnamy
miesiąc temu
Przeproś, oddaj 70 mln i znikaj.
Gość
miesiąc temu
Sprzeniewierzył 56 mln na wybory pocztowe a wdzięczni wyborcy po raz kolejny wybrali go do Sejmu. Jak w tym państwie kiedykolwiek ma być dobrze?
komisarz.
miesiąc temu
wyjątkowo odrażajacy polityk !
Ciekawski
miesiąc temu
Ciekawe ile hajsu ma przepisane na rodzine itd.
Tina
miesiąc temu
I co wzwazku z tym ,???
Najnowsze komentarze (699)
bfbnn
miesiąc temu
O ten spadochroniarz co kandydował w moim okręgu. Choć z Białymstokiem/Podlasiem łączy go chyba jedynie stereotypowo kartoflany nos i mało reprezentacyjna fizjonomia. Osoba, której tak doradzał, NIE ŻYJE. Chłop przetracił dla Państwa ponad 70mln + koszty magazynowania i późniejszej utylizacji, kart do glosowania KTÓRE SIE NIE ODBYŁO. Jest ministrem aktywów czyli nie małe zasoby. Tyle lat w polityce. A mam więcej oszczędności od niego mimo młodszego wieku (40 lat) i pracy jedynie na etacie. Oczywiście nie mam żadnych kredytów, bo tylko głąby, desperaci lub niepoprawni optymiści je zaciągają. Tak sobie teraz myślę, że żadna osoba z kredytami nie powinna mieć dostępu do finansów Państwa, spółek itp. Bo i co tam może wnieść jeśli nie zapożyczanie /powiększanie długu publicznego? Niech by sobie kierował ministerstwem kultury jak już, tam ciężej na miksować, by kolejne pokolenia nie mogły się wypłacić.
Konfederata
miesiąc temu
Z wyglądu gangster z Wolomina
waldi777
miesiąc temu
to ja już wiem, gdzie są te tłuste koty Kaczyńskiego.
*****. ***
miesiąc temu
Rzeczywiście szokujące kwalifikacje i robotą na wolnym rynku nie będzie miał problemów bo każdy prywatny przedsiębiorca czy inna korpo chętnie zatrudni taką siłę. Zaś co do majątku to chyba zapomnieliście o SKOKACH a gość też tam bywał i to ostro.
wesoły sołtys
miesiąc temu
Do swojego portfolio powinien wpisać ORGANIZATOR WYCIECZEK SAMOLOTOWYCH.
wfv
miesiąc temu
No to teraz również ujawnijcie dane Tuska
Manko 70 mln
miesiąc temu
pytanie ile ma gdzie indziej ?
drobna ciułac...
miesiąc temu
Widać jacy brali pożyczki we frankach? I dlaczego straty sa wyrównywane przez podatników? Czy tak samo chętnie dzieliliby sie zyskami jak stratami, gdyby interes 'wypalił"? Zwykli drobni ciułacze jęczą po jarzmem "belki" na karku jak Ruś pod jarzmem mongolskim ? 20 procent! Dwa razy więcej niz sredniowieczna dziesięcina?
obawa
miesiąc temu
Absolwenci historii naczytają się o dyktatorach w dziejach i marzą, żeby zrobic podobną karierę obecnie? Strasznie niebezpieczni politcy?
Olo
miesiąc temu
Pożyczki w sejmie zwykle są umarzane ,uprzykrzyć korycie tłok
FiuFiu
miesiąc temu
O Boshe kolejny historyk 🤦‍♀️
Iza
miesiąc temu
Koleś ma 53 lata? Wyglada na 70. A i jak miał 28 lat to był już dyrektorem Departamentu Orzecznictwa w Urzędzie do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych??? WTF???
zadbany
miesiąc temu
Do taka prawda nie obrażaj człeku ja mam 65 lat a wyglądam dużo lepiej
nina
miesiąc temu
Najwyraźniej żył ponad stan. Mająteczek malutki. Wykształcenia trudno zazdrościć, choć trudno w nie uwierzyć, biorąc pod uwagę jego działania.
...
Następna strona