Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Wyoutowany Andrzej Piaseczny przyznaje, że CHODZI do kościoła. "Bóg nie wyklucza nikogo"

657
Podziel się:

"Błagam, nie stosujmy takiej kalki, takiego łatwego, sztampowego określania, że wszyscy, którzy wierzą w Boga, są przeciw LGBT" - stwierdził Piasek w rozmowie z Pudelkiem.

Wyoutowany Andrzej Piaseczny przyznaje, że CHODZI do kościoła. "Bóg nie wyklucza nikogo"
Wyoutowany Andrzej Piaseczny przyznaje, że CHODZI do kościoła. "Bóg nie wyklucza nikogo (East News, Pudelek Exclusive)

Andrzej Piaseczny pojawił się na warszawskiej premierze dzieła Wszystkie nasze strachy. Film Łukasza Rondudy został obsypany nagrodami na festiwalu w Gdyni, a recenzenci zwracali uwagę, że w bardzo aktualny sposób obrazuje on problemy, z którymi w naszym kraju mierzą się osoby LGBT. Bohaterem filmu jest religijny gej starający się krzewić tolerancję wśród mieszkańców małej miejscowości.

O życie katolika i wyoutowanego geja postanowiliśmy zapytać Piaska. Artysta stwierdził, że wiele osób, które deklarują miłość do bliźniego, wcale nie przejawia empatii.

Jestem przykładem dość konserwatywnego człowieka, który wierzy w miłość Boga do wszystkich. Trzeba o tym mówić, że miłość nie wyklucza, i że bardzo często ludzie, którzy mają na ustach wiarę, mają nienawiść w sercu - wyznał.

Reporter Michał Dziedzic zapytał też Andrzej Piasecznego, czy on sam chodzi do kościoła.

Rzadko, ale chodzę, tak. Natomiast z Bogiem rozmawiam znacznie częściej, niż chodzę do kościoła. Nie tylko z powodu klimatu w Polsce. To też nie jest tak, że jakby ktoś mnie zobaczył w kościele, to chciałby mnie wyprowadzić za ucho. Bardzo jest wielu ludzi heteronormatywnych, którzy naprawdę rozumieją sprawy, nie wykluczają i naprawdę lubią ludzi. Więc błagam, nie stosujmy takiej kalki, takiego łatwego, sztampowego określania, że wszyscy, którzy wierzą w Boga, są przeciw LGBT - dodał.

Piasek powiedział też kilka słów o homofobicznych politykach.

Myślę, że o politykach należy mówić troszkę mniej. Bo tak naprawdę wszystko zależy od ludzi, którzy tych polityków popierają. To jasne, że widzimy obrzydliwych ludzi w Sejmie, którzy opowiadają obrzydliwe rzeczy, ale na nich się nie koncentrujmy. Bo tak naprawdę wszystko w rękach tych, którzy głosują na tych ludzi - wyznał.

Więcej w naszym materiale wideo!

Zobacz także: Andrzej Piaseczny: "Bóg nie wyklucza nikogo. Rzadko, ale chodzę do kościoła"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(657)
Agnieszka
2 lata temu
Bóg jest miłością i kocha wszystkie swoje dzieci. Nikogo nie wyklucza! To robią ludzie..
Jajajajaj
2 lata temu
Ja chodzę do kościoła i nie jestem przeciw miłości, tylko przeciw nachalnej propagandzie! Niech każdy robi w domu co chce, a na ulicy trzeba być przyzwoitym!
Właśnie tak
2 lata temu
To nie Bóg wyklucza osoby LGBT tylko ludzie ( niby w Jego imię).
!!!!
2 lata temu
Bo taka parawda Bóg nie wyklucza nikogo ale księża I ludzie juz tak!
stary
2 lata temu
Mam 87 lat i powiem wam, że ani kościół, ani ksiądz, ani biskup, ani Maryja, ani msze, ani pasterki, ani komunie, ani obrzędy nie są mi do niczego potrzebne. Potrzebny jest mi, jak i wam, Bóg oraz Jezus. I nie straszcie pogrzebami itd. Nie boję się waszych lęków. To wasze lęki. Nie moje. Kościół i całe to towarzystwo szatana omijam szerokim łukiem. Dziękuję za uwagę.
Najnowsze komentarze (657)
Telewidzka
4 miesiące temu
Lubię Piaska i jego piosenki. Przez wiele lat obecności na scenie muzycznej sprawił nam słuchaczom wiele radości i chwil wzruszenia. Brakuje go w Opolu i na innych scenach. Jego orientacja była znana od wielu lat i nikomu to nie przeszkadzało. Na koncertach były tłumy. Był też świetny i rozgadany jako trener Vois Poland. Poglądy artystów powinny być ich poglądami, które nie wpływają na jakość pracy i dorobku twórczego, ale.... Brak kultury w ich wygłaszaniu rujnuje wizerunek budowany przez lata. Piasku podziękuj Nergalowi, który to upublicznił prywatne nagrania z imprezy. Nie powinny trafić do sieci. Gdyby nie to nagranie nadal cieszylibyśmy się z Twojej obecności na antenie TV. Ja takiego kolegę potraktowałabym prawnikami. Podobnie stało się z Michałem Szpakiem. Moim zdaniem nie chodzi o inność czy raczej różnorodność, bo ona jest akceptowana, interesująca i wpływa pozytywnie na odbiorców, bo każdy jest inny, ale ta kultura... Dlatego prywatne imprezy z alkoholem powinny pozostać prywatnymi a naruszenie prywatności i wizerunku są karalne. Pusto w telewizji bez Piaska a na tańcu nie zna się tak jak na muzyce, za którą go lubimy..
Nika
rok temu
Pasterze KK, którzy są głosicielami Słowa Bożego w Kościele, nie mają prawa od Boga aprobowania grzechu homoseksualizmu i innych grzechów, bo pełnią rolę apostołów Jezusa , którzy są zobligowani do przekazywania Słowa Bożego w nienaruszonym stanie. Nie są od relatywizowania Pisma Świętego, ale ich obowiązkiem jest nienaruszone zachowanie depozytu wiary katolickiej, której mają pilnie strzec i bez zniekształceń, i zmian przekazywać nauczanie Jezusa Chrystusa. Każdy człowiek mile widziany jest w tym Kościele, bo wszyscy są grzesznikami i tutaj znajdą pomoc. Żeby jednak tak się stalo człowiek musi stanąć w prawdzie o sobie i sam określić przed Bogiem, czy chce współpracować z łaską Bożą, czy nie. I tu musi zaistnieć szczera chęć postanowienia poprawy, czyli definitywne zerwanie z grzechem, w pokorze przed Bogiem w Sakramencie Spowiedźi św. Od tego właściwie należy zacząć. Jeśli człowiek nie będzie chciał iść za przykazaniami Bożymi, tylko sam w pysze i zuchwałości będzie określał, co jest dla niego grzechem a co nim nie jest i narzucał Bogu swoja wolę, to nie ma mowy o Krolestwie Bożym i zbawieniu. Nie można mieć żadnych pretensji do kapłanów, że stoją na straży nauczania Jezusa Chrystusa i nie mogą dawać rozgrzeszenia tym, którzy nie chcą zerwać z grzechem, bo przecież oni sami odpowiadają przed Bogiem, za doprowadzenie ludzkości do zbawienia. Ludzie muszą zrozumieć, że z miłości do Boga i do człowieka, pasterze KK nie mogą przyjąć grzechów homoseksualizmu, jako czegoś naturalnego i dobrego, bo nie jest to zgodne z nauką Chrystusa i prowadzi ludzi na potępienie, jeśli się nie opamiętają. Trzeba prosić Boga o pomoc w tej materii, żyć w czystości i przystąpić do sakramentów św. i zacząć życie z Bogiem a nie przeciw Niemu. Szczęść Boże
Nika
rok temu
Bóg nikogo nie wyklucza i Kościół Chrystusowy nikogo nie wyklucza. Jezus posłał apostołów, by nieśli Ewangelię światu i nawracali ludzi. To nawracanie, to przestrzeganie Bożych przykazań, słuchanie słowa Bożego i wypełnianie tych słów. Jezus wyraźnie artykułował grzechy i odnosił się do nich. Nikt, kto nie zechce zerwać z takimi grzechami nie wejdzie do Królestwa Bożego a zuchwale grzeszyć i nie zamierzać tego zmienić, to grzech przeciwko Duchowi Świętemu. Umierając z grzechem przeciwko Bogu sami ludzie skazują się na piekło, czyli potępienie wieczne.
mgnn
2 lata temu
kościół to budynek gdzie nie ma boga klerycy czczą szatana
Mirek
2 lata temu
W Piśmie Świętym napisane jest że ,, mężczyźni kładący się z mężczyznami oraz kobiety z kobietami Królestwa Bożego nie odziedziczą " Oraz wiele innych przykładów kto nie wejdzie do Królestwa Bożego które będzie na ziemi.
Franek
2 lata temu
Mylisz się Andrzej. Za co Bóg zniszczył Sodomę i gomorę? Za zepsucie, homoseksualizm. Dzisiaj też tego nie toleruje. Rzymian 1:20,21
sddsd
2 lata temu
Pseudo katolik sie odezwał.Kłamiesz pan i tyle.Owszem nie odrzuca ale i poucza...i jest ok jesli starają się zminić zejść z tej drogi grzechu....a nie że nie odrzuca bo akceptuje ich wynaturzenie i ok super...
ANIA
2 lata temu
UFFF A JUZ ZACZELAM PANA NIELUBIC , 😀😀😀 PO TYM ARTYKULE CHYBA ZMIENIE ZDANIE, NIE LUBIE JAK SIE WYZYWA KLNIE I OBRAZA INNYCH , NIE SPODZIEWALAM SIE TEGO PO PANU😀 URATOWAL ODROBINE JEDNAK GODNOSCI, W MOICH OCZACH, ZNAM TEZ PANA O TEJ SAMEJ ORIENTACJI ALE ON NIKOGO NIE WYZYWA, DO NIKOGO NIE MA PRETENSJI I TEZ CHODZI DO KOSCIOLA, POZDRAWIAM
sen
2 lata temu
glupoty ten pan opowiada
celia
2 lata temu
kościół to budynek gdzie nie ma boga klerycy czczą szatana
XXX
2 lata temu
Normalne osoby homoseksualne nie mają nic wspólnego z komunistyczną ideologią "lgbt". Przestańcie powielać tę propagandę i prymitywne schematy, typu homoseksualny = korporacja "lgbt", albo "lgbt" vs. kościół.
aga
2 lata temu
tak, ale JEZUS powiedział apostołom nawróćcie się bo inaczej tak samo wszyscy zginiecie.....BÓG jest miłością ,ale nie pozwoli z siebie drwić....
wierzący
2 lata temu
a do jakiego kościoła on chodzi ? tego od durszlaka ???
Olala
2 lata temu
Jezu, odkąd Piaseczny wyturlał się z szafy to każdy temat rozmowy sprowadza do LGBT. Oplacili go czy jak?
...
Następna strona