Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Wyoutowany Andrzej Piaseczny przyznaje, że CHODZI do kościoła. "Bóg nie wyklucza nikogo"

654
Podziel się:

"Błagam, nie stosujmy takiej kalki, takiego łatwego, sztampowego określania, że wszyscy, którzy wierzą w Boga, są przeciw LGBT" - stwierdził Piasek w rozmowie z Pudelkiem.

Wyoutowany Andrzej Piaseczny przyznaje, że CHODZI do kościoła. "Bóg nie wyklucza nikogo"
Wyoutowany Andrzej Piaseczny przyznaje, że CHODZI do kościoła. "Bóg nie wyklucza nikogo (East News, Pudelek Exclusive)

Andrzej Piaseczny pojawił się na warszawskiej premierze dzieła Wszystkie nasze strachy. Film Łukasza Rondudy został obsypany nagrodami na festiwalu w Gdyni, a recenzenci zwracali uwagę, że w bardzo aktualny sposób obrazuje on problemy, z którymi w naszym kraju mierzą się osoby LGBT. Bohaterem filmu jest religijny gej starający się krzewić tolerancję wśród mieszkańców małej miejscowości.

O życie katolika i wyoutowanego geja postanowiliśmy zapytać Piaska. Artysta stwierdził, że wiele osób, które deklarują miłość do bliźniego, wcale nie przejawia empatii.

Jestem przykładem dość konserwatywnego człowieka, który wierzy w miłość Boga do wszystkich. Trzeba o tym mówić, że miłość nie wyklucza, i że bardzo często ludzie, którzy mają na ustach wiarę, mają nienawiść w sercu - wyznał.

Reporter Michał Dziedzic zapytał też Andrzej Piasecznego, czy on sam chodzi do kościoła.

Rzadko, ale chodzę, tak. Natomiast z Bogiem rozmawiam znacznie częściej, niż chodzę do kościoła. Nie tylko z powodu klimatu w Polsce. To też nie jest tak, że jakby ktoś mnie zobaczył w kościele, to chciałby mnie wyprowadzić za ucho. Bardzo jest wielu ludzi heteronormatywnych, którzy naprawdę rozumieją sprawy, nie wykluczają i naprawdę lubią ludzi. Więc błagam, nie stosujmy takiej kalki, takiego łatwego, sztampowego określania, że wszyscy, którzy wierzą w Boga, są przeciw LGBT - dodał.

Piasek powiedział też kilka słów o homofobicznych politykach.

Myślę, że o politykach należy mówić troszkę mniej. Bo tak naprawdę wszystko zależy od ludzi, którzy tych polityków popierają. To jasne, że widzimy obrzydliwych ludzi w Sejmie, którzy opowiadają obrzydliwe rzeczy, ale na nich się nie koncentrujmy. Bo tak naprawdę wszystko w rękach tych, którzy głosują na tych ludzi - wyznał.

Więcej w naszym materiale wideo!

Zobacz także: Andrzej Piaseczny: "Bóg nie wyklucza nikogo. Rzadko, ale chodzę do kościoła"
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(654)
Agnieszka
6 miesięcy temu
Bóg jest miłością i kocha wszystkie swoje dzieci. Nikogo nie wyklucza! To robią ludzie..
Jajajajaj
6 miesięcy temu
Ja chodzę do kościoła i nie jestem przeciw miłości, tylko przeciw nachalnej propagandzie! Niech każdy robi w domu co chce, a na ulicy trzeba być przyzwoitym!
Właśnie tak
6 miesięcy temu
To nie Bóg wyklucza osoby LGBT tylko ludzie ( niby w Jego imię).
!!!!
6 miesięcy temu
Bo taka parawda Bóg nie wyklucza nikogo ale księża I ludzie juz tak!
stary
6 miesięcy temu
Mam 87 lat i powiem wam, że ani kościół, ani ksiądz, ani biskup, ani Maryja, ani msze, ani pasterki, ani komunie, ani obrzędy nie są mi do niczego potrzebne. Potrzebny jest mi, jak i wam, Bóg oraz Jezus. I nie straszcie pogrzebami itd. Nie boję się waszych lęków. To wasze lęki. Nie moje. Kościół i całe to towarzystwo szatana omijam szerokim łukiem. Dziękuję za uwagę.
Najnowsze komentarze (654)
mgnn
5 miesięcy temu
kościół to budynek gdzie nie ma boga klerycy czczą szatana
Mirek
5 miesięcy temu
W Piśmie Świętym napisane jest że ,, mężczyźni kładący się z mężczyznami oraz kobiety z kobietami Królestwa Bożego nie odziedziczą " Oraz wiele innych przykładów kto nie wejdzie do Królestwa Bożego które będzie na ziemi.
Franek
5 miesięcy temu
Mylisz się Andrzej. Za co Bóg zniszczył Sodomę i gomorę? Za zepsucie, homoseksualizm. Dzisiaj też tego nie toleruje. Rzymian 1:20,21
sddsd
6 miesięcy temu
Pseudo katolik sie odezwał.Kłamiesz pan i tyle.Owszem nie odrzuca ale i poucza...i jest ok jesli starają się zminić zejść z tej drogi grzechu....a nie że nie odrzuca bo akceptuje ich wynaturzenie i ok super...
ANIA
6 miesięcy temu
UFFF A JUZ ZACZELAM PANA NIELUBIC , 😀😀😀 PO TYM ARTYKULE CHYBA ZMIENIE ZDANIE, NIE LUBIE JAK SIE WYZYWA KLNIE I OBRAZA INNYCH , NIE SPODZIEWALAM SIE TEGO PO PANU😀 URATOWAL ODROBINE JEDNAK GODNOSCI, W MOICH OCZACH, ZNAM TEZ PANA O TEJ SAMEJ ORIENTACJI ALE ON NIKOGO NIE WYZYWA, DO NIKOGO NIE MA PRETENSJI I TEZ CHODZI DO KOSCIOLA, POZDRAWIAM
sen
6 miesięcy temu
glupoty ten pan opowiada
celia
6 miesięcy temu
kościół to budynek gdzie nie ma boga klerycy czczą szatana
XXX
6 miesięcy temu
Normalne osoby homoseksualne nie mają nic wspólnego z komunistyczną ideologią "lgbt". Przestańcie powielać tę propagandę i prymitywne schematy, typu homoseksualny = korporacja "lgbt", albo "lgbt" vs. kościół.
aga
6 miesięcy temu
tak, ale JEZUS powiedział apostołom nawróćcie się bo inaczej tak samo wszyscy zginiecie.....BÓG jest miłością ,ale nie pozwoli z siebie drwić....
wierzący
6 miesięcy temu
a do jakiego kościoła on chodzi ? tego od durszlaka ???
Olala
6 miesięcy temu
Jezu, odkąd Piaseczny wyturlał się z szafy to każdy temat rozmowy sprowadza do LGBT. Oplacili go czy jak?
Jarek Buś
6 miesięcy temu
Też mam kolegę geja. Ostatnio biega do kościoła z kwiatami. Na pytanie gdzie idziesz, odpowiada a z księdzem się umówiłem. Może to nic złego ale mowa ciała jest zastanawiająca. A niech mu się wiedzie
prawda
6 miesięcy temu
prawda jest taka, że jak chcesz grac powaznie w piłke nożną to liczysz się z jej zasadami, ilosc zawodnikó,dwi bramki, diwe połowy meczu, przepisy o spalonym itp. Wieć jesli chcesz należeć do KK musisz dostosować sie do jego zasad, przykazań. Przeciez nie wchodzisz na boisko do piłki noznej i nie próbujesz grać piłką plażową bo tak tobie wygodniej, nie zmieniasz zasad pod siebie . To nie byłaby już piłka nożna. Nie piszcie więc, że Bóg kocha wszystkich i wybaczy. Nie! Homoseksualizm to przede wszystkim świadomy wybór a Bóg nie chce tolerować grzeszących świadomie i to wielokrotnie , nie czujacych żalu za grzechy i nie chcących poprawy. Gdybyście wiedzieli , że i szatan ma swoje przykazania i znali je zauważylibyście, że ideologia LGBT ma dużo wspólnego z przykazaniami szatana. Dlaczego więc Kościół ma tolerować, akceptować wyznawców szatana? oczywiscie sa wyznawcami szatana czasami nieświadomie ale większość starszych homoseksualistów wie o tym doskonale. Ponad to Piasek przyjaźni sie z Nergalem a Nergal jest satanistą, jakąś wiedzę na temat przykazań szatana może mieć.
gosia
6 miesięcy temu
Nie życzyłabym sobie modlić się w jednym Kościele z takim . To wbrew wierze i naturze .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie