Trwa ładowanie...
Przejdź na
Paw
|

Wzburzona Martyna Wojciechowska szczerze o sytuacji w Polsce: "Może odbierzemy kobietom prawo do noszenia spodni?"

214
Podziel się

W rozmowie z Pudelkiem podróżniczka wyznała, że jest bardzo zaniepokojona obecną polityką rządu.

Wzburzona Martyna Wojciechowska szczerze o sytuacji w Polsce: "Może odbierzemy  kobietom prawo do noszenia spodni?"
Martyna Wojciechowska o sytuacji kobiet w Polsce: "Może odbierzemy kobietom prawo do głosowania?" (ONS)
bDhinvXF

Martyna Wojciechowska przez lata swojej kariery w polskim show biznesie przeszła długą drogę od prowadzącej Big Brothera i gwiazdy rozkładówki Playboya do cieszącej się autorytetem podróżniczki i propagatorki feminizmu.

Do tej pory Wojciechowska była ostrożna w temacie politycznych deklaracji oraz komentowania bieżących spraw w kraju. Podróżniczka przyglądając się poczynaniom partii rządzącej postanowiła zademonstrować swój sprzeciw. Martynę zbulwersował pomysł wypowiedzenie przez Polskę Konwencji Stambulskiej. W obszernym poście opublikowanym na Instagramie podróżniczka postanowiła zwrócić uwagę internautów na kroki podejmowane przez rząd, które, jej zdaniem, cofają nas do średniowiecza.

bDhinvXH

Dziennikarka jest bardzo zaniepokojona obecną sytuacją kobiet w Polsce. W rozmowie z Pudelkiem stwierdziła, że skupianie się na prawach kobiet przez partię rządzącą może wynikać ze strachu przed siłą i solidarnością kobiet. Wojciechowska dodała, że sytuacja dla niej jest na tyle absurdalna, że obawia się, że za moment kobiety stracą prawo wyborcze lub... możliwość noszenia spodni.

Nie jestem obojętna. Zależy mi, jaka będzie Polska i jaki kraj zostawię dla mojej córki. Ten kraj ma być krajem otwartości, tolerancji i wzajemnej życzliwości. Jestem bardzo zaniepokojona. Próbujemy zmienić prawa, które zostały wynegocjowane. Zapewniający minimum praw kobiet, mamy wiele do zrobienia. My w Polsce pozwalamy odebrać sobie prawa, które już mamy. Może odbierzemy kobietom prawo do głosowania lub wyboru zawodu, noszenia spodni? Kiedyś te wszystkie rzeczy nie były dostępne na kobiet. Każda kobieta, która korzysta z tych praw jest feministką. Trudno mi zrozumieć, że jako kraj, poświęcamy temu uwagę. Może chodzi o władzę i strach, że staniemy się zbyt silne.

Martyna Wojciechowska o sytuacji kobiet w Polsce: "Może odbierzemy kobietom prawo do noszenia spodni?"

bDhinvYi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(214)
gosc
miesiąc temu
Może, może, a gdyby itd. Gdyby babcia miała wąsa to byłaby dziadkiem - tyle zrozumiałam z jej wypowiedzi. Ona sobie "gdybuje", jakieś ma tam czarne myśli i wizje, a wy to traktujecie jak pewnik... Kobieto, zejdź na ziemię, bo się zapędzasz. Jestem kobietą, zarabiam świetną kasę w branży IT, skończyłam studia, kursy, mam uprawnienia, realizuję się zawodowo i o zgrozo Martyno - noszę spódnicę i w przeciwieństwie do Francji, w Polsce jeszcze za noszenie spódnicy żadna kobieta nie dostała po twarzy jak stało się wczoraj i o czym donoszą media francuskie. Na twoim idealnym i "tolerancyjnym Zachodzie" w BIAŁY DZIEŃ młoda francuzka dostała z pięści po twarzy od trzech "prawników i lekarzy" Merkelowej za NOSZENIE SPÓDNICY. Jedź tam proszę i ucz Francuzów takiej tolerancji jaką mamy w Polsce a nie siedź tutaj i nie siej defetyzmu, bo słabo mi się robi od takiego "gdybania" znudzonych panienek, które szukają lajków w sieci, żeby potem zarabiać na reklamowaniu plastikowych butelek z wodą i wciskaniu ludziom, że są one eko. Całuję.
STOP
miesiąc temu
Ja w Polsce, w małym mieście, pracując w administracji od szefostwa(kobiet) usłyszałam, że mam nie nosić spódniczki, żeby nie kusić. Za to starym facetom nikt nie zwrócił uwagi, gdy mówiono do mnie "nie jesteś kobietą", albo "dziewczynka" i głupie żarciki na tle seksualnym. Kobiety często same są dla siebie wilkiem. Nie pozwólmy traktować siebie instrumentalnie, walczmy o swoje prawa. Ja nie chcę dostać zakazu noszenia spódniczki! Nie chcę dostać nakazu ubierania się tak by nie kusić... Nie jestem winna, bo noszę spódniczkę! To z tym facetami jest coś nie tak, że pozwalają sobie na takie chamskie teksty.
Monika
miesiąc temu
Co ona bredzi?? Niech dadzą sobie już na luz. Tak samo jak feminazistki twierdzące że przeżywają piekło w Polsce. Ja się pytam jakie piekło?? Ja się czuje w Polsce bezpiecznie. Nie boję się chodzić w nocy po mieście, co w zachodniej europie jest bardzo ryzykowne.
bDhinvYj
Leila
miesiąc temu
Proponuję wyjechać z córką na kraniec świata skoro u nas jest aż tak źle. Jak się ubogacicie gdzie indziej, docenicie to, co mamy w Polsce.
Sara
miesiąc temu
Nikt nie ogranicza moich praw pani Wojciechowska w Polsce.
Najnowsze komentarze (214)
Daro
miesiąc temu
Drogie panie jedzcie na zachód tam uchodźcy już na was czekają😂
braq
miesiąc temu
kolejna co na dwór czy na ulicę bez obstawy nie wychodzi a mądrzy się jakby była normalna
ZNAWCA
miesiąc temu
Szanowna Pani ma Pani wybor i nich Pan nie mysli ze ktos bedzie za Pania tu plakal najlepiej niech Pani wyjedzie z kraju skoro tu tak rzekomo zle a po kilku latach doceni Pani co to obecna Polska ,za lewackie obelzywe docinki serdecznie dziekujemy
milosz
miesiąc temu
a to choroba ,a to corki a to "spodnie" zle ci spadaj tam gdzie beda rzekomo szanowac ciebie i twoje poglady
Tybet też był
miesiąc temu
krajem tolerancji, otwartości i wzajemnej życzliwości aż przyszli kochający pokój, wrażliwi społecznie i walczący o równość komuniści i wcielili go siłą do Chin a niepokornych prześladują do dziś. Każdy jest za tolerancją, otwartością i wzajemną życzliwością ale dbajmy też o nasze więzi społeczne i bezpieczeństwo
Polak
miesiąc temu
Bez komentarza p.Wojciechowska jak tu tak źle to wyjedź na koniec świata i nie oceniaj życia w Polsce bo i tak w niej nie żyjesz normalnie pomagaj u siebie na podwórku a nie nosisz się za granicą wielką dama nosząca pomoc biednym i uciesnionym...świat chce zbawiac...boze widzisz i nie grzmisz....
Eddd
miesiąc temu
Pani Martyno, kobiety w spódnicach czy spodniach potrafią być bardziej parszywe i bezwzględne względem mężczyzn, a przede wszystkim względem innych kobiet, niż mężczyźni. Ale to by nie przeszło jako materiał dziennikarski, prawda? Więc proszę ważyć słowa
Rommie
miesiąc temu
Jakoś nie zauważyłem, aby pani Wojciechowska bardzo przejmowała się sprawami kobiet w Polsce. Jakieś interwencje, wykorzystywanie swojej pozycji jako osoba znana? Nie za bardzo. A rzucać frazesy w eter każdy potrafi. Tym samym nie różni się od innych pato-celebrytek
bDhinvYb
Zum
miesiąc temu
Jak zwykłe jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Upaść tak nisko, aby w ten sposób się promować.. Aż tak się zeszm..
Ania
miesiąc temu
Pani Martyno , pani poglądy są pani, i nie oznacza że my wszyscy mamy mieć takie same. LBGT nie domaga się tolerancji. LBGT domaga się afirmacji.!!! Chce aby wszyscy bez wyjątku stali się homoseksualistami. Bo skoro garstka jest, to większość musi być tak jak oni. Mnie nie obchodzi kto, z kim.. Dlatego też żądam, aby mnie nikt nie mówił jak mam żyć i wychowywać swoje dzieci i wnuki. Jeżeli pani Martyno podoba się że wszystkimi, to pani sprawa, mnie nic do tego. A pani nic do tego z kim ja.
maciek
miesiąc temu
We Francji za krótka spódnice można dostać w twarz i tam jest tolerancją
Asia
miesiąc temu
Pani Martyno i inne super gwiazdy z TeVałeNu odkąd rządzi PiS naprawdę jestem dumna z Polski i uważam ze naprawdę jest ogromna zmiana dla zwykłych obywateli naszego pięknego kraju, i jestem szczęśliwa ze mogę bezpiecznie wyjść na ulicę w przeciwieństwie do Europy Zachodniej, kocham Polskę i nigdy jej nie opuszczę.
jacekk
miesiąc temu
Większość kobiet wygląda fatalnie w spodniach, więc ja bym im prawo do ich noszenia odebrał.
Kicia
miesiąc temu
Moze zabronimy noszenia bielizny??
...
Następna strona
bDhinvYD