Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Zaangażowany Michał Szpak w sukience wspiera społeczność LGBT nowym utworem: "Ten projekt będzie wsparciem dla wolności" (FOTO)

419
Podziel się

"Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie" - podsumowuje ze smutkiem 29-latek.

Zaangażowany Michał Szpak w sukience wspiera społeczność LGBT nowym utworem: "Ten projekt będzie wsparciem dla wolności" (FOTO)
Michał Szpak wspiera społeczność LGBT (ONS, Instagram @michal_szpakofficial)
bCFMLuCZ

Michał Szpak bez wątpienia należy do grona najbarwniejszych postaci polskiego show biznesu. Ekscentryczny wokalista zaistniał dzięki udziałowi w programie X Factor i szybko zadomowił się na gwiazdorskim podwórku.

Nie jest tajemnicą, że Michał Szpak od zawsze potrafił zwrócić na siebie uwagę mediów. Oprócz imponującej barwy głosu piosenkarz znany jest również ze swojego odważnego stylu bycia i niezaprzeczalnej charyzmy.

Niedawno wokalista postanowił dołączyć do dyskusji na temat praw mniejszości seksualnych w Polsce. 29-latek we współpracy z Barbarą Wrońską nagrał utwór Zanim, który zasilił specjalną składankę Music 4 Queers & Queens. Dwupłytowe muzyczne wydawnictwo, stworzone przez wytwórnię Kayax oraz Paradę Równości, ma stanowić wyraz poparcia dla społeczności LGBT.

bCFMLuDb

Michał nie ukrywa, że zaangażowanie w projekt wspierający wolność i równość jest dla niego szczególnie istotne.

Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie, podczas gdy inne państwa uznają równość wszystkich niezależnie od rasy, wyznania, orientacji czy przynależności do jakiejkolwiek grupy. Mam nadzieję, że ten projekt będzie wsparciem dla wolności. To jest niezwykle ciekawa sytuacja i dowód na to, że jeśli się tylko chce i jest się zdecydowanym, to nie ma rzeczy niemożliwych - napisał przy okazji publikacji utworu w serwisie YouTube.

bCFMLuDh

Nieco więcej o utworze Zanim w udostępnionym pod nagraniem wpisie opowiedziała autorka muzyki i tekstu, Barbara Wrońska.

Od słowa do słowa rodzi się nienawiść. Jestem przerażona tym zjawiskiem, tym, że nie dajemy sobie prawa do życia i bycia w taki sposób, w jaki chcemy. Jako osoba, która jest przeciwko agresji, wywyższaniu się, dyskryminacji, rasizmowi i homofobii - napisałam o tym piosenkę. Utwór porusza kwestię tego, że ludzie niszczą się nawzajem, na oślep uderzając we wszystko, co czułe. Nie biorą pod uwagę tego, że łamią komuś życie. To tyczy się krytykowania czyjejś osobowości, sposobu bycia, twórczości, życia - każdej właściwie sfery - czytamy w jej wpisie.

Wokalistka zdradziła również, że współpraca ze Szpakiem nie była kwestią przypadku.

bCFMLuDi

Do współpracy zaprosiłam Michała Szpaka, który bardzo często pada ofiarą takich zachowań. Choć jesteśmy stylistycznie różni, to czujemy to samo, a nasze światy się przeniknęły. To jest moja i Michała Parada Równości - ogłosiła.

Wspólny utwór Szpaka i Barbary Wrońskiej właśnie zadebiutował w sieci. Michał postanowił zachęcić fanów do zapoznania się z utworem i opublikował na Instagramie serię zdjęć wykonanych podczas pracy nad wideoklipem. Znany ze swojego ekstrawaganckiego stylu piosenkarz i tym razem nie zawiódł w kwestii stylizacji i zaprezentował się światu w śnieżnobiałej sukience.

Fani Szpaka nie kryli swojego zachwytu opublikowanymi na jego profilu czarno-białymi fotografiami.

Cudowna i odważna sesja. Gratulacje - napisała jedna z użytkowniczek.

bCFMLuDj

Wspaniała piosenka i piękny przekaz - chwaliła nowy utwór Michała kolejna internautka.

Lady Gaga. Taką sukienkę bym chciała - dodała inna obserwatorka.

Zobaczcie, jak Michał Szpak wspiera społeczność LGBT w Polsce. Doceniacie jego zaangażowanie?

bCFMLuDk
bCFMLuDC
KOMENTARZE
(419)
łodzianka
miesiąc temu
Panie Szpak nie jesteśmy narodem homofobicznym, tylko chcemy, aby preferencje seksualne zostawiać w sypialni
Asdf
miesiąc temu
Hetero też nie mają lekko. Jak tylko jest marsz dla rodziny to hejtów i oburzenia też nie brakuje😬🤦‍♀️
aśka
miesiąc temu
Zawsze mnie to zastanawia o co ONI walczą ? Tolerowani są bo żyją wśród nas ,akceptowania ich preferencji nikomu nie mają prawa nakazać tak jak ja nie mogę zmusić geja by wolał kobiety . Pod hasłem tolerancja kryją się tacy sami ludzie jak wszyscy,źli,podli,agresywni ,to,że ubrali flagę w tęcze nie czyni ich cudowną społecznością.To tak jakby politycy nosili w klapie jednorożca i to czyni z nich dobrych i prawych.Zyjcie i dajcie zyc hetero,bo to zaczyna już przypominać wojny kto ma być ważniejszy.
bCFMLuDD
Patryk
miesiąc temu
Kolego (czy lepiej koleżanko jednak?), a jakich "wolności" ci niby brakuje? Tylko konkrety!
Nick
miesiąc temu
To się wyprowadź z tego kraju
Najnowsze komentarze (419)
Isabel
3 tyg. temu
"Najbardziej homofobiczny kraj Europy"? Nikt nie zmusza do siedzenia tutaj.
Madzia
4 tyg. temu
Wszyscy piszą o gejach a nikomu nie przyszło do głowy, że Michał może być kobieta w nie swoim ciele? Może być bardzo nieszczęśliwy z tego powodu.
cczzc
4 tyg. temu
A taki młodzik to już sie nazył co? Ma swoje zdanie jak 80 latek co najmniej.
Natura
4 tyg. temu
Po ostatnich zamieszkach i protestach w Europie i USA kolorowej populacji , widać, że rasizm panuje wszędzie . Takie wypowiedzi nie znajdują potwierdzenia , że jest jakaś tolerancja. A wynaturzenie koniecznie chce pierwsze , przed naturalnym porządkiem świata.
Jo jo jo
4 tyg. temu
Niedobrze mi.
No nie..
4 tyg. temu
Ale nóg to już nie ogolił...
dswr
4 tyg. temu
PORAŻKA
123
4 tyg. temu
Polska religia miłość kobieta mężczyzna nie krzyżówki nie wiadomo z kim i kogo to się leczy
bCFMLuDv
Tiki
4 tyg. temu
Zmanierowany, sztuczny. To fakt. Na zdjęciu gest szatana, buty w stylu kopyta . Kim jest ten człowiek? Dokąd zmierza i jaki przekaz niesie? Komu służy? Otwórzcie oczy....
stop
4 tyg. temu
Może Michałku w innym kraju będzie Ci lepiej. A wszędzie jest dobrze, gdzie nas nie ma.
gość
4 tyg. temu
OMG.. Konczita ?
dobre
4 tyg. temu
Ale sobie wymyślił. Po fakcie, wiedząc, że przegiął, dla usprawiedliwienia swojej głupoty, wyskrobał głupoty, że Polska i Polacy tacy be.
gość
4 tyg. temu
nie miał wzorców za dziecka -wyobrażenie męskości w jego świecie nie istnieje . pomylił kobietę z mężczyzną i tak mu zostało. głosem nie nadrobi tego co widzą oczy . a szkoda bo głos ma fajny a wizerunek fatalny .
NIE
4 tyg. temu
Ten to wydziwia - pępek świata
...
Następna strona
bCFMLuDX