Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Zapadł wyrok w sprawie odszkodowania dla Tomasza Komendy!

369
Podziel się:

W poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Opolu zapadł wyrok w sprawie odszkodowania dla niesłusznie skazanego Tomasza Komendy. Mężczyzna ubiegał się o wielomilionową kwotę od Skarbu Państwa.

Zapadł wyrok w sprawie odszkodowania dla Tomasza Komendy!
Zapadł wyrok w sprawie odszkodowania dla Tomasz Komendy (AKPA)

Sprawa niesłusznego skazania Tomasza Komendy wstrząsnęła całą Polską. Przypomnijmy, że mężczyzna spędził 18 lat w więzieniu za zabójstwo 15-latki, którego nie popełnił. W 2018 roku sąd uniewinnił go od zarzucanego czynu.

W związku z bezpowrotnie utraconymi latami życia Tomasz Komenda domagał się od Skarbu Państwa wielomilionowego odszkodowania. W poniedziałek odbyła się ostatnia rozprawa w sprawie Komendy, podczas której przedstawiono mowy końcowe i ogłoszono wyrok.

Ostatecznie Sąd Okręgowy w Opolu zdecydował o przyznaniu Tomaszowi Komendzie zadośćuczynienia w wysokości 12 mln złotych, a także 811 533 zł odszkodowania.

Komenda domagał się od państwa 18 mln złotych zadośćuczynieniamiliona złotych za każdy rok spędzony w więzieniu w wyniku niesprawiedliwego wyroku. Dodatkowo żądał również 812 tysięcy złotych odszkodowania - kwota ta została wyliczona na podstawie szacunkowych zarobków, które mogłyby wpłynąć na jego konto, gdyby przez lata odsiadki miał możliwość pracy.

Zarówno kwoty odszkodowania, jak i zadośćuczynienia dla Tomasza Komendy są najwyższymi w historii polskiego sądownictwa.

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(369)
Masakra
11 miesięcy temu
Szkoda tylko,że koszty ponosimy my- podatnicy, a nie bezduszna kasta sędziowska i reszta zbrodniarzy w mundurach.
Nela
11 miesięcy temu
W końcu, ale jak dla mnie to zdecydowanie za mało w porównaniu za zmarnowane pół życia i piekło jakie przeszedł. Wstyd, ze musiał tyle czekać
Anonim
11 miesięcy temu
Super bardzo się cieszę
Juma
11 miesięcy temu
Powinni dać mu milion za każdy rok nieslusznej odsiadki.
Lol
11 miesięcy temu
Długo czekał
Najnowsze komentarze (369)
Vgh
11 miesięcy temu
Oby szybko zainwestował w dobrą terapię i poczuł się szczęśliwy z Teraźniejszością, ktorą aktualnie podarowal mu przewrotny Los.
ewa
11 miesięcy temu
Tylko wara mi od niego zeby cos komus dal! Dla niego !
sryk
11 miesięcy temu
jak mozna zniszczyc zycie ,zadne finanse nie naprawia katowanej psychiki ,ogromnie wspolczuje panun immamie co z panem to pieklo przechodzila szc zescia zycze
Wella
11 miesięcy temu
Bogu dzięki, że sprawiedliwości stało się zadość, przynajmniej ten człowiek publicznie odzyskał godność, której go tak haniebnie pozbawiono i dostał godziwą rekompensatę (choć żadne pieniądze nie są w stanie zrekompensować traumy, jaką przeszedł!). Teraz sprawiedliwość powinna dotknąć tych, którzy mu tę nieludzką krzywdę wyrządzili.
gość
11 miesięcy temu
Dostał pieniądze ale ile wycierpiał biedak.
fckkooe
11 miesięcy temu
zaplacic mu powinni ci ktorzy go skazali czyli prokurator i sedzia ani jeden ani drugi nie powinni pelnic swoich funkcji nigdy
Podejrzliwa
11 miesięcy temu
A co jak się okaże że jednak jest winny ? Odda ?
Btw
11 miesięcy temu
Uważam, że to za mało! A Ci którzy do tego dopuścili powinni całe życie każda złotówkę na niego oddać. Oczywiście zwolnienie z pracy obowiązkowo tych nieprawych przedstawicieli prawa....
moon
11 miesięcy temu
Życzę Panu wszystkiego dobrego, oby psychika wróciła do takiej formy aby Pan był szczęśliwy :) Gratuluje dziecka, pozdrawiam :)
Mirinda
11 miesięcy temu
Jest winny
RET
11 miesięcy temu
Dostał zdecydowanie za mało.
Gość
11 miesięcy temu
A co z rodziną zamordowanej dziewczyny ? Może Komenda ich wesprze .
Monika
11 miesięcy temu
Za malo. A co z tymi ludzmi, jak policjanci czy sedzia kalosz? Czy oni odpowiedza za sfalszowanie roboty, za to ze nie zrobili swojej pracy tak jak powinni, zmieniajac zycie tego chlopca w koszmar. Co z nimi????
dora
11 miesięcy temu
nareszcie sie doczekał ...oby te pieniadze mu w zyciu pomogly i daly szczescie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie