Trwa ładowanie...
Przejdź na
Izydor
|
aktualizacja

Zbulwersowany Kamil Durczok apeluje do Polaków po cenzurze w Trójce: "Za 500 złotych sprzedajemy się jak DZI*KI"

433
Podziel się:

Skompromitowany dziennikarz opublikował długi wpis, w którym porównuje państwowe media do "goebelsowskiej szczekaczki". Przesadził?

Zbulwersowany Kamil Durczok apeluje do Polaków po cenzurze w Trójce: "Za 500 złotych sprzedajemy się jak DZI*KI"
Kamil Durczok, Jarosław Kaczyński (ons, ons)

Choć dzisiaj trudno w tu uwierzyć, Kamil Durczok przez lata był czołowym polskim dziennikarzem politycznym i jedną z największych osobowości medialnych w naszym kraju. Głośne skandale i oskarżenia o molestowanie seksualne sprawiły jednak, że kariera Durczoka legła w gruzach. Dzieła zniszczenia dokonało zaś zatrzymanie dziennikarza po wypadku, jaki spowodował będąc pod wpływem alkoholu.

Durczok, mimo problemów w życiu zawodowym i osobistym, pozostaje aktywny w mediach społecznościowych, które wykorzystuje do komentowania bieżącej sytuacji w kraju. Nic więc dziwnego, że ostatnie wydarzenia w 3. programie Polskiego Radia też skłoniły go do podzielenia się z internautami opinią na temat sytuacji publicznych mediów.

Zobacz także: Kamil Durczok prowadził pod wpływem alkoholu. Dziennikarz przeprasza

Miałem zaszczyt pracować tam w czasach, kiedy słowa "dziennikarz" i "dziennikarstwo" miały jeszcze sens. Teraz królują "media workers", i to dobre określenie na upadek tego zawodu. Program Trzeci Polskiego Radia. Przez ponad rok prowadziłem rozmowy polityczne w porannym Zapraszamy do Trójki. Więc to także moje radio. Dlatego zawracam Wam głowę kilkoma zdaniami komentarza do tego, co się tam zdarzyło - zaczął delikatnie Durczok. Upadliśmy. Wszyscy. Upadło dziennikarstwo, upadła polityka. Ale nigdy - NIGDY - nie uwierzyłbym, że znajdzie się idiota, zdolny zdjąć z listy przebojów kawałek o "Kaczorze Dyktatorze".

Miałem różnych szefów. Mądrzejszych, głupszych, miałem pajaca z PSL i mądralę z SLD. Nie zajmowali najwyższych stanowisk, byli lokowani na szczeblach dyrektorskich, w TAI. Piszę o tym, bo nie chcę, by Robert Kwiatkowski I Sławomir Zieliński pomyśleli, że o nich chodzi. Byli świetnymi szefami. Ci, którzy pracowali wtedy ze mną w TVP, wiedzą i kim piszę. Teraz to mniej ważne - kontynuował dziennikarz. Żaden z tych partyjnych kacyków, próbujących wtedy uprawiać czerwono-zieloną propagandę na antenach telewizji publicznej (tak, wtedy to była publiczna telewizja a nie goebelsowska szczekaczka) nie miałby szans na wywinięcie takiego numeru, jaki zdarzył się w Trójce. Jest czymś niebywałym, że w XXI wieku, w wolnym świecie, w kraju członkowski Unii Europejskiej, panuje regularna dyktatura połączona z cenzurą.

Durczok w ostrych słowach zaapelował do Polaków, którzy jego zdaniem dali się "przekupić" obietnicom i program społecznym rządzącej partii, tracąc jednocześnie "bezcenną" wolność:

Nie wiem, co jeszcze musi trafić do naszych zakutych łbów, żebyśmy zrozumieli, że za 500 złotych sprzedajemy się jak dziwki. Że żyjemy w dyktaturze. Że Kaczyński, złodziej demokracji, zabiera nam wolności i prawa, zapychając pyskujące dotąd gęby publiczną kasą. Jak głupi jesteśmy, pozwalając na zachowania w stylu komunistycznej Rumunii za czasów Caucescu. Jeśli się nie obudzimy, dyktatura półgłówków stanie się rzeczywistością, a zamiast wielu stacji radiowych będziemy mieli rządowe kołchoźniki. Szkoda miejsca na komentowanie tłumaczeń różnych funkcjonariuszy, ulokowanych w radiu na tym czy innym szczeblu. Ich gadanie urąga minimum inteligencji. Odejście Niedźwieckiego, faceta-symbolu, prawdziwej radiowej legendy, to jest coś o wymiarze więcej niż tragicznym. Tak się niszczy osobowości. Prawdziwych DZIENNIKARZY. A nie partyjnych pachołków w stylu pewnej pani i pewnego pana.

Zgadzacie się ze słowa Kamila Durczoka?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(433)
Zonk
4 lata temu
Kamil Dupczok akurat powinien milczeć i sie schować, ale widzę że kompletny brak wstydu u tego "pana".
marek
4 lata temu
durczok ja się pytam, czemu ty nie siedzisz!?
Karolina
4 lata temu
Jakkolwiek nie wyglądałaby sytuacja polityczna w Polsce, uważam że pan Durczok to człowiek skończony i na żadne tematy publicznie wypowiadać się nie powinien.
Autorytet
4 lata temu
Autorytet zabrał głos, litości.
Piotr10
4 lata temu
Panie Kamilu, czy osoba, która dla alkoholu ma za nic życie i zdrowie innych ma moralne prawo wypowiadać się tak jak to Pan robi?
Najnowsze komentarze (433)
irena
4 lata temu
dobrze mówi
Nel
4 lata temu
Cóż Panu zostało....dyktatorem to Pan jest gnębiac nas swoją osobą.
seder12
4 lata temu
To tak samo jak Otylia wypowiada sie na tematy morlane.... są ludzie którzy poza przekazem rozrywkowym nie powinni probowac podnosić narracji mentorskiej. Poprostu pewne osoby stracily moralność raz na zawsze.... i lepiej żeby siedziały cicho bo sie tylko ośmieszają.
waa11
4 lata temu
Można powiedzieć że poniekąd ma racje.... Ale.... jak osoba o ujemnyn autorytecie może sie wypowiadać na tematy moralne wyższego poziomu.... to tak jakby Kim dzon un powiedział że najważniejsza jest wola ludu i nie mozna ludzi zastraszac.... no niby mialby racje... ale dziwnie to brzmi w ustach goscia ktory raczej nie jest niczym co nalezaloby nasladowac.
gość
4 lata temu
Pan, panie Durczok sprzedał się jako człowiek, dziennikarz, pozbawił rodzinę szacunku za dużo mniej , bo za darmo...
terapeuta
4 lata temu
nie znam gostka ale wyglada mi na alkoholika.
Asia
4 lata temu
On to akurat nie powinien się wypowiadać.... alkoholik jeden
Ziutek
4 lata temu
Durczok nie masz już jak zaistnieć to się czepiasz Pisu jesteś totalne dno, alkocholik powinien żeś dawno siedzieć
Lola
4 lata temu
Kkkamyl napyjj... CZK czkk... SZĘ
#pl
4 lata temu
On sam jest przykładem upadku dziennikarstwa, autorytet się odezwał
Dario
4 lata temu
Kaczyński mądry,super gość mam do niego szacunek.Atakuja pana bez powodu.
rawel111
4 lata temu
Kamil mógł kogoś zabić jadąc przez pół polski na fazie, może zapomniał
sdsesdd
4 lata temu
Autorytet się odezwał :)
Lux
4 lata temu
Durczok - największy dzik.
...
Następna strona