Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Sławomir Świerzyński gorliwie broni milionowych dotacji od rządu: "Chory w szpitalu TEŻ POTRZEBUJE MUZYKI"

428
Podziel się

Myślicie, że pacjenci poczują się lepiej dzięki piosenkom Bayer Full?

Sławomir Świerzyński gorliwie broni milionowych dotacji od rządu: "Chory w szpitalu TEŻ POTRZEBUJE MUZYKI"
Sławomir Świerzyński broni decyzji "algorytmu" Piotra Glińskiego (ONS.pl)
bDpdGkdN

Pandemia koronawirusa bez wątpienia dała się nam wszystkim we znaki. Wprowadzane obostrzenia mocno odbiły się na światowej gospodarce. Kryzys nie ominął też środowiska artystycznego, które Piotr Gliński postanowił wesprzeć wielomilionowymi zapomogami. Niestety sposób, w jaki rozdysponowano te środki, wzbudził sporo kontrowersji.

Od momentu, w którym upubliczniono listę beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury, zaczęła się ogólnopolska afera. Jak donosiliśmy w sobotę, po pieniądze podatników rękę wyciągnęły nie tylko upadające instytucje kultury i sztuki, lecz także prominentni celebryci, których rząd postanowił wesprzeć pokaźnymi sumami pieniędzy. Wśród nich znaleźli się m.in. Kamil Bednarek, Golec Uorkiestra czy Bayer Full ze Sławomirem Świerzyńskim na czele.

bDpdGkdP
Zobacz także: Sławomir Świerzyński: "Czepiają się mnie, że zagrałem dla PiS'u"

Pomysł pompowania środków w tych bogatszych przedstawicieli kultury wywołał powszechne oburzenie, ale sami zainteresowani nadal bronią swojego miejsca na (póki co wstrzymanej od wypłat) liście. Katarzyna Cerekwicka stwierdziła z przekąsem, że "możemy teraz odetchnąć z ulgą", a Radek Liszewski z zespołu Weekend odpierał krytykę argumentacją, jakoby po prostu odzyskiwał odprowadzone na rzecz państwa podatki.

bDpdGkdV

Teraz do grona oburzonych społecznych oburzeniem dołączył właśnie Sławomir Świerzyński. Ekspert od "majteczek w kropeczki" gościł na antenie stacji Polsat News, gdzie postanowił się pożalić na hejt, w którego pudełeczko opakował liczne głosy krytyki internautów. Co ciekawe, Świerzyński teraz zapewnia, że co prawda jest na bezrobociu, ale... "jakoś sobie poradzi".

Od wczoraj zwyzywano mnie już od sk***ieli, ch**ów i wszystkich innych, hejt to mało powiedziane. (...) Dla mnie to jest bardzo dużo, bo nie zarabiam nic, jestem na bezrobociu (...) Ja sobie poradzę, jestem z wykształcenia stroicielem, muzykiem, nauczycielem - argumentował.

Jak natomiast tłumaczy konieczność wsparcia bogatszej części branży tak pokaźnymi sumami pieniędzy? Otóż Sławek twierdzi, że tworzona przez niego muzyka jest równie istotna, jak wsparcie dla lekarzy, bo pełni ważną rolę dla pacjentów. Wysokość zapomóg to z kolei jego zdaniem po prostu "realia".

Chory w szpitalu też potrzebuje muzyki. My ten klimat muzyczny i artystyczny zapewniamy tym ludziom. To, że ktoś dostał 500 tysięcy, 700 tysięcy, 2 miliony - jak chłopacy, Golce - to nie ma nic wspólnego. No po prostu takie są realia. Oni mają tak potężne koszty, ja mam takie koszty - brnął.

bDpdGkdW

Przekonująca argumentacja?

bDpdGkdX
bDpdGkeq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(428)
Aga
3 tyg. temu
Cóż. Nie pozostaje nic innego jak po pandemii bojkot takich "artystów". Nie przyjdzie nikt na koncert to kariera się skończy.
...
3 tyg. temu
Może i potrzebuje muzyki, ale czy twojej?
Mhhh
3 tyg. temu
Żałosne skomlenie u cudze pieniądze.
bDpdGker
Obywatel
3 tyg. temu
Dziękujemy za Pana wyrozumiałość i empatię w obliczu kryzysu i tragedii tysięcy przeciętnych Polaków i Polek, którzy nie podreperują domowego budżetu udziałem w reklamie lub kolorowym zdjęciom w brukowym pisemku. Gdyby takie kwoty przyznano wszystkim przedsiębiorcom, a nie tylko gwiazdom jednego przeboju... Może i my mielibyśmy więcej zrozumienia. Tymczasem jakoś mało kto z "znanych, pięknych i lubianych" "autorytetów" nie widzi problemu w tej sytuacji. "Jestem przedsiębiorcą jak inny" - i cała w tym tragedia, że nie widzą swojej uprzywilejowanej pozycji, wzmacnianej przez obecny rząd. Rząd który faworyzuje sprzedajny kicz i tandetę, a Filharmonii Łódzkiej przyznaje 66 tysięcy. No ale ludzie pokroju pana Świerzyńskiego filharmonie widzieli najwyżej z okien swoich limuzyn.
Bednarek
3 tyg. temu
Proponuję, aby te wszystkie pieniądze przekazać na zmianę dotychczasowych piosenek na COVID-owe. W szpitalu na pewno "uzdrowieją" się pacjenci, jak usłyszą takie piosnki jak: Maseczki w kropeczki, przez twego ciężkiego COVID-a oszalałem, Ona tu jest i kaszle na mnie albo Cztery Covidy tylko w moim samochodzie To jest teraz trendy to jest teraz w modzie.
Najnowsze komentarze (428)
zenek
2 tyg. temu
Owszem , dotacje na KULTURĘ powinny być , ale z tej najwyższej półki.Folklor Świerzyńskich i Zenków sam się obroni bez pomocy państwa.Folklor nigdy nie umiera.
LoLo......
2 tyg. temu
świerzynski baranie chory potrzebuje muzyki a nie takiej kichy jak wy odwalacie,groszorobie osrany
Lax
2 tyg. temu
On to swoje brzdakanie muzyka nazywa,w ciszy wolę poleżeć!!
Ukasando
2 tyg. temu
Więcej empatii i pokory. A może , gdy ten celebrytka będzie potrzebował pomocy zamiast lekarza i pielęgniarki dostanie radio do łóżka z muzyczką , która go wyleczy
Moniks
2 tyg. temu
Ja UMIERAM za każdym razem jak gdzieś usłyszę ich muzykę :-/
doti
2 tyg. temu
Chorzy potrzebują sprzętu i opieki, a nie majtek w kropki. Słów brakuje.
Julek
2 tyg. temu
Na intensywnej zamiast respiratorów Bayer Full i będzie poetycko „...czwórkami do nieba szli..” w rytm muzyki 🙉
Qura
2 tyg. temu
W tym sedno jest. Potrzebują muzyki a nie dźwięków, które nawet nie stały przy muzyce. Disco polo to puste, nic nie znaczące dźwięki
bDpdGkej
iga
2 tyg. temu
jaki minister takie dotacje
Ela
2 tyg. temu
TAKA JEST POLSKA BOGATEMU TRZBA POMOC, A BIEDNY DA SOBIE RADE BOGACI ZYJA W LUKSUSACH PRYWATNE SAMOLOTY ,STADNINE KONI, WILLE SŁUZACE W DOMU, ALE TO ZA MAŁO LUDZIE UMIIERAJA W SZPITALACH NA KORONOWIRUSA NIE MA POMOCY NA SZPITALE, ALE SĄ DLA BOGACZY
Orra
2 tyg. temu
Chyba żeby szybciej zszedł...
Pacjent
2 tyg. temu
Chyba już czas by te majteczki w kropeczki na emeryture poszły
nana
2 tyg. temu
Chorzy potrzebują lekarstw, tlenu i opieki medycznej a nie twoich odpustowych pieśniczek. WSTYD!!!
Yyyyy
2 tyg. temu
Żałosny komentarz...
...
Następna strona
bDpdGkeL