Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
Ivy
|
aktualizacja

Rząd "wspiera kulturę": Bayer Full dostanie 550 tysięcy złotych od ministra Glińskiego!

494
Podziel się:

Sławomir Świerzyński już zaciera ręce?

Rząd "wspiera kulturę": Bayer Full dostanie 550 tysięcy złotych od ministra Glińskiego!
Zespół Bayer Full dostanie 550 tysięcy złotych od Ministra Glińskiego (East News)

Sytuacja w Polsce dawno nie była tak zła. Epidemia koronawirusa zbiera coraz większe żniwo, załamując nie tylko system ochrony zdrowia, ale i gospodarkę. Ludzie tracą pracę, a nad przedsiębiorcami wisi widmo bankructwa. Cierpią niemal wszystkie branże, od turystyki po gastronomię.

Rząd wpadł na pomysł, jak pomóc artystom i postanowił wypłacić niektórym dotacje z Funduszu Wsparcia Kultury. Wsparcie otrzyma ponad dwa tysiące podmiotów.

Zobacz także: Minister Kultury o pomocy dla artystów. Wymienia działania tarczy

Wśród beneficjentów znajduje się m.in. zespół Bayer Full, którego liderem jest znany z nienawiści do gejów, Sławomir Świerzyński.

Na ten cel z kasy podatników pójdzie łącznie 550 tysięcy złotych - 150 tysięcy dla zespołu i 400 tysięcy dla żony Świerzyńskiego, która zajmuje się organizacją koncertów.

Pieniądze dostanie też inny zespół disco polo - Weekend (520 tysięcy), a także m.in. Julia Pietrucha - dla niej przewidziano ponad 110 tysięcy złotych.

Sporą dotację otrzyma Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku - aż 2,8 miliona złotych. Z kolei Opera Krakowska i Opera Bałtycka ''jedynie" 1,3 miliona oraz 703 tysiące złotych.

Jest też wsparcie dla teatrów. Na liście znalazła się m.in. Fundacja Grażyny Wolszczak, która dostanie prawie 937 tysięcy złotych oraz Fundacja Krystyny Jandy - 1,8 miliona. Zadowolony powinien być też Tomasz Karolak - jego Fundacja Imka otrzyma ponad 1,6 miliona złotych. Zawiedzeni nie będą też chyba bracia Golcowie, bo ich Golec Fabryka otrzyma wsparcie w wysokości ponad 1,8 miliona złotych.

Budżet Funduszu wynosi 400 milionów złotych. Pełną listę beneficjentów znajdziecie TUTAJ.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(494)
Kabaret
3 lata temu
Normalni ludzie, bierzcie sie do roboty, a nie narzekac, leniuchy i kabinatory.... Zawsze zle, czy tak czy inaczej.... Polacy wy tylko narzekac umiecie.... W tym jestescie na pierwszym miejscu.... Szok he he
kropka.
3 lata temu
A ile dadzą Maryli ??
Pracownik
3 lata temu
Kiedy ktoś, kto zarabiał krocie i obnosi się z torebkami, butami za więcej niż moja pensja, dostanie teraz tyle co ja zarabiam łącznie w 10 lat, jednak boli !
Nie wierzę...
3 lata temu
Ja pier****! W szpitalach brakuje masek dla personelu, respiratorów dla pacjentów, a discopolowcy dostają po pół miliona. W głowie mi się to nie mieści! Jeszcze bym zrozumiała pomoc finansową dla artystów, pracowników teatrów, itd. , którzy nie mają teraz za co żyć, jakieś zapomogi itp. , ale nie rozdawanie milionów ludziom, którzy i tak toną w hajsie!
ma_
3 lata temu
To żart, prawda? A te wypasione domy, wakacje, samochody, szok i tyle. Najbiedniejsi w Polsce. To się w głowie nie mieści, a gdzie chorzy, a gdzie chore dzieci, ludzie muszą zbiórki robić.
Najnowsze komentarze (494)
Linda
3 lata temu
I to się nazywa kultura,wspierana przez państwo, jeszcze trochę i będą o nich w książkach pisać, lektura obowiązkowa, historia disko polo, na maturze obowiązkowo
Asia
3 lata temu
Niech posprzedają swoje nieruchomości
Kiki
3 lata temu
Przestać chodzić na koncerty, kupować bilety, obserwować itd! Na kogo Wy ludzie wydajecie kasę.Niech się wezmą do zwykłej roboty!
Ewela22
3 lata temu
Za co ta kasa są inni którzy ledwo daja radę mogli odkładać ma czarna godzinę a nie żyć w luksusie a teraz bida Wiele ludzi potrzebuje ale oni dostaną bi są sławni ŻART
1111
3 lata temu
A bajerful to jest kultura ? Pol miliona na majteczki w kropeczki ! Ludzie, co sie tu dzieje !!
1111
3 lata temu
A bajerful to jest kultura ? Pol miliona na majteczki w kropeczki ! Ludzie, co sie tu dzieje !!
xcxc
3 lata temu
Za co pytam się
Sasiad
3 lata temu
Wszystkim dają a kto mi da. Spłacam Kredyt pracuje. Jestem biedny i nikt nawet złotówki mi niedal za darmo. Niech się artyści wezna za inna robotę to pieniążki będą. Najlepiej wyciągać łapy po cudze.
Oburzona
3 lata temu
Jak można rozdawać kasę ludziom którzy mogliby kupić kilka polskich miast gdyby chcieli a zabierać emerytom 13,14 czy 500+ dzieciom bo Państwo tonie w długach???
Aga
3 lata temu
ileee??? za co???? to jest bardzo kiepski żart
Kama
3 lata temu
Markowski z Perfectu wydał oświadczenie podobnie jak Kazik. Napiszcie o tym.
Zniesmaczona
3 lata temu
To jest zart, prawda?
babcia
3 lata temu
Jest pandemia to mozna zmarnowac pieniadze i dac tym ktorzy nigdy uczciwa praca by ich nie zarobili .Tu nie chodzi o dobro kultury ROZDAWNICTWO a nie wsparcie sie liczy
Ela
3 lata temu
Nie życzymy sobie wyrzucania pieniędzy na taki szajs
...
Następna strona