Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Rząd "wspiera kulturę": Bayer Full dostanie 550 tysięcy złotych od ministra Glińskiego!

492
Podziel się

Sławomir Świerzyński już zaciera ręce?

Rząd "wspiera kulturę": Bayer Full dostanie 550 tysięcy złotych od ministra Glińskiego!
Zespół Bayer Full dostanie 550 tysięcy złotych od Ministra Glińskiego (East News)
bDpdFohx

Sytuacja w Polsce dawno nie była tak zła. Epidemia koronawirusa zbiera coraz większe żniwo, załamując nie tylko system ochrony zdrowia, ale i gospodarkę. Ludzie tracą pracę, a nad przedsiębiorcami wisi widmo bankructwa. Cierpią niemal wszystkie branże, od turystyki po gastronomię.

Rząd wpadł na pomysł, jak pomóc artystom i postanowił wypłacić niektórym dotacje z Funduszu Wsparcia Kultury. Wsparcie otrzyma ponad dwa tysiące podmiotów.

Zobacz także: Minister Kultury o pomocy dla artystów. Wymienia działania tarczy
bDpdFohz

Wśród beneficjentów znajduje się m.in. zespół Bayer Full, którego liderem jest znany z nienawiści do gejów, Sławomir Świerzyński.

Na ten cel z kasy podatników pójdzie łącznie 550 tysięcy złotych - 150 tysięcy dla zespołu i 400 tysięcy dla żony Świerzyńskiego, która zajmuje się organizacją koncertów.

bDpdFohF

Pieniądze dostanie też inny zespół disco polo - Weekend (520 tysięcy), a także m.in. Julia Pietrucha - dla niej przewidziano ponad 110 tysięcy złotych.

Sporą dotację otrzyma Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku - aż 2,8 miliona złotych. Z kolei Opera Krakowska i Opera Bałtycka ''jedynie" 1,3 miliona oraz 703 tysiące złotych.

Jest też wsparcie dla teatrów. Na liście znalazła się m.in. Fundacja Grażyny Wolszczak, która dostanie prawie 937 tysięcy złotych oraz Fundacja Krystyny Jandy - 1,8 miliona. Zadowolony powinien być też Tomasz Karolak - jego Fundacja Imka otrzyma ponad 1,6 miliona złotych. Zawiedzeni nie będą też chyba bracia Golcowie, bo ich Golec Fabryka otrzyma wsparcie w wysokości ponad 1,8 miliona złotych.

Budżet Funduszu wynosi 400 milionów złotych. Pełną listę beneficjentów znajdziecie TUTAJ.

bDpdFohG
bDpdFohH
bDpdFoia
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(492)
kropka.
3 tyg. temu
A ile dadzą Maryli ??
Kabaret
3 tyg. temu
Normalni ludzie, bierzcie sie do roboty, a nie narzekac, leniuchy i kabinatory.... Zawsze zle, czy tak czy inaczej.... Polacy wy tylko narzekac umiecie.... W tym jestescie na pierwszym miejscu.... Szok he he
Pracownik
3 tyg. temu
Kiedy ktoś, kto zarabiał krocie i obnosi się z torebkami, butami za więcej niż moja pensja, dostanie teraz tyle co ja zarabiam łącznie w 10 lat, jednak boli !
bDpdFoib
Nie wierzę...
3 tyg. temu
Ja pier****! W szpitalach brakuje masek dla personelu, respiratorów dla pacjentów, a discopolowcy dostają po pół miliona. W głowie mi się to nie mieści! Jeszcze bym zrozumiała pomoc finansową dla artystów, pracowników teatrów, itd. , którzy nie mają teraz za co żyć, jakieś zapomogi itp. , ale nie rozdawanie milionów ludziom, którzy i tak toną w hajsie!
ma_
3 tyg. temu
To żart, prawda? A te wypasione domy, wakacje, samochody, szok i tyle. Najbiedniejsi w Polsce. To się w głowie nie mieści, a gdzie chorzy, a gdzie chore dzieci, ludzie muszą zbiórki robić.
Najnowsze komentarze (492)
Kiki
2 tyg. temu
Przestać chodzić na koncerty, kupować bilety, obserwować itd! Na kogo Wy ludzie wydajecie kasę.Niech się wezmą do zwykłej roboty!
Ewela22
2 tyg. temu
Za co ta kasa są inni którzy ledwo daja radę mogli odkładać ma czarna godzinę a nie żyć w luksusie a teraz bida Wiele ludzi potrzebuje ale oni dostaną bi są sławni ŻART
1111
2 tyg. temu
A bajerful to jest kultura ? Pol miliona na majteczki w kropeczki ! Ludzie, co sie tu dzieje !!
1111
2 tyg. temu
A bajerful to jest kultura ? Pol miliona na majteczki w kropeczki ! Ludzie, co sie tu dzieje !!
xcxc
3 tyg. temu
Za co pytam się
Sasiad
3 tyg. temu
Wszystkim dają a kto mi da. Spłacam Kredyt pracuje. Jestem biedny i nikt nawet złotówki mi niedal za darmo. Niech się artyści wezna za inna robotę to pieniążki będą. Najlepiej wyciągać łapy po cudze.
Oburzona
3 tyg. temu
Jak można rozdawać kasę ludziom którzy mogliby kupić kilka polskich miast gdyby chcieli a zabierać emerytom 13,14 czy 500+ dzieciom bo Państwo tonie w długach???
Aga
3 tyg. temu
ileee??? za co???? to jest bardzo kiepski żart
bDpdFohT
Kama
3 tyg. temu
Markowski z Perfectu wydał oświadczenie podobnie jak Kazik. Napiszcie o tym.
Zniesmaczona
3 tyg. temu
To jest zart, prawda?
babcia
3 tyg. temu
Jest pandemia to mozna zmarnowac pieniadze i dac tym ktorzy nigdy uczciwa praca by ich nie zarobili .Tu nie chodzi o dobro kultury ROZDAWNICTWO a nie wsparcie sie liczy
Ela
3 tyg. temu
Nie życzymy sobie wyrzucania pieniędzy na taki szajs
Rod
3 tyg. temu
Trzeba zakładać zespoły a jak nie wyjdzie to rząd dołoży!!!!!
Rod
3 tyg. temu
A Chiny dadzą mu dotacje że nie wali śćiemy o chińskiej kulturze
...
Następna strona
bDpdFoiv