Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|

Złote Globy 2022. Jamie Lee Curtis JEDYNĄ AKTORKĄ powiązaną z tegoroczną galą! Reszta odcięła się od organizatorów...

29
Podziel się:

Tegoroczne Złote Globy zdecydowanie przejdą do historii. Przez ostatnie skandale od Hollywood Foreign Press Association i samej gali odcięły się niemal wszystkie gwiazdy. Wyjątek stanowiła Jamie Lee Curtis, która zrobiła to jednak w słusznej sprawie.

Złote Globy 2022. Jamie Lee Curtis JEDYNĄ AKTORKĄ powiązaną z tegoroczną galą! Reszta odcięła się od organizatorów...
Jamie Lee Curtis jedyną aktorką, która nie odcina się od tegorocznych Złotych Globów (Twitter.com, Getty Images)

Tegoroczne rozdanie Złotych Globów z pewnością przejdzie do historii. Mowa jednak nie o spektakularnych kreacjach gwiazd czy ich sukcesach, które dotąd były główną ozdobą osławionej gali, lecz o zarzutach o rasizm i korupcję w szeregach Hollywood Foreign Press Association.

Zarzuty pod adresem organizatorów Złotych Globów odbiły się szerokim echem w mediach, przez co nie sposób było ich zlekceważyć. Ostatecznie transmisji gali odmówiła stacja NBC, a wyniki poszczególnych kategorii były publikowane na bieżąco na Twitterze. Jednocześnie od poważanego niegdyś wydarzenia odcięły się niemal wszystkie gwiazdy.

W tym roku znani i rozpoznawalni nie pojawili się więc na czerwonym dywanie, a sama gala odbywała się za zamkniętymi drzwiami. Co ciekawe, jest jednak jedna osoba, która w tym roku nie odcięła się całkowicie od organizatorów. Mowa o Jamie Lee Curtis, która podjęła współpracę z HFPA w celach charytatywnych.

Zobacz także: Rzeczy, których nie wiedzieliście o Złotych Globach

Aktorka oczywiście nie pojawiła się na gali, lecz jedynie "przemówiła" do świata wirtualnie, za pośrednictwem nagranego wcześniej filmiku. W nagraniu wypowiadała się o inicjatywie organizatorów w samych superlatywach, a także nadmieniła, że "jest dumna z podjętej w tym zakresie współpracy", co już wytyka jej część mediów.

Jestem dumna, że stałam się częścią tego wydarzenia. Miałam szczęście prowadzić wspomnianą galę kilka razy, tak więc chciałam uhonorować fakt, że HFPA wciąż mocno wspiera potrzebujących poprzez swoją hojność - mówi na nagraniu aktorka.

Reakcje na wspomniany filmik, który wyemitowano też podczas prowizorycznej "gali", okazały się dość mieszane. Część internautów zwraca uwagę, że HFPA wykorzystała w ten sposób aktorkę do tuszowania potężnego kryzysu wizerunkowego, który de facto zrujnował tegoroczne wydarzenie. Nie brak też wątpliwości co do wydźwięku słów Jamie, która wyraźnie chwaliła skompromitowanych organizatorów.

Myślicie, że Złote Globy mają jeszcze szansę powrócić do dawnej chwały?

Jakie DM-y dostajemy od celebrytów? Dowiecie się w najnowszym Pudelek Podcast!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(29)
suweren
3 lata temu
Chiny wykupiły połowę żywności na świecie! Rosja gromadzi wojska pod Ukrainą, ropa i żywność szaleje na giełdach, a świat interesuje się tym jakiego koloru są zwycięscy jakiegoś plebiscytu?! W samych stanach jest ok 500 nagród filmowych.
Aras
3 lata temu
Czarnoskórzy to nie ludzie specjalnej troski. Obowiązują ich te same prawa i obowiązki co wszystkich. Wystarczy uczciwie żyć, a nie ciągle narzekać i wyciągać rękę po więcej...
Aga
3 lata temu
Ta poprawność kończy się tak ze na uczelnie dostają się czarni z gorszymi wynikami niż biały, któremu odbierają miejsce, bo wyrównanie szans. Krzyczą najgłośniej o rasizmie czarni, dlaczego Azjaci czy mieszkańcy południowej Ameryki nie dają tak w palnik? Czyżby ich rasizm i prześladowania w dawnych czasach ominęły?
Hmm
3 lata temu
Cancel culture I political correctness doprowadzają powoli do tego tego, że przestaliśmy się zajmować prawdziwimy problemami tego świata. Jeden z najbardziej znanych ekonomistów 21. wieku powtarza że mamy sytuację gospodarczą taką jak przed 1. (!) wojną światową: Jedni mają wszystko, a drudzy nic. Społeczność African American przede wszystkim przez to tak cierpi, i to jest prawdziwy rasizm: Wykorzystwanie innych, turbo kapitalizm to granic możliwości. Ale nie ... Zajmujmy się pierdołam.
Nick
3 lata temu
Agencja "została oskarżona o rasizm" czyli jednym słowem wielkie oburzenie, że 90% zwycięzców lub nominowanych to nie osoby czarnoskóre? Zauważyliście, że obecna poprawność polityczna wręcz wymaga wplatania wszędzie wątków osób czarnoskórych i/lub LGBT na siłę, tylko po to, żeby nie zostać oskarżonym o rasizm i dyskryminację?
Najnowsze komentarze (29)
Ja Mudzin
3 lata temu
Aj, aj, za mało mudzin we film. Powinniśmy również zbojkotować zawody bobslejowe, bo nie ma tam piękny wysportowany mudzin. O wy rasisty przeokropne co nie kochajom dobry mundry mudzin.
Piotrek
3 lata temu
Problem polega na tym że poprawność polityczna, chcąc wciskać na siłę puzzle do układanki które do siebie nie pasują, prowadzi do tego że wręcz przeciwnie te puzzle często odstają od innych puzzli. Przez poprawność polityczną Ameryka stała się bardzo rasistowska, bo role dobierane wręcz na siłę ni jak się mają do klimatu, poza tym aktor też człowiek jeden jest lepszym, drugi na tomiast gorzej gra. Ciężko żeby w Opowieści wigilijnej społeczeństwo było zróżnicowane skoro jest tam przedstawiony obraz Anglii z przed jakiś 200 lat, to samo tyczy się wiedźmina netflixsa ta poprawność tak bije po oczach, że jest to wręcz czysty rasizm. Mało tego tam role odgrywane przez czarnoskórych aktorów są po prostu nijakie. Tak samo tutaj w przypadku tej gali musi być ktoś czarny bo tak, a nikt nie patrzy na wiedzę umiejętności, kto mi powie że to nie jest rasizm... .
Z afryki
3 lata temu
Widac do czego prowadzi propagowanie terroru czarnych. RPA jest tego przykladem. Zrujnowali kraj, zrownali go z ziemia. Niedlugo beda prosic o pomoc miedzynarodowa. Zimbabwe jest najlepszym przykladem, ze nigdy przenigdy nie nalezy czarnych dopuszczac do wladzy. Ich inteligencja na to nie zasluguje
Kowalska
3 lata temu
Skonczcie z polityka czarnych, ktorych trzeba na kazdym kroku prowadzic za raczke jak niegrzeczne dzieci. Rasa wymagajaca specjalnej opieki i atencji. Mam juz dosc. Czego oni chce to malpy skaczacej z nogi na noge przrd rozdaniem nagrod?
xuz
3 lata temu
"Psie pazury" najlepsze dzieło Jane Campion od czasu "Top of the Lake" i "Fortepianu". Polecam
fan
3 lata temu
Mare of Easttown wspaniały serial, a rola Kate Winslet godna wszystkich nagród !
Klara
3 lata temu
Globy globami ciekawe kiedy ktoś dorwie się do Oskarów i tego co tam się wyprawia
Heh
3 lata temu
Komentarze dobitnie pokazują, że tak, rasizm istnieje, a w Polsce jesczze jak xD no ale to nic nowego. Czytać się nauczcie, a potem dopeiro komunikować swoje opinie 😂😂 a nie odwrotnie
vvvnm
3 lata temu
Wokół pełno jubileuszy, uroczystości, dla snobów też coś musi być!!!
wodnik
3 lata temu
Czarnoskóry Will Smith zagrał Roberta Williamsa, a czarnoskóre aktorki jego córki, to mało?
Orka
3 lata temu
Rasizm w Polsce jest tak wielki, ze ludzie nie potrafią czytać tekstów ze zrozumieniem
Tomi
3 lata temu
Poprawność polityczna ,brak krytycyzmu, samouwielbienie zgubi świat. Afroamerykanie nie dostali nagrody to już źle a może zwyczajnie nie zasłużyli na nagrodę? Czemu Azjaci jej nie dostali? Niektórzy to już kompletnie powariowali od tej poprawności...
No i tak
3 lata temu
"Nie patrz w górę."
Ania
3 lata temu
Środowisko tej organizacji dawno temu powinno zostać przetasowanie, tuszują dużo więcej niż molestowanie seksualne w branży