Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski
|

Znany reżyser MASAKRUJE sylwestrową imprezę TVP: "Symbol propagandowej gigantomanii"

89
Podziel się:

Po tygodniach spekulacji Telewizja Polska oficjalnie potwierdziła organizację Sylwestra Marzeń. Mieszkańcy Zakopanego nieraz dawali wyraz swojego niezadowolenia z wyboru miejsca imprezy. Do fali krytyki dołączył wielokrotnie współpracujący z nadawcą publicznym reżyser Radek Kobiałko.

Znany reżyser MASAKRUJE sylwestrową imprezę TVP: "Symbol propagandowej gigantomanii"
Radek Kobiałko nie ma żadnych wątpliwości co do rezygnacji z dalszego realizowania "Sylwestra Marzeń" (AKPA, Instagram)

Widzowie telewizyjnej Dwójki po raz siódmy będą bawić się w rytm tanecznych przebojów, które wybrzmią ze sceny umiejscowionej na Równi Krupowej w Zakopanem. Jak przystało na imprezę organizowaną przez TVP nie zabraknie gwiazd, które w największym stopniu opierają swoją działalność koncertową o występy u publicznego nadawcy. Tradycyjnie więc nie zabraknie "Małgośki" i nieśmiertelnych "Oczu zielonych".

Jeszcze kilka tygodni temu nie było do końca wiadomo, czy Sylwester Marzeń odbędzie się zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Rozważano nie tylko zmianę lokalizacji, ale nawet całkowite odwołanie wydarzenia. Finalnie podpisano umowę z władzami zimowej stolicy Polski. Niewykluczone jednak, że będzie to ostatnia impreza sylwestrowa w dotychczasowej formule.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lara Gessler ostro o sytuacji politycznej w Polsce. Mówi o Chorosińskiej: "Dzieje się smutna degrengolada..."

Były reżyser programów TVP potępia organizację "Sylwestra Marzeń"

Wielki koncert przypadający na ostatni dzień roku co roku znacząco uszczupla budżet Telewizji Polskiej. Spekuluje się, że organizacja jednego takiego eventu może kosztować nawet 10 milionów złotych. Ostatnie lata zarządzania TVP przyzwyczaiły nas jednak do wielkiej rozrzutności i lekkomyślnego wydawania pieniędzy podatników.

Odniósł się do tego Radek Kobiałko, reżyser współpracujący z mediami publicznymi do 2016 r. W jego telewizyjnym portfolio znajdziemy m.in. "Pytanie na śniadanie", teleturniej "Dzieciaki górą!" oraz wielkie widowiska realizowane na żywo, jak np. preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

54-latek zwrócił uwagę nie tylko na olbrzymie koszty przygotowywania tego typu imprez, ale również niesprzyjające okoliczności. W rozmowie z Plotkiem przyznał, że "Sylwester Marzeń" jest jednym z najdroższych wydarzeń telewizyjnych.

Kurski wydawał kilkakrotnie więcej, niż komercyjne telewizje na produkcję czegoś, co w Telewizji Publicznej nigdy nie powinno się pojawić. W dodatku, jak wskazuje raport NIK, sposób i tryb wydawania milionów na produkcję "Sylwestra Marzeń Jacka Kurskiego" budzi bardzo wiele zastrzeżeń. NIK wciąż analizuje, które z nich mogłyby się zamienić w zawiadomienia do prokuratury. (...) Nie powinno się zamawiać tak drogich produkcji na chwilę przed zmianą władz w TVP. Zastanawiające jest, kto zdecyduje się zadeklarować występ na takiej imprezie, która może być przecież i powinna być odwołana przez nowe władze, jeśli potwierdzą się deklaracje o przejęciu TVP jeszcze w tym roku - analizuje Kobiałko.

Reżyser otrzymał również pytanie o opinię na temat rezygnacji z imprezy sylwestrowej telewizyjnej Dwójki. Jego stanowisko nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Jeśli ta impreza nie zostanie odwołana, to pozostanie ostatnim i zapamiętanym symbolem propagandowej gigantomanii PiS w rozrywkowym opakowaniu i tym bardziej warto pamiętać o łatce, którą trudno będzie odkleić. Nowa, prawdziwa Telewizja Publiczna powinna w ogóle zrezygnować z produkcji Sylwestra w takiej formie. Jest wiele, znacznie tańszych, ciekawszych i zgodnych z poziomem misji połączonej z komercją, sposobów na świętowanie końca roku z widzami Telewizji Publicznej i odwołując jedną imprezę w Zakopanem, można zaoszczędzić pieniądze na produkcję kilku takich widowisk - dodał.

Wyobrażacie sobie zakończenie roku bez "Sylwestra Marzeń"?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(89)
Jaja
3 miesiące temu
Znany reżyser z podlizywania się nowej władzy .
Mini
3 miesiące temu
Ci polscy znani reżyserowie. Niebywałe.
Ojoj
3 miesiące temu
Już 3 razy ten reżyser był nominowany do Oscara, ale wszystkim umknęło!
Bzyk
3 miesiące temu
Znany reżyser?! Już mam zajady, dajcie spokój. Skąd wyciągacie tych wszystkich ekspertów.. Z kapelusza?! $miech na sali- puste krzesła!
Bogusia
3 miesiące temu
Skoro tak, to ja też chcę Mandaryny na Sylwestrze. Koniecznie stare dobre hity. Może kochanieńka aż tyle nie weźmie kasy z naszych podatków, a na nią miło się patrzy. A swoją droga sympatyczna jest i może soczyście zatańczy. Pomyślcie o tym, Wy z TVP.
Najnowsze komentarze (89)
Renata
2 miesiące temu
Pudelek powoduje hejt na Pana Kobiałko. Gdyby użyli tylko słowa Reżyser zamiast "znany reżyser" klikalność byłaby taka sama ale nie wzbudzało by to z góry nienawisci, bo faktycznie jest mało znany na rynku plotkarskim.
Renata
2 miesiące temu
Czy nie należało by uderzyć w Marylę i Edytę Górniak ze biorą takie sumy z naszych podatków świadomie i robiły to cały czas przez ostatnie lata. W związku z tym w demokratycznych czasach należaloby to zarejestrować do czego się posunęły. Brak wstydu i moralnej ich postawy. Górniakowa jeszcze dalej chce udawać wrażliwą? Przecież jest nastawiona na wszystko za wszelką cenę. Nie ma żadnych zasad.
Teresa
2 miesiące temu
I znowu usłyszymy te same stare piosenki, ale nuda, i na to pójdą miliony.To oburzajace.
Dontusenka
3 miesiące temu
Znany reżyser Radek Kobialko??? Komu znany??? Kto to w ogóle jest???
MNB
3 miesiące temu
Do ostatniej chwili rozkradają nasze pieniądze dając tym uprzywilejowanym gigantyczne gaże. Odgrzewane bezwartościowe kotlety.
abc
3 miesiące temu
nie szkoda Wam zakopiańskich zwierzaków?
olik
3 miesiące temu
Jaki on znany rezyser ??Ja go nie znam a Sywester jest super!!Powinien tam byc co roku!!
ewvtr
3 miesiące temu
No dobra koleś punktujesz. liczysz na to że nowa władza da ci zarobić? mnie tam nie obchodzą opinie ważne by ludzie fajnie się bawili
ekolog
3 miesiące temu
Masakrujecie Tatrzański Park Narodowy, chlubę naszego kraju, aby usłyszeć disco polo.
Dorota
3 miesiące temu
Daliby jakieś dobre filmy w końcu, a nie odgrzewane kotlety.
Tyle
3 miesiące temu
Znany od tego artukułu na pudlu
zly
3 miesiące temu
a jaki z miego rezyser?
Lolllo
3 miesiące temu
„znany reżyser” 😂😂😂😂 padłem
MojNick
3 miesiące temu
Pieski szczekają, a ludzie i tak przyjadą i będą się świetnie bawić.
...
Następna strona