Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

RPO reaguje po brutalnej akcji policji na proteście aktywistów LGBT: "Postępowanie funkcjonariuszy wymaga PILNEGO WYJAŚNIENIA"

257
Podziel się

Adam Bodnar przyznał, że podjął już działania z urzędu mające na celu wyjaśnienie, czy działania policji były "prawidłowe i zgodne z prawem".

RPO reaguje po brutalnej akcji policji na proteście aktywistów LGBT: "Postępowanie funkcjonariuszy wymaga PILNEGO WYJAŚNIENIA"
Rzecznik Praw Obywatelskich reaguje na brutalną akcję policji (East News)
bEhueACt

Od piątku debatę publiczną w Polsce zdominował temat protestu aktywistów LGBT w Warszawie. W trakcie demonstracji doszło do aresztowania kilkudziesięciu osób, które protestowały przeciwko zatrzymaniu Margot. Dziewczyna brała wcześniej udział w zdewastowaniu jednej z furgonetek oblepionych faszystowskimi i homofobicznymi hasłami, dlatego po tym, jak wyszło na jaw, że rozwieszała tęczowe flagi na pomnikach, miała zostać umieszczona w areszcie na dwa miesiące.

Wśród komentatorów życia politycznego w kraju nie brakuje opinii, że tak poważny środek zapobiegawczy w stosunku do Margot jest niewspółmierny do popełnionego przez nią czynu. Nie jest też tajemnicą, że obywatele są już od miesięcy straszeni nowym wrogiem w postaci "ideologii LGBT", a prawicowi publicyści od kilkunastu godzin drwią z protestujących i - po miesiącach oczerniania tego środowiska - zarzucają jego przedstawicielom nieuzasadnioną agresję.

bEhueACv
Zobacz także: Yga Kostrzewa o sytuacji LGBT w Polsce." Trudno żyć w kraju, gdzie można zostać oplutym"

Brutalne zatrzymania podczas demonstracji aktywistów wzbudziły powszechne oburzenie, a obecni wtedy na miejscu uczestnicy protestu i posłanki Lewicy twierdzą, że działania funkcjonariuszy przypominały po prostu klasyczną "łapankę". Zastrzeżenia do działań policji w tym zakresie ma też Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który ogłosił właśnie, że podjął już działania z urzędu mające na celu wyjaśnienie, czy działania ich były "prawidłowe i zgodne z prawem".

bEhueACB

Jako Rzecznik Praw Obywatelskich z dużym niepokojem obserwowałem wydarzenia, do których doszło wczorajszego wieczora (7 sierpnia 2020 r.) na Krakowskim Przedmieściu wobec osób protestujących w związku z tymczasowym aresztowaniem aktywistki grupy "Stop Bzdurom". Będąc odpowiedzialny za ochronę fundamentalnych praw i wolności człowieka i obywatela, zwłaszcza przed naruszeniami ze strony organów władzy publicznej, zdecydowałem o wszczęciu postępowania wyjaśniającego w tej sprawie - czytamy na oficjalnej stronie RPO.

Adam Bodnar jednoznacznie stwierdza też, że działania policji muszą teraz zostać dokładnie prześwietlone.

Dostępne w mediach nagrania z miejsca zdarzenia oraz publiczne relacje świadków, w tym posłów i posłanek na Sejm RP, wskazują, że postępowanie funkcjonariuszy Policji wymaga pilnego wyjaśnienia pod kątem jego prawidłowości i zgodności z prawem.

bEhueACC
bEhueACW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(257)
Ania
10 miesięcy temu
Brawo policja
Hdj
10 miesięcy temu
Pilnego wyjaśnienia to wymagają te marne, agresywne prowokacje.
Eee
10 miesięcy temu
Obejrzyjcie sobie wywiad Renaty Kim, jak ten caly Margot ze szczegolami opowiada jak pobil kierowcę pro life i zniszczyl mu auto. To prowokatorzy i zwykli huligani
bEhueACX
aaa
10 miesięcy temu
bardzo dobrze blokowali radiowozy policyjne nie pozwalali przejechaćateraz tacy biedni a ty pudel usuwaj komentarz bo przeciez nie po mysli
Anka
10 miesięcy temu
Hahah, to jakbym ja wymyśliła sobie jakaś ideologie wychodziła na ulice. Obrażała łudzi, niszczyła Pomniki zaklaoclala spokój . To tez bym była usprawiedliwiona ?
Najnowsze komentarze (257)
P{T/
10 miesięcy temu
RPO wymaga OPR.
klp
10 miesięcy temu
Może ktoś się przyjrzy pracy tego pana
NNNN
10 miesięcy temu
Panie Bodnar a gdzie Pan był jak wywalano ludzi z kamienic? Jak CBŚP latało po gabinetach POZ szukając milionowych przekrętów?(za PO-PSL); jak obrażano Katoli?
Lilu
10 miesięcy temu
Brutalna to ta demonstracja. W imię niczego karane to powinno być 5 tys kolegium
Hero
10 miesięcy temu
Dewastacji pomnika! , nie życzę sobie aby Ci z lgbt zakładali kolorowe szmaty, nie zapytali Kopernika czy popiera ich, my hetero nie paradujemy w gaciach i nie manifestujemy swojej orientacji w tak obrzydliwy sposób jak oni !
Orania
10 miesięcy temu
Pan RPO niech się zajmie, sądami które łamią prawa obywateli, napisałam do niego już 5 skargę w tej sprawie i nic , zero odzewu.
Lala
10 miesięcy temu
Jestem lgbt+ i czuję się okropnie bo kocham moją silikoniwą Lalkę, codziennie uprawiam z nią no wiecie co i nie mogę zalegalizować związku, to jawna dyskryminacja jest osób kochających inaczej, a moja Lala wypełnia pustkę w moim życiu i ja ją też wypełniam i dzięki niej już mnie tak ręce nie bolą.💓
Aga
10 miesięcy temu
👏👏👏 Brawo Rzecznik Praw Obywatelskich! Dziękujemy!!! 🙌
bEhueACP
iwo
10 miesięcy temu
A czy działania huliganów były zgodne z prawem?
Jacek-3
10 miesięcy temu
Następny rzecznik będzie z Ordo Iuris - takim akcją pobłogosławi. ;-)
Vhjk
10 miesięcy temu
Że co?!! Kpina!!! Policja ma się z tego tłumaczyć... Serio?!!! Co za kraj hahaha
Gosc
10 miesięcy temu
A czego sie spodziewali za niszczenie pomnikow i burdy na ulicach idzie sie do aresztu. Brawo policja!
Majka
10 miesięcy temu
Jestem pierwszy raz dumna z naszej Polskiej POLICJI.
amigo
10 miesięcy temu
To nie jest RPO. Gdyby tak był dbałby o prawa wszystkich obywateli.
...
Następna strona
bEhueADr