Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
Ivy
|

Agata Kornhauser-Duda ociepla wizerunek męża, składając przyłbice. Internauci: "Może pomoże kobietom w kwestii aborcji?"

378
Podziel się:

Pierwsza Dama ostatnio włączyła się w akcję pomocy medykom. Dobre posunięcie PR-owe?

Agata Kornhauser-Duda ociepla wizerunek męża, składając przyłbice. Internauci: "Może pomoże kobietom w kwestii aborcji?"

Agata Kornhauser-Duda od początku kadencji prezydenckiej swojego męża spotyka się z zarzutami o to, że nie angażuje się w pełni w obowiązki Pierwszej Damy. Żal mają do niej zwłaszcza środowiska feministyczne, zdaniem których żona Andrzeja Dudy celowo unika wypowiadania się w kwestiach ważnych dla kobiet, takich jak aborcja czy in vitro.

Rzeczywiście, w porównaniu ze swoimi poprzedniczkami, obecna Pierwsza Dama wypada blado. Można odnieść wrażenie, że nie ma swojego zdania albo starannie je ukrywa, a obok męża pełni jedynie funkcje reprezentacyjne. Kornhauser-Duda angażuje się jedynie w "bezpieczne" z punktu wizerunkowego akcje, w trakcie których nie można poznać jej poglądów.

Zobacz także: Andrzej Duda kupił luksusowy apartament w Krakowie

Aktualnie wokół Andrzeja Dudy trwa burza związana z nadchodzącymi wyborami. Prezydent ma nadzieję na reelekcję i nie zabiera głosu, podczas gdy w tle toczy się awantura o to, czy wybory się odbędą i w jakiej formie. Jako kandydat Duda jest na uprzywilejowanej pozycji, bo gdy kampanie innych właściwie zostały wstrzymane, on nadal z racji sprawowanej funkcji pojawia się publicznie. Podobnie Agata Korhauser-Duda, która ociepla jego wizerunek.

Pierwsza Dama włączyła się ostatnio do akcji pomocy medykom, którzy są na pierwszej "linii frontu" walki z epidemią koronawirusa. Od początku alarmują, że ich sytuacja jest dramatyczna - brakuje testów i środków ochrony osobistej. Duda promowała niedawno robienie maseczek techniką origami i sama pozowała w jednej z nich. Internauci stwierdzili, że symboliczną "maseczkę milczenia" i tak nosi od lat.

Teraz Andrzej Duda pochwalił się na Instagramie, że jego żona zorganizowała akcję produkcji przyłbic.

Z inicjatywy Pierwszej Damy w Pałacu Prezydenckim produkowane są przyłbice medyczne. Już ponad 300 sztuk trafiło do domów pomocy społecznej, hospicjów i szpitali. Przyłbice drukowane są przez drukarki 3D (...) - napisał.

Na zdjęciu dołączonym do posta widać Agatę w maseczce ochronnej siedzącą przy stanowisku składania przyłbic. W komentarzach pojawiły się głosy krytyki.

"Może Pierwsza Dama pomoże kobietom w kwestii aborcji?", "Dopiero teraz, dopiero teraz", "Panie Prezydencie, jako jeden z producentów przyłbic, apeluję o to, aby pan jako gospodarz naszego kraju, nie zabierał nam pracy tymczasowej i zajął się rzeczami naprawdę przydatnymi" - piszą internauci.

Mają rację?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(378)
Polak
4 lata temu
PO zobaczcie tak wyglądają ludzie uczciwi.
Bigosik
4 lata temu
Ponieważ spotkania są niemozliwe z powodu ograniczeń PD zajęla sie praca. , na profilu PD jaki jest prowadzony przez nia cały rok zapozna sie każdy z tym czym sie zajmuje. Blado wypada ? Z poprzedniczką A. Komorowską ? A poprzedniczka zasłynęła czymkolwiek w czasie prezydentury męza ? Cos mówiła istotnego ? ba cóe wpłynela ha ha?
Wzory
4 lata temu
W demokracjach Zachodu (licząc USA i Kanadę) NIGDY poważna „pierwsza dama” nie zabiera publicznie głosu w sprawach politycznych/ moralnych/ obyczajowych/ religijnych, związanych z rządzeniem państwem! Jedynymi, w XX wieku, znanymi żonami przywódców państw, które lubiły wypowiadać się na każdy temat były: Nadieżda Krupska (żona Lenina), Sarah Kyolaba, żona sadystycznego psychopaty Idi Amina (Uganda), Elena, żona komunistycznego kata Rumunii Nicolae Ceausescu, a ostatnio Simone Gbagbo – żona zbrodniczego prezydenta Wybrzeża Kości Słoniowej. To wasze wzory?
Gosia
4 lata temu
Dlaczego ciągle na nią napierają że ma zająć stanowisko. Dlaczego nikt się nie czepia innych kobiet które nie zabrały w tej kwestii stanowiska. Co by nie zrobiła to ciągle jest krytykowana. Współczuję jej, i rozumiem że nie staje po żadnej ze stron.
Marta
4 lata temu
Dudzie nie trzeba ocieplać wizerunku, bo on nic złego nie zrobił. Prawda jest taka, ze Polska nie będzie mieć lepszego prezydenta. Czas się z tym oswoić.
Najnowsze komentarze (378)
bce
4 lata temu
Składanie maseczek to zajęcie nie wymagające myślenia i sformułowania wypowiedzi. Nic godnego uwagi i pochwały dla pierwszej damy (pisownia nieprzypadkowa) Tematy ważne dla obywateli: nauczyciele, in vitro, aborcja to są tematy ważne, naglące i wymagające wsparcia Damy...
sdfgm
4 lata temu
wszyscy o polityce, zresztą nie wiem dlaczego, bo tu o przyłbicach, i tak jakoś nikt nawet nie zauważył, że te przyłbice nie są z przezroczystego plastiku, więc jak ktokolwiek kto to dostanie ma coś przez to zauważyć/widzieć?
wanda
4 lata temu
co dotyczy aborcji to kobiety same sobie sa winne powinne myslec jak ida do lozka z mezczyzna jaki moze byc wynik co do tego ma prezydentowa
gabi
4 lata temu
Ogarnia mnie smutek, no cóż..............
opinia
4 lata temu
Robienie z papieru maseczek- na pokaz! Robienie przyłbic- na pokaz! To nie zmienia faktu, że ci ludzie reprezentują Polaków,! Robią to, z jak najgorszej strony.Wstydzę, się za takich moich przedstawicieli, czy;li prezydenta"długopis", żona "mumia"-zimna kobieta.Nic nie emanuje z nich dobrego.Bardzo źle nas Polskę reprezentują , tu na miejscu, a tym bardziej za granicą.
Dziwne
4 lata temu
Tzn co ? Ma pomoc kobietom usuwać ciąże ?
gość
4 lata temu
Niemowa ze sztucznym uśmiechem
Isss
4 lata temu
No nie można ocieplać wizerunku kogoś kto wielokrotnie złamał Konstytucję.Myślę że ona o tym wie ale pali głupa bo co innego jej pozostało
Blabla
4 lata temu
Nie robi nic - źle, robi - też źle...
No, co?!
4 lata temu
Robi?Co robi??? Zaledwie jedno dziecko posiada, chociaż mogłaby mieć kilkoro.Jest niedorajda , czy wyrachowana osobą? Co to za przyklad do naśladowania.Ojciec jej dziecka, to mąż? Zapewne tak, i niech tak pozostanie.Pokażcie proszę, Wy wszyscy co tak się zachwycacie, piszecie o nich peny, w czym można ich naśladować, co takiego robią dobrego, aby brać z nich przyklad.Żarówki te z wolframem reklamować ?? Brak ich panu Andrzejowi, a może; motorowery komar, samochody Żuk, Nysa, pralki Frania, no i oczywiście te maseczki z papieru, przyłbice mleczne?!Co?! No co?!!!!!
to fakt
4 lata temu
Pomaga, jak że..Wyekspediowała swoja córunie do Anglii.Tak na wszelki wypadek, gdyby jej małżonka Polacy kopniakami nie wyrzucili z obecnej posady, albo aby uchronić go przed Trybunale Stanu.Córunia już, zapewne, szuka kryjówki gdzieś w byłej koloni albo gdzieś w samej Anglii.
Luiza
4 lata temu
Ciekawi mnie kto będzie nosił te maseczki przecież są mleczne nie przezroczyste to dla propagandy że coś robi to śmieszne.
Nowords
4 lata temu
Myslalam ze ma wiecej odwagi... szkoda
Jola
4 lata temu
Dlaczego te przyłbice nie są przezroczyste ? Nic nie będzie widać
...
Następna strona