Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Agata Kornhauser-Duda ociepla wizerunek męża, składając przyłbice. Internauci: "Może pomoże kobietom w kwestii aborcji?"

378
Podziel się

Pierwsza Dama ostatnio włączyła się w akcję pomocy medykom. Dobre posunięcie PR-owe?

Agata Kornhauser-Duda ociepla wizerunek męża, składając przyłbice. Internauci: "Może pomoże kobietom w kwestii aborcji?"
bEiTconF

Agata Kornhauser-Duda od początku kadencji prezydenckiej swojego męża spotyka się z zarzutami o to, że nie angażuje się w pełni w obowiązki Pierwszej Damy. Żal mają do niej zwłaszcza środowiska feministyczne, zdaniem których żona Andrzeja Dudy celowo unika wypowiadania się w kwestiach ważnych dla kobiet, takich jak aborcja czy in vitro.

Rzeczywiście, w porównaniu ze swoimi poprzedniczkami, obecna Pierwsza Dama wypada blado. Można odnieść wrażenie, że nie ma swojego zdania albo starannie je ukrywa, a obok męża pełni jedynie funkcje reprezentacyjne. Kornhauser-Duda angażuje się jedynie w "bezpieczne" z punktu wizerunkowego akcje, w trakcie których nie można poznać jej poglądów.

Zobacz także: Andrzej Duda kupił luksusowy apartament w Krakowie
bEiTconH

Aktualnie wokół Andrzeja Dudy trwa burza związana z nadchodzącymi wyborami. Prezydent ma nadzieję na reelekcję i nie zabiera głosu, podczas gdy w tle toczy się awantura o to, czy wybory się odbędą i w jakiej formie. Jako kandydat Duda jest na uprzywilejowanej pozycji, bo gdy kampanie innych właściwie zostały wstrzymane, on nadal z racji sprawowanej funkcji pojawia się publicznie. Podobnie Agata Korhauser-Duda, która ociepla jego wizerunek.

Pierwsza Dama włączyła się ostatnio do akcji pomocy medykom, którzy są na pierwszej "linii frontu" walki z epidemią koronawirusa. Od początku alarmują, że ich sytuacja jest dramatyczna - brakuje testów i środków ochrony osobistej. Duda promowała niedawno robienie maseczek techniką origami i sama pozowała w jednej z nich. Internauci stwierdzili, że symboliczną "maseczkę milczenia" i tak nosi od lat.

bEiTconN

Teraz Andrzej Duda pochwalił się na Instagramie, że jego żona zorganizowała akcję produkcji przyłbic.

Z inicjatywy Pierwszej Damy w Pałacu Prezydenckim produkowane są przyłbice medyczne. Już ponad 300 sztuk trafiło do domów pomocy społecznej, hospicjów i szpitali. Przyłbice drukowane są przez drukarki 3D (...) - napisał.

Na zdjęciu dołączonym do posta widać Agatę w maseczce ochronnej siedzącą przy stanowisku składania przyłbic. W komentarzach pojawiły się głosy krytyki.

"Może Pierwsza Dama pomoże kobietom w kwestii aborcji?", "Dopiero teraz, dopiero teraz", "Panie Prezydencie, jako jeden z producentów przyłbic, apeluję o to, aby pan jako gospodarz naszego kraju, nie zabierał nam pracy tymczasowej i zajął się rzeczami naprawdę przydatnymi" - piszą internauci.

bEiTconO

Mają rację?

bEiTconP
bEiTcooi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(378)
Polak
rok temu
PO zobaczcie tak wyglądają ludzie uczciwi.
Bigosik
rok temu
Ponieważ spotkania są niemozliwe z powodu ograniczeń PD zajęla sie praca. , na profilu PD jaki jest prowadzony przez nia cały rok zapozna sie każdy z tym czym sie zajmuje. Blado wypada ? Z poprzedniczką A. Komorowską ? A poprzedniczka zasłynęła czymkolwiek w czasie prezydentury męza ? Cos mówiła istotnego ? ba cóe wpłynela ha ha?
Wzory
rok temu
W demokracjach Zachodu (licząc USA i Kanadę) NIGDY poważna „pierwsza dama” nie zabiera publicznie głosu w sprawach politycznych/ moralnych/ obyczajowych/ religijnych, związanych z rządzeniem państwem! Jedynymi, w XX wieku, znanymi żonami przywódców państw, które lubiły wypowiadać się na każdy temat były: Nadieżda Krupska (żona Lenina), Sarah Kyolaba, żona sadystycznego psychopaty Idi Amina (Uganda), Elena, żona komunistycznego kata Rumunii Nicolae Ceausescu, a ostatnio Simone Gbagbo – żona zbrodniczego prezydenta Wybrzeża Kości Słoniowej. To wasze wzory?
bEiTcooj
Gosia
rok temu
Dlaczego ciągle na nią napierają że ma zająć stanowisko. Dlaczego nikt się nie czepia innych kobiet które nie zabrały w tej kwestii stanowiska. Co by nie zrobiła to ciągle jest krytykowana. Współczuję jej, i rozumiem że nie staje po żadnej ze stron.
Marta
rok temu
Dudzie nie trzeba ocieplać wizerunku, bo on nic złego nie zrobił. Prawda jest taka, ze Polska nie będzie mieć lepszego prezydenta. Czas się z tym oswoić.
Najnowsze komentarze (378)
bce
rok temu
Składanie maseczek to zajęcie nie wymagające myślenia i sformułowania wypowiedzi. Nic godnego uwagi i pochwały dla pierwszej damy (pisownia nieprzypadkowa) Tematy ważne dla obywateli: nauczyciele, in vitro, aborcja to są tematy ważne, naglące i wymagające wsparcia Damy...
sdfgm
rok temu
wszyscy o polityce, zresztą nie wiem dlaczego, bo tu o przyłbicach, i tak jakoś nikt nawet nie zauważył, że te przyłbice nie są z przezroczystego plastiku, więc jak ktokolwiek kto to dostanie ma coś przez to zauważyć/widzieć?
wanda
rok temu
co dotyczy aborcji to kobiety same sobie sa winne powinne myslec jak ida do lozka z mezczyzna jaki moze byc wynik co do tego ma prezydentowa
gabi
rok temu
Ogarnia mnie smutek, no cóż..............
opinia
rok temu
Robienie z papieru maseczek- na pokaz! Robienie przyłbic- na pokaz! To nie zmienia faktu, że ci ludzie reprezentują Polaków,! Robią to, z jak najgorszej strony.Wstydzę, się za takich moich przedstawicieli, czy;li prezydenta"długopis", żona "mumia"-zimna kobieta.Nic nie emanuje z nich dobrego.Bardzo źle nas Polskę reprezentują , tu na miejscu, a tym bardziej za granicą.
Dziwne
rok temu
Tzn co ? Ma pomoc kobietom usuwać ciąże ?
gość
rok temu
Niemowa ze sztucznym uśmiechem
Isss
rok temu
No nie można ocieplać wizerunku kogoś kto wielokrotnie złamał Konstytucję.Myślę że ona o tym wie ale pali głupa bo co innego jej pozostało
bEiTcoob
Blabla
rok temu
Nie robi nic - źle, robi - też źle...
No, co?!
rok temu
Robi?Co robi??? Zaledwie jedno dziecko posiada, chociaż mogłaby mieć kilkoro.Jest niedorajda , czy wyrachowana osobą? Co to za przyklad do naśladowania.Ojciec jej dziecka, to mąż? Zapewne tak, i niech tak pozostanie.Pokażcie proszę, Wy wszyscy co tak się zachwycacie, piszecie o nich peny, w czym można ich naśladować, co takiego robią dobrego, aby brać z nich przyklad.Żarówki te z wolframem reklamować ?? Brak ich panu Andrzejowi, a może; motorowery komar, samochody Żuk, Nysa, pralki Frania, no i oczywiście te maseczki z papieru, przyłbice mleczne?!Co?! No co?!!!!!
to fakt
rok temu
Pomaga, jak że..Wyekspediowała swoja córunie do Anglii.Tak na wszelki wypadek, gdyby jej małżonka Polacy kopniakami nie wyrzucili z obecnej posady, albo aby uchronić go przed Trybunale Stanu.Córunia już, zapewne, szuka kryjówki gdzieś w byłej koloni albo gdzieś w samej Anglii.
Luiza
rok temu
Ciekawi mnie kto będzie nosił te maseczki przecież są mleczne nie przezroczyste to dla propagandy że coś robi to śmieszne.
Nowords
rok temu
Myslalam ze ma wiecej odwagi... szkoda
Jola
rok temu
Dlaczego te przyłbice nie są przezroczyste ? Nic nie będzie widać
...
Następna strona
bEiTcooD