Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

Aleksandra Domańska w końcu ujawnia, jak nazwała synka! Nadała mu imię NEUTRALNE PŁCIOWO

1410
Podziel się:

W październiku zeszłego roku Aleksandra Domańska ogłosiła, że została mamą. Zapewniała wówczas, że nadała dziecku imię neutralne płciowo, o co musiała wykłócać się z internautami. Teraz w końcu zdradziła, jak nazwała syna.

Aleksandra Domańska w końcu ujawnia, jak nazwała synka! Nadała mu imię NEUTRALNE PŁCIOWO
Aleksandra Domańska zdradziła imię dziecka (AKPA)

Na początku października zeszłego roku Aleksandra Domańska oświadczyła instagramowym obserwującym, że została mamą. Wbrew panującym w show biznesie zwyczajom nie zdradziła wówczas imienia ani płci dziecka, chcąc chronić jego prywatność. Niedługo potem wyznała jedynie, że nadała latorośli imię neutralne płciowo.

Reakcja na słowa Aleksandry Domańskiej były zaskakująco skrajne, a internetowi obrońcy tradycyjnych wartości wieszali na aktorce psy. Niektórzy sugerowali nawet, że neutralnym płciowo imieniem krzywdzi ona swoją pociechę, czego nie pozostawiła bez odpowiedzi. Była przy tym wyraźnie zaskoczona skalą oburzenia wobec jej decyzji.

Imię gender neutralne, moi mili hejterzy, to nie jest żaden wybryk natury. Takim imieniem jest na przykład Alex, Kai, Max, Eli, Ari, Ariel, Aron, Sasha. Czy są one wydziwaczone? Dziękuję ci losie, że moje życie obfituje w takie chwile, wydarzenia i ludzi, dzięki którym czyjeś imię nie jest dla mnie powodem do niezdrowej ekscytacji. Życzę wam jak najlepiej i dużo akceptacji - odpisała wtedy.

Zobacz także: Domańska wspomina najpiękniejsze chwile. "Zadzwoniła Krystyna Janda..."

Nie wiemy, czy to zaskakująco skrajna reakcja obserwujących skłoniła aktorkę do utrzymania imienia dziecka w tajemnicy, jednak teraz wszyscy zainteresowani w końcu mogą się dowiedzieć, jakie imię otrzymał jej synek. W nowym instagramowym poście Domańska zdradziła między słowami, że jej pociecha nazywa się Ariel.

Cześć. Mam na imię Aleksandra. Jestem mamą Ariela. Artystką serca. Kobietą poszukującą, próbującą, doświadczającą, popełniającą błędy. Jestem. Oddycham. Zmieniam się. Mienię się milionem barw - czytamy.

Pod postem pojawiło się oczywiście wiele ciepłych słów od znanych znajomych Oli, a także jej obserwujących. Wielu z nich zresztą wyraziło zachwyt nad wybranym przez nią imieniem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(1410)
inka
2 lata temu
Ariel kojarzy mi sie z proszkiem do prania
Gbur
2 lata temu
Imię Ariel nie jest neutralne płciowo jakby bardzo chciała szanowna mama. Jest to stare hebrajskie męskie imię. Nie wiem po co dorabiać idelogie tam gdzie jej nie ma.
Lila
2 lata temu
Czy jest tu ktoś, kogo to obchodzi? Proszę się zgłosić, bo nie wierzę że istnieje chociaż jedna taka osoba.
Dori
2 lata temu
Cześć jestem Dorota, kobieta ciekawa świata i pogodna. Nie wiem czy artystka wnętrza i mieniąca się barwami, ale też jestem.
❗❗❗
2 lata temu
Znana aktorka 23 l miała tęczowy epizod w klubie zdradziła chłopaka
Najnowsze komentarze (1410)
anon
2 lata temu
Szkoda że się skończyła. Gra w jakichś szmirach, od***la i internecie jakby za wszelką cenę żebrała o atencję.
utrecht
2 lata temu
Pochodzenie imienia Ariel: "Ariel (hebr. אֲרִיאֵל) – imię męskie pochodzenia biblijnego. Wywodzi się od hebrajskich słów oznaczających „lew Boga”. W Starym Testamencie używane było jako alternatywna nazwa miasta Jerozolima." W Ks Izajasza 29:1,2 : "Ach, Arielu, Arielu, miasto, gdzie obozował Dawid! Dodajcie rok do roku, święta niech biegną swym cyklem! 2 Wówczas ucisnę Ariela: nastanie żałość i wzdychanie. Ty2 będziesz dla mnie jakby Arielem(...)" jest też wersja żeńska tego imienia. Reasumując: Ariel to imię, nie tylko nazwa proszku
utrecht
2 lata temu
Ariel jest imieniem męskim, podobnie Aron
Agnieszka
2 lata temu
to imię męskie
Ariel
2 lata temu
Imię Ariel kojarzy mi się z głównym bohaterem z filmu " Szaleństwa Majki Skowron " ( większość pewno nie pamięta tego filmu :) ). Imię spoko.
Hehe
2 lata temu
No super. A mój pies ma na imię Vizir haaha Moja suczka ma na imię Bieda , a mój drugi pies nazywa się Kryzys. Teraz czakam na Rozboja i Awanturnicę hahaha
brakczasu
2 lata temu
większość wymienionych w tekście przez aktorkę imion, to zdrobnienia, nie wiem, czy to dobry pomysł dawać dziecku na imię np Krzyś i tak wpisywać go na świadectwach szkolnych, dyplomach uczelnianych .... i innych ;D a koniec końców na na nagrobku .... tu spoczywa Krzyś
serio
2 lata temu
Nie ma to jak nazywać się jak proszek do prania. Mogła też wybrać Signal, Nivea albo Silan xD
thyjuio
2 lata temu
chce się przypodobac iluminatom, może karierę zrobić na takich "postępowych" numerach
weg
2 lata temu
Mam nadzieję, że jesteś Olu szczęśliwa.
kama
2 lata temu
oooo urodzila proszek do prania.... ? to meze Pesil albo Pollena
józef
2 lata temu
Ach jakie to urocze i nowoczesne
szel
2 lata temu
Córeczka będzie IXI
def
2 lata temu
Co za bzdury! Przecież Ariel to imie meskie.
...
Następna strona