Trwa ładowanie...
Przejdź na

Alicja Węgorzewska: "Nie zostałam za granicą, bo chciałam się czuć u siebie, nie chciałam być gościem"

37
Podziel się:

Legenda międzynarodowej opery opowiedziała o tym, co oznacza dla niej stulecie polskiej niepodległości. Jak Wy macie zamiar świętować to wydarzenie?

bFdZJrkl

Od czasu do czasu można usłyszeć głosy, jakoby Polska nie była w stanie wyprodukować gwiazd na światowym poziomie. Niestety, twórcy takich opinii ograniczają się zapewne jedyne do muzyki popularnej i piłki nożnej, ponieważ na wielu innych polach działalności Polacy odnoszą od lat spektakularne sukcesy. Za przykład może posłużyć Alicja Węgorzewska, posiadająca niesamowity głos śpiewaczka operowa, ceniona na całym świecie za swoje niezwykłe umiejętności. Artystka zdradziła ostatnio, iż bardzo ceni sobie to, że może mieszkać w wolnej Polsce, ponieważ czuje się tu u siebie. To dlatego zrezygnowała z osiedlenia się za granicą, gdzie przez wiele lat pracowała.

bFdZJrkO
KOMENTARZE
(37)
Bulka
3 lata temu
Setna rocznica odzyskania niepodległości!!! Ludzie cieszcie się... Żyjcie i pozwólcie żyć innym, niech ten dzień będzie wyjątkowy, a nie pełen nienawiści
Polka
3 lata temu
To tak jak ja - byle gdzie w Polsce jest się u siebie, gdziekolwiek za granicą - jest się obcym. Kocham Cię, Ojczyzno!
gość
3 lata temu
Kocham Cię, Polsko!
bFdZJrkP
gość
3 lata temu
Byłam dziś na obchodach stulecia na rynku w Toruniu. Tłum ludzi śpiewał razem Mazurka. Nieważne, czy za PO, czy za PiS, wszyscy RAZEM. Pięknie było, szkoda, że tylko raz na sto lat :)
GG
3 lata temu
Kochani,nie dajmy się podzielić ludziom mającym partyjne i nie tylko interesy w tym,żebyśmy się kłócili!Mamy jedną OJCZYZNĘ!
Najnowsze komentarze (37)
gość
3 lata temu
Pudlu - zagranicą - nie za granicą...
gościówa
3 lata temu
Ceniona na całym świecie? Hahahaha...nikt o niej nie słyszał, a ktoś kto ten tekst pisał, widzę że wieczna na muzyce operowej....
Operomanka
3 lata temu
Nasze międzynarodowe operowe gwiazdy to Beczała, Kwiecien, Kurzak, Rucinski, Siwek, Konieczny a nie Wegorzewska, błagam
gość
3 lata temu
Ciekawe jak u pani Węgorzewskiej rozwija się mitomania, istny baron Munchausen. Nie śpiewała nigdy nigdzie niczego istotnego i raczej już nie zaśpiewa. Nie ten głos, nie te umiejętności.
gość
3 lata temu
niesamowity głos? legenda opery??? widać, że o operze piszecie od święta, bo nawet szybki research w wikipedii dowiódłby, że na żadnej ważnej scenie nie śpiewała, a obecnie słynie w środowisku głównie z demontażu Warszawskiej Opery Kameralnej
gość
3 lata temu
Jak kto robi karierę na Światowych scenach, to nic Polakom do niego, a jemu do Polski.
gość
3 lata temu
Polska nie produkuje gwiazd. Gwiazda to reaktor atomowy.
gość
3 lata temu
Ewa Podleś, Mariusz Kwiecień, Piotr Beczała, Aleksandra Kurzak, Artur Ruciński, Andrzej Dobber, Wiesław Ochmann, Jan Kiepura - to są nazwiska polskich śpiewaków operowych znanych na całym świecie.
bFdZJrkH
gość
3 lata temu
No i co?Łyso ci?
gość
3 lata temu
He!He!"Nie zostałaś",bo fałszujesz jak dzika kobyła!Myślisz że ludzie słuchu nie mają? I teraz..tworzysz baśnie..:-)
gość
3 lata temu
litości !
gość
3 lata temu
A którz by chciał Węgorzewska na zachodzie.Trzeba mieć niezła siłę przebicia ,talent i ciężko pracować, żeby na zachodzie coś osiągnąć!
gość
3 lata temu
W Polsce w miarę dobrze się żyje, jak masz zdrowie i pieniądze. Nie daj Boże stracic pracę po 40-tce ,lub przewlekłe zachorowac ,wtedy wyje się do księżyca!
Realista
3 lata temu
to nadęcie patriotyczne już mnie nudzi.Badzmy wszyscy dla siebie OK na co dzień to jest patriotyzm a nie fałszowanie piosenek raz na 100 lat.
Oferty dla Ciebie
bFdZJrlA
bFdZJrlB
bFdZJrlC
bFdZJrlD
bFdZJrlE
bFdZJrlj