Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|

Andrzej Duda UŁASKAWIŁ Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza!

287
Podziel się:

Niedawno pojawiły się spekulacje, jakoby kolejnymi osobami, które ułaskawił Andrzej Duda, byli Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz. Chodzi o prawomocny wyrok w sprawie o zniesławienie działaczki Elżbiety Podleśnej. Jest już potwierdzenie.

Andrzej Duda UŁASKAWIŁ Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza!
Andrzej Duda jednak ułaskawił Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza (AKPA)

Ostatnie dni upłynęły mediom na relacjonowaniu wciąż eskalującej sytuacji wokół Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Posłowie PiS zostali zatrzymani w wyniku prawomocnego wyroku, którego ci jednak nie uznawali, powołując się na kwestionowane przez wielu ułaskawienie z rąk Andrzeja Dudy z 2015 roku. W międzyczasie nieoczekiwanie w tle pojawiła się kwestia innego ułaskawienia, które zelektryzowało media.

Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz prawomocnie skazani. Chodzi o sprawę sprzed lat

W środę "Rzeczpospolita" donosiła, jakoby jeszcze w grudniu Andrzej Duda ułaskawił dwoje sprzyjających PiS publicystów: Magdalenę OgórekRafała Ziemkiewicza. Oboje usłyszeli prawomocny wyrok w sprawie o zniesławienie działaczki Elżbiety Podleśnej. Mowa o jednym z odcinków programu "W tyle wizji" emitowanych przez TVP Info w 2019 roku, w którym sugerowano, że Podleśna jako psychoterapeutka "robiła pranie mózgu" pacjentom, gdy namawiała ich do udziału w antyrządowych protestach.

Wtedy też Ogórek i Ziemkiewicz zostali skazani na karę grzywny w wysokości 10 tysięcy złotych każdy. Swoje zachowanie tłumaczyli konwencją programu, a także tym, że w ocenach, które padły na antenie, korzystali z szeroko pojętej "wolności mediów". Ogórek odmówiła Onetowi komentarza, z kolei Ziemkiewicz mówił "Rzeczpospolitej", że przyjmuje decyzję prezydenta z zadowoleniem.

Jeśli informacja się potwierdzi, przyjmę ją z zadowoleniem, bo będzie oznaczała zaoszczędzenie dużej kwoty z pieniędzy podatników. Wszystkie sprawy dotyczące art. 212. kodeksu karnego kończą się w Strasburgu przegraną państwa polskiego, bo artykuł ten jest sprzeczny z logiką prawa europejskiego, czym sędziowie zresztą powinni kierować się przy orzekaniu - argumentował.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ułaskawienie przez Andrzeja Dudę. Komentarz rzecznika praw obywatelskich

A jednak! Andrzej Duda ułaskawił Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza

Teraz okazuje się, że doniesienia wspomnianego medium były prawdziwe, a para publicystów faktycznie została ułaskawiona przez prezydenta. Portal Wirtualna Polska zwrócił się z prośbą o komentarz do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia. W odpowiedzi wiceprezes Piotr Maksymowicz potwierdził, że mowa właśnie o ich sprawie. Prezydent zapewnił im darowanie kary grzywny i zarządzenie zatarcia skazania.

Do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieście za pośrednictwem Prokuratury Krajowej wpłynęły odpisy postanowienia Prezydenta RP z dnia 18 grudnia 2023 r. o ułaskawieniu osób wskazanych w zapytaniu. Ułaskawienie dotyczy wyroku wydanego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie w dniu 6 grudnia 2022 r., utrzymanego w mocy wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 24 maja 2023 r. Ułaskawienie polega na darowaniu kary grzywny i zarządzeniu zatarcia skazania.

Rzecznik Prokuratury Krajowej w swoim komentarzu wspomniał z kolei o "incydentalnym charakterze czynów skazanych".

Po przeprowadzeniu postępowania wnioski o ułaskawienie zostały przekazane prezydentowi 14 listopada 2023 roku oraz 5 grudnia 2023 roku. Wnioski zostały uzasadnione m.in. incydentalnym charakterem czynów osób skazanych - wyjaśniał w rozmowie z dziennikarzami WP Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Krajowej.

Kto będzie następny?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(287)
skandal
4 miesiące temu
Obejrzałam wczoraj wystąpienia na tym marszu i takiej nienawiści to ja chyba nigdzie nie widziałam, to co oni wygadują i jak podburzają Polaków do kłótni jest nieprawdopodobne.
Tomek
4 miesiące temu
To już totalna kpina. Prezydent to slugus pisowcow, jest tylko po to żeby robić ułaskawienia skazanych kolegów.
Marta
4 miesiące temu
Skandal. Ułaskawienie koleżków i lizusów, zamiast ludzi, którzy powinni rzeczywiście zostać ułaskawieni. Ile jest spraw, gdzie ktoś dostał wyrok, bo na przykład ugodził nożem w samoobronie??? Sama pamiętam, że kiedyś, gdy pracowałam w sądzie, była sprawa chłopaka, który zaatakował ojczyma, bo ten chciał zabić matkę. Chłopak z wyrokiem!!!! A te dranie ułaskawiają Ogórek
młodsze pokol...
4 miesiące temu
Adrian niedługo wszystkich ułaskawi......przykre to.
Jul
4 miesiące temu
W jakim my kraju żyjemy..... zabrać dyplom prawnika, wstyd
Najnowsze komentarze (287)
olo
4 miesiące temu
Pisowski prezydent, nie za bardzo kumaty---jeżeli chodzi, o prawo ( a szkoda...!!!) ale za to wielki z niego łaskawca---szczególnie dla swoich znajomych przestępców... !!!! Żenada !!!
Marta
4 miesiące temu
Uwielbiam fantastyczny duet pan prezydent Duda i pan minister Mastalerek !
Tina
4 miesiące temu
Przywodctwo PiS-u takie slabiutkie, cichutkie,niedorzeczne !
Ika
4 miesiące temu
Wszystkie demoralizujace zachowania politykow wplywaja na postepowanie spoleczenstwa wiec nie nalezy sie spodziewac, ze atmosfera w kraju bedzie szla w dobrym kierunku ! Wielu mlodych ludzi wypnie sie i wyjedzie!
Lopez
4 miesiące temu
Czyli co? Ułaskawił Ziemkiewicza bez jego wiedzy skoro Ziemkiewicz musi się o tym dowiedzieć z mediów?
inteligent
4 miesiące temu
W końcu po to mają swojego prezydenta aby ich ułaskawiał
ROZLICZYMY
4 miesiące temu
CIEKAWE ILE RAZY PAD BĘDZIE UŁASKAWIAŁ KAMIŃSKIEGO,BO CZEKA GO SPRAWA ZA UŻYWANIE PEGASUSA,HAKÓW NA KWAŚNIEWSKIEGO,MATCZAKA,WRZOSEK,BANASIA,GIERTYCHA I AGENT TOMEK TEŻ MA WIELE DO POWIEDZENIA.PODEJRZEWAM,ŻE NIEKTÓRE SPRAWY W SĄDZIE ZAKOŃCZĄ SIĘ PO UPŁYWIE KADENCJI PAD.WTEDY JUŻ TRZEBA BĘDZIE SWOJE JEDNAK ODSIEDZIEĆ.
Aniaaa
4 miesiące temu
Andrzej Łaskawy :)
Kokoko
4 miesiące temu
To ja w poniedziałek jadę do Warszawy. Muszę zapłacić mandat, więc jak ładnie poproszę pana Prezydenta to na pewno mi go anuluje. I takie coś to ja szanuję.
BiN
4 miesiące temu
Proponuję wszystkim obejrzenie starego filmu z Al Pacino "Sprawiedliwość dla wszystkich". Moim zdaniem jest to film niezwykle pouczający, chociaż po amerykańsku pozornie optymistyczny. Patrząc na zachowania pana Prezydenta Andrzeja Dudy wspieranego przez PiS, na sprawiedliwość dla wszystkich, nie ma co liczyć. Działania Prezydenta nie zostawiają cienia wątpliwości, że na optymizm (nawet pozorny) również nie.
Nicola
4 miesiące temu
Prezydent tylko wybranej grupy. Pani Ogórek taka biedna pokrzywdzona po co ma płacić karę jak prezydent ja zwolni z tego obowiązku.
Jol
4 miesiące temu
Takich głupot co piszecie aby podjudzac ludzi to Świąt nie widział
Bbbb
4 miesiące temu
Co on będzie robił jak skończy mu się kadencja
Cccc
4 miesiące temu
To skandal
...
Następna strona