Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
Kokosimo
|

Andrzej Duda UŁASKAWIŁ Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza? Dziennikarz komentuje

309
Podziel się:

Jak donosi Rzeczpospolita, Andrzej Duda miał ułaskawić dwoje sprzyjających PiS publicystów skazanych prawomocnymi wyrokami. Mówi się, że chodzi o Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza.

Andrzej Duda UŁASKAWIŁ Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza? Dziennikarz komentuje
Andrzej Duda UŁASKAWIŁ Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza? (AKPA, East News)

We wtorek wieczorem policja zatrzymała polityków PiS, byłych szefów CBA Mariusza KamińskiegoMacieja Wąsika, którzy przebywali wówczas w Pałacu Prezydenckim. Politycy zostali skazani 20 grudnia ubiegłego roku prawomocnym wyrokiem na dwa lata pozbawienia wolności w związku z tzw. aferą gruntową.

Przypomnijmy, że w 2015 roku Andrzej Duda zastosował prawo łaski wobec Kamińskiego i Wąsika, którzy byli wówczas skazani nieprawomocnie przez sąd pierwszej instancji. Ułaskawienie, jak wskazał w swoim oświadczeniu prezydent, zostało następnie zakwestionowane "przez kilku sędziów Sądu Najwyższego", a to spowodowało "lawinę różnego rodzaju wyroków".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Magdalena Ogórek zmieszana pytaniem o drogie torebki i materiał o Kasi Tusk w "Wiadomościach"

Tymczasem do mediów docierają kolejne sensacyjne doniesienia dotyczące Andrzeja Dudy i stosowanego przez niego prawa łaski. Dziennik "Rzeczpospolita" ujawnił w środę, że jeszcze w grudniu prezydent Andrzej Duda darował kary grzywien oraz zarządził zatarcie skazań dwóch osób. Chodzić ma w tym przypadku o dwójkę prawicowych publicystów - Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza.

Jeśli informacja się potwierdzi, przyjmę ją z zadowoleniem, bo będzie oznaczała zaoszczędzenie dużej kwoty z pieniędzy podatników - stwierdził w rozmowie z gazetą Ziemkiewicz. Wszystkie sprawy dotyczące art. 212 kodeksu karnego kończą się w Strasburgu przegraną państwa polskiego, bo artykuł ten jest sprzeczny z logiką prawa europejskiego, czym sędziowie zresztą powinni kierować się przy orzekaniu.

Kancelaria Prezydenta nie ujawniła nazwisk osób ułaskawionych przez Dudę, ale przekazała, dlaczego zastosowano ten środek. W argumentacji czytamy, że "podejmując decyzję o skorzystaniu z prawa łaski, miał na uwadze zasady sprawiedliwości oraz racjonalności represji karnej, a także incydentalny charakter czynu osób skazanych".

Przypomnijmy: pod koniec 2023 roku Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz zostali prawomocnie skazani w sprawie o zniesławienie działaczki Elżbiety Podleśnej. W 2019 roku podczas programu "W tyle wizji" emitowanego w TVP Info sugerowali, że Podleśna jako psychoterapeutka "robiła pranie mózgu" swoim pacjentom, gdy namawiała ich do udziału w protestach przeciwko ówczesnej partii rządzącej.

Sąd skazał Ogórek i Ziemkiewicza na karę grzywny w wysokości 10 tysięcy złotych. Jak informował portal OKO.press, dziennikarze w trakcie procesu zapewniali, że dokonując oceny działalności psychoterapuetki, korzystali z wolności mediów. Przekonywali także, że "był to program satyryczny, a taka formuła wymusza ostrzejszy język". W rozmowie z Onetem Magdalena Ogórek odmówiła komentarza w tej sprawie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(309)
Ola
4 miesiące temu
Mieszkam w Uk I to co się dzieje w PL to jakaś szopka. W Uk jak Boris zrobił party w czasie covidu to stracił stołek a tutaj Adrian wszystkich zaraz ulaskawi
pan zakolak
4 miesiące temu
dno
Cyrk
4 miesiące temu
CYRK 🤡
🌈🐩🌈
4 miesiące temu
O jaką Ole chodzi?
🌈🐩🌈
4 miesiące temu
O jaką Ole chodzi?
Najnowsze komentarze (309)
Irena
4 miesiące temu
PiS i Kaczyński wymyślili sobie, że Duda będzie ich wszystkich ułaskawiał za ich przestępstwa. Ta partia i ci ludzie są tak żenujący i tak bez kręgosłupa moralnego, że włosy na głowie się jeżą. Połowa PiSu połowa siedzieć w pierdlu.
Rene
4 miesiące temu
Czy zatem Duda z własnej kieszeni zapłaci teraz odszkodowanie osobom poszkodowanym przez Ogórek i Ziemkiewicza???? Bo oni wygrali sprawy i teraz co???? Zostali bez kasy ?????
555
4 miesiące temu
Ja też chcę ulaskawienia co prawda nic nie zrobiłam ale jak słucham tego człowieka na sznureczku prowadzonego to chociaż za myśli....
Nika
4 miesiące temu
Dla Ogórek 10.000 to jedna torebusia.
WASI SĄSIEDZI...
4 miesiące temu
tuskowa jesteś dumna ze swojego męża ?! Czy twoje dzieci są dumne z ojca ?! Nie wstydzicie wychodzić się na ulice ?!
Bebe
4 miesiące temu
Ułaskawienie na zamówienie 😀
czytelnik
4 miesiące temu
p.Magdalena jak laleczka z porcelany, jest fantastyczna
🤦‍♀️👎
4 miesiące temu
Cooooooo🤦‍♀️🤬😡!!!
hij
4 miesiące temu
Hej Duda... alimenty mi sąd zasądził. Ułaskawisz? No, cholera, nie jestem z PiS...
pip
4 miesiące temu
Ogórek do prac społecznych raz!!!!
Gosc
4 miesiące temu
Strach się bać co się wyprawia .
aka
4 miesiące temu
jak to podatników? to oni mieli wyroki, i to oni powinni zapłacić, od podatników to oni dostawali takie pieniądze, że te 10 tys. to dla nich dniówka
k5022
4 miesiące temu
Tak was to oburza?! Czy łapówkarze zasiadający w sejmie i senacie oraz w parlamencie UE nie! To ciekawe podejście to taka mentalność gangusa!!!!!
arnold
4 miesiące temu
wstyd na cały świat, żenada, takich akcji nie ma w cywilizowanym świecie, dno.
...
Następna strona