Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Andrzej Duda "ZABIERA GŁOS" w sprawie wyroku TK. Polubił wpis... Małgorzaty Kożuchowskiej

153
Podziel się

Zmagający się z koronawirusem prezydent zostawił serduszko pod postem aktorki na temat aborcji. Dobry sposób na informowanie opinii publicznej?

Andrzej Duda "ZABIERA GŁOS" w sprawie wyroku TK. Polubił wpis... Małgorzaty Kożuchowskiej
Andrzej Duda "wyraził zdanie" na temat wyroku TK ws. aborcji (ONS.pl)
bDZSytrF

W zeszły czwartek Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. W myśl tego orzeczenia uznano dokonywanie aborcji ze względu na ciężkie i trwałe wady płodu za niezgodne z konstytucją, tym samym odbierając Polkom możliwość decydowania o własnym ciele. Głos w sprawie barbarzyńskiego prawa zabrały już dziesiątki osób publicznych.

Decyzja Trybunału wywołała w społeczeństwie prawdziwe trzęsienie ziemi. Od kilku dni trwają protesty dziesiątek tysięcy osób, które zgodnie twierdzą, że zmuszanie kobiet do rodzenia płodów bez czaszek czy mózgu nie ma nic wspólnego z dumnie brzmiącym hasłem "obrona życia". Sprawę w końcu skomentowała na Instagramie nawet Małgorzata Kożuchowska, która podkreśliła, że odbieranie ludziom wolności wyboru raczej nie jest dobrą praktyką.

bDZSytrH
Zobacz także: Protesty ws. zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Nagranie z Katowic

Choć na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego wypowiedzieli się już niemal wszyscy, to w zażartej dyskusji zabrakło jakiegokolwiek głosu z Pałacu Prezydenckiego. Wody w usta nabrały zarówno "ikona milczenia" Agata Duda, jak i wszechstronna Kinga Duda oraz sam prezydent, który zmaga się obecnie z koronawirusem.

bDZSytrN

Internauci trafili jednak na ślad internetowej aktywności głowy państwa, która rzuca nieco więcej światła na jego podejście do tej palącej kwestii. Andrzej Duda postanowił bowiem wspaniałomyślnie zostawić serduszko pod postem Małgorzaty Kożuchowskiej, która ma dość ambiwalentny stosunek zarówno do wyroku TK, jak i samej aborcji. Aktorka podkreślała jednak, że każdy powinien sam decydować o swoim losie, o czym niektórzy wciąż zapominają.

Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. (...) Nie mogę jednak nie zabrać głosu w tej sprawie, bo jestem matką i jestem Polką. Rozumiem, że kompetencje i sumienia członków TK nie pozwalały zdecydować inaczej. Wywołali sprzeciw i gniew kobiet, które nie godzą się na to, aby ktoś stanowiący prawo decydował o najintymniejszej sferze ich życia: urodzić chore śmiertelnie dziecko czy dokonać aborcji. (...) Bóg dał człowiekowi wolną wolę i człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji), nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam - napisała Kożuchowska pod swoim zdjęciem z ciążowym brzuszkiem.

Wpis aktorki polubiło dotąd ponad 120 tysięcy osób, w tym właśnie sam Andrzej Duda. Tym samym prezydent najwyraźniej postanowił nie zabierać publicznie głosu w tej sprawie i "poinformować" wszystkich o swoim zdaniu właśnie za pomocą serduszka pod zdjęciem Kożuchowskiej. Nie jesteśmy tylko przekonani, czy w obliczu głośnych protestów jest to faktycznie dobry pomysł na wyrażenie swoich poglądów przez głowę liczącego 38 milionów obywateli kraju...

Czujecie się doinformowani?

bDZSytrO
bDZSytrP
bDZSytsi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(153)
obywatel
7 miesięcy temu
to już jest przegięcie, żebym ja sie dowiadywał o oficjalnym stanowisku prezydenta z pudelka, powoli to się staje czeskim filmem
Klamstwo
7 miesięcy temu
Przecież pod tym zdjęciem nie ma jego polubienia! O czym piszecie!?
ann
7 miesięcy temu
nie zrozumiał jej wpisu, po prostu
bDZSytsj
Agnes
7 miesięcy temu
Pani Małgorzato, Pani jest i za i przeciw, Pani wpis nie ma najmniejszego sensu logicznego, niech Pani przeczyta to co Pani napisała. Rozumiem, że chce Pani być postrzegana jak osoba ponad podziałami, ale w ten sposób nie da się tego osiągnąć. Czasami lepiej milczeć niż wygłaszać sprzeczne logicznie (czyli nielogiczne) tezy.
Krystyna
7 miesięcy temu
Kocha żonę i córkę na pewno 😍
Najnowsze komentarze (153)
rut
6 miesięcy temu
Toć to nie jest jego konto. Poprawne to andrzej.duda - jest zweryfikowane
NIKE
7 miesięcy temu
Tanie tekturowe kartony DO PAKOWANIA można nabyć niedrogo w sklepach z artykułami do remontu, ewentualnie zapytać w lokalnym spożywczaku, czy nie mają przypadkiem na zbyciu darmowych. Zdaje się, przy Krakowskim Przedmieściu jest kilka spożywczaków, może pan zagaić sprzedawcę.
asik
7 miesięcy temu
on chyba nie doczytał do końca..
Robie
7 miesięcy temu
Przecież to nie jego profil oficjalny😂
sceptic
7 miesięcy temu
No wyczyn jak nic! Dudo prezydencie Andrzeju! Widać czym się zajmujesz 🤮
Gcmd
7 miesięcy temu
Prezydent posiadajacy konto prywatne na facebooku i dodajacy lajki lub sledziki. No porazka po całości
polak
7 miesięcy temu
co prezentuje i kim jest człowiek który musi mieć aż 24 doradców??!! żenada wstyd dla POLSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ada
7 miesięcy temu
czego dotyczy to serduszko? żadnego wpisu. tak samo jak Agata i Kinga - zaniemówiły niemowy a niby takie wykształcone, wygadane i światłe.
bDZSytsb
Doceńcie!
7 miesięcy temu
To serduszko to akt heroizmu w wydaniu naszego prezydenta!
Aga
7 miesięcy temu
Tego się bałam , ze ta choroba gardła i utrata głosu jest zaraźliwa i pani prezydentowa , ktira na nią cierpi od kilku lat , w końcu zarazi męża 🤦‍♀️
Lola
7 miesięcy temu
Polska nie ma prezydenta !
Wera
7 miesięcy temu
A Polska ma jakiegoś Prezydenta? Kurcze nie zauważyłam., zresztą chyba prawie nikt nie zauważył, że my Polacy my prezydenta. No chyba tylko na liście płac
fifi
7 miesięcy temu
Ale on dzień po ogłoszeniu wyroku Trybunału powiedział publicznie, że go popiera!!!! Zaraz potem udał się do rządowego spa z żoną i zapewne córką. On się tam pluska w jacuzzi, a my maszerujemy w protestach!!!! Przestańcie wybielać tego budynia!
kaja
7 miesięcy temu
Gosia zawsze tak lawiruje. Kiedyś miała bardzo radykalną feministyczną wypowiedź, którą skończyła słowami " ale nie jestem żadną feministką". Bała się , że nie dostanie propozycji z TVP.
...
Następna strona
bDZSytsD