Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Andrzej Duda "ZABIERA GŁOS" w sprawie wyroku TK. Polubił wpis... Małgorzaty Kożuchowskiej

154
Podziel się

Zmagający się z koronawirusem prezydent zostawił serduszko pod postem aktorki na temat aborcji. Dobry sposób na informowanie opinii publicznej?

Andrzej Duda "ZABIERA GŁOS" w sprawie wyroku TK. Polubił wpis... Małgorzaty Kożuchowskiej
Andrzej Duda "wyraził zdanie" na temat wyroku TK ws. aborcji (ONS.pl)
bDBjEUwR

W zeszły czwartek Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. W myśl tego orzeczenia uznano dokonywanie aborcji ze względu na ciężkie i trwałe wady płodu za niezgodne z konstytucją, tym samym odbierając Polkom możliwość decydowania o własnym ciele. Głos w sprawie barbarzyńskiego prawa zabrały już dziesiątki osób publicznych.

Decyzja Trybunału wywołała w społeczeństwie prawdziwe trzęsienie ziemi. Od kilku dni trwają protesty dziesiątek tysięcy osób, które zgodnie twierdzą, że zmuszanie kobiet do rodzenia płodów bez czaszek czy mózgu nie ma nic wspólnego z dumnie brzmiącym hasłem "obrona życia". Sprawę w końcu skomentowała na Instagramie nawet Małgorzata Kożuchowska, która podkreśliła, że odbieranie ludziom wolności wyboru raczej nie jest dobrą praktyką.

bDBjEUwT
Zobacz także: Protesty ws. zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Nagranie z Katowic

Choć na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego wypowiedzieli się już niemal wszyscy, to w zażartej dyskusji zabrakło jakiegokolwiek głosu z Pałacu Prezydenckiego. Wody w usta nabrały zarówno "ikona milczenia" Agata Duda, jak i wszechstronna Kinga Duda oraz sam prezydent, który zmaga się obecnie z koronawirusem.

bDBjEUwZ

Internauci trafili jednak na ślad internetowej aktywności głowy państwa, która rzuca nieco więcej światła na jego podejście do tej palącej kwestii. Andrzej Duda postanowił bowiem wspaniałomyślnie zostawić serduszko pod postem Małgorzaty Kożuchowskiej, która ma dość ambiwalentny stosunek zarówno do wyroku TK, jak i samej aborcji. Aktorka podkreślała jednak, że każdy powinien sam decydować o swoim losie, o czym niektórzy wciąż zapominają.

Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. (...) Nie mogę jednak nie zabrać głosu w tej sprawie, bo jestem matką i jestem Polką. Rozumiem, że kompetencje i sumienia członków TK nie pozwalały zdecydować inaczej. Wywołali sprzeciw i gniew kobiet, które nie godzą się na to, aby ktoś stanowiący prawo decydował o najintymniejszej sferze ich życia: urodzić chore śmiertelnie dziecko czy dokonać aborcji. (...) Bóg dał człowiekowi wolną wolę i człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji), nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam - napisała Kożuchowska pod swoim zdjęciem z ciążowym brzuszkiem.

Wpis aktorki polubiło dotąd ponad 120 tysięcy osób, w tym właśnie sam Andrzej Duda. Tym samym prezydent najwyraźniej postanowił nie zabierać publicznie głosu w tej sprawie i "poinformować" wszystkich o swoim zdaniu właśnie za pomocą serduszka pod zdjęciem Kożuchowskiej. Nie jesteśmy tylko przekonani, czy w obliczu głośnych protestów jest to faktycznie dobry pomysł na wyrażenie swoich poglądów przez głowę liczącego 38 milionów obywateli kraju...

Czujecie się doinformowani?

bDBjEUxa
bDBjEUxb
bDBjEUxc
bDBjEUxu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(154)
obywatel
3 miesiące temu
to już jest przegięcie, żebym ja sie dowiadywał o oficjalnym stanowisku prezydenta z pudelka, powoli to się staje czeskim filmem
Klamstwo
3 miesiące temu
Przecież pod tym zdjęciem nie ma jego polubienia! O czym piszecie!?
ann
3 miesiące temu
nie zrozumiał jej wpisu, po prostu
bDBjEUxv
Agnes
3 miesiące temu
Pani Małgorzato, Pani jest i za i przeciw, Pani wpis nie ma najmniejszego sensu logicznego, niech Pani przeczyta to co Pani napisała. Rozumiem, że chce Pani być postrzegana jak osoba ponad podziałami, ale w ten sposób nie da się tego osiągnąć. Czasami lepiej milczeć niż wygłaszać sprzeczne logicznie (czyli nielogiczne) tezy.
Krystyna
3 miesiące temu
Kocha żonę i córkę na pewno 😍
Najnowsze komentarze (154)
rut
3 miesiące temu
Toć to nie jest jego konto. Poprawne to andrzej.duda - jest zweryfikowane
NIKE
3 miesiące temu
Tanie tekturowe kartony DO PAKOWANIA można nabyć niedrogo w sklepach z artykułami do remontu, ewentualnie zapytać w lokalnym spożywczaku, czy nie mają przypadkiem na zbyciu darmowych. Zdaje się, przy Krakowskim Przedmieściu jest kilka spożywczaków, może pan zagaić sprzedawcę.
gosc
3 miesiące temu
bardzo zachowawcza wypowiedz ....no i po co ? jeśli nie popiera w 100% lepiej milczeć
asik
3 miesiące temu
on chyba nie doczytał do końca..
Robie
3 miesiące temu
Przecież to nie jego profil oficjalny😂
sceptic
3 miesiące temu
No wyczyn jak nic! Dudo prezydencie Andrzeju! Widać czym się zajmujesz 🤮
Gcmd
3 miesiące temu
Prezydent posiadajacy konto prywatne na facebooku i dodajacy lajki lub sledziki. No porazka po całości
polak
3 miesiące temu
co prezentuje i kim jest człowiek który musi mieć aż 24 doradców??!! żenada wstyd dla POLSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bDBjEUxn
Ada
3 miesiące temu
czego dotyczy to serduszko? żadnego wpisu. tak samo jak Agata i Kinga - zaniemówiły niemowy a niby takie wykształcone, wygadane i światłe.
Doceńcie!
3 miesiące temu
To serduszko to akt heroizmu w wydaniu naszego prezydenta!
Aga
3 miesiące temu
Tego się bałam , ze ta choroba gardła i utrata głosu jest zaraźliwa i pani prezydentowa , ktira na nią cierpi od kilku lat , w końcu zarazi męża 🤦‍♀️
Lola
3 miesiące temu
Polska nie ma prezydenta !
Wera
3 miesiące temu
A Polska ma jakiegoś Prezydenta? Kurcze nie zauważyłam., zresztą chyba prawie nikt nie zauważył, że my Polacy my prezydenta. No chyba tylko na liście płac
fifi
3 miesiące temu
Ale on dzień po ogłoszeniu wyroku Trybunału powiedział publicznie, że go popiera!!!! Zaraz potem udał się do rządowego spa z żoną i zapewne córką. On się tam pluska w jacuzzi, a my maszerujemy w protestach!!!! Przestańcie wybielać tego budynia!
...
Następna strona
bDBjEUxP