Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Małgorzata Kożuchowska o wyroku TK w sprawie aborcji: "Prawo, które ODBIERA CZŁOWIEKOWI WOLNOŚĆ, nie rozwiąże problemu"

213
Podziel się:

Aktorka, która od lat deklaruje się jako gorliwa katoliczka, uważa, że "Bóg dał człowiekowi wolną wolę i człowiek ma prawo z niej korzystać".

Małgorzata Kożuchowska o wyroku TK w sprawie aborcji: "Prawo, które ODBIERA CZŁOWIEKOWI WOLNOŚĆ, nie rozwiąże problemu"
Małgorzata Kożuchowska o wyroku TK w sprawie aborcji (ONS, East News)
bEUYDixx

Czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej wywołał falę protestów w całym kraju. Pomimo szalejącej epidemii koronawirusa Polki i Polacy tłumnie wyszli na ulice, aby wyrazić sprzeciw wobec barbarzyńskiego prawa, nakazującego rodzić kobietom nawet ciężko zdeformowane płody.

Decyzja Trybunału wstrząsnęła nawet tymi, którzy nie popierają aborcji. Widzą jednak, że zmuszanie kobiet do rodzenia płodów bez czaszek czy mózgu nie ma nic wspólnego z "obroną życia", a jedynie jest skazywaniem całych rodzin na niewyobrażalne cierpienie.

bEUYDixz

W sprawie wypowiedziała się m.in. Małgorzata Kożuchowska, która deklaruje się jako gorliwa katoliczka. Swego czasu przekonywała np. o wyższości naprotechnologii nad "grzesznym" in vitro.

Otwarte manifestowanie religijnych poglądów przysporzyło jej zresztą sympatii w prawicowych środowiskach, a sam Andrzej Duda odznaczył ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz także: Trybunał Konstytucyjny przeciwko aborcji. Reakcja Kai Godek
bEUYDixF

W najnowszym poście na Instagramie Kożuchowska daje do zrozumienia, że nie zgadza się z wyrokiem Trybunału.

Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. (...)TK orzekł o niezgodności z polską konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. (...) trzymam się z dala od polityki. (...) Nie mogę jednak nie zabrać głosu w tej sprawie, bo jestem matką i jestem Polką. Rozumiem, że kompetencje i sumienia członków TK nie pozwalały zdecydować inaczej. Wywołali sprzeciw i gniew kobiet, które nie godzą się na to, aby ktoś stanowiący prawo decydował o najintymniejszej sferze ich życia: urodzić chore śmiertelnie dziecko czy dokonać aborcji - pisze na wstępie Małgosia.

Kożuchowska dodaje, że kiedy była w ciąży, sama bała się, czy urodzi zdrowe dziecko, ale podjęła decyzję, że "nawet, gdyby coś było nie tak", nie dokona aborcji. Zaznacza jednak, że to powinna być indywidualna decyzja każdej kobiety, bo "Bóg dał człowiekowi wolną wolę".

bEUYDixG

Pamiętam jak dziś tę wielką ulgę, że dziecko jest zdrowe! Miałam szczęście? Tak! Miałam wielkie szczęście! Po co o tym opowiadam? Bo przecież każda mama i tata chcą mieć zdrowe dziecko, dla każdego aborcja to ostateczność (wierzę, że tak jest) pozostawia wyrzuty sumienia na całe życie. Ale Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów.

Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji), nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam (...) - pisze aktorka, pod swoim zdjęciem z czasu ciąży.

W komentarzach część kobiet dziękuje aktorce za "głos rozsądku", inne są zdania, że jej wypowiedź jest zbyt zachowawcza.

A Wy jak uważacie?

bEUYDixH
bEUYDixI
bEUYDiya
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(213)
Magda
rok temu
Ale dlaczego ma to być zachowawczy komentarz? Przeciez wyraźnie powiedziała, że Bóg dał człowiekowi wybór i nie zgadza się z decyzją TK. To jest komentarz na poziomie. Nie trzeba od razu posiłkować się wulgaryzmami. Bo widać, że niektórym tylko takie imponują... Nawoływanie do agresji wobec katolików do mnie nie przemawia i warto iść po rozum do głowy.
Dax
rok temu
Wreszcie się wypowiedziała prawdziwa artystka a nie patocelebrytka ! brawo Pani Małgorzto, merytorycznie i mądrze
akp
rok temu
Aborcja jest złem, np. aborcja na żądanie. Ale zmuszanie kobiet, by rodziły dzieci bez mózgów, które zaraz po porodzie umrą to jakiś sadyzm.
bEUYDiyb
Twój nick
rok temu
Tak jak jeje nie znoszę, tak murem stoję za tą wypowiedzią! Przecież właśnie o to nam chodzi, o wybór, o samodzielna decyzję. To, że mam możliwość skorzystania z aborcji, nie jest równoznaczne z tym, że to zrobię. Ale będę mogła rozważyć za i przeciw i podjąć samodzielną decyzję, zamiast myśleć do końca życia, że innego wyjścia nie było.
Realny
rok temu
Tylko matka może decydować czy chce urodzić dziecko. Tyle. I w zupełności wystarczy.
Najnowsze komentarze (213)
mila
rok temu
Powiedziała też, że jest przeciwna protestom
Love123
rok temu
Mila pani, nie ma wolności bez konsekwencji!
Też kobieta
rok temu
A mi jest bardzo smutno, że osoby, które uważają się za wierzące nawet nie zastanawiają się nad losem poczętych dzieci, które są w stanie żyć po urodzeniu. Empatia ale tylko wybiórcza. A takie argumenty można równie dobrze używać do popierania aborcji zdrowych dzieci.....
jagna
rok temu
w zyciu bym nie pomyslala, ze tak bardzo spodoba mi sie to slowo na litere "s" ! ha ha ha ha ha !
marta
rok temu
BRAWO MLODZIEZ !!!!!!!!! bierzcie sprawy w swoje rece bo to wasza przyszlosc !!!!!
gosc
rok temu
No wreszcie sie zreflektowała i powiedziała cos sensownego .
babcia
rok temu
Teraz jej Adrian order odbierze!
PEŁNA KULTURA
rok temu
Kulturalnie i na temat ... bez wskazywania palcem i wyszydzania innych
bEUYDixT
agnostyk
rok temu
Jej komentarz nie jest zachowawczy. Jest rozsądny. Ja nie rozumiem tej antykatolickiej histerii lewicowych środowisk. Katolik wierzy w to co wierzy i ma takie zasady jakie ma. Może niech lewica popracuje nad autoprezentacją nad programami wyborczymi i strategiami ich wcielania w życie. Wchodzenie z transparentami do kościołów i przerywanie mszy świętej na pewno do niczego ich nie doprowadzi. To jak zachowują się w tych dniach względem katolików to tak naprawde wyznacznik tego czy PIS wygra w kolejnych wyborach. Moim zdaniem w starciu z tego typu lewackją retoryką popularność PISU w społeczeństwie rośnie. Kiedy ta lewica się nauczy, że nie sra się na większość jeśli jest się mniejszością.
Aga
rok temu
Jestem dokladnie tego samego zdania sumienie mowi wszystko
noico
rok temu
Bóg dał wolną wolę i 10 przykazań bożych.
Cwane
rok temu
Pomimo wyroku TK, znajdziesz sposób na usunięcie niechcianej ciąży, ale zapłać za to z własnej kieszeni, a nie z moich pieniędzy!
Syla
rok temu
Pani Malgorzata, moim zdaniem stanęła na środku drogi i nie chce, ani feministek obrazić ani osobom za życiem się narazić...
Gosia
rok temu
A ja nie wierzę w Boga i mój system wartości nie opiera się na 10 przykazaniach. I wcale nie jestem gorszym człowiekiem od was katolików, chociaż wy pew nie tak myślicie. Rowniez nie uważam, żeby aborcja zawsze stanowiła ciężar dla każdej kobiety. Bo ludzie są różni i sytuacje są różne. Ja osobiście bym nie chciała korzystać z aborcji, ale chce wiedzieć, że mam taka możliwość. Chciałabym wiedzieć, że mogę to zrobic, jeśli uznam, że to jednak będzie lepsze wyjście w danej sytuacji, bo tylko ja dogłębnie znam swoje możliwości. Moim zdaniem powinniśmy skonczyc z tym mieszaniem religii do wszystkiego, bo to się już robi męczące. Prawo powinno być oparte o nauke a nie czyjeś wierzenia. Czy naprawdę nie chcemy budować kraju i społeczeństwa, w którym się dobrze żyje? Wygodnie? Spokojnie? W którym zamiast pietrzyc problemy, rzucać ludziom kłody pod nogi, to szukamy takich rozwiązań, które prowadzilyby do dobrego i szczęśliwego życia? Dziwię się ludziom, którzy wierza, że jak się tutaj dostatecznie nacierpia i wykażą jakimś nadludzkim heroizmem, to po śmierci dostapia jakiegoś mitycznego zbawienia. Jeśli chcecie w to wierzyć, coz, wasza sprawa, ale bardzo proszę mnie w to nie mieszać. Żyjcie sobie w ten sposób w swoich domach, ale nie wynoscie tego poza ich mury.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUYDiyM
bEUYDiyN
bEUYDiyO
bEUYDiyP
bEUYDiyQ
bEUYDiyv