Trwa ładowanie...
Droppa,Dollface
|

Zakaz aborcji. Protest poszedł pod dom Jarosława Kaczyńskiego (ZDJĘCIA)

203
Podziel się:
203
Podziel się:
1
 / 12
Protest przeciwko zakazowi aborcji
Protest przeciwko zakazowi aborcji
(fot. Facebook, @GazetaZoliborza)
0
0

Zaczęło się pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. Dom prezesa PiS został otoczony kordonem policji. Funkcjonariusze użyli gazu.

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja dokonywana ze względu na ciężkie wady płodu jest niezgodna z Konstytucją. Oznacza to, ni mniej ni więcej, nakaz donoszenia ciąży nawet w przypadku, gdy dziecko skazane jest na szybką śmierć pełną cierpienia. Nie brakuje opinii, że wyrok TK miał przejść niepostrzeżenie, w trakcie nakładania kolejnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Sprawa błyskawicznie rozgrzała opinię publiczną. W Warszawie doszło do spontanicznego protestu pod siedzibą Trybunału w Alei Szucha. Zgromadzenie (w pandemii nielegalne) rosło z minuty na minutę, a w pewnym momencie podjęto decyzję o przejściu pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS mieszka na Żoliborzu, więc marsz pokonał pół Warszawy, powodując blokady kolejnych ulic. Na miejscu czekały na niego kordony policji.

Zobaczcie zdjęcia:

2
 / 12
Z Alei Szucha na Żoliborz

Chociaż protest zaczął się pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w warszawskiej Alei Szucha, spontanicznie zdecydowano o przejściu na Żoliborz, pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Tam czekał już kordon policji.

3
 / 12
Zablokowana ulica

Odcinek ulicy Mickiewicza błyskawicznie zablokowano, a "zakleszczony" w tłumie został też miejski autobus, który nie mógł kontynuować przejazdu.

4
 / 12
Użyto gazu

Gdy protestujący podeszli do policjantów z transparentem z napisem "WYPIE**ALAĆ", mundurowi użyli gazu.

5
 / 12
Hasła

Tłum wznosił hasła przeciwko PiS-owi, Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz policji. Pojawiły się też okrzyki "Jarek, przynosimy ci zakupy", "Policja nam dokucza" oraz obrazowe "J**ać pały i Trybunał cały".

6
 / 12
Protest przeciwko zakazowi aborcji
7
 / 12
Protest przeciwko zakazowi aborcji
8
 / 12
Protest przeciwko zakazowi aborcji
9
 / 12
Protest przeciwko zakazowi aborcji
10
 / 12
Protest przeciwko zakazowi aborcji
11
 / 12
Protest przeciwko zakazowi aborcji
12
 / 12
Protest przeciwko zakazowi aborcji
KOMENTARZE
(203)
aaa
3 lata temu
dlaczego aborcja nie jest w ogóle dozwolona ? Każdy ma swoje sumienie i niech sam o tym decyduje, nie chcesz nie rób aborcji, chcesz to twoja decyzja. A ten ostatni zakaz to w ogóle jest jakieś niewytłumaczalne. Pozostaje rodzić takie dzieci i zostawiać w szpitalach, ciekawe czy zostaną adoptowane np. przez takich "obrońców życia". To są obrońcy życia tylko w fazie prenatalnej, po urodzeniu to ich już nic nie interesuje.
NIE NIE NIE
3 lata temu
DLA MNIE TO DZIWNE, DZIECKO KTÓRE JEST W MOIM CIELE Z MOJEGO ZARODKA, JEST NICZYM MOJA NERKA, SERCE, JEST CZĘŚCIĄ MNIE. CZY RZĄD MA PRAWO DECYDOWAĆ O MOICH NARZĄDACH, O MOIM DNA, MOIM MATERIALE GENETYCZNYM, MA PRAWO MNIE ZMUSZAĆ DO POWOŁYWANIA NA ŚWIAT CHOREGO, KTÓRY BĘDZIE CIERPIAŁ I UMIERAŁ, TYLKO PO TO BY RZĄD BYŁ ZADOWOLONY . PŁAKAŁAM WIDZĄC TYLKO W TV CIERPIENIE RODZICÓW TAKICH DZIECI, RYCZAŁAM JAK WÓŁ WIDZĄC ICH BÓL I NIE WYOBRAŻAM SOBIE TEGO PRZECHODZIĆ, BO PEWNIE WYLĄDOWAŁABYM W SZPITALU PSYCHIATRYCZNYM, BO NIE WYOBRAŻAM SOBIE ZNOSIĆ TAKIEGO CIERPIENIA. WIDZIAŁAM DZIECKO KTÓREGO NIE ZGODZIŁ SIĘ USUNĄĆ PROF CHAZAN, SZCZERZE, TO POWINIEN JE ZABRAĆ SAM DO DOMU I PRZEJĄĆ O PIEKĘ JAK TAKI MIŁOSIERNY
Zcu
3 lata temu
Jak oni nas traktują, nas Kobiety?? Zabierają nam prawa, traktują nas gazem bez żadnych skrupułów.. Według nich, my Kobiety mamy siedzieć w domu sprzątać, gotować, usługiwać mężczyznom, rodzic dzieci, nawet jeśli po urodzeniu będą w bólu umierać one, albo my.. Nie zdziwi mnie już nawet, jeśli zabroniom nam prowadzić auta czy kształcić się na uczelniach..
Natalia
3 lata temu
Bardzo dobrze. Niech mu tam stoja codziennie i cale noce. A dodatkowo pod domem czlonkow TK. To oni mogli ten temat odeslac do sejmu. To oni rzucili ta bombe na ulice Polski wczoraj. Wstyd. Wstyd i jeszcze raz wstyd
Anka
3 lata temu
Ciekawe jak te kobiety policjantki się czują że stoją przeciwko kobiecie.kobieta kobiecie
Najnowsze komentarze (203)
viola
3 lata temu
Wg mnie to sprawa indywidualna każdej kobiety. Nikt oprócz mnie nie będzie decydował, co mam zrobić. Wystarczy, aby były dostępne środki antykoncepcyjne to nie będzie aborcji.
Kot
3 lata temu
Kto w ogóle pozwala żeby tylu policjantów stało pod domem jednego człowieka? Kto za to płaci? No wiadomo, my. Niech sobie sam zapłaci za ochronę...
KIKI
3 lata temu
CZY WY WIECIE CO ZNACZY PIEKŁO KOBIET???PIEKŁO TO KOBIETY MIAŁY W OBOZIE NIEMIECKIM I INNYCH NIEWOLACH A NIE WY WSTYDŻCIE SIĘ UŻYWAĆ TAKICH PORÓWNAŃ BO UWŁACZACIE ICH CIERPIENIU!!!!!
AWA
3 lata temu
Do pań krzyczących o morderstwie nienarodzonych dzieci : w świetle naszego chorego prawa jak usuniesz wczesną ciążę - jesteś mordercą, ale jeśli np. kierowca spowoduje wypadek, w którym potrąci ciężarną w 9 miesiącu i dziecko umrze - nie było tematu, nie zostanie skazany za morderstwo, przecież matka przeżyła a w brzuchu to nie człowiek tylko płód!!!
men
3 lata temu
Na lewo...na prawo ...a potem płacz.
ewa
3 lata temu
Powiem tak paniusie podchodzą w ten sposób....odrąbie sobie ucho-a co moje ciało mogę. Wydłubię sobie oko -a co nie wolno mi?? Jutro zjem sobie wątróbkę własną , a pojutrze płód a co nie wolno mi ? moje ciało. Barbarzyństwo
ola
3 lata temu
Mamy XXI takie paniusie eleganckie wykrochmalone a nie wiedzą że są sposoby zapobiegania .Nie powinno być zgody aby aborcję traktować jako ŚRODEK antykoncepcyjny. Natomiast sytuację w której dziecko urodziło by się chore i kalekie i skazywałoby się je na cierpienie jest niedopuszczalne.
***** ***
3 lata temu
Kto myślący zdecyduje się na dziecko w Polsce?
NIE USUWAĆ
3 lata temu
2 zdjęcia na 1 obrazie , generujesz tłum i nie usuwaj
KOBIETA
3 lata temu
Jeśli domagamy się od państwa ochrony życia ( leków , szpitali, więzienia dla morderców ) to od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. To nie jest sprawa kobiet wyłącznie, bo ona sama w ciążę nie zaszła. Natura tak nas stworzyła, że rodzimy to nie znaczy , że dziecko jest naszą własnaścią
Pgł
3 lata temu
Mój Boże wybacz im bo nie wiedzą co czynią.
Illlll
3 lata temu
Jest mi tak przykro jak dawno nie bylo ,zastanawiam sie tylko czemu?za co?
Xxx
3 lata temu
Na służbę takiej ilości funkcjonariuszy policji pilnujacych domu człowieka, który wie wszystko o zwierzętach, rolnikach a przede wszystkim o macicy kobiety pieniądze są ale w dobie korony nie ma pieniędzy aby zabezpieczyć szpitale w łóżka dla chorych na covid. Żal się patrzy na to co się dzieje w naszym kraju
lola
3 lata temu
taa...mój kolega też poszedł, mieszka 200 m od domu jarka, chciał wspomóc protestujacych.a tam ludzie cykajacy sobie fotkę pod kordonem, wrzuta na facebook i spie..nie na pizze. weźcie juz przestańcie. zadnych protestów nie ma
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Kim Kardashian widziana pierwszy raz po dissie Taylor Swift. Minę miała NIETĘGĄ. Będzie wojna? (ZDJĘCIA)

Taylor Swift niespodziewanie przypuściła atak na Kim Kardashian, obsmarowując ją w piosence, która ukazała się na jej najnowszym albumie. Tymczasem 43-letnia gwiazda została sfotografowana kilka godzin po tym, jak utwór ujrzał światło dzienne. Celebrytka wyglądała na niezadowoloną...
9.

Celebrytki obcują z kulturą wysoką na premierze spektaklu: Anna Czartoryska, Grażyna Wolszczak, Aleksandra Adamska... (ZDJĘCIA)

Piątkowe wydarzenie zwabiło do stołecznego Teatru Komedia kilka znanych twarzy. Jedną z nich była Anna Czartoryska, która przed premierą sztuki zdążyła zaliczyć inny event ze ścianką. Była też rozgogolona Aleksandra Adamska, której chłód nie był straszny.
8.

Izabela Janachowska w dresie i fryzurze "na cebulę" wsiada do Rolls-Royce'a za 2 MILIONY złotych (ZDJĘCIA)

Ostatnio paparazzi wypatrzyli Izabelę Janachowską, gdy parkowała swoją luksusową limuzynę przy jednej z warszawskich ulic. Tym razem celebrytka nie złamała przepisów.
7.

Gwiazdy na gali "Woman Power": Elegancka Jolanta Kwaśniewska, wydekoltowana Edyta Herbuś i Beata Pawlikowska w jeansowej mini (ZDJĘCIA)

W piątkowy wieczór znani i lubiani przedstawiciele polskiego show-biznesu pomaszerowali na galę "Woman Power" i towarzyszące jej targi luksusu. Dla pań była to doskonała okazja na małe modowe szaleństwa. Zobaczcie, jak zaprezentowały się gwiazdy.
6.

Celebryci oślepiają białymi uśmiechami na evencie: samotny Maciej Kurzajewski, Anna Czartoryska, Tomasz Wolny z żoną (ZDJĘCIA)

Na imprezie ze ścianką w tle pojawiło się spore grono mniej, bądź bardziej znanych celebrytów. Zobaczcie, kto spędził piątkowe popołudnie na brylowaniu w obecności aparatów. Ładnie się wystroili?
5.

Ranking najlepszych występów w historii "Tańca z Gwiazdami". Pamiętacie te IKONICZNE popisy taneczne? (ZDJĘCIA)

W przyszłym roku "Taniec z Gwiazdami" będzie obchodzić 20-lecie istnienia na polskim rynku telewizyjnym. Propozycję udziału w programie przyjęło jak dotąd aż 312 znanych osób. Wiele z nich trwale zapisało się w pamięci widzów zapierającymi dech w piersiach pokazami.
4.

John Travolta zabrał na czerwony dywan 24-letnią CÓRKĘ. Celebrowali 30-lecie "Pulp Fiction". Podobna do ojca? (ZDJĘCIA)

Na festiwalu filmowym w TCL Chinese Theatre w Hollywood John Travolta pojawił się w towarzystwie córki. Ella Bleu świętowała z tatą 30. rocznicę premiery "Pulp Fiction".
3.

Dawno niewidziana Pink relaksuje się na jachcie w towarzystwie męża i dzieci. Fajna rodzinka? (ZDJĘCIA)

Pink jest jedną z najpopularniejszych wokalistek na świecie. Fani doceniają ją za umiejętność zachowania "normalności", mimo wielkiej sławy. Paparazzi "przyłapali" dawno niewidzianą gwiazdę podczas rodzinnych wakacji w Meksyku.
2.

Maciej Musiał zaparkował swojego mercedesa za 200 tysięcy NA ZAKAZIE (ZDJĘCIA)

Paparazzi napotkali na mieście Macieja Musiała, który znów złamał przepisy ruchu drogowego. Aktor zaparkował swoje luksusowe auto w niedozwolonym miejscu.
1.

Suri Cruise "przyłapana" w dniu 18. urodzin. Coraz bardziej przypomina słynną mamę? (ZDJĘCIA)

Paparazzi napotkali na ulicach Nowego Jorku świeżo upieczoną 18-latkę Suri Cruise. Córka Katie Holmes i Toma Cruise'a w dniu urodzin spacerowała ulicami Nowego Jorku i wybrała się na zakupy. Wygląda jak kopia słynnej mamy?