Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Jest wyrok w sprawie ABORCJI ze względu na ciężkie wady płodu

836
Podziel się

Według orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją.

Jest wyrok w sprawie ABORCJI ze względu na ciężkie wady płodu
Trybunał Konstytucyjne wydał orzeczenie w sprawie aborcji (fot. East News)
bDHHlPVN

Delikatny kompromis aborcyjny, ustalony w 1993 roku, legł właśnie w gruzach. Na wniosek grupy posłów PiS Trybunał Konstytucyjny zajmował się ostatnio sprawdzaniem, czy umożliwianie Polkom przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu jest zgodne z ustawą zasadniczą. Przypomnijmy, że pozostałe dwa przypadki, w których w naszym kraju nadal można dokonać aborcji, to gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, albo gdy stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia ciężarnej kobiety.

Zarówno Sejm jak i Prokurator Generalny/Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wnioskowali, aby zaskarżone przepisy uznać za niezgodne z konstytucją. Ostatecznie Trybunał Konstytucyjny przychylił się w czwartek do ich wniosku.

bDHHlPVP
Zobacz także: Trybunał Konstytucyjny. Ten wyrok zmieni życie Polek na lata. "Krańcowe zniewolenie kobiet"

Pod przewodnictwem kontrowersyjnej prezes Julii Przyłębskiej Trybunał ogłosił w czwartek, że aborcję ze względu na ciężkie i nieodwracalne upośledzenia płodu albo nieuleczalną choroby zagrażającą jego życiu uznaje się za niezgodną z polską konstytucją.

Przed budynkiem Trybunału zgromadzili się zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy zaostrzenia zakazu aborcyjnego. Wśród nich pojawiła się Kaja Godek. Naczelna orędowniczka odebrania Polkom prawa do decydowania o własnym ciele nie miała na twarzy maseczki, fotoreporterzy mogli więc bez problemu uwiecznić malujący się na jej twarzy szeroki uśmiech.

bDHHlPVV

Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara, decyzja Trybunału Konstytucyjnego powinna być poprzedzona "rzetelną, publiczną debatą", podczas której wszystkie strony mogłyby przedstawić swoje racje. Tak się jednak niestety nie stało.

Czy Polskę czeka teraz kolejna fala protestów?

bDHHlPVW
bDHHlPWq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(836)
Teresa
4 tyg. temu
PANI Godek odtąd do konca Jej życia będą towarzyszyły złe myśli kobiet, ktore mają niepelnosprawne, cierpiące dzieci. Złe mysli kobiet, ktore umierają zostawiając swoje niepełnosprawne dziecko. Jestes przeklętą.
leila
4 tyg. temu
No to teraz domy dziecka zapełnią się tymi "uratowanymi dzieciątkami" z zespołem Downa, do Fundacji Gajusz i innych trafią dzieci z wrodzonymi wadami letalnymi, będą tam powoli umierać... Bo nie każdy rodzic poradzi sobie z takim dramatem, nie każdy udźwignie ten ciężar, nie każdy jest bohaterem. Nie można nikogo zmuszać do heroizmu. Miejsce Polska system samowolka...
Holenderka
3 miesiące temu
Usunelam ciaze blizniacza - zdrowe dzieci, bo to nie byl ten czas. Urodzilam pare lat pozniej zdrowe dziecko. Moja mama tez usunela kiedys trzecie dziecko, bo ich nie stac bylo na trzecie i mieli za male mieszkanie. Aby uniknac niechcianej ciazy poddalam sie sterylizacji. Nie macie kompletnie zadnego wplywu na nasze zycie mimo praw i zakazow - jedynie nabijacie kase innym. To wszystko. Oczywiscie teraz nie mieszkam juz w Polsce - chory kraj, chora mentalnosc, nienawisc, brak tolerancji, nieuczciwosc i korupcja.
bDHHlPWr
ssaa
4 miesiące temu
Moja przyjaciółka zaszła w wyczekaną ciąż i okazało się, że dziecko jest bez nosa, bez ręki, druga to kikut, część głowy wykształcona. I decyzja: rodzic lub nie. Usunęli i co? I mają 2 zdrowych ślicznych chłopców, a tak siedziałabym w chacie z hybrydą człowieka... i życia dziewczyna by nie miała.
andzia
4 miesiące temu
Dlaczego ta pani nie ma przysłoniętej twarzy? To kpina, w zbiorowisku ludzi (obok niej gościu z odsłoniętym nosem), szczerzy się i jest potencjalnym rozsiewnikiem covidu. Może tak każdy z nas to gdzieś zgłosi? Przecież to jawne narażanie innych na zagrożenie.
alabb1
4 miesiące temu
Kto zadzwoni do rodziców z Gratulacjami,że właśnie się im urodziło cudowne dziecko z.....Zespołem Downa!!!!!! No Kto?????
amol
4 miesiące temu
Czy to krasnoludki wybrały nam takich polityków??? Podziękujcie sobie i swoim rodzinkom.
Kas
4 miesiące temu
wiele spraw jest niezgodnych z konstytucją a jest wykonywane. straszne to co się dzieje
gosc
4 miesiące temu
Ta Kobieta nie ma czasami zoltych papierów
Też matka
4 miesiące temu
Panie z PIS które opowiadają że urodziły dzieci niepełnosprawne są przepełnione radością że teraz inne kobiety też muszą urodzić chore dzieci, muszą cierpieć tak jak one. One nienawidzą te matki które mają dzieci zdrowe. Kiedy moje dziecko po długiej chorobie nowotworowej zmarło w wieku 10 lat, ja w swojej żałobie też czułam ulgę kiedy dowiadywałam się o czyjejś śmierci. Długa terapia pozwoliła zmienić moje zachowania. Nikt nie musi cierpieć bo cierpię ja. Panią też doradzam terapię to jest chore co wy robicie i jak się zachowujecie. Dlaczego Was nie ma przy Waszych chorych dzieciach jak prawdziwe matki tylko robicie kariery i narzucacie innym co jest dla nich dobre. A co jest dobre dla Waszych niepełnosprawnych dzieci? Niech się inni nimi zajmują bo wy jesteście stworzone do wyższych celów. Hipokryzja !
Kasia
4 miesiące temu
Każda aborcja to morderstwo...nie ma żadnego wytłumaczenia...Bóg daje nam życie i tylko on ma prawo je odbierać
marcin
4 miesiące temu
WSTYD i HAŃBA, przecież to matka ma prawo wyboru, czy da radę czy nie, wiecie jaka to trauma dowiedzieć się że dziecko ma poważne wady i umrze albo będzie do końca życia roślinką. A już nie mówię że ma urodzić dziecko gwałciciela. CZY WY JESTEŚCIE AŻ TAK BEZDUSZNI ?????????????
hela
4 miesiące temu
tak bardzo niewiarygodne, ze z pewnoscia nie prawdziwe, ze tak pozostanie. Prezes zrobil to po cos...
bDHHlPWj
Maseczka
4 miesiące temu
W tej chwili to jest bydlęckie niszczenie kobiet, które wracają pamięcią do wydarzeń nawet sprzed wielu lat, kiedy to znalazły się w tragicznej wręcz sytuacji w swoim życiu i zamiast cieszyć się urokami macierzyństwa, zmuszone były wybrać trumnę swojemu dziecku. Kobiety kobietom zgotowały taki los. To tylko w Polsce. Za brak maseczki w miejscu publicznym to min.500 zł a ta kobieta z szyderczym uśmiechem zapłaciła? Jak rozumiem, to policja była i co nic? Żadnej kary? Sąsiadka jak wyszła na 5 z psem na ranem bez maseczki to od razu mandat. Dziwię się żonom naszych rządzących, że nigdy nie wypowiadają się w sprawach kobiet. Ś.P. Pani Maria Kaczyńska była Prawdziwą Pierwszą Damą. My kobiety, jesteśmy pozostawione same sobie. Ale wygramy, bo mamy siłę, będzie ciężko, ale zwyciężymy.
...
Następna strona
bDHHlPWL