Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Zaangażowana Małgorzata Trzaskowska o potencjalnym ograniczeniu prawa do aborcji: "Dajcie nam DECYDOWAĆ O SOBIE"

248
Podziel się

W środę małżonka prezydenta Warszawy udostępniła post, w którym, w towarzystwie córki, przekazała wszystkim swoje stanowisko w sprawie. "Zaufajcie nam" - zaapelowała.

Zaangażowana Małgorzata Trzaskowska o potencjalnym ograniczeniu prawa do aborcji: "Dajcie nam DECYDOWAĆ O SOBIE"
Małgorzata Trzaskowska bierze udział w akcji #WyrokNaKobiety (Instagram.com, ONS.pl)
bDogEwzV

Małgorzata Trzaskowska jeszcze w lipcu była na językach niemal całej Polski. Wszystko oczywiście za sprawą ubiegania się jej męża Rafała o najwyższy urząd w kraju. Choć ostatecznie wyścig o prezydenturę wygrał Andrzej Duda, to jego kontrkandydat snuje dziś realne plany zbudowania własnego ruchu. W działalność społeczną wciąż angażuje się też jego małżonka.

Choć dziś emocje związane z wyrobami prezydenckimi już dawno opadły, to dyskurs medialny w kraju wciąż dominują bieżące tematy społeczno-polityczne. Jednym z nich jest czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który ma dotyczyć przepisów aborcyjnych. Ma on zdecydować, czy przerywanie ciąży ze względu na ciężkie wady płodu jest zgodne z Konstytucją. Do tej palącej kwestii odniosła się już m.in. Kinga Rusin.

bDogEwzX
Zobacz także: Wybory 2020. Spędziliśmy dzień z Małgorzatą Trzaskowską. Takich tłumów się nie spodziewaliśmy

Teraz głos w sprawie postanowiła zabrać również Małgorzata Trzaskowska. W środę małżonka byłego kandydata na urząd prezydenta RP udostępniła zdjęcie z hasztagiem #WyrokNaKobiety. Na zdjęciu widzimy też jej córkę, Olę, z napisem na dłoni "powiedz komuś". Udostępniony post Trzaskowska podpisała krótkim apelem, w którym przekonuje, że kobiety powinny mieć możliwość same o sobie decydować.

bDogEwAd

Dajcie nam, kobietom, decydować o sobie. Jesteśmy mądre, rozważne i odpowiedzialne. Zaufajcie nam - napisała żona Rafała Trzaskowskiego.

W komentarzach oczywiście nie zabrakło słów poparcia dla jej słów. Pojawiło się też wiele wyrazów uznania za wsparcie i solidarność z kobietami w tym niepewnym czasie.

Myślicie, że w ślad za nią i Kingą pójdą niebawem kolejne osoby publiczne?

bDogEwAe
bDogEwAf
bDogEwAy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(248)
lola
miesiąc temu
nawet głowe umyła do zdjęć.......powiedz komuś....,że twój mąż nie radzi sobie z urzędowaniem!!
CHŁOPCY
miesiąc temu
Dała głos żona Rafała Czajki-Czaskowskiego, pseudonim z dyskoteki „Mojemiasto” - „złotego chłopca Platformy Obywatelskiej Number 2”, który zmęczony pracą, a nie lubi pracować, zniknął kilka dni temu, po utworzeniu swojego Ruchu. Być może pociesza w areszcie Sławomira Nowaka, czyli „złotego chłopca Platformy Obywatelskiej Number 1”?
:-(
miesiąc temu
Wtedy decydujesz nie tylko o sobie, ale o malutkim człowieczku, który sobie w Tobie rośnie, którego stworzyłaś z drugą osobą. Choć nie jestem za aborcją, to uważam że obecny kompromis aborcyjny jest ok. Mogę jakoś zrozumieć aborcję w skrajnych przypadkach, np gwałtu, ale aborcja na życzenie, bo np mieszkanie za małe ( już była taka celebrytka, co z tego powodu usunęła) to zwykły egoizm i bezduszność. Czy raka kobieta może szczerze powiedzieć, że kocha swoje pozostałe dzieci?
bDogEwAz
Emeryt
miesiąc temu
Dajcie Z nią spokój.
Kobieta
miesiąc temu
Jestem kobieta, zgadzam sie na aborcje w przypadku gwaltu lub powaznych wad genetycznych. Do Pan, ktore chcialyby aby aborcja byla dostepna ogolnie ( bo np. nie ten czas, kariera, za male mieszkanie ), mam tylko jedno pytanie... Czy nie uwazacie, ze ojciec dziecka, tez powinien byc osoba decyzyjna w tej sprawie? Bo wszyscy tu uzywaja argumentu, ,,moje cialo moja sprawa,,, ,,dajcie nam decydowac,,, a gdzie miejsce na zdanie drugiego z rodzicow? Jesli mamy rownouprawnienie, to chyba zdanie ojca tez powinno byc brane pod uwage. Ok, to kobieta jest w ciazy, przezywa porod itd, ale finalnie to dziecko ma dwoje rodzicow. Nie tylko matke. Czy kobieta, mezatka, powinna moc usunac dziecko bez zgody i wiedzy meza? Dla mnie to troche nieetyczne jednak...
Najnowsze komentarze (248)
pik
miesiąc temu
ależ ta kobieta jest piękna alternatywnie
terka
miesiąc temu
Pani Trzaskowska, to bzdura, że kobiety decydują same o sobie! Wszystkie domagające się aborcji decydują o życiu dziecka. Pani dzieci również przechodziły każdy z etapów rozwoju do poczęcia do narodzin. Im Pani dała szansę za życie tylko dlatego, że były zdrowe? A gdyby u córki przed narodzeniem stwierdzono ciężką wadę genetyczną? ... bez komentarza!
Pola
miesiąc temu
Nie chcesz mieć dzieci wysterylizuj męża i po sprawie. Dlaczego mężczyzna nie bierze środków antykoncepcyjnych.... bo jest mądry
ala
miesiąc temu
Gratuluję wszystkim głosującym na PiS. Niech pińcet plus pokryje wam ewentualne koszty terapii i utrzymania dziecka z niepełnosprawnością albo koszty terapii dla samej siebie/swojej małożonki/dziewczyny po urodzeniu martwego dziecka.
hohohooo
miesiąc temu
Ile aborcji już sama zrobiła
mowa
miesiąc temu
Na dziecko nie wolno nakrzyczeć, klapsa też nie wolno , ale można je usmiercić w zarodku!
enter
miesiąc temu
Czajka, czajka no problem
xd
miesiąc temu
kobiety mogą sobie robić z własnym ciałem co tylko chcą - i poddwać się tylu aborcjom ilu zapragną - tylko niech się najpierw same zapłodnią. Trzeba szonom znowu homonto pozakładać bo się zapominają, gdzie ich miejsce.
bDogEwAr
lolo
miesiąc temu
szkoda że jej mamusia nie zdecydowała o aborcji, wszystkich by was nie było i byłby święty spokój, tak jak jest teraz jest OK, aborcja na życzenie, trzeba było się zabezpieczyć i pomyśleć a nie gzić się na prawo i lewo
Paweł Kuś
miesiąc temu
Piękne słowa w komentarzu „NIE!” Gratuluje, szkoda ze tak mało osob o tym mysli.. to jest niedopuszczalne, aby myśląc o swoim wygodnictwie zabijać innych... Współczuje państwu trzaskowskim dzieciom, jak bym był na ich miejscu w wielu nieco starszym to chyba miałbym im za złe za te słowa kampanie wspieranie takich grup osob more chc
Swiadoma
miesiąc temu
Wybór kobieta ma gdy decyduje o tym z kim idzie do łóżka i jak się zabezpieczy, to jest jej prawo i obowiązek jeśli nie chce z tego sexu dzieci, jeśli jednak się nie zabezpiecza to musi się liczyć z tym, że może się zdarzyć że zajdzie w ciążę, czy można jej zabic dziecko tylko dlatego że była bezmyślna? Decydujmy wtedy, gdy ma to sens, gdy możemy takiej niechcianej ciąży zapobiec a nie wtedy gdy mleko się rozleje...
Marza
miesiąc temu
Trzeba było swoje dzieci zabić, byś miała więcej czasu na pisanie tych głupot. A nie inne kobiety zachęcać. Podłe. Że Matce może taka myśl przejść przez głowę....
Polak
miesiąc temu
wiem ze zbyt wiele wymagam od tej osoby ale powinna załapać że w temacie aborcji to nie do końca decyduje wyłącznie o sobie.......no ale to zbyt wiele do ogarnięcia...
Nie!
miesiąc temu
Jak byłam dzieckiem to walczono by nie bić dzieci. Dzisiaj ludzie walczą o prawo by je zabijać.
...
Następna strona
bDogEwAT