Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Kinga Rusin o przepisach ograniczających prawo do aborcji: "Nie godzę się, żeby ważne decyzje w imieniu kobiet PODEJMOWALI MĘŻCZYŹNI!"

1472
Podziel się

W najbliższy czwartek Trybunał Konstytucyjny zamierza wydać wyrok w sprawie konstytucyjności przerywania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu, co zdecydowała się skomentować celebrytka.

Kinga Rusin o przepisach ograniczających prawo do aborcji: "Nie godzę się, żeby ważne decyzje w imieniu kobiet PODEJMOWALI MĘŻCZYŹNI!"
Kinga Rusin angażuje się w sprawę aborcji (ONS)
bDzZBRcl

Niedawno Kinga Rusin zakończyła swoją wieloletnią przygodę z Dzień Dobry TVN. W związku z większą ilością czasu "reporterka bez granic" skupia się obecnie między innymi na promowaniu swojej marki kosmetycznej oraz pielęgnowaniu dzielonej z innymi znanymi koleżankami pasji, jaką jest jazda konna.

Kinia wciąż prowadzi instagramowy profil, gdzie na bieżąco informuje fanów, co u niej słychać, zawiadamia o kosmetycznych nowościach i dzieli się zdjęciami z ważnych wydarzeń.

bDzZBRcn
Zobacz także: Kinga Rusin snuje o przyszłości córek

W ostatnim poście postanowiła dla odmiany poruszyć wyjątkowo ważną kwestię polityczno-społeczną. Chodzi o wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który ma dotyczyć przepisów aborcyjnych. Już w najbliższy czwartek TK ma zdecydować, czy przerywanie ciąży ze względu na ciężkie wady płodu jest zgodne z Konstytucją. Dziennikarka zdecydowała się zatem wystosować apel do członków sądu konstytucyjnego.

bDzZBRct

W najbliższy czwartek tzw. Trybunał Konstytucyjny zdecyduje, czy przepisy o przerywaniu ciąży ze względu na ciężkie wady płodu są zgodne z Konstytucją. Apeluję do sumień członków TK: W tym strasznym momencie, kiedy kobieta dowiaduje się o nieodwracalnym uszkodzeniu płodu, pozwólcie jej samej podjąć tę bardzo trudną decyzję, co dalej ma robić! - pisze pod swoim najnowszym selfie zaangażowana w kwestie praw kobiet 49-latka i dodaje:

Zmuszanie kobiety do donoszenia, wbrew jej woli embriopatologicznej ciąży i urodzenia dziecka bez mózgu, bez narządów wewnętrznych czy zdeformowanego, a później patrzenia na jego cierpienia i często agonię jest skazywaniem jej na niewyobrażalne tortury, rozpacz, niekończący się psychiczny i fizyczny ból, na depresję i długotrwałą traumę - kontynuuje, by następnie zaprezentować swój punkt widzenia jako matki:

Sama jestem matką i mam dwie córki, nie godzę się, żeby tak ważne decyzje w imieniu kobiet podejmowali mężczyźni (w TK jest ich 13 na 15 członków(!), 72% polskich parlamentarzystów to mężczyźni). Prawo dotyczące zdrowia i życia kobiet musi być stanowione z ich udziałem, akceptacją i poparciem. Nie jesteśmy nieme ani ubezwłasnowolnione, mamy równe prawa i nie zgadzamy się na przedmiotowe traktowanie - czytamy.

Pod swoim wpisem Kinga mogła liczyć na szereg słów poparcia ze strony innych internautek.

bDzZBRcu

Myślicie, że o podobne wpisy pokuszą się jej koleżanki z branży?

bDzZBRcv
bDzZBRcw
bDzZBRcO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(1472)
kasia
3 miesiące temu
Nie każda kobieta jest psychicznie gotowa na urodzenie i wychowywanie dziecka,które już w okresie płodowym wykazuje takie zmiany w swoim organizmie,które uniemożliwiają mu zdrowe i w pełni satysfakcjonujące życie.To powinna być dobrowolna decyzja każdej kobiety a nie przymus.Bo to właśnie na kobietach zostaje złożony cały ciężar trosk i odpowiedzialności za to nowe życie zależne od opieki innych osób......przez długie lata
Olka
3 miesiące temu
perspektywa mężczyzn: dość krótko się znamy, pierwsze dwa miesiące idziemy do łóżka, mówię że tylko z zabezpieczeniem - prezerwatywą robi smutną minkę, kręci głową, że no dobra ale on wtedy MNIEJ CZUJE>. Spoko mniej czuje, ale ciekawe co by poczuł (i jak odpowiedzialnie się zachował) jakby się okazało że przekazał mi jakąś chorobę, lub bym radośnie oznajmiła że dzięki temu że więcej poczuł będziemy rodzicami
ala
3 miesiące temu
skoro wazektomia jest prostym i łatwym i odwracalnym zabiegiem to może powinniśmy wszystkich chłopów, do momentu w którym chcą mieć dzieci, jej poddawać? A nie przecież tylko w kobiece ciała rząd chce ingerować i nakazywać, zapomniałam.
bDzZBRcP
Ela
3 miesiące temu
Przeciwnicy aborcji powinni wybrać się do domu dziecka, lub spotkać raz w życiu dziecko z nieodwracalną wadą genetyczną. Kiedy zobaczą smutek i rozpacz w oczach dzieci, może zmienią zdanie co do skazywania ich na taki samotny los.
Ania
3 miesiące temu
Uważam, że jeżeli któraś z Was nie ma jeszcze swoich dzieci to naprawdę nie wie co to znaczy gdy dowiafujesz się, że dziecko, które nosisz w sobie jest nie uleczalnie chore. Kobieta w ciąży pragnie tylko jednego- żeby jej dziecko było zdrowe, sama urodziłam dziecko i nie wiem jak bym się zachowała gdyby okazało się, że z dzieckiem jest coś nie tak. Jeżeli nie masz swoich dzieci i nie przeżyłaś porodu to nie masz pojęcia o czym mówisz. Myślę, że mężczyzna nawet ten który jest ojcem nigdy nie przeżyje tego tak bardzo jak matka.
Najnowsze komentarze (1472)
qwerty123
3 miesiące temu
podoba mi się
ilonka
3 miesiące temu
dobre podejście
karyna
3 miesiące temu
popieram kobiet!
adrianna
3 miesiące temu
Kinga ma rację, popieram!
aneta
3 miesiące temu
wielki szacun!
nika
3 miesiące temu
dramat
solomia
3 miesiące temu
Boże w jakim państwie my żyjemy!
olga
3 miesiące temu
Nie mogę uwierzyć, że to się dzieje, kiedy to już się skończy?!
bDzZBRcH
ada
3 miesiące temu
Bardzo smutne czasy nastały dla kobiet, niestety
iga
3 miesiące temu
straszna rzeczywistość, szkoda że tak się dzieje
solo
3 miesiące temu
jeszcze będzie dobrze
michalina
3 miesiące temu
razem to zmienimy
iza
3 miesiące temu
jest Pani Wielka
kamil
3 miesiące temu
podają dobry przykład
...
Następna strona
bDzZBRdj