Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kożuchowska: "Zaszłam w ciążę dzięki naprotechnologii"

443
Podziel się

Urodziła pierwsze dziecko w wieku 43 lat. "Kiedy już byłam w ciąży, pani doktor powiedziała, że miałam dwa, może trzy procent szans".

Kożuchowska: "Zaszłam w ciążę dzięki naprotechnologii"
bDUMKBYR

Małgorzata Kożuchowska rok temu, w wieku 43 lat urodziła pierwsze dziecko. Aktorka od początku zapewniała, że nie skorzystała z metody in vitro, którą wyklucza ją bowiem jej katolicki światopogląd. W najnowszej Vivie ujawnia, że poddała się naprotechnologii.

Chyba po raz pierwszy w życiu zajęłam się na poważnie swoim zdrowiem - wspomina. Bo coś takiego jak "zdrowie" w zasadzie wcześniej w moim życiu nie istniało. Nie zdecydowałam się na metodę in vitro. Postanowiłam zawalczyć o dziecko inaczej. Miałam szczęście, trafiłam na wspaniałą doktor endokrynolog, panią Katarzynę Jankowską, która oprócz tego, że jest świetnym fachowcem, ma to coś, co jedni nazywają intuicją, inni darem.

Okazało się, że wcześniej byłam traktowana bardzo schematycznie. Dzięki niej poddałam się naprotechnologii, metodzie, która indywidualnie podchodzi do każdej kobiety. Po dwóch miesiącach leczenia byłam w ciąży. I dopiero wtedy pani doktor przyznała mojemu mężowi, że z badań wynikało, że miałam może dwa, trzy procent szans na posiadanie dziecka. Oczywiście miałam też ogromne szczęście.

bDUMKBYT

Naprotechnologia, której skuteczność kwestionuje większość środowisk lekarskich w Polsce, jest metodą leczenia niepłodności, akceptowaną przez Kościół.

Doktor Maciej Barczentewicz z lubelskiej przychodni Macierzyństwo i Życie, zapewnia jednak, że daje bardzo dobre wyniki.

Dajemy 40-50 procent szans na sukces, jeśli pacjenci przejdą przez cały algorytm leczenia - komentuje w Fakcie. Diagnostyka plus leczenie trwa od 18 do 24 miesięcy. Czasami potrzebna jest interwencja dietetyczna i psychologiczna.

bDUMKBYZ
bDUMKBZu
KOMENTARZE
(443)
gość
5 lata temu
no i super!!! Jest powód do radosci!!!
Gość
5 lata temu
Ładna skubana :)
Gość
5 lata temu
Jak każda
bDUMKBZv
on
5 lata temu
tak, tak i zawijał je w te sreberka... lepiej niech zamilknie jak ma gadać głupoty.
gość
5 lata temu
pierwsze słyszę :P ale widocznie to jest tak jak z homeopatią - na jednych działa, na innych nie. Pewnie bardzo wierzyła w to, że się uda, skoro już po 2 miesiącach zaszła w ciążę.
Najnowsze komentarze (443)
ZaZa
11 miesięcy temu
Ha! Ha! Ha!
Gość
4 lata temu
Katolicki światopogląd nie przeszkadza jej za to latać z dziurą na dupsku
gość
4 lata temu
In vitro ,in vitro pani matko Boska Kożuchowska . Dziadek kościelny Rydzyka nie chce wnuka z in vitro?
gość
5 lata temu
Czyli nie wiedziała kiedy ma dni płodne? Tego uczy ta pseudonauka.
gość
5 lata temu
kurcze, kto by zwracał uwagę na opinię kościoła, co ona myśli, że księża są tacy święci i postępują tylko według reguł kościoła katolickiego? dziwne jakieś...
gość
5 lata temu
no u niej to pewnie żadnej metody nie bylo tylko niepokalane poczęcie
gość
5 lata temu
rany, ona mysli że ktoś jej w to uwierzy? Matka Boska Kożuchowska
alutka
5 lata temu
g****a pisiara.Chyba niepokalanie poczęła-stare b****o opowiada glupoty.
bDUMKBZn
gość
5 lata temu
a ja dzieki mezowi
gość
5 lata temu
Naprotechnologia to określenie diagnostyki i leczenia po prostu za wyłączeniem in vitro, czyli metod inwazyjnych, żadne czary mary. To tak jakby krople do nosa, antybiotyk etc były teraz nazwane naprotechnologią - a to po prostu leczenie, zwyczajna diagnostyka. Ktoś ogół leczenia i diagnostyki określił jednym terminem, zamiast leczenie i diagnostyka zgodna z poziomem wiedzy medycznej. I tyle. Wielkie halo. Naprotechnologia to też IUI czyli inseminacja - a tak kochani, to też, i udrażnianie jajowodów też. I pobieranie nasienia też.
gość
5 lata temu
srały muchy będzie wiosna..... ta cudowna metoda nazywa się IN VITRO :)
gosc
5 lata temu
jest w każdym serialu ,na każdej okładce a teraz p*****y, że kobiety mają czekac może ciąża sie zdarzy po 40 ! kiedy media nas uwolnia od tego babiszona!!
gość
5 lata temu
pudlu nie p*****l, że lekarze niby kwestionują skuteczność naprotechnologii. Napro ma dużo większą skuteczność niż invitro. Ale widać kliniki invitro też się zrzucają na pisanie bzdurnych tekstów.
gość
5 lata temu
fajna babka
...
Następna strona
bDUMKBZP