Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Anja Rubik komentuje słowa Andrzeja Dudy o społeczności LGBT: "Czego się tak boisz, prezydencie?"

239
Podziel się:

Modelka uważa, że uprzedzenia wobec osób nieheteronormatywnych wynikają ze strachu polityków prawicy przed innością. "Wszyscy się czasem boimy" - "pociesza" ich Anja.

Anja Rubik komentuje słowa Andrzeja Dudy o społeczności LGBT: "Czego się tak boisz, prezydencie?"
Anja Rubik komentuje słowa Andrzeja Dudy o społeczności LGBT (ONS.pl)

Anja Rubik bez wątpienia jest jedną z osób, które mocno angażują się w publiczną debatę o kwestiach światopoglądowych. Modelka nie tylko walczy o rzetelną edukację seksualną w Polsce, lecz także głosi swoje poglądy w kwestiach związanych z prawami kobiet czy aborcją. Czasem zdarza jej się też wchodzić w polemikę z osobami, które widzą niestety świat w zupełnie inny sposób.

Kolejną okazją do tego, aby Anja Rubik mogła zaangażować się w słusznej sprawie, stały się niedawne słowa polityków prawicy o społeczności LGBT. W ciągu zaledwie kilku dni dowiedzieliśmy się, że Jacek Żalek i Andrzej Duda uważają osoby nieheteronormatywne za "ideologię, a nie ludzi", a Przemysław Czarnek przekazał im z kolei, że "nie są równi normalnym obywatelom". Wszyscy spotkali się zresztą z ogromną krytyką.

Teraz do tych "natchnionych" wywodów odniosła się właśnie modelka, która, w przeciwieństwie do nich samych, postawiła na wyważoną odpowiedź. W niedzielę rano Anja opublikowała post w swoich mediach społecznościowych, w którym szuka wytłumaczenia dla tak karygodnych wypowiedzi ze strony głowy państwa. Rubik sądzi, że uprzedzenia Dudy wynikają ze strachu przed innością i postanowiła go nawet pozdrowić w imieniu swoim i osób, które obraził.

Czego się tak boisz, prezydencie Duda? Nie martw się, wszyscy się czasami boimy, z różnych powodów. Rasizm, homofobia, uprzedzenia pochodzą tylko ze strachu. W imieniu odważnych, w imieniu uprzejmych i w imieniu każdej mniejszości społecznej przesyłam miłość i otuchę. Możemy prezydentowi pomóc i wytłumaczyć, jak żyć bez strachu i bez tej nienawiści dla innych Polaków. Pozdrowienia ode mnie i społeczności LGBT+ - napisała Anja na Facebooku.

Kilka godzin później Andrzej Duda wystosował swoją "odpowiedź" do zagranicznych mediów, które nie zostawiły na nim suchej nitki. Ten fakt również nie umknął modelce, która udostępniła jego słowa w swoich mediach społecznościowych i podziękowała za "wyjaśnienie". Sądząc po komentarzach zarówno polskich, jak i zagranicznych mediów, nie wszyscy potraktowali intencje prezydenta poważnie.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że zarówno Andrzej Duda, jak i Przemysław Czarnek żalili się w niedzielę, że ich słowa zostały "wyjęte z kontekstu". Niestety wciąż nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie kontekstu, w którym brzmiałyby one choć trochę lepiej...

Zgadzacie się z Anją?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(239)
AGGE
2 lata temu
Ciągle mówimy o równości i tolerancji. A gdzie jest ta tolerancja jeżeli mam inne poglądy ? Muszę akceptować LGBT bo tak jest ok, w przeciwnym razie jestem homofobem.
Jsjs
2 lata temu
Nie mieszka tu, a najwięcej ma do powiedzenia, sr*ając w dodatku we własne gniazdo i robiąc z Polaków najgorszych w oczach całego świata, bo swoje elaboraty daje oczywiście również w języku angielskim. Szkoda, że nikt nie pamięta z lekcji historii oraz różnych wydarzeń historycznych, nieopisywanych na lekcjach, jaka Polska była gościnna dla innych podczas wszystkich wojen, ale pewnie, jesteśmy narodem wrogim i niegościnnym. Wymiotować się chce juz tym LGBT, bo zamiast przekonywać do siebie to zrażają.
Gość
2 lata temu
Pani modelka narzuca nam, że jesteśmy rasistami? Ja nie czuję się rasistką. Proszę nie obrażać Polaków. Ok?
Maddeczka
2 lata temu
Dlaczego mniejszość tak strasznie narzuca się większości. I to wszystko pod egidą polityki
Pff
2 lata temu
Ech starają się przekreccać, manipulować i wyrywać z kontekstu słowa prezydenta...brutalna kampania czeslawaczaskoskiego i jego celebrrr... Nie dajcie się nabrać. PAD nikogo nie wyklucza. Nie zgadza się tylko m.in. na manipykowanie dziećmi w szkołach.
Najnowsze komentarze (239)
Waldek
2 lata temu
Brawo Anja
BCD
2 lata temu
Ania Rubik - modelka, w jakiej dziedzinie może być autorytetem? Myślę ze może być znawczynią zachowania się na wybiegu, może trochę znać się na modzie na kształcie ciała modelek, ewentualnie na seksie i wyuczonym zawodzie. Stawianie tej pani na równi ze znawcami etyki jest zwykłym wynaturzeniem dziennikarskim i liczeniem na miernotę osób zaglądających na tą stronę
CHWALA
2 lata temu
TYLKO PIS I TYLKO DUDA ---NAJLEPSZA PARTIA ----NAJLEPSZY PREZYDENT PO 89 ROKU I TAK MU DOPOMOZ BOG
Ttty
2 lata temu
A kto to jest Rubik???
polski abdul
2 lata temu
Co taka deska może wiedzieć o życiu normalnego Polaka
Masakra
2 lata temu
Nie da się tej kobiety ani słuchać ani czytać jej wpisów. Aż głowa boli. Straszna jest i straszne jest to, że tak bredzi.. I to jeszcze w dwóch językach, a z jakimi błędami. Porażka.
Aga
2 lata temu
Aniu, a w jakiej dziedzinie jesteś autorytetem ? Jaką uczelnię skończyłaś ? Czy masz doktorat lub habilitację, a może profesurę ? Oby się nie okazało, że podstawówkę lub szkołę średnią. Nawet mąż - uciekł !
Masakra
2 lata temu
Kim ona wogole jest?!!
jakajaka
2 lata temu
pani rubki, ja się boje takich ludzi jak pani , wykorzystując swoja popularność lansuje pani zlo i popiera je pani ,trzeba o tym jasno mowic nikt pani nie nienawidzi tylko upomina bo taki jest obowiązek upominać, być sola w oku , mnie musi pani mnie sluchac , ale może sie pani zastanowi nad sobą..jest jeszcze czas
Jaa
2 lata temu
W jakim my świecie żyjemy, że ktoś taki jak Anja Rubik jest brany za autorytet w jakiejkolwiek dziedzinie?!
Ktoś
2 lata temu
Najwięcej złego dla środowiska LGBTQ+ robi samo to środowisko. Znam mnóstwo homoseksualistów, którzy są zażenowani poczynaniami tych ludzi...
Jola
2 lata temu
Pamiętam zdjęcia z zeszłorocznych parad równości. Transseksualistow przebranych za Matkę Boską oraz innych uczestnikow parodiujących procesję Bożego Ciała z wyciętą pochwą zamiast Monstrancji. Tolerancja? Akceptacja? SZACUNEK? Może jeśli wymaga się tego od innych warto się upewnić, że dla nas samych nie jest to obce pojęcie!
Suv
2 lata temu
Tu nawet już nie chodzi o LGBT. Prezydent Polski gada głupoty prawie na każdy temat i to jest PROBLEM
gosza233
2 lata temu
Za obrazę Prezydenta kraju powinna być kara, najlepiej wsadzać do więzienia. Nie ważne kto jest na ty stanowisku, ważne że jest to głowa państwa. Ale jak ktoś za dziecka nie ma wpajane do głowy, że ludzi na takim stanowisku powinno się szanować, czy zasady dobrego wychowania, niech nie daje przykładu innym.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie