Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Wzburzona Kaja Godek grozi Anji Rubik SĄDEM: "Będzie żądanie wysokiego odszkodowania"

2437
Podziel się

Działaczka pro-life, która już niebawem będzie usiłowała przeforsować w Sejmie projekt "Zatrzymać aborcję", najwyraźniej poczuła się urażona krytyką ze strony modelki. Zaskoczeni?

Wzburzona Kaja Godek grozi Anji Rubik SĄDEM: "Będzie żądanie wysokiego odszkodowania"
Kaja Godek pozywa Anję Rubik (ONS.pl, East News)
bDXWMYPV

Anja Rubik od lat angażuje się w liczne akcje społeczne i obywatelskie. Modelka walczyła już o sensowną edukację seksualną w szkołach, próbowała okiełznać kryzys ekologiczny, a we wtorek pokazała swój wyraźny sprzeciw wobec projektu "Zatrzymaj aborcję", którego "twarzą" jest Kaja Godek. Rubik nie przebierała w słowach i jednoznacznie skrytykowała próbę zaostrzenia dotychczasowych przepisów.


Zobacz: Zaangażowana Anja Rubik wspiera strajk przeciw ustawie antyaborcyjnej: "Pani Godek chce, abym UMARŁA PODCZAS PORODU"


Pomysł, aby debatować o zdrowiu i życiu kobiet w cieniu zmagań społeczeństwa z COVID-19, wywołał ogromną falę krytyki. Jest to o tyle istotne, że nie mogą się teraz odbyć protesty, których celem jest przypomnienie Kai Godek i rządzącym o tym, że nie wszystkie kobiety podzielają ich poglądy na temat macierzyństwa. Przypomnijmy, że projekt "Zatrzymać aborcję" zakłada m.in. zakaz aborcji eugenicznej oraz karę do 5 lat pozbawienia wolności dla osób, które dopuszczą się usunięcia ciąży.


Komentarz Anji Rubik był jednocześnie jednym z pierwszych, które przedstawiały stanowisko gwiazd w tej głośnej sprawie. Modelka była oczywiście wyjątkowo krytyczna wobec pomysłów zawartych w projekcie działaczki pro-life i nie szczędziła jej wielu gorzkich słów.


Nie wiem, czy wiecie, ale pani Godek chce, abym umarła podczas porodu i zostawiła osierocone dziecko. Pani Godek chce, abyś Ty, zgwałcona, nie miała wyboru i była zmuszona urodzić dziecko gwałciciela. Pani Godek chce, abyśmy przez 9 miesięcy nosiły w sobie dziecko, wiedząc, że ono umrze tuż po porodzie lub będzie nieodwracalnie upośledzone. TAK! to mogę być JA, TY, Twoja CÓRKA, WNUCZKA, ŻONA czy MATKA. Ta ustawa dotyczy mnie, ciebie, każdej kobiety, każdego mężczyzny i każdej rodziny w Polsce! - żywiołowo komentowała sytuację.


Wygląda na to, że jej apel dotarł także do samej zainteresowanej, która poczuła się nim wyraźnie urażona. W efekcie Kaja Godek pokusiła się o udostępnienie stosownego posta, w którym informuje, że planuje pozwać Anję Rubik za zniesławienie. Ewentualne odszkodowanie chce przeznaczyć na "obronę życia".


Uprzejmie informuję, że sprawę zniesławiającej mnie wypowiedzi autorstwa p. Rubik przekazałam do Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris celem wszczęcia postępowania przed sądami. Będzie żądanie wysokiego odszkodowania od p. Rubik na obronę życia. #StopFakeNews - napisała działaczka pro-life na Facebooku.


Sądząc po komentarzach pod udostępnionym postem, reakcje na tę decyzję okazały się wyjątkowo skrajne. Nie zmienia to oczywiście faktu, że to jeszcze nie koniec całej sprawy, a w środę Kaja Godek będzie czytać obywatelski projekt o zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych...

bDXWMYPX
bDXWMYQd
bDXWMYQy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(2437)
Gosc
rok temu
Anję Rubik znam, ale tej drugiej jakoś nie bardzo, kim ona jest😀😉.
Kobieta
rok temu
Nie rozumiem jak można wycierać sobie w tak okrutny sposób twarz cierpieniem innych ludzi. Pomijam fakt, że decydowanie za zgwałconą dziewczynę, że ma urodzić dziecko oprawcy, bo NIE DA SIĘ USTALIĆ CZY TO FAKTYCZNIE Z GWAŁTU świadczy o tym, że ta Pani nie ma za grosz jakiejkolwiek empatii. Pomijam, że ta kobieta uważa, że lepiej umierać wtrakcie porodów niż ratować życie matki. Pomijam, że każe wychowywać ciężko chore dziecko bez względu czy ma się do tego warunki czy nie. To już powinno dać ludziom do myślenia, że ta osoba nie powinna być w rządzie. Ale jakim potworem trzeba być żeby zmuszać kobietę do urodzenia dziecka, które może po porodzie przeżyć tylko np kilka dni albo nawet godzin. I to nie kilka zwyczajnych dni ale godzin w męczarniach i bólu, bo no wady organizmu są tak duze, że lekarze nie mogą zaradzić temu, a skoro wcześniej było wiadomo, że dziecko umrze na pewno to można było temu zaradzić i nie narażać go na agonię. Co ta kobieta powie matce, która musiała przez kilka dni patrzeć na takie cierpienie swojego dziecka?! Ludzie obudźcie się i przestańcie dawać sobą manipulować
prawda
rok temu
Pani Kaju, sama ma pani dziecko z zepsołem Downa. Niech sie Pani nim zajmie a nie narzuca innym kobietom co mają robić. Niech pani sprawuje opieke nad swoim dzieckiem, bo tworzenie projektu ustawy itp nie trwa 5 min. Wygląda na to, że ma pani gdzieś swoje dziecko i woli zająć się absurdalną ustawą zamiast zaopiekować sie swoim dzieckiem. Może inne kobiety w przeciwieństwie do Pani chcą opiekować sie swoimi dziećmi w czasie kiedy czują się gotowe na bycie matką, a nie odstawiać dziecko z zespołem downa w kąt jak Pani
bDXWMYQz
Robią 61
rok temu
Od dawna mnie nie dotyczy ten temat ale mam córki wnuczka i serdecznie dość czytania wypowiedzi osób upośledzonych umysłowo co oni robią w rządzie?kupiłam książkę Ani o wychowaniu seksualnym w wieku 60 lat z ciekawości bo była krytykowana i co? NIC!tylko normalna wiedza o ciele człowieka jego funkcjonowaniu Szlag mnie trafia jak patrze na ten rząd moja 80 letnia Mama wszystkiego mnie nauczyła bez internetu i nawiedzonych katechetek Moja macica moje sumienie mój wybór w cywilizowanych warunkach niech zamkną gęby moje rówieśnikami co w latach młodości aborcję traktowaly jak środki antykoncepcyjne bo tabletki to był grzech Wstyd mi za żyje w tym kraju
pielęgniarka
rok temu
Pani Kaja posiada wielką miłość do życia drugiego człowieka, więc biegiem niech zasuwa do domów starców i zajmuje się chorymi, wtedy pogadamy, bo wyjść przed publiczność z wymalowanymi pazurkami i paplać za kasę to każdy potrafi!
Najnowsze komentarze (2437)
Shitstorm
6 miesięcy temu
Właściciele psów nierasowych - zbierzmy się na ceremonię zbiorowego gwałtu zoo na tej niszczycielce ludzi kochającej nieudane płody. Może jakiegoś owczarka hybrydowego pani nam spłodzi?
belferka
9 miesięcy temu
Pani Godek powinna zająć się swoim chorym (DOWN) dzieckiem. Podobno pracuje zawodowo za 3 i pół tysiąca( nie majątek) podobno ma 3 dzieci w tym jedno chore. Na pewno masę czasu spędza na projektowaniu życia innym kobietom i chce decydować , czy one mają urodzić i opiekować się roślinką lub dzieckiem z gwałtu. To ona chce podejmować decyzję , czyje życie ważniejsze , matki z np 3 dzieci w ciąży, która grozi jej życiu czy embriona. I niech się obywatelka Godek na KK nie powołuje , bo Święty ojciec kościoła i wybitny autor podręcznika bicia żony, Tomasz z Akwinu twierdzi ,że zarodek męski staje się człowiekiem(wstępuje w niego dusza) po 40 dniach od zapłodnienia , a zarodek żeński jako gorszy staje się człowiekiem po 90 dniach.Dlatego proponuję p. Godek zająć się własnymi dziećmi i dokształcić odrobinę nawet w tej kościelnej ideologii którą tak kocha. Według jej kościoła jest gorszym, uszkodzonym elementem. A może pan Godek zastosuje instrukcje Św. Tomasza z Akwinu wobec swojej żony.Tam nawet grubość kija jest podana
trex mags
rok temu
od kiedy podsumowanie faktow to znieslawienie?
maxx
rok temu
nie dziwie sie ze ta godek ma chore dziecko ..ktos tak durny nie moze miec zdrowego potomstwa szkoda tylko ze tym projektem chce zmusic innych do rodzenia chorych dzieci a to ma byc kara dla innych zeby nie mieli lepiej niz ta pozal sie boze aktywistka
JaKA
rok temu
Ale popis ciemnoty w kiepskiej skórze!
onw
rok temu
Pani Godek przecież nikt Ciebie nie zmusza do usuwania ciąży, bo nikogo to nie obchodzi. Rób ze swoim ciałem i życiem co chcesz ale wara Tobie od innych kobiet i to one mogą decydować o swoim życiu i zdrowiu.
Kuba1
rok temu
Kaja Godek najbardziej zacofana kobieta świata.Mam nadzieję panie Kaczyński że tak nisko pan nie upadnie by popierać to coś .
Obserwator
rok temu
Nie rozumiem, jak można poczuć się zniesławionym treścią, którą samemu się głosi i utożsamia z nią?
bDXWMYQr
Wódz
rok temu
Pani godek tez jest znana z wybiegów....po mleko i po bułki
koko
rok temu
A gdzie tu jest ta sławetna tolerancja światowej panny R?
Bulibus
rok temu
Rozumie że ta żałosna kobieta uznaje się za jakiegoś boga chcąc decydować o życiu innych ludzi. Moim zdaniem jej postępowanie ma coś wspólnego z choroba psychiczną
Nick
rok temu
to Bóg Jest Jedynym Dawcą Życia. Jeżeli tego nie zrozumiemy, to czeka nas zagłada
pielęgniarka
rok temu
Pani Kaja posiada wielką miłość do życia drugiego człowieka, więc biegiem niech zasuwa do domów starców i zajmuje się chorymi, wtedy pogadamy, bo wyjść przed publiczność z wymalowanymi pazurkami i paplać za kasę to każdy potrafi!
starsza
rok temu
CZY Godek wychowuje niepełnosprawne dzieci zabrane z domów opieki, domów dziecka i od kiedy to robi??
...
Następna strona
bDXWMYQT