Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Zaangażowana Anja Rubik wspiera strajk przeciw ustawie antyaborcyjnej: "Pani Godek chce, abym UMARŁA PODCZAS PORODU"

522
Podziel się:

Modelka opublikowała niezwykle emocjonalny wpis, w którym ostro krytykuje projekt "Zatrzymać aborcję". "To wyjątkowo okrutne, że w momencie kiedy potrzebujemy wsparcia, próbuje nam się odebrać prawo do decydowania o naszym życiu" - zaznacza.

Zaangażowana Anja Rubik wspiera strajk przeciw ustawie antyaborcyjnej: "Pani Godek chce, abym UMARŁA PODCZAS PORODU"
Anja Rubik krytykuje projekt, którego współautorką jest Kaja Godek (Instagram.com, East News)
bECAmZud

Anja Rubik już wielokrotnie udowadniała, że mocno angażuje się w sprawy społeczne i obywatelskie, które leżą jej na sercu. To dzięki jej inicjatywie swego czasu do księgarń trafiła książka SexEd, której celem było omówienie tego, co przez lata spychano na margines w polskich szkołach. Modelka brała też udział w licznych protestach i walczyła z kryzysem ekologicznym, z którym zmagała się niedawno Australia.


Zobacz: Anja Rubik porównuje Polskę z płonącą Australią: "To nie żart! To NIE JEST NORMALNE"


Anja nigdy nie ukrywała, że chce wykorzystywać ogólnoświatową rozpoznawalność w słusznych celach. Teraz ma ku temu kolejną okazję, bo do Sejmu wraca obywatelski projekt zakładający całkowity zakaz aborcji w Polsce. Kontrowersyjna inicjatywa Kai Godek budzi tym razem emocje nie tylko z powodu stawianych postulatów, lecz także czasu, w którym zdecydowano się o nich debatować. Mowa oczywiście o tym, że posłowie będą głosować nad projektem w czasie trwającej od tygodni pandemii koronawirusa.


Zobacz też: Anja Rubik oburzona projektem ustawy o KARANIU ZA EDUKACJĘ SEKSUALNĄ. "Chcecie takiej Polski?"


Pomysł, aby debatować o zdrowiu i życiu kobiet w cieniu zmagań społeczeństwa z COVID-19, wywołał lawinę krytyki wobec rządu. Jest to o tyle istotne, że nie mogą się teraz odbyć protesty wobec "troskliwych" starań Kai Godek, które przede wszystkim zwróciłyby uwagę na zdanie samych kobiet. Przypomnijmy, że projekt zakłada m.in. zakaz aborcji eugenicznej oraz karę do 5 lat pozbawienia wolności dla osób, które dopuszczą się usunięcia ciąży.


Anja Rubik oczywiście nie pozostawiła sprawy bez komentarza. Na jej profilu na Instagramie pojawił się już niezwykle emocjonalny wpis, w którym modelka stara się naświetlić kolejne wyzwanie stawiane kobietom przez polski rząd. Rubik jak zwykle nie przebierała w słowach i jednoznacznie krytykuje projekt, który chce przeforsować Kaja Godek.


Niestety po raz kolejny musimy walczyć o nasze zdrowie, bezpieczeństwo i godność. Nie wiem, czy wiecie, ale pani Godek chce, abym umarła podczas porodu i zostawiła osierocone dziecko. Pani Godek chce, abyś Ty, zgwałcona, nie miała wyboru i była zmuszona urodzić dziecko gwałciciela. Pani Godek chce, abyśmy przez 9 miesięcy nosiły w sobie dziecko, wiedząc, że ono umrze tuż po porodzie lub będzie nieodwracalnie upośledzone - zwraca uwagę modelka.


W dalszej części wpisu Anja zaznacza, że problem dotyczy nas wszystkich, a debatowanie nad tym projektem akurat w czasie pandemii jest wyrazem okrucieństwa wobec kobiet.


TAK! to mogę być JA, TY, Twoja CÓRKA, WNUCZKA, ŻONA czy MATKA. Ta ustawa dotyczy mnie, ciebie, każdej kobiety, każdego mężczyzny i każdej rodziny w Polsce! W środę pani Godek będzie czytać obywatelski projekt o zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych, właśnie w czasie epidemii, kiedy nie możemy wyjść na ulice i protestować. Jest to wyjątkowo okrutne, że w momencie kiedy potrzebujemy wsparcia, w momencie kiedy wielu z nas potraciło pracę i nasza przyszłość stoi pod znakiem zapytania, próbuje nam się odebrać prawo do decydowania o naszym życiu - czytamy.


Zgadzacie się z nią?

bECAmZuf
bECAmZul
bECAmZuG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(522)
Madra kbieta
rok temu
Anja ma racje, co oni wyprawiaja w tym sejmie, jak ta baba chce niech nie usowa nikt jej nie zmusza tylko co ja obchodzi czyjas wola
Aqq
rok temu
Pani Godek urodziła chore dziecko i uważa, że wszyscy powinni rodzic chore dzieci. Jej jest źle i uważa, że cały świat powinien cierpiec razem z nią.
MARTYNA
rok temu
Mam taką propozycję, ok - zakazajmy aborcji całkowicie, nie ważne czy ciąża prowadzi do śmierci dziecka, czy matki. Ale w sytuacji śmierci matki, zabijmy też ojca dziecka, a dlaczego by nie, przecież oboje byli w ciąży. Pytanie, jak wiele "świętych" będzie zachwalać takie prawo?
bECAmZuH
Mila
rok temu
Pani Kaja mam wrażenie, że nienawidzi kobiet. To co ten projekt wprowadza to zniewolenie kobiety, odarcie jej z możliwości nawet minimalnej decyzyjności o swoim ciele Kobieta bez empatii, fanatyczka. Nie ma gorszego typu ludzi. Historia już pokazała co tacy ludzie potrafią zrobić drugiemu człowiekowi. Jak bardzo go skrzywdzić i upodlic. Tylko dajcie jej władzę to zobaczycie.
pincset
rok temu
Panie i panowie przeciw aborcji - od dzisiaj wpłacajcie miesięcznie 500 zł na wybrane dziecko, które urodziło się z wadami rozwojowymi. Kont takich dzieci znajdziecie tysiące w sieci, pomóżcie - nie tylko mocni w gębie ale i w czynach. Jak z waszej kieszeni to zaraz zmienicie zdanie, jakoś tak czuję.
Najnowsze komentarze (522)
Gość
rok temu
Z taką niedowagą to okres zanika, więc o jakim porodzie ty pìerdoIisz. Poza tym, od tego są cesarki, żeby życie kobiety ratować.
Gość
rok temu
"chcą żebym umarła przy porodzie". Żebyś nie umarła przy porodzie, to po to jest cesarka. A jak wiesz, że jesteś czym obciążona, to w ciążę nie zachodź, po to jest antykoncepcja. Gwałt jest tu wyjątkiem, bo ofiara go nie planuje.
tyn
rok temu
Pani modelka to niech najpierw przeczyta projekt ustawy a potem się wypowiada. Swoją ignorancją jedynie wprowadza ludzi w błąd, podobnie jak wszelkiej maści celebrytki powtarzające bezmyślnie, że Godek chce, aby kobieta umierała przy porodzie. Ustawa nie zawiera zakazu aborcji w przypadku zagrożenia życia matki.
Kobieta
rok temu
Nie mogę uwierzyć, że są jeszcze tak zacofane kobiety - chore i zawistne fanatyczki
Berta
rok temu
Wierzę, że żadna normalna kobieta nie decyduje się na aborcję bez powodu. Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że nie widziała innego wyjścia i nie mała wystarczającego wsparcia w ojcu dziecka, w swoim otoczeniu. Zamiast zakazywać aborcji, wspierajcie kobiety w wyborze pro life. Mam już dość, wykorzystywania kobiet i tych biednych , nienarodzonych dzieci jako politycznej zasłony dymnej i załatwiania politycznych interesów. Nie wierzę, że komukolwiek kto gmera przy tej ustawie naprawdę zależy na życiu ludzkim! Gdyby tak było , zająłby się tymi starszymi ludźmi pozostawionymi samym sobie w domach starców albo wspomagałby te chore i kalekie dzieci, które już są na tym świecie.
olo
rok temu
godek falszywa morda pochodzenia z pisowskiego chamstwa zycze ci by ktos cie zaplodnil niechcaco
evvka
rok temu
Pani Anju. W Tobie jedyna nasza nadzieja. Pani jedyna ma środki i możliwości dania nauczki tej sobaczej samicy. Proszę w naszym imieniu zmieszać tę babę z błotem, z którego ona wypełzła.
PIŁAT
rok temu
MOŻNA BYŁO UKRZYŻOWAĆ GOŚCIA ZAMIAST ZBRODNIARZA TO I MOŻNA SŁUCHAĆ ZBRONIARZY ŻEBY ZABIJANIE NAZYWAĆ WOLNOŚCIĄ
bECAmZuz
Mmm
rok temu
Pis przeszedł sam siebie, już pomijając absurd tej ustawy, to w tym czasie, gdzie jest tyle problemów oni wracają do aborcji?! Myślałam, że Kaczyński jest mądrzejszy!
jaro131417
rok temu
dość PIS !!!
Fakt,
rok temu
że ruszyć skóro-gnaty, to bolesne otarcia. Brrrrrr...
sam
rok temu
Wola prostytutki jest inna niż normalnej kobiety.
Paul
rok temu
Niedorozwój nie ponosi odpowiedzialności.
Bolo
rok temu
Śmieszna ta gównoburza, też jestem za prawami kobiet, tylko że: a) ustawa ta ma chronić nienarodzone dzieci, a nie odbierać wolność komukolwiek b) poprawka wprowadza ochronę istnień co zapewni zgodność z konstytucją, której w tej chwili nie ma, przez co kilkukrotnie musieliśmy się tłumaczyć przed UE c) poprawka wprowadza tylko jedną zmianę a nie kilka jak twierdzą celebrytki (żałosne manipulacyjne i kłamliwe teksty typu "chcą żebym umarła przy porodzie") d) zmiana ta niweluje sytuacje w których kobieta decyduje o śmierci własnego dziecka na podstawie niemiarodajnej opinii lekarza e) śmieszne jest obwinianie rządu, skoro autorem poprawek jest pani nie będąca posłanką, niezwiazana nawet z PiS, będąca jedynie byłą członkinią Konfederacji f) sprawa musi być wznowiona gdyż termin jej rozpatrzenia niebawem mija g) prawdopodobnie nie zostanie przegłosowana, gdyż nie zależy na tym ani PiSowcom ani nawet jej dawnym kolegom z konfederacji h) krzycząc że wykorzystuje się epidemię do przegłosowania tej sprawy radzę pomyśleć czy przypadkiem nie o to chodzi żeby zrobić burzę wokół aborcji a bokiem przegłosować coś ciekawszego i) zamiast się kompromitować radzę to po prostu przeczytać, bo większość nawet nie wie po co krzyczy Pozdrawiam
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECAmZvs
bECAmZvt
bECAmZvu
bECAmZvv
bECAmZvw
bECAmZvb