Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Anja Rubik porównuje Polskę z płonącą Australią: "To nie żart! To NIE JEST NORMALNE"

297
Podziel się:

Modelka postanowiła nakreślić paralelę pomiędzy polityką naszego rządu a katastrofą ekologiczną, z którą mierzy się obecnie Australia. Czy tragedię uda się nareszcie zatrzymać?

Anja Rubik porównuje Polskę z płonącą Australią: "To nie żart! To NIE JEST NORMALNE"
(fot. East News)
bEDowswl

Anja Rubik nieraz udowodniła już, że poza zniewalającą urodą ma jeszcze do zaoferowania światu bystry umysł i serce prawdziwej aktywistki. To dzięki jej inicjatywie na półki księgarni w całej Polsce trafiła książka SexEd, mająca załatać dziury po skandalicznie zaniedbanej edukacji seksualnej w naszych szkołach. Supermodelka nie ogranicza się jednak w swojej działalności wyłącznie do nadwiślańskich placówek oświatowych. Ostatnio wzięła na cel kryzys ekologiczny, z którym mierzy się obecnie Australia. W wyniku trawiących lasy pożarów zginęło już ponad pół miliarda zwierząt.

Jak się okazuje, w dużej mierze jest to zasługa tamtejszego rządu, którego polityka środowiskowa jest zatrważająco podobna do tej prowadzonej obecnie przez polski rząd. Rubik postanowiła w związku z tym zaapelować do władz i rodaków o opamiętanie się, zanim i dla nas będzie już za późno.

bEDowswn

"To nie żart! To jest NIE jest "normalne”! Australia wciąż się pali! 500 MILIONÓW ZWIERZĄT SPALANYCH NA ŚMIERĆ! Rodziny straciły domy i bliskich POTRZEBUJEMY ZMIANY! Dla moich polskich followersów - Mamy więcej wspólnego z AUSTRALIĄ, niż myślisz! Australia jest jednym z najgorszych krajów pod względem polityki klimatycznej (CCPI 2020). Tuż obok POLSKI! Rząd Australii, podobnie jak polski rząd, nie akceptuje zagrożenia związanego ze zmianą klimatu! Oba rządy ignorują wszystkie ostrzeżenia naukowców. Oba rządy promują przemysł węglowy! Razem znajdują się w pierwszej 10 państw produkujących węgiel! Ponad 85% polskiej produkcji energii elektrycznej opiera się na węglu. W Polsce działa największa w Europie elektrownia węglowa. Deforestacja - Australia w pierwszej 10 na świecie! Polska ignoruje prawo UE i wycina chroniony przez UNESCO Las Białowieski, co grozi upadkiem różnorodności biologicznej. Jak myślisz, dokąd to Nas doprowadzi?" - czytamy na instagramowym profilu gwiazdy.

Anja nie jest pierwszą polską sławą, którą poruszył los australijskiej fauny. Pisaliśmy już o wzruszającym apelu Mai Ostaszewskiej w tej samej sprawie.

bEDowswt

Myślicie, że jest jeszcze szansa, żeby nasi politycy wyciągnęli wnioski z tej tragedii?

bEDowswu
bEDowswO
KOMENTARZE
(297)
6vg7f
2 lata temu
Pani sie wypromowala na tym konsumpcjonizmie bez tych koncernow bylaby Pani nikim takie sa koszty tego gdzie Pani dziś jest. To jest hipokryzja bo sukces osiągnięty na koszty niezwazajac.
Adrian
2 lata temu
W Niemczech wycinają lasy pod budowe kopalni węgla brunatnego jest OK. W Polsce wycinają troszke Puszczy Białowieskiej po to aby chronić przed kornikiem nagle Greenpeace sie pojawia ( w zarządzie ma samych Niemców) i donosi na Polske do Brukseli, przypinają się łańcuchami do drzew. A teraz zobaczcie jak wygląda Puszcza Białowieska zniszczona przez kornika brawo ekolodzy! Chiny i Japonia już zapowiedziały że nie zrezygnują ze spalania węgla w przyszłości tam se jedź babo krzyczeć i protestować Polske zostaw w spokoju!
Ala
2 lata temu
A może by napisała by zrezygnowac z kupowania nowych ubrań i zacznie od siebie. Ile przemysl tekstylny generuje co2 ? To też ogromny truciciel.
bEDowswP
Emu
2 lata temu
ale w którym miejscu polski rząd neguje zmiany klimatyczne? To nieprawda. To raczej USA wystąpiły z paryskiego porozumienia klimatycznego, a konkretnie Trump. Zaś w Katowicach odbywała się sesja COPP i Polska stara się nadrobić wieloletnie zaległości. To fakt, że 80% energii w Polsce opiera się na węglu, dlatego musimy wydać więcej kasy niż inne kraje na odejście od węgla. My Polacy musimy zapłacić miliardy na budowę nowej infrastruktury, a niestety nie jesteśmy super bogatym mocarstwem. w tym leży problem, a nie w braku chęci. Anja myli pojęcia. Ale zgadzam się z nią, że o przyrodę musimy wszyscy walczyć. Codziennie. W sklepie, w domu i podróży.
dddw
2 lata temu
Anja, ale samolocikiem to kursujesz w tę i spowrotem na iwenty i imprezki, a spaliny lecą aż miło, to ci już nie przeszkadza? Sama się chwaliłaś, ile czasu spędzasz w samolotach. Tam, gdzie lecisz, wcale nie musisz być, to twój wybór, że niszczysz środowisko siedząc w tym dymiącym samolocie. Ale no tak, to twoja praca. A "G" prawda, robisz to, bo możesz. Jeździsz taksówkami albo prywatnym autem cię wożą, co gorsza helikopterami, nie wmówisz mi, że jeździsz pksem czy komukacją miejską. Dodatkowo wystrojona w ciuszki, na każdą imprezkę inne ubranie, tzw jednorazówki, bo dwa razy się pokazać to wstyd. A te rzeczy produkowane są przez szkodzące środowisku koncerny, które zresztą reklamujesz. Na bilbordach elektronicznych, które żrą prąd, na bilbordach papierowych, dla których trzeba wyciąć kilka drzew. Ciuchy które reklamujesz, np zara, są szyte przez wyzyskiwanych ludzi w odległych zakątkach. I ty śmiesz mówić, co jest normalne, a co nie? Spójrz na siebie! Weź, zamilcz, bo twoja hipokryzja i brak autokrytyki są porażające. Oderwane od rzeczywistości gwiazdki, hipokryci, co się w politykę bawią, a grają pierwsze skrzypce w niszczeniu środowiska, w promowaniu konsumpcjonizmu, przepychu, a ludzie was naśladują, dla których jesteście "idolami". Co wstawiasz na swój ig? Konsumpcjonizm się z tych zdjęć wylewa. Śmiesz Anja pouczać kogokolwiek? Zacznij od siebie. Nie mam do ciebie szacunku, do innych takich gwiazdeczek też. Ile razy jeszcze usuniecie ten komentarz? Nie jest obraźliwy, mówi prawdę. Co, boli? Spoko, skopiowałam i będę wklejała.
Najnowsze komentarze (297)
Jola
2 lata temu
Pani Aniu Pani zajmie sie swoja golizna a polityke zostawi modrzejszym. Skoda, ze jest Pani tak zle wyksztalcona. Potrafi Pani tylko sie rozbierac. Przykro czytac Pani wypowiedzi.
dominika
2 lata temu
Jak już to WYDOBYWA a nie produkuje węgiel.
ciekawostka
2 lata temu
spalone na śmierć??? aha...czyli można się spalić nie na śmierć?
ciekawostka
2 lata temu
spalone na śmierć??? aha...czyli można się spalić nie na śmierć?
qwe
2 lata temu
ostatni raz tu jestem bo blokujecie i żaden komentarz się nie wyświetla
ciekawostka
2 lata temu
spalone na śmierć??? aha...czyli można się spalić nie na śmierć?
ciekawostka
2 lata temu
SPALONE NA ŚMIERĆ? AHA...CZYLI MOŻNA SIĘ SPALIĆ TEŻ NIE NA ŚMIERĆ?
Asia
2 lata temu
inteligencja szpagatowa
bEDowswH
Rubicom
2 lata temu
Ania ściąga majtki bo wstaje nowy dzień
Łuk
2 lata temu
Miasta czego najlepszym przykładem jest Warszawa są zbyt gęsto zabudowywane, przez co zamykane są kanały powietrzne, powietrze w miastach stoi. Miasta powinny się rozrastać a nie być za wszelką cenę maksymalnie zabudowywane kosztem niszczenia przyrody. Niech pani Ania zainteresuje się zagospodarowaniem przestrzennym Warszawy i zobaczy do czego politycy rządzący Warszawą zmierzają.
artur
2 lata temu
Pani jest bezczelna.Jak Pani śmie mnie pouczać.Raz w życiu leciałem samolotem ubrania zmieniam jak się zniszczą .Ile Pani wyprodukowała CO2 a ile ja.Dosyć tej obłudy.
H2O
2 lata temu
Nie mieszka w Polsce a będzie wszystko komentować,wszystko jej nie pasuje.Niech siedzi tam gdzie jest jak jej tam dobrze zamiast tutaj mącić.
gosc
2 lata temu
oderwana od rzeczywistosci wariatka,tylko innych krytykuje
Hhh
2 lata temu
A spaliny samochodowe nie niszczą klimatu? Trzeba walczyć o klimat ale starajmy się eliminować wszystkie zagrozenia
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDowsxA
bEDowsxB
bEDowsxC
bEDowsxD
bEDowsxE
bEDowsxj