Droppa
|

Anja Rubik porównuje Polskę z płonącą Australią: "To nie żart! To NIE JEST NORMALNE"

330 reakcji
0
0
330
Podziel się

Modelka postanowiła nakreślić paralelę pomiędzy polityką naszego rządu a katastrofą ekologiczną, z którą mierzy się obecnie Australia. Czy tragedię uda się nareszcie zatrzymać?

Anja Rubik porównuje Polskę z płonącą Australią: "To nie żart! To NIE JEST NORMALNE"
(fot. East News)

Anja Rubik nieraz udowodniła już, że poza zniewalającą urodą ma jeszcze do zaoferowania światu bystry umysł i serce prawdziwej aktywistki. To dzięki jej inicjatywie na półki księgarni w całej Polsce trafiła książka SexEd, mająca załatać dziury po skandalicznie zaniedbanej edukacji seksualnej w naszych szkołach. Supermodelka nie ogranicza się jednak w swojej działalności wyłącznie do nadwiślańskich placówek oświatowych. Ostatnio wzięła na cel kryzys ekologiczny, z którym mierzy się obecnie Australia. W wyniku trawiących lasy pożarów zginęło już ponad pół miliarda zwierząt.

Jak się okazuje, w dużej mierze jest to zasługa tamtejszego rządu, którego polityka środowiskowa jest zatrważająco podobna do tej prowadzonej obecnie przez polski rząd. Rubik postanowiła w związku z tym zaapelować do władz i rodaków o opamiętanie się, zanim i dla nas będzie już za późno.

"To nie żart! To jest NIE jest "normalne”! Australia wciąż się pali! 500 MILIONÓW ZWIERZĄT SPALANYCH NA ŚMIERĆ! Rodziny straciły domy i bliskich POTRZEBUJEMY ZMIANY! Dla moich polskich followersów - Mamy więcej wspólnego z AUSTRALIĄ, niż myślisz! Australia jest jednym z najgorszych krajów pod względem polityki klimatycznej (CCPI 2020). Tuż obok POLSKI! Rząd Australii, podobnie jak polski rząd, nie akceptuje zagrożenia związanego ze zmianą klimatu! Oba rządy ignorują wszystkie ostrzeżenia naukowców. Oba rządy promują przemysł węglowy! Razem znajdują się w pierwszej 10 państw produkujących węgiel! Ponad 85% polskiej produkcji energii elektrycznej opiera się na węglu. W Polsce działa największa w Europie elektrownia węglowa. Deforestacja - Australia w pierwszej 10 na świecie! Polska ignoruje prawo UE i wycina chroniony przez UNESCO Las Białowieski, co grozi upadkiem różnorodności biologicznej. Jak myślisz, dokąd to Nas doprowadzi?" - czytamy na instagramowym profilu gwiazdy.

Anja nie jest pierwszą polską sławą, którą poruszył los australijskiej fauny. Pisaliśmy już o wzruszającym apelu Mai Ostaszewskiej w tej samej sprawie.

Myślicie, że jest jeszcze szansa, żeby nasi politycy wyciągnęli wnioski z tej tragedii?

330
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(330)
Antyanja
3 tyg. temu
Co za hipokryzja, sama reklamuje ubrania, jest w kampanii Zara kiedy wiadomo że koncerny najbardziej niszczą środowisko! Niech zrezygnuje z reklamowania szmat!
6vg7f
3 tyg. temu
Pani sie wypromowala na tym konsumpcjonizmie bez tych koncernow bylaby Pani nikim takie sa koszty tego gdzie Pani dziś jest. To jest hipokryzja bo sukces osiągnięty na koszty niezwazajac.
Adrian
3 tyg. temu
W Niemczech wycinają lasy pod budowe kopalni węgla brunatnego jest OK. W Polsce wycinają troszke Puszczy Białowieskiej po to aby chronić przed kornikiem nagle Greenpeace sie pojawia ( w zarządzie ma samych Niemców) i donosi na Polske do Brukseli, przypinają się łańcuchami do drzew. A teraz zobaczcie jak wygląda Puszcza Białowieska zniszczona przez kornika brawo ekolodzy! Chiny i Japonia już zapowiedziały że nie zrezygnują ze spalania węgla w przyszłości tam se jedź babo krzyczeć i protestować Polske zostaw w spokoju!
Ala
3 tyg. temu
A może by napisała by zrezygnowac z kupowania nowych ubrań i zacznie od siebie. Ile przemysl tekstylny generuje co2 ? To też ogromny truciciel.
Emu
3 tyg. temu
ale w którym miejscu polski rząd neguje zmiany klimatyczne? To nieprawda. To raczej USA wystąpiły z paryskiego porozumienia klimatycznego, a konkretnie Trump. Zaś w Katowicach odbywała się sesja COPP i Polska stara się nadrobić wieloletnie zaległości. To fakt, że 80% energii w Polsce opiera się na węglu, dlatego musimy wydać więcej kasy niż inne kraje na odejście od węgla. My Polacy musimy zapłacić miliardy na budowę nowej infrastruktury, a niestety nie jesteśmy super bogatym mocarstwem. w tym leży problem, a nie w braku chęci. Anja myli pojęcia. Ale zgadzam się z nią, że o przyrodę musimy wszyscy walczyć. Codziennie. W sklepie, w domu i podróży.
Najnowsze komentarze (330)
dominika
2 tyg. temu
Jak już to WYDOBYWA a nie produkuje węgiel.
ciekawostka
2 tyg. temu
spalone na śmierć??? aha...czyli można się spalić nie na śmierć?
ciekawostka
2 tyg. temu
spalone na śmierć??? aha...czyli można się spalić nie na śmierć?
qwe
2 tyg. temu
ostatni raz tu jestem bo blokujecie i żaden komentarz się nie wyświetla
ciekawostka
2 tyg. temu
spalone na śmierć??? aha...czyli można się spalić nie na śmierć?
ciekawostka
2 tyg. temu
SPALONE NA ŚMIERĆ? AHA...CZYLI MOŻNA SIĘ SPALIĆ TEŻ NIE NA ŚMIERĆ?
Asia
2 tyg. temu
inteligencja szpagatowa
Rubicom
2 tyg. temu
Ania ściąga majtki bo wstaje nowy dzień
Łuk
3 tyg. temu
Miasta czego najlepszym przykładem jest Warszawa są zbyt gęsto zabudowywane, przez co zamykane są kanały powietrzne, powietrze w miastach stoi. Miasta powinny się rozrastać a nie być za wszelką cenę maksymalnie zabudowywane kosztem niszczenia przyrody. Niech pani Ania zainteresuje się zagospodarowaniem przestrzennym Warszawy i zobaczy do czego politycy rządzący Warszawą zmierzają.
artur
3 tyg. temu
Pani jest bezczelna.Jak Pani śmie mnie pouczać.Raz w życiu leciałem samolotem ubrania zmieniam jak się zniszczą .Ile Pani wyprodukowała CO2 a ile ja.Dosyć tej obłudy.
H2O
3 tyg. temu
Nie mieszka w Polsce a będzie wszystko komentować,wszystko jej nie pasuje.Niech siedzi tam gdzie jest jak jej tam dobrze zamiast tutaj mącić.
gosc
3 tyg. temu
oderwana od rzeczywistosci wariatka,tylko innych krytykuje
Hhh
3 tyg. temu
A spaliny samochodowe nie niszczą klimatu? Trzeba walczyć o klimat ale starajmy się eliminować wszystkie zagrozenia
dddd
3 tyg. temu
niech przemysli co powiedział Gervais na Golden globs
...
Następna strona