Trwa ładowanie...
Przejdź na
oprac. MAM
|

Anja Rubik pochyla się nad ministrem Czarnkiem: "CHCIAŁABYM MU POMÓC"

194
Podziel się:

Anja Rubik chce rozmawiać z Przemysławem Czarnkiem na temat edukacji seksualnej. "Widać u niego ogromne braki" - ubolewa modelka.

Anja Rubik pochyla się nad ministrem Czarnkiem: "CHCIAŁABYM MU POMÓC"
Anji Rubik trudno słuchać "mądrości" Przemysława Czarnka (Getty Images, PAP)

Minister edukacji Przemysław Czarnek ma jasne zdanie na temat seksu i seksualności. Jego wypowiedzi niejednokrotnie wzbudzały zdziwienie liberalnej części Polaków. Pomóc politykowi chciałaby topmodelka Anja Rubik, która od czterech lat jest twarzą i głosem kampanii #sexedpl.

Widać u niego ogromne braki i chciałabym mu pomóc. Ludzie, którzy mówią to, co on mówi, są to osoby, które się bardzo boją. Powodem jest niewiedza - wyznaje dobroduszna Anja Rubik w rozmowie z Newsweekiem.

Topmodelka opowiada o prowadzonej przez siebie kampanii, której celem jest umożliwienie rzetelnej edukacji seksualnej młodszych i starszych Polaków. Tymczasem Polska pozostaje na ostatnim miejscu w rankingu dostępu do antykoncepcji. Anja Rubik mówi, że kiedy słyszy kolejne rewelacje z ust ministra "to ręce jej opadają".

Zobacz także: Dlaczego Anja Rubik niechętnie wraca do Polski?

Modelka nie chciałaby się spotykać z Czarnkiem w cztery oczy, ale przy otwartych drzwiach i z udziałem ekspertów.

Jeżeli ludzie wiedzą, na czym polega wszechstronna edukacja seksualna, to będą ją wspierać. Oznacza to dla ich dzieci bezpieczeństwo i zdrowie - jest przekonana Rubik.

Myślicie, że minister znajdzie czas na poważną rozmowę o seksie?

Posłuchaj najnowszego odcinka Pudelek Podcast! 

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(194)
Ewa
8 miesięcy temu
Jestem za. Proszę zacząć od edukowania środowisk Hollywood. Bo tam same przykłady wykorzystywania często już nawet dorosłych kobiet przez tzw. filmowców. Czy to oznacza że u tych kobiet brak jest wszechstronnej wiedzy na temat edukacji seksualnej? Chyba tak, więc p. Anja ma tam naprawdę spore pole do popisu.
Piuu
8 miesięcy temu
Skrajności nie są dobre. Ani w jedną ani w drugą stronę.
Kkk
8 miesięcy temu
Anka na siłę chce być jakaś.
Gość
8 miesięcy temu
Będzie mu dawała lekcje modelingu?
.........
8 miesięcy temu
Naprawde macie problem z dostepem do srodkow anty? Prosze o wyjasnienie..
Najnowsze komentarze (194)
gość
8 miesięcy temu
Rubik, co ty możesz wiedzieć na temat dzieci i ich umoralniania, skoro dzieci nie masz,od takich spraw są rodzice, a nie ty "pusta" i beznadziejna, oderwana od rzeczywistości. Myślisz, że rodzice to ciemnogród, że jesteś kimś lepszym! Jedyne co potrafisz, to świecić gołym tyłkiem i udawać mądrą, ty chcesz pouczać ministrów, skoro masz problem ze zrozumieniem najprostszych słów. Najlepiej umoralniaj siebie i swoje otoczenie, bo tam to istne bagno. Od naszych dzieci wara!!!
donna
8 miesięcy temu
W polskim, patriarchalnym społeczeństwie wiele kobiet traktuje seks jako jeden z obowiązków małżeńskich( obok gotowania, prania, sprzątania, itp.) a przekonanie to jest utrwalane przez konserwatywny katolicki kler. Badania mówią, że są kobiety,które nigdy nie przeżyły orgazmu i boją się rozmawiać o swoich potrzebach seksualnych z bliskim człowiekiem.Warto wiec przekazywać rzetelną wiedzę na temat tej delikatnej i intymnej sfery człowieka zwłaszcza,że w wielu domach seks jest nadal tematem tabu.
nauczyciel
8 miesięcy temu
Edukacja powinna być dostosowana do wieku dziecka , oparta na wiedzy naukowej oraz przekazana otwarcie bez pruderii.
czytelnik
8 miesięcy temu
wygląda na to że koniecznie go chce uwieść ale nie sądzę że to by się jej udało
Asispsz
8 miesięcy temu
Sama się edukuj. Wara od naszych polskich dzieci
Ela
8 miesięcy temu
A czy ta pani juz urodzila ,czy bedzie rodzic?????????
MojNick
8 miesięcy temu
Doktor habilitowany nauk prawnych, szczęśliwy mąż pięknej kobiety, spełniony ojciec dwójki dzieci. Czego ten wieszak chce go uczyć?
gosc
8 miesięcy temu
To ona co rozstała się z mężem bo nie chciała mieć dzieci. Teraz ona chce nas wyręczać w rozmowach z naszymi dziećmi na najbardziej intymne tematy.
gosc
8 miesięcy temu
Ja wspominam edukacje seksualną tak, tzn. najbardziej zapamiętałam, że przyszedł jakis facet i wyrywkowo chciał by jakas dziewczyna wstała by omawiać jej z grubsza anatomię. Żadna nie chciała wstawać. On próbował naciskać na te losowo wybrane. To było upokarzające jak cholera. Drugą rzecz którą zapamiętałam to to, że narysował na tablicy kobiecą klatke piersiową z całkowitym brakiem piersi, a potem drugą klatę-wielki cycek, że niby kobiety są tak bardzo różnorodne. O chłopakach nie kojarze nic. Na kobietach sie skupiał. Ogólnie było to koszmarnie żenujące. Precz z mi z czymś takim! Rubikowa niech się wynosi do swojego kraju.
Antyedukacja
8 miesięcy temu
Większość z nas, rodziców,chce przed wszystkimi wychować dzieci na porządnych,szczęśliwych ludzi,wykształcić,przekazać cenne wartości i większości to się udaje.Edukacją seksualną też nie musisz się martwić,to nie są czasy,kiedy rodzice wstydzili się z dziećmi rozmawiać o seksie(nasze dzieci wiedzą, że bocian ich nie podrzucił).Lepiej zadbaj o siebie,na naukę i studia nigdy nie jest za późno,możesz jakiś kurs ukończyć.
szybko
8 miesięcy temu
moze byc interesujace :)
Aga
8 miesięcy temu
Ania wara od Polski
Olga
8 miesięcy temu
Rubik pytaj śmiało Czarnka! On ma dwójkę dzieci, może coś ci doradzi. A ty ani dzieci , ani męża, samotna i chuda...
Ruuu
8 miesięcy temu
Pani powinna porozmawiac, ale przede wszystkim z ortodontą (bo niepokojąca jest ta wiecznie opadająca żuchwa), a pozniej udac się do dietetyka, bo za chwilę Pani zniknie. A z Czarnkiem to o czym chce Pani rozmawiac? Jak to zrobic zeby się noga lewa z prawą nie pomyliły juz o obrocie nie wspomnę?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie