Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
Ivy
|
aktualizacja

Anna Grodzka skończyła 70 lat. Nie uwierzycie, czym teraz zajmuje się była posłanka!

205
Podziel się:

Anna Grodzka była pierwszą transpłciową osobą w polskim Sejmie. Jakiś czas temu wycofała się z życia politycznego i przeszła na emeryturę. Obecnie skupia się na swojej pasji z młodzieńczych lat.

Anna Grodzka skończyła 70 lat. Nie uwierzycie, czym teraz zajmuje się była posłanka!
Anna Grodzka skończyła 70 lat. Czym się teraz zajmuje? (AKPA)

Anna Grodzka swego czasu była jedną z najbardziej znanych polskich parlamentarzystek. W 2011 roku wystartowała w wyborach z list Ruchu Palikota i uzyskała mandat posłanki. Tym samym została pierwszą transpłciową osobą w polskim Sejmie. Grodzka znana jest także z działalności na rzecz osób transpłciowych. Była m.in. prezeską Fundacji Trans-Fuzja oraz jedną z fundatorek Fundacji LGBT Bussiness Forum.

O swojej tranzycji i procesie odkrywania własnej tożsamości opowiedziała na łamach autobiograficznej książki pt. "Mam na imię Ania". Przez wiele lat Grodzka funkcjonowała w społeczeństwie jako osoba płci męskiej i była w związku małżeńskim z kobietą, z którą doczekała się syna. W 2007 roku rozwiodła się, a trzy lata później przeszła operację korekty płci w klinice w Bangkoku. Proces ten udokumentowano w filmie "Trans-akcja".

Po operacji wyglądam jak kobieta i czuję się świetnie, jakbym unosiła się kilka metrów nad ziemią. Wreszcie jestem wolna. Ból, który towarzyszył mi po operacji, wynagrodziła mi ta wolność. Obudziłam się z narkozy i poczułam ulgę, ale i dumę. Ból nie był już ważny. To można tylko porównać do porodu, bo dziecko wynagradza cierpienie - mówiła na łamach "Faktu".

Anna Grodzka spełnia marzenia na emeryturze

Jakiś czas temu Anna wycofała się z polityki, przeszła na emeryturę i skupiła się na swojej wielkiej pasji, jaką jest muzyka.

Komponuję muzykę, którą można określić muzyką filmową. (...) mam takie małe studio i czuję się tu świetnie, razem z dźwiękami. Jestem szczęśliwa - mówiła w wywiadzie dla "Liberté!".

Anna promuje też swoją twórczość w mediach społecznościowych.

Wyszłam z aktywnej polityki. To nie znaczy, że jest mi ona całkiem obojętna. Podjęłam jednak kilka lat temu decyzję, że powrócę do moich młodzieńczych pasji: do MUZYKI. Zanurzyłam się w niej tak głęboko, że zafundowałam sobie kilka lat intensywnej pracy nad pogłębianiem tajników kompozycji. (...) twórców filmów, którym odpowiadają klimaty muzyczne, jakie stwarzam, zapraszam do kontaktu i współpracy - zachęca na Facebooku, dołączając link do swojego muzycznego portfolio.

W komentarzach fani chwalą talent 70-latki, ale też piszą, że brakuje im jej w polityce. A Wy wolicie Annę w roli posłanki czy kompozytorki?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(205)
Dodi
3 miesiące temu
No i dobrze. Niech bedzie szczesliwa. Kazdemu zycze znalezienia swojej drogi w zyciu
Daria
3 miesiące temu
Najważniejsze, że jest szczęśliwa. Szczęścia Wam wszystkim ! ♥️
Gifon
3 miesiące temu
Ważne że robi to co lubi i jest tym kim chce
wic
3 miesiące temu
Podobna do Dominiki Gwit
FAKTY
3 miesiące temu
Krzysztof Bogdan Bęgowski (obecnie Anna Grodzka) – urodzony 16 marca 1954 r. w Otwocku, syn Kazimiery i Józefa, pułkownika Ludowego Wojska Polskiego. Ukończył psychologię kliniczną. W 1982 r., w stanie wojennym, był członkiem egzekutywy POP PZPR i Rady Okręgowej Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, gdzie zasiadał w Komitecie Wykonawczym ds. Pracy Politycznej, a później ds. Szkoleń. We wrześniu 1982 r. Krzysztofa Bęgowskiego oddelegowano do Szkoły Podchorążych Rezerwy w Łodzi, gdzie odbył szkolenia polityczne. Po długotrwałym przeszkoleniu wojskowym został dyrektorem Alma Pressu, wydawnictwa SZSP założonego w 1984 r. przez Jarosława Pachowskiego, członka PZPR, syna ambasadora PRL-u. Przebieg kariery Krzysztofa Bęgowskiego, jaki wyłania się z dokumentów służb specjalnych PRL, pokazuje, że władze partyjne miały do niego najwyższe zaufanie. Świadczą o tym chociażby liczne wyjazdy za granicę – często podróżował do ZSRR. Był m.in. w Moskwie i Rostowie w lipcu 1982 r. na seminarium szkoleniowym – stroną zapraszającą był Komsomoł – komunistyczna organizacja młodzieżowa. Krzysztof Bęgowski posługiwał się paszportem uprawniającym do wielokrotnego przekraczania granicy, na który w czasach PRL mogli liczyć tylko ludzie władzy. Jako dyrektor i redaktor naczelny studenckiej oficyny wydawniczej Alma Press pojechał na Kubę, do Jugosławii oraz do Austrii do firmy Sony. Wśród znajomych Krzysztofa Bęgowskiego z lat 80. można znaleźć nazwisko Aleksandra Kwaśniewskiego, Marka Siwca, Jarosława Pachowskiego, Stanisława Cioska, Włodzimierza Czarzastego, Sławomira Cytryckiego, Ryszarda Kalisza czy Wiesława Kaczmarka. Koniec lat 80. był dla Krzysztofa Bęgowskiego czasem kariery biznesowej i partyjnej. Był członkiem PZPR, a po zmianach ustrojowych – SdRP i SLD. Jednocześnie prężnie działał w biznesie – w spółkach obok Krzysztofa Bęgowskiego można znaleźć ludzi powiązanych z wojskowymi i cywilnymi służbami specjalnymi PRL, głównie z Departamentem I MSW, czyli wywiadem i SB.
Najnowsze komentarze (205)
ADA
3 miesiące temu
NAPRAWDE AZ ZAL PATRZEC NA TEGO CHLOPA.
Kwaśny
3 miesiące temu
Krzychu nie wygłupiał byś się naprawdę.
Don Alfonso
3 miesiące temu
Kopernik też była kobietą 😂
Really?
3 miesiące temu
Jaka Anna????????
Pablo Morales
3 miesiące temu
Ciekawe czy walczy w kisielu....
kajetan
3 miesiące temu
A, że tak spytam, z prostatą w porządku?
htyjy
3 miesiące temu
Ona w każdej odsłonie jest świetna. Wszystkiego dobrego
ada
3 miesiące temu
Boże Miłosierny
Renata62
3 miesiące temu
Bardzo dobrze życzę Pani Annie.Zdrowia , duzo miłosći i koniecznie szczęścia.
rob
3 miesiące temu
dzielna kobieta! podziwiam bo w tym kraju trzeba miec duzo samozaparcia i odwagi zeby zyc tak jak chce chce a nie tak jak od Ciebie oczekuja. SZACUN
Miś
3 miesiące temu
Postać bardzo brunatna z racji powiązań z przeszłości w PRL i potem...
!!!!!!!!!!!!!...
3 miesiące temu
Kto skończył 70 lat kto ????!!!!
gosc
3 miesiące temu
to jej sprawa jest szczesliwa i tak ma byc nikomu krzywdy nie robi i wszystkim nikomu nic do tego
Luk
3 miesiące temu
„Wygląda jak kobieta”, no nie powiedziałbym, widziałam ją w Auchon
...
Następna strona