Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|

Arek Kłusowski ostro o polskim Kościele katolickim: "Od dziecka straszą nas śmiercią. To instytucja wypełniona ZŁĄ ENERGIĄ"

415
Podziel się:

Znany m.in. z "The Voice of Poland" wokalista Arek Kłusowski w wywiadzie z okazji premiery swojej nowej płyty poświęcił sporo czasu na rozprawienie się ze swoją relacją z polskim Kościołem katolickim. Nie miał zbyt wiele miłego do powiedzenia na temat instytucji.

Arek Kłusowski ostro o polskim Kościele katolickim: "Od dziecka straszą nas śmiercią. To instytucja wypełniona ZŁĄ ENERGIĄ"
Arek Kłusowski w mocnych słowach o Kościele Katolickim w Polsce (fot. AKPA)

Co jakiś czas w polskich mediach ukazuje się wywiad, w którym artysta tej czy innej kategorii rozbiera na czynniki pierwsze to, jaki wpływ - przeważnie negatywny - miała na jego rozwój i dalsze życie wiara katolicka, a w szczególności instytucja Kościoła w Polsce. Tym razem akurat właśnie w podcaście poświęconym kulturze ukazującym się pod egidą magazynu Wprost wokalista Arek Kłusowski pochylił się nad zagadnieniem religii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Plan likwidacji katedry na Wawelu. Zapomniana propozycja dla Kościoła

Arek Kłusowski w mocnych słowach o Kościele katolickim

Punktem wyjścia do wątku okołokościelnego była rozmowa na temat śmierci oraz sposobów jej interpretacji w polskiej kulturze. Kłusowski jasno diagnozuje, że jako naród mamy pewne znaczące problemy z tym zagadnieniem właśnie przez działanie religii katolickiej.

Uważam, że polski kościół ma niewiele wspólnego z regulaminem chrześcijaństwa zawartym w Biblii, który sprowadzić można do słów: nie rób drugiemu, co tobie niemiłe. Ten kościół od dzieciństwa straszy nas śmiercią, wpaja nam, że musimy garbić się pod krzyżem pokory, żałować za grzechy i przepraszać, że żyjemy.

Wokalista twierdzi, że Kościół w tym przypadku nie spełnia swoich podstawowych zadań i na dłuższą metę jedynie krzywdzi relacje międzyludzkie, zamiast je scalać.

Ta instytucja jest nasycona złą energią. Nie pozwala nam się do siebie zbliżać, a z drugiej strony nakazuje trwać do końca życia w nieszczęśliwych patologicznych związkach, bo przecież rozwód to grzech. To okropne. Niestety, w zespoleniu z polską mentalnością, skutkuje ogromem nienawiści i sporów. Kościół, zamiast wypełniać ludzi radością, nasyca ich strachem, również strachem przed śmiercią.

Arek Kłusowski na temat apostazji

Prowadzący rozmowę Maciej Drzażdżewski zapytał wreszcie, czy Kłusowski ma już ze sobą proces apostazji, skoro tak mało entuzjastycznie wypowiada się na temat Kościoła. Muzyk otwarcie przyznaje, że nie potrzebuje zaświadczenia, aby czuć się odseparowanym od instytucji.

Ta decyzja zapadła we mnie i nie miałem najmniejszej ochoty jechać w rodzinne strony i przechodzić przez ten złożony proces, szukać świadków i potrzebnych dokumentów. Po prostu nie ma mnie w kościele i nie interesuje mnie, czy jestem gdzieś tam przypisany, czy nie.

Zgadzacie się z nim?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(415)
ada
10 miesięcy temu
nie tyle smiercia co pieklem a pieklo na ziemii jest
Kasia
10 miesięcy temu
Straszą nas śmiercią? A to ciekawe mnie nigdy nie straszyli a i tak wiem że kiedyś umrę ! Chyba że ten pan nie ma zamiaru nigdy umierać to co innego ...
Marina
10 miesięcy temu
A ja się czuje dobrze w kościele, lubię do niego chodzić, ale niekoniecznie na msze (zależy od księdza, niektóry jest spoko, a inny gada kocopoły). I nie uważam, ze kościół straszy śmiercią. Każdy wie dobrze, ze kiedyś umrze, a kościół daje nadzieje, ze dalej coś tam jest. Ja osobiście wierzę w niebo i piekło, możecie się ze mnie śmiać ;p
Wiki
10 miesięcy temu
No, po takim gigancie intelektu pogłębionej wiedzy teologicznej się raczej nie spodziewam, więc wyjaśnię Panu artyscie - "Ewangelia" znaczy Dobra Nowina i jest zaprzeczeniem życia w strachu dla wierzacych.
Adi
10 miesięcy temu
Nie znam gościa
Najnowsze komentarze (415)
Tusk
2 miesiące temu
No name chciał zabłysnąć haha
Porcja przykr...
5 miesięcy temu
Sorry ale facet ma rację i podał wspólne cechy islamu, judaizmu, hinduizmu, buddyzmu, chrześcijaństwa i innych patriarchalnych religii z resztą polecam poczytać komentarze smutne ale prawdziwe, Szczerze do bólu na O2 pod artykułem dosadna odpowiedź księdza ludzie zaczęli drążyć temat szatana i na pudelku pod artykułem Nergal chciał wesprzeć UNICEF dostał odmowę
Niepoprawny p...
5 miesięcy temu
ty i tak zbawiona nie będziesz bo kobiety służą materii, Szatanowi z resztą żeński układ rozrodczy ma kształt odwróconego pentagramu. I nie bez powodu papież Pius II nazwał kobiety diabłem, dlatego kobiety są bardziej podatne na wpływy demonów i opętań niż mężczyźni. Po drugie według Boga kobieta jest mniej warta od męzczyzn w każdej religii np islam, chrześcijaństwo, judaizm, hinduizm, buddyzm itd. bóg woli mężczyzn. Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów." św. Tomasz z Akwinu.."Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna."(św. Tomasz z Akwinu)..."Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn."(Jan Chryzostom, 349-407, gr)..."Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga."Ambroży, mędrzec Kościoła, 339-397..."Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!"Papież Pius II, 1405-1464..."Wszelka złość jest mała wobec złości kobiety. Lepsza jest bezbożność mężczyzny niż dobroczynność kobiety." Synod w Tyrnau 1611 i jeszcze co judaizm, hinduizm, buddyzm islam itd mówią o kobietach. Więc sorry Maria Ale nieważne jak bardzo kobieta będzie pobożna i moralna to zbawienie dostanie facet ale ten Fakt się zataja robi się kobietom złudzenia że będą znawione dla dobra religii. I ty kobiety jesteście strażniczkami patriachatu wyznajecie islam , chrześcijaństwo judaizm hinduizm buddyzm i jesteście gorliwymi wyznawczyniami tych religii 🤣🤣🤣🤣🤦🤦🤦🤦🤣🤣🤣🤣❗
Kwasny1
10 miesięcy temu
Nastepny celebryta ktory uwierzyl ze atak na kosciol katolicki i PIS ptworzy mu drzwi do slawy w "wolnych mediach" wolnych od Polski i Polakow
Hanka
10 miesięcy temu
Widać że żyje tak , jakby śmierć nie istniała. Haha
Gienia
10 miesięcy temu
Ten człowiek strasznie źle wygląda..... nic dziwnego że nie chce słuchać o śmierci. Jakieś proszki bierze ????
Gosc
10 miesięcy temu
Tylko katolicki straszy śmiercią? Bardzo zastanawiające, że nie wspomniał o Rzymianach lub tych od połowy księżyca. Bardzo znaczące również
Bullet
10 miesięcy temu
Ledwo synuś od ziemi trochę odrósł kilka klas skończył, niczego nie przeżył, a już się mądrzy, bo on wie. Tylko zapomniał chłoptaś, że ten kościół składa się niestety też z takich jak on.
Hela
10 miesięcy temu
Następny filozof się odezwał.
Arlena
10 miesięcy temu
Prowokacja
Jan
10 miesięcy temu
A CO TO ZA OFIARA LOSU ?! NIECH TE ,,MĄDROECI" DLA SIEBIE ZOSTAWI. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️👎👎👎
Klarcai
10 miesięcy temu
Straszyli śmiercą. Raczej mówili że to nieodzowna cześć życia. Ja dzięki temu oswajali się śmiercią.
Jola
10 miesięcy temu
Zgadzam się w 100%
Hongkong
10 miesięcy temu
Nikt Cię śmiercią nie straszy ,tylko Cię uświadamia,że kiedyś umrzesz ,czy tego chcesz czy nie .
...
Następna strona