Trwa ładowanie...
Przejdź na

Morderca Kajetan P. nie usłyszy zarzutów! Został uznany za niepoczytalnego...

332
Podziel się:

Zabójca lektorki języka włoskiego nie okazał skruchy. Tłumaczył, że zabił "w ramach pracy nad sobą i walki ze słabościami"…

Morderca Kajetan P. nie usłyszy zarzutów! Został uznany za niepoczytalnego...

Jedna z najgłośniejszych i budzących wiele emocji spraw roku właśnie znalazła swój finał. 27-letni Kajetan P., który jest oskarżony o to, że w lutym zamordował w Warszawie 30-latkę, nie usłyszy aktu oskarżenia. Po trwających wiele miesięcy badaniach specjaliści uznali, że zabójca lektorki języka włoskiego jest "niepoczytalny".

Jak na razie informacja jest nieoficjalna i jak podaje TVN24 ostateczne wyniki badań biegłych zostaną ujawnione za kilka tygodni. Jednak zdaniem psychologów Kajetan P. nie potrafi ocenić znaczenia swojego działania i kierować świadomie swoim zachowaniem. Mężczyzna, który zamordował 30-latkę, a także zranił kawałkiem szkła oddziałowego podczas obserwacji psychiatrycznej, nie okazał skruchy w trakcie przesłuchania i badań psychologów.

Jak ujawniła prokuratura, z zeznań Kajetana P. wynika, że kobieta była przypadkową ofiarą. Morderca zeznał, że postanowił zabić człowieka "w ramach pracy nad sobą i walki ze słabościami". Oskarżeni uznani za niepoczytalnych nie mogą być sądzeni. W takich przypadkach śledztwo zostaje umarzane, a sąd bezterminowo umieszcza sprawcę w zakładzie zamkniętym.

**Psychiatrzy potrzebują więcej czasu na wydanie opinii o Kajetanie P.

**

Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(332)
Gość
7 lat temu
Matka go z tego wyciągnie. Wiadomo było od początku. Przykre to.
gość
7 lat temu
no i tu Ziobro powinien pokazać jaki z niego prokurator generalny
Gość
7 lat temu
Parodia sprawiedliwosci
Gość
7 lat temu
Mama prokurator, zdziwilabym sie gdyby bylo inaczej..
Gość
7 lat temu
Ale żeby uciec aż na Malte był wystarczająco poczytalny!!!!!!!
Najnowsze komentarze (332)
Charlie echo
6 lat temu
Zabijcie tego psa ochrzczonego scyzorykiem.widac mamunia molestowała synusia że beret ta mu zrylo
gość
7 lat temu
Zawsze mnie zastanawiało dlaczego taki czubek choć niepoczytalny robi krzywdę komuś a nie sobie.Przecież nie wie co robi to mógłby np.odrąbać sobie nogę,wydłubać oko,czy cholera wie co jeszcze sobie zrobić.Nie,niepoczytalny ale skrzywdzi zawsze kogoś.To chyba taki g***i nie jest.Nieprawdaż?
gość
7 lat temu
Jak b ym byl rodzina to sam bym mu wyznaczyl wtrok. Cosmi tu smierdiz kasą lub ukladami. Jakiego poc hodzenia sa jego rodzice.
gość
7 lat temu
Czuć rękę mamusi.
gość
7 lat temu
Jeżeli koleś "nie potrafi ocenić" ani "kierować swoim zachowaniem" i robi złe rzeczy, bo chce, to z*****ć gnoja na miejscu a nie wsadzać go do psychiatryka.
gość
7 lat temu
To kto może dostać karę za morderstwo ?, przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie zabija.
gość
7 lat temu
No i co? Trafi do świra, gdzie warunki nie lepsze. Jak matka go stamtąd wyciągnie, to będziecie mogli psioczyc. Wiezienie dla morderców, dla psycholi są szpitale psychiatryczne
Gość
7 lat temu
Najpierw obciol glowe a potential g****il czy najpierw g****il.Dobry sprawdzian.Macierewicz juz szykujen odznaczenia dla lekarzy. Czowaj
gość
7 lat temu
normalny człowiek takich rzeczy nie robi
gość
7 lat temu
Ku**a m*ć. co za Poje**ny kraj!. nawet z człowieka, który chciał sobie kogoś zabić zrobią niepoczytalnego i uniknie kary! i znajomości wszystko załatwią!
gość
7 lat temu
No patrzcie, a jaką drogę przebył uciekając na Maltę, prawdziwa niepoczytalność! Oby nie było tak jak z tym mordercą-podpalaczem rodziny. Sprawdzajcie prokuratorzy.
gość
7 lat temu
Bardzo dobrze! W Polsce nie ma dożywocia więc by wyszedł po max 30 latach a tak bedzie do śmierci siedział w zakładzie na psychotropach.
adwokat
7 lat temu
To, że p. Kajetan P. najprawdopodobniej nie poniesie odpowiedzialności karnej za swój czyn nie oznacza, że nie poniesie żadnych konsekwencji. W takim przypadku orzeka się umieszczenie w zakładzie leczniczym, co w praktyce oznacza dożywocie w zakładzie psychiatrycznym. Wbrew wielu prezentowanym tu opiniom nie ma to nic wspólnego z tym, że matka p. Kajetana P. jest prokuratorem, a wręcz przeciwnie, wynika z podstawowych zasad prawa karnego.
gość
7 lat temu
Widać tu doskonale jak działa polski wymiar "sprawiedliwości", rodzina prokuratorów i sędziów podobnie jak oni sami jest bezkarna. Jak czuje się teraz rodzina zamordowanej i co sądzi o takim wymiarze niesprawiedliwości.Taki wynik wszyscy przewidzieli. Prokuratorze ZIOBRO do roboty.
...
Następna strona