Niedziela 15.01.2017 22:30

Owsiak: "Stan konta WOŚP przekroczył 31 milionów złotych" (ZDJĘCIA)

WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak Jurek Owsiak 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała po raz 25. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów. Podczas zeszłorocznej orkiestry ostatecznie w marcu podano, że uzbierano w sumie 72 miliony złotych. W dniu finału podano, że na konto wpłynęły 44 miliony.

Stan konta WOŚP po godzinie 21:00 przekroczył 31 milionów złotych. Za te pieniądze możemy zrealizować cały nasz plan dla pediatrii i pomóc seniorom - powiedział w trakcie konfekcji prasowej Owsiak.

Żyjemy w kraju, w którym płacąc podatki chcemy, by służba zdrowia dobrze funkcjonowała. Bez względu na to, kto i w jaki sposób rządzi, celem społeczeństwa obywatelskiego jest pomagać sobie nawzajem - dodał, a następnie skomentował decyzję TVP o niewspieraniu Orkiestry: Wbrew temu, co pan Kurski napisał do nas niedawno, że będzie transmitował Orkiestrę. Panie Kurski, jest pan właścicielem telewizji publicznej, nie prywatnej. To nie jest piknik, który się odbywa ni stąd, ni zowąd. Miliony Polaków biorą w tym udział. Panie Jacku Kurski, nie jest pan profesjonalistą, szkoda. Mamy obecnie 31 mln zł. Nawet gdyby teraz się finał zakończył i zamknął tą sumą, to już mógłbym powiedzieć, że wspaniale graliśmy.

Czy rekord został w tym roku pobity, dowiemy się dopiero za dwa miesiące, gdy zakończą się wszystkie aukcje charytatywne. Zobaczcie zdjęcia w tegorocznego wielkiego finału WOŚP!

« Poprzednie 1/13

Wielkie liczenie wpłacanych pieniędzy

2Wielkie liczenie wpłacanych pieniędzy