Jurek Owsiak o Wałęsie: "Rozstrzelaliśmy naszego Nobla. Nobla pana Lecha Wałęsy"

463 reakcje
0
0
463
Podziel się

"Abstrahując od tego, czy podpisał, czy nie podpisał, zrobiliśmy wielki show nienawiści".

Jurek Owsiak o Wałęsie: "Rozstrzelaliśmy naszego Nobla. Nobla pana Lecha Wałęsy"

Kilka dni temu do Komitetu Noblowskiego wpłynęła kandydatura Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundację, założoną i kierowaną przez Jerzego Owsiaka, do Pokojowej Nagrody Nobla zgłosił profesor Adam Grzegorczyk.

Zgodnie w regulaminem Komisji, kandydatury mogą zgłaszać dotychczasowi laureaci, członkowie rządów, rektorzy uczelni, a także Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości i parlamentarzyści. Z tego przywileju postanowiła początkowo skorzystać posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt, jednak wpadła na pomysł zgłoszenia kandydatury samego Owsiaka. Założyciel WOŚP zareagował nerwowo.

W swoim wpisie na Facebooku ocenił, że posłankę trochę poniosło i przypomniał, że za sukcesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stoją miliony ludzi, zarówno wolontariuszy jak i tych, którzy wrzucają datki do puszek.

Wiele wskazuje na to, że w tym roku znów uda się pobić rekord. Mimo że telewizja publiczna, po raz pierwszy od ćwierć wieku odmówiła transmitowania finału, na konto Orkiestry wpłynęło już 62 418 767 złotych, a aukcje internetowe nadal trwają. Końcowa kwota zostanie podana 7 marca. W zeszłym roku wyniosła ona ponad 72 miliony złotych.

W rozmowie z Super Expressem Owsiak podkreśla, że WOŚP jest apolityczna i jednoczy ludzi ponad podziałami.

Tuż przed ostatnim finałem robiliśmy badania na temat fundacji i zadaliśmy m.in. pytanie, na kogo ludzie głosują. I okazuje, że przeciętny Kowalski, który jest z Orkiestrą, jest także zwolennikiem PiS czy PO. Ich sympatie polityczne rozkładają się dokładnie tak jak słupki poparcia w sondażach partyjnych - wyjaśnia w tabloidzie.

Pół roku temu robiliśmy badania, które sprawdzały, jak reaguje na nas elektorat PiS. 87 proc. z nich absolutnie nas akceptuje. To nasz wielki sukces, że wbrew temu, co nam się zarzuca, nie jesteśmy zbratani tylko z jedną opcją. To się wymyka. Jeśli para prezydencka chciałaby przyjść na finał, to nikt by im nie powiedział "nie”. Parę prezydencką postrzegam ponad tym, co się dzieje w Sejmie. Z drugiej strony mamy rok rządów, które, jak mnie niektórzy ostrzegali, będą bardzo wobec nas nieprzychylne. A tu nic z tego się nie dzieje. Nie odczułem, że mamy pod górę. Ale przychodzi do TVP człowiek, który ją zabija. Nie chodzi o mnie, bo to, że mnie i Orkiestrę olał, to szczegół. Zbudował jednak telewizję na taki sposób, że nagle wraca hasło "Telewizja łże".

Jeśli chodzi o nominację do Pokojowej Nagrody Nobla to Owsiak, jak sam deklaruje w Super Expressie, podchodzi do sprawy spokojnie. Jak przypomina w Super Expressie, los poprzedniego polskiego laureata raczej nie nastraja optymistycznie.

Jeszcze dwa dni temu Nobel kojarzył mi się z jakimś czarnym filmem - wyznaje Owsiak. Bo rozstrzelaliśmy naszego Nobla. Nobla pana Lecha Wałęsy. Abstrahując od tego, czy podpisał, czy nie podpisał, zrobiliśmy wielki show nienawiści, żeby pokazać jakąś prawdę historyczną. Chciałbym poznać tych, którzy przesłuchiwali Wałęsę. Przez ostatnie 25 lat najczęściej zajmujemy się ofiarami, a nie katami. Żeby nie zapętlić się w tej rozmowie - to prawda historyczna, która powinna zostać z całym namaszczeniem opowiedziana. To historia. Nie boksuję się z historią. Jeśli jest taki fakt, to jest. I tyle. Ja nie mówię o bezkrytycyzmie. Ale czy teraz świat z ulgą odetchnie i powie, że wreszcie udało się utopić Wałęsę?

_

_

_

_

463
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(463)
zibilbn
3 lata temu
Ktoś kto donosi na kolegów za pieniądze to jest kapuś a nobla Panie Owsiak dostała cała solidarność i Polski naród a ten bufon go tylko odebrał.
Gość
3 lata temu
Wałęsa popisywał wszystko co mu dali, a nawet nie umie się do tego przyznajać i zaprzecza. BOLEK..
gość
3 lata temu
DLA MNIE TO NIE JEST BOHATER
gość
3 lata temu
Nikogo nie rozstrzelalismy tylko stanęliśmy w PRAWDZIE!!!!
gość
3 lata temu
Masz bulimię.
Najnowsze komentarze (463)
gość
3 lata temu
jeden wart drugiego. tyle uzbierał co jakby kazdy dał 1 zł na tace.
Aneta
3 lata temu
Utopić i upodlić Wałęsę. Odebrać Mu Nobla! Odebrać "Idzie" Oskara! Czy wtedy będziecie szczęśliwi???
gość
3 lata temu
Juruś miał tatusia w MO, wiec nie donosił tylko rozmawiał z tatą o kolegach
gość
3 lata temu
jurek nie przesadzaj jeszczr nikt go nie rozstrzelal...jeszcze
gość
3 lata temu
Niszczymy wszystko.Każdego.Opluwamy,nienawidzimy.Bóg to widzi.Wszystko
Osama
3 lata temu
Jurek pokaz faktury w sadzie
gość
3 lata temu
Lubie Walese. fajny gosciu i moj bohater. Bo to jest bohater i odczepcie sie od niego!!!
gość
3 lata temu
Książe żebraków otrzyma tytułu pokojowy, jestem przekonany, że skończy jak Bolek. Choć nabrała doświadczenia po likwidacji dokumentacji złotego melona i mrówki całej.
gość
3 lata temu
Bolek to tchórz,z******j,donosiciel i zwykły cham
gosc
3 lata temu
latwo jest pluc na kogos trzeba bylo zyc w tamtych czasach i dopiero sie madrowac swego czasu bylam na wycieczce w bieszczadach utkwilo mi w pamieci jak przewodnik po cichu powiedzial ze w tych lasach za czasow komuny bez sladu zaginelo wielu polakow a wy teraz tak latwo osadzacie publiczna tv robi wszystko zeby zniszczyc walese
gość
3 lata temu
jujuras, wy ubeckie ryje trzymacie sie razem, to nie dziwi a bolka nikt nie rozstrzelal tylko on sie sam zaoral
gość
3 lata temu
wałęsa to wstyd dla polski i wrzód na d*p..ie
Gość
3 lata temu
Przecież o to postarali się współtowarzysze z Solidarności.Do historii trzeba się jakoś dostać.A może jakaś ulica czy port czyjegoś imienia?
gość
3 lata temu
Tego nie się ,,abstrahować", panie O***k.
...
Następna strona