Trwa ładowanie...
Przejdź na

Seweryn Krajewski wraca? "Jest skłócony z wieloma ludźmi, zerwał kontakty..."

121
Podziel się

Współtwórca Czerwonych Gitar zapewnia, że nad nowym materiałem będzie pracował z Andrzejem Piasecznym.

Seweryn Krajewski wraca? "Jest skłócony z wieloma ludźmi, zerwał kontakty..."
bEgjEmWJ

Seweryn Krajewski pięć lat temu przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych i zamieszkał w domu swojej przyjaciółki, realizatorki filmowej Heleny Giersz. Poznali się na planie filmu biograficznego poświęconemu Krzysztofowi Klenczonowi, z którym Krajewski przyjaźnił się przez lata, jeszcze od czasu Czerwonych Gitar. To dla niej muzyk zostawił żonę, z którą przeżył kilkadziesiąt lat i tragiczną śmierć syna.

Z okazji przeprowadzki muzyka, Giersz wybudowała nowy dom w Clifton w New Jersey, gdzie podobno miało znaleźć się studio nagraniowe Seweryna. Krajewski rzeczywiście wyjechał do USA i na kilka lat słuch o nim zaginął.

bEgjEmWL

Nie pojawił się ani na 50-leciu Czerwonych Gitar ani na pogrzebie pierwszego lidera zespołu Jerzego Kosseli. Autor przebojów takich jak _**Bo ty się boisz myszy**_, Matura i _**Historia jednej znajomości**_ zmarł 7 stycznia 2017 roku.

Nieoczekiwanie jednak Krajewski w mailu przesłanym redakcji tygodnika Twoje Imperium ogłosił, że wraca. Zapewnia, że po latach kłótni i procesów sądowych pogodził się ze współzałożycielem Czerwonych Gitar, Bernardem Dornowskim. A nawet planują wspólne tournée.

Właśnie omawiałem z Bernardem szczegóły sentymentalnej trasy po ośrodkach polonijnych w Europie Zachodniej, byłym NRD oraz USA - napisał muzyk. Niezależnie od tych planów od przyszłego roku zabieram się ostro do pracy z Andrzejem Piaskiem Piasecznym. Szczegółów nie zdradzę, żeby nie zapeszyć.

Piasek na pewno nie miałby nic przeciwko temu. Osiem lat temu Seweryn napisał mu kilka wielkich przebojów, między innymi utwór _**Chodź, przytul, przebacz**_.
Jednak osoby z branży obawiają się, że powrót Krajewskiego do polskiego show biznesu może być trudniejszy niż się spodziewa. W rozmowie z tabloidem przypominają, że Krajewski, wyjeżdżając do Stanów Zjednoczonych spalił za sobą mosty.

bEgjEmWR

_**Trudno mi uwierzyć, że Seweryn wróci do śpiewania**_ - mówi pragnący zachować anonimowość autor tekstów. Wycofał w ZAIKS-u cały swój repertuar. Jest skłócony z wieloma ludźmi, z innymi zerwał kontakty.

Przypomnijmy, że Krajewski ostatnią płytę wydał w 2012 roku, wraz z Andrzejem Piasecznym.

bEgjEmWS
Zobacz także: "Jimek": "Miałem pierwszy urlop od dwóch lat. Nie wiedziałem, jak się zachować"
Zobacz także: Zobacz też:
bEgjEmXm
KOMENTARZE
(121)
Gość
4 lata temu
Za niezapomniane hity wielki szacunek. Jego klotnie i osobiste problemy, awantury nas nie interesuja...
Klaudia
4 lata temu
Prawdziwy twórca, wielki talent!
Gość
4 lata temu
To jest super talent a nie jakieś Siwce ..
bEgjEmXn
M
4 lata temu
Może i ch..owy człowiek, ale artysta wielki. Niech wraca i nagrywa! Zawsze dobrze się go słucha.
Gość
4 lata temu
Mniejsza z jego życiem osobistym , dla nas ważna jest muzyka ❤
Najnowsze komentarze (121)
Czesław
4 lata temu
Powrót do Czerwonych Gitar - Bardzo dobry pomysł.
ewa
4 lata temu
Seweryn Krajewski tworzyl swoje wspaniale , pogodne i nastrojowe piosenki w PRL-u. Widac w czasach cenzury sä one wiele lepsze , niz w tzw demokracji. To jest ta przewaga. Krajewski mial wielki talent i przez do byl troche zarozumialcem , ze nie chcial byc wobec swoich fanöw zbyt mily- szkoda. Bufonada wsröd polskich twörcöw jest na porzädku dziennym. To jednak przemija , a twörczosc pozostaje. Bach byl tez awanturnikiem , skäpcem , pyszalkiem i co z tego ? - muzyka B. jego jest genialna. Pozdowienia dla Pana Krajewskiego.Prosze do nas przyjechac . Polska na Pana czeka. Jak dowiedzielismy sie, ze Pan wyjechal zrobilo sie nam bardzo smutno Pana tu brakuje. No a cöz w tej Ameryce ? No cöz ? Poza dobrobytem ? My go nie mamy i zyjemy. Alekasander Wiertynski nie opuscil Rosji, mimo zlych czasöw -a Pan wyjechal.. Uciekl od nas ktos bliski i jedyny. Do zobaczenia w Polsce.
gość
4 lata temu
Zostawić żonę, nie przyznawać się do córki - to jakaś dziwna "wrażliwość" śpiewającego Wojtyłę artysty. Czyżby to był katolik?
Anna
4 lata temu
Podobno ta pani Giersz nie żyje, miała wypadek 6 marca, czy ktoś wie czy to prawda?
antek m
4 lata temu
i h*j mu w d**e lowelasowi za dychę
gość
4 lata temu
za zostawienie żony i spierd.... do usa h*j mu w d**e, pozatym ok
Gość
4 lata temu
wracaj człowieku i śpiewaj pisz piosenki bo masz wielki talent czeeeekamy
sdffhd
4 lata temu
Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny, panie Krajewski
bEgjEmXf
gość
4 lata temu
Bardzo zadufany w sobie d**ek.Nie szanuje ludzi,nawet kolegów po fachu .Nie płaczemy po nim.
gość
4 lata temu
Chciałabym, zeby wrócił do żony...
gość
4 lata temu
Zupelnie mnie nie interesuje z kim jest sklocony a z kim sie przyjazni.Seweryn Krajewski to wielki muzyk,wielki artysta i legenda.Juz sie ciesze,ze znowu go uslyszymy.
Gotoreade
4 lata temu
Córka na Pana czeka....
gość
4 lata temu
Przynudzał Sewerynek, a o niebo lepszy był Krzysio Klenczon.
gość
4 lata temu
s u p e r
...
Następna strona
bEgjEmXH