Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Opiekunka" odpowie za znęcanie się nad Villas?

34
Podziel się:

Chociaż została skazana na nieudzielenie pomocy, wyszła z więzienia po zaledwie pół roku. Teraz syn Violetty chce, żeby odpowiedziała za znęcanie się nad jego matką.

"Opiekunka" odpowie za znęcanie się nad Villas?
bETMVhxh

5 grudnia minęło pięć lat od śmierci Violetty Villas. Prawie tyle samo ciągną się sprawy sądowe o spadek po artystce oraz ustalenie, czy opiekunka Elżbieta B. jest winna śmierci swojej "podopiecznej".

W 2015 roku Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał ją za to na 10 miesięcy więzienia, po czym... wypuścił do domu, najwyraźniej wierząc, że w wyznaczonym terminie stawi się na odbycie kary. Tak się jednak nie stało. Ponieważ policjanci nie mogli jej znaleźć, trzeba było rozesłać za nią listy gończe i zorganizować obławę. W końcu okazało się, że Elżbieta B. sprytnie ukryła się na głównej ulicy Lewina Kłodzkiego.

bETMVhxj

Już po 6 miesiącach odsiadki sędzia uznał, że B. wystarczająco już się nacierpiała warunkowo zwolnił ją z więzienia.

Tymczasem syn Villas uznał, że wyrok za nieudzielenie pomocy to zdecydowanie za mało i domaga się uznania Elżbiety B. winną znęcania się fizycznego i psychicznego nad jego matką. Najwyraźniej nie może jej zapomnieć tego, że przed laty, gdy chcąc ratować matkę, porwał ją z domu i wywiózł do Domu Artysty Weterana w Skolimowie, Elżbieta B. nakłoniła ją do powrotu. Wówczas Krzysztof Gospodarek zawiadomił policję i prokuraturę, te jednak uznały, że w zdemolowanym domu w Lewinie Kłodzkim, pod opieką alkoholiczki, Villas jest całkowicie bezpieczna. Aż doszło do tragedii.

Podczas obdukcji lekarze odkryli na ciele zmarłej gwiazdy tak liczne obrażenia i ślady przemocy, że początkowo ciężko im było ustalić, co przesądziło o jej śmierci. Ciało Villas nosiło liczne ślady pobicia, siniaki, krwiaki i ślady po wyrwanych włosach. Piosenkarka była także głodzona, miała złamaną nogę i cierpiała na zapalenie płuc.

Gospodarek zapewnia, że nie odpuści i ma już na koncie pierwszy sukces.

bETMVhxp

Po apelacji prokuratora oraz syna artystki, sąd odwoławczy uznał, że uniewinnienie Elżbiety B. na ten moment nie znajduje uzasadnienia i w części dotyczącej zarzutu znęcania się wyrok uniewinniający został uchylony - potwierdza w rozmowie z Życiem na gorąco rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy, Agnieszka Połyniak. Po śmierci Violetty Villas prokuratura w Kłodzku wszczęła postępowanie. Jego efektem było wniesienie aktu oskarżenia, który zawierał dwa zarzuty. Pierwszy to nieudzielenie pomocy w okresie bezpośrednio poprzedzającym śmierć artystki. Drugi dotyczył znęcania się fizycznego i psychicznego nad gwiazdą. W wyroku pierwszej instancji Elżbieta B. została skazana na 10 miesięcy pozbawienia wolności za nieudzielenie pomocy. Wyrok ten został wykonany. Natomiast opiekunka została uniewinniona od drugiego zarzutu znęcania się i w tym zakresie wyrok skarżył prokurator oraz syn, który jest oskarżycielem posiłkowym.

Za znęcanie się nad podopieczną Elżbiecie B. grozi do 5 lat więzienia.

bETMVhxq
bETMVhxr
Zobacz także: #gwiazdy: Krzysztof Gospodarek, syn Violetty Villas, postanowił walczyć o dobre imię matki
Zobacz także: Zobacz też:
bETMVhxK
KOMENTARZE
(34)
xxx
5 lata temu
Stara, wredna, cwana pijaczka! Myslala, ze na wszystko polzy ta swoja brudna lape!
Fredzia
5 lata temu
Byla wielka artyska. Szkoda, ze ostatnie lata swego zycia tak spedzila.
TY OBRZYDZIEL...
5 lata temu
ty to musisz miec niezle nasssrane w tym swoim durnym lbie! Zaloze sie, ze jestes maly, zapasiony, lysy, z wielkim bebechem, masz obrzydliwe krosty na mordzie i ciagle smierdzisz potem! fuj!!
bETMVhxL
gość
5 lata temu
elka budzynska alkocholiczka ,bezdomna ,nie wezwala do chorej villas lekarza i villas zmarla elka budzynska powina dostac za to dozywocie
gość
5 lata temu
To jest jakaś saga? Ciągle tylko odpowie, potem nie, potem znowu!?
Najnowsze komentarze (34)
gosc
5 lata temu
Kochany syneczek
Gość
5 lata temu
Ja sie pytam a gdzie wtedy byl kochajacy syn. OBLUDA teraz tylko kase weszy gdzie tylko sie da
gość
5 lata temu
A ja pytam : Gdzie On wtedy był ???????
gość
5 lata temu
powinna siedzieć
gość
5 lata temu
Opiekunka, opiekunką ciekawe gdzie była rodzina i syn przez te wszystkie lata, dlaczego nie udzieli Villas wsparcia i pomocy szczególnie na stare lata. Mieszkała w zrujnowanym domu, w okropnych warunkach bo na inne nie było ją stać ze skromnej emerytury. O ile dobrze pamiétam syn za zycia ciagle chcial umieszczac ja w zakladach psychiatrycznych zamknietych, toczyl sadowa batalie o to, nic dziwnego ze nie chciala miec z nim nic wspolnego
gość
5 lata temu
Myślę,że ta opiekunka powinna dostać MEDAL za przebywanie z Willas, bo pewnie mało kto by z nią wytrzymał. Teraz wszyscy jeżdżą po opiekunce. A gzie byliście, jak trzeba było interweniować w sprawie opieki nad Willas. Wtedy jakoś nikogo nie było, ani rodziny, ani syna, ani synowej, ani wnuka. To już dajcie spokój tej opiekunce.
gość
5 lata temu
To dlaczego sam się matką nie zaopiekował lub nie zabezpieczył jej właściwej opieki?
gość
5 lata temu
oczywiście,że stara powinna odpowiadać za znęcanie się ze szczegolnym okrucieństwem!
bETMVhxD
gość
5 lata temu
Nie czuję nawet tyle awersji do opiekunki co do tego pożal się Panie Boże synalka , obślizły typ.
gość
5 lata temu
elzbieta b. miala dwadziesia piec lat, a villas prawie 50, kiedy zrobila z niej swoja sluzaca i pranie mozgu.Pytanie kto byl ofiara, a kto katem?! Sadze, ze wymiennie.Baba jest niewinna.
piotrek
5 lata temu
jak sobie pomysle ile Violetta wycierpiala w swoim wlasnym domu z winy Budzynskiej to lzy same cisna mi sie do oczu. . . to normalny horror. Biedna Violetta. Budzynska zasluguje na wieloletnie wiezienie.
gość
5 lata temu
Jaki wspaniały synus gdzie był wcześniej !!!!!!!
Gość
5 lata temu
D***l z ciebie psychiatra ci potrzebnebny,nic szacunku.
gość
5 lata temu
Nowy wyrok życia zmarłej juz nie wróci , ale pomoże ustrzec inne naiwne czyt. ufajace osoby przed taką "OPIEKUNKĄ", która winna w tej kwesii dostać najwyższy wymiar kary...
Oferty dla Ciebie
bETMVhyw
bETMVhyx
bETMVhyy
bETMVhyz
bETMVhyA
bETMVhyf